Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φαση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

victoriageras

# 1 στις 19/7/2006
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 34
'Aρεσαν+: 0%

Φαση

Καλησπερα!Ειμαι σχετικα νεο μελοσ και μολισ ανακαλυψα αυτο το υπεροχο site και το λεω αυτο οχι για να γλειψω αλλα μου χρειαζοταν απαραιτητωσ!ο λογοσ?μεσα σε εναν χρονο εχω κανει τρεισ χωρισμουσ στην σειρα και μαλιστα χωρισ να το λεω εγω!το λαθοσ που εκανα ειναι οτι μετα απο εναν χωρισμο μιασ σχεση 3,5 ετων επεσα με τα μουτρα στουσ πρωτουσ δυο και ετσι με ειχαν δεδομενη. η τελευταια μου ομωσ σχεση μετραγε πιο πολυ και απο την πρωτη παρα την μικρη τησ διαρκεια.ειρωνια τησ τυχησ?με χωρισε γιατι του εσκασε φαση στουσ 3 μηνεσ οπωσ και του πρωην μου μετα απο 3,5 χρονια σηκωσε απλα ενα τηλεφωνο και μου ειπε οτι δεν ειναι καλα και δεν ξερει τι φαση του εσκασε!
και ερχομαι λοιπον στο θεμα μου!ειναι απιστευτο!γιατι τρωνε τισ φλασιεσ ετσι ξαφνικα οι ανθρωποι?γιατι οταν ολα πηγαινουν καλα σε μια σχεση και ειναι αποδεδειγμα τα πραγματ οτι ολα πανε καλα και δεν ειναι η ιδεα σου ξαφνικα σηκωνοντε ενα ωραιο πρωι και σε κανουν χαλια για αρκετο καιρο μετα?περιμενω απαντησεισ σασ γιατι πραγματικα μου χρειαζοντε!ακρη μονη μου δεν βγαζω!:>

# 2 στις 20/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Καλώς όρισες.

Δυστυχώς (όπως αναφέρεις και στο άλλο ποστ σου) δεν είσαι η μόνη που της συμβαίνουν τέτοια πράγματα...

Το θέμα τελικά είναι ότι σε μια σχέση εμπλέκονται 2 (και 3 και 4, αλλά αυτό δεν είναι του παρόντος).
Και εφοσον εμπλέκονται 2, πρέπει με κάποιον τρόπο να συντονιστούν χρονικά - το περίφημο timing...

Πάντως να έχεις στο μυαλό σου ότι θα μπορούσε κάλλιστα να συμβεί και σε σένα. Δυστυχώς ή ευτυχώς εξελισσόμαστε μέσα στο χρόνο. Δε ζητάμε σήμερα τα ίδια που ζητούσαμε και χτες...

Καλή υπομονή και καλή ... διαμονή.

Nikoyla27

# 3 στις 20/7/2006
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 1.737
καλα λεω εγω...

πεξτο samantha απ το sex&city...

εισαι και φανατικια απ οτι καταλαβα

# 4 στις 20/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δε σε θέλει αυτός μια, να μην το θέλεις εσύ 10. Δε θα παρακαλάμε κίολας. Μικρή είσαι, έχεις να κάψεις πολλές καρδιές ακόμα
Καλωσήρθες στη παρέα μας

# 5 στις 20/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Υπαρχουν,κοπελλια,σχεσεις,οι οποιες φαινονται οτι πανε καλα,αλλα στην ουσια
δεν ...πατανε καλα και απο τις δυο πλευρες!
Δεν φτανει,ποτε,ο ενας,να κρατει μια σχεση...χρειαζονται και οι δυο...
Οποτε,αν καποιος υπομενει,γιατι δεν τον ικανοποιει ολοκληρωτικα μια σχεση,στην πρωτη ευκαιρια την ...κανει και φευγει!!!

Μη σου φαινονται,περιεργα αυτα...ετσι ειναι οι ανθρωποι,σημερα,γιατι υπαρχουν πολλες επιλογες και πολλοι ...πειρασμοι!

Αυτο που εχεις να κανεις,ειναι να κοιταξεις μπροστα την ζωη σου και να μην ξανακανεις,τα οποια λαθη σου...νεα κοπελλα εισαι ακομα...

Προσεχε,στο να μην δινεις ολον τον εαυτο σου...

Ran_Tan_Plan

# 6 στις 20/7/2006
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.682

Παράθεση:
Originally posted by victoriageras
Φαση

!:>

Τριφασικη ή μονοφασικη?
Η φαση ή ο ουδετερος?
Συνδεσμολογια "Αστερας-τριγωνο" ?
Γειωμενη?
Ποσα βολτ? 220? 380? 440?
Αμπερ?

Δεν μας κατατοπιζεις.....
...μη σου πουμε τιποτα λαθος και σε χτυπησει το ρευμα και εχουμε και τυψεις....

"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

# 7 στις 20/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan

Παράθεση:
Φαση

!:>

Τριφασικη ή μονοφασικη?
Η φαση ή ο ουδετερος?
Συνδεσμολογια "Αστερας-τριγωνο" ?
Γειωμενη?
Ποσα βολτ? 220? 380? 440?
Αμπερ?

Δεν μας κατατοπιζεις.....
...μη σου πουμε τιποτα λαθος και σε χτυπησει το ρευμα και εχουμε και τυψεις....

Λοιπον εχω βασιμες υποψίες οτι ο Ραν ειναι ο τυπος που γραφει τη στηλη στην Athens Voice με συμβουλες για ερωτευμενους
Αν παλι, δεν ειναι, εγω του προτεινω να ξεκινησουμε δικόμας περιοδικο που θα λεγεται μαραμενη Τουλιπα και θα ασχολειται μονο με τετοια θεματα!

victoriageras

# 8 στις 20/7/2006
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

φοβερο νιψκ

τι να σου πω βρε ρανταπλαν!!!!καλά απίστευτο το nick!από αυτά δεν τα πάω κα΄λα μέχρι και το dvd μου το συνδέσαν άλλοι οπότε καταλαβαίνεις ότι αυτά που μου λές είναι λες και είμαι στην nasa.
όταν λέω φάση εννοώ να ξυπνάει ο άλλος μια ωραία πρωία και εκεί που σου έλεγε σ'αγαπάω το προηγούμενο β΄ραδυ και όχι μωρό μου δεν συμβαίνει τίποτα(γκρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!)να στο γυρναέι χωρίζουμε αλλά δεν θέκω να σε χάσω από την ζωή μου να ψάχνει το τηλ σου μετά το χωρισμό σου και να σου λ΄΄ει κι όλας ότι δεν τα εννούσες αυτά που του είπες ότι ένιωθες αλλίως θα τον είχες πάρει τηλέφωνο.
τώρα για να μιλήσουμε και λίγο στο πνεύμα σου!τι θα έλεγες αν σου έλεγα ότι θα ήθελα να θεσπιστεί ο νόμος περί ηλεκτρικής καρέκλας για αυτό το είδος άντρα?

alternative

# 9 στις 20/7/2006
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 832
δεν αγαπάνε το ίδιο σε μια σχέση ο άντρας με τη γυναίκα. Υπάρχουν περιπτώσεις γυναίκών που τρώνε φάσεις. Είναι να μη σου κάτσει.Μην απογοητεύεσαι. Εσύ είσαι εντάξει. Δε φταίς άν οι άλλοι τρώνε ξαφνικά φλάς και αλλάζουν. Ανασφάλεια για το δέσιμο και δειλία στο να σου αποκαλύψουν τα πραγματικά τους αισθήματα. Άντε γειά σε τέτοιους. Καλύτερα μόνη λοιπόν.

alternative

# 10 στις 20/7/2006
author
Ανδρας / 34 / Σε σχέση
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 832
δεν αγαπάνε το ίδιο σε μια σχέση ο άντρας με τη γυναίκα. Υπάρχουν περιπτώσεις γυναίκών που τρώνε φάσεις. Είναι να μη σου κάτσει.Μην απογοητεύεσαι. Εσύ είσαι εντάξει. Δε φταίς άν οι άλλοι τρώνε ξαφνικά φλάς και αλλάζουν. Ανασφάλεια για το δέσιμο και δειλία στο να σου αποκαλύψουν τα πραγματικά τους αισθήματα. Άντε γειά σε τέτοιους. Καλύτερα μόνη λοιπόν.

victoriageras

# 11 στις 20/7/2006
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Πες το ψεμματα!!!

οχι απλα ειμαι φανατικη,εχω λιωσει τα dvd τησ σειρασ!μακαρι ρε συ να εμοιαζα στην σαμανθα αλλα πιο πολυ τεινω στην καρυ.βλεπεισ εχω και εγω εναν mr big στην ζωη μου με την μονη διαφορα οτι ο δικοσ μου δεν εμφανιζεται πουθενα!!!!
και εκει λοιπον ειναι που τα νευρα μου τα κανω κροσσια για το χαλι στο σαλονι!!!!

victoriageras

# 12 στις 20/7/2006
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

εχεις απολυτο δικιο!!!

ευχαριστω πολυ!!!!καλωσ σασ βρηκα!!!!!!!!

εχεισ απολυτο δικιο!!!!!στισ λογικεσ μου φασεισ(ασ πουμε οταν δεν εχει πανσεληνο και ο ερμησ δεν ειναι αναδρομοσ:>το ιδιο λεω και εγω!ελα ομωσ που στην πραξη τα πραγματα δεν ειναι ετσι!το ξερω και το καταλαβαινω οτι τα παντα ειναι μια ιδεα,ελα ομωσ που εμενα οι ιδεεσ μου,μου καρφωνονται και μετα δεν τισ βγαζω με τιποτα!!!!!!!!!!

Ran_Tan_Plan

# 13 στις 21/7/2006
author
Ν. Χίου / Χίος

Παράθεση:
Επειδη δεν σκαμπαζεις απο τεχνικα (και οσο να 'ναι και η ηλεκτρικη καρεκλα θελει και την τεχνικη της καταρτηση) να σου τα πω αλλοιως

Καλησπερα!Ειμαι σχετικα νεο μελοσ και μολισ ανακαλυψα αυτο το υπεροχο site και το λεω αυτο οχι για να γλειψω αλλα μου χρειαζοταν απαραιτητωσ!ο λογοσ?μεσα σε εναν χρονο εχω κανει τρεισ χωρισμουσ στην σειρα και μαλιστα χωρισ να το λεω εγω!

Τρεις χωρισμοι σε ενα χρονο απο ισαριθμες σχεσεις.....και εφευγαν παντα οι αλλοι.....δεν σε προβληματισε καθολου?Πανω στους ζαβους πας και πεφτεις?Και 3 στη σειρα????

το λαθοσ που εκανα ειναι οτι μετα απο εναν χωρισμο μιασ σχεση 3,5 ετων επεσα με τα μουτρα στουσ πρωτουσ δυο και ετσι με ειχαν δεδομενη.

Κανεις δεν σε εχει δεδομενη αν δεν δωσεις αυτη την εικονα.Και οταν λες με τα μουτρα τι εννοεις?Εβγαζες μια αγωνια να μην εισαι μονη σου?Να εισαι με γκομενο "οτι κι οτι" και "το πληρωνω οσο-οσο"?Τοτε ναι...δικαιολογημενα την εκατσες τη βαρκα.
η τελευταια μου ομωσ σχεση μετραγε πιο πολυ και απο την πρωτη παρα την μικρη τησ διαρκεια.ειρωνια τησ τυχησ?

Κατα την ...μικρη διαρκεια το διαπιστωσες αυτο?

με χωρισε γιατι του εσκασε φαση στουσ 3 μηνεσ οπωσ και του πρωην μου μετα απο 3,5 χρονια σηκωσε απλα ενα τηλεφωνο και μου ειπε οτι δεν ειναι καλα και δεν ξερει τι φαση του εσκασε!
Τι "φαση" τους εσκασε?Απλα ή ζοριστηκανε ή βαρεθηκανε ή τους εκατσε καλυτερη (κατα την εκτιμηση τους) γκομενα.Αυτα συμβαινουν οσο κι αν μας θιγουν και κρινονται κατακριτεα.Μεσα στη ζωη ειναι.Ουτε συμβολαιο αιωνιας πιστης αγαπης και αφωσιωσης υπογραφει ενα ζευγαρι ουτε οτι τα δεδομενα που οδηγησαν σε μια σχεση θα παραμενουν τα ιδια αιωνιως.

και ερχομαι λοιπον στο θεμα μου!ειναι απιστευτο!γιατι τρωνε τισ φλασιεσ ετσι ξαφνικα οι ανθρωποι?

Σου εξηγησα παραπανω.

γιατι οταν ολα πηγαινουν καλα σε μια σχεση και ειναι αποδεδειγμα τα πραγματ οτι ολα πανε καλα και δεν ειναι η ιδεα σου ξαφνικα σηκωνοντε ενα ωραιο πρωι και σε κανουν χαλια για αρκετο καιρο μετα?
Γιατι απλουστατα ΔΕΝ πανε καλα τα πραγματα!Κανεις και καμμια δεν ειναι τρελος/η να φυγει απο μια σχεση που ειναι καλη και τον γεμιζει.

περιμενω απαντησεισ σασ γιατι πραγματικα μου χρειαζοντε!ακρη μονη μου δεν βγαζω!:>

Πιστευω οτι καταλαβες τωρα τι θελω να πω.
Προχωρα !Θα εισαι πολυ τυχερη να βρεις τον ανθρωπο σου χωρις να φας στραπατσα.Αλλοι τρωνε μπουγελλα για χρονια....εκτος αν ειναι Γκαστονε!

# 14 στις 29/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Ρε συ Ran_Tan_Plan... τί της έχωσες πάλι της κοπέλας;; ΗΡΕΜΑΑΑ!

Μήπως να σκεφτείς να αλλάξεις το nick σου σε ... Jose Armando De la Vega...

Ran_Tan_Plan

# 15 στις 29/7/2006
author
Ν. Χίου / Χίος

Παράθεση:
Originally posted by spyridoula23

Παράθεση:

Ποιος ειν' αυτουνος καλε??

# 16 στις 29/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by spyridoula23

Παράθεση:

Ποιος ειν' αυτουνος καλε??

Jose = Χοσέ

Επειδή της τα έχωσες για τα καλα...

# 17 στις 30/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Χμμμ....

Οπως λεμε ...Εσμεραλδα!!!

# 18 στις 5/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κατα πασα πιθανοτητα δε βαζεις αρκετη φαντασια και μερακι κατα τη διαδικασια της συνευρεσης.

yupiii

# 19 στις 8/8/2006
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 46
Απαντήσεις: 426
ήταν ένας τύπος που χώρισε την φίλη μου επειδή κάπνισε χόρτο και κάηκαν λέει κάποια κύτταρα του εγκεφάλου του και γι'αυτό του ήρθε η φλασιά να την χωρίσει.....

Ran_Tan_Plan

# 20 στις 8/8/2006
author
Ν. Χίου / Χίος

Παράθεση:
Originally posted by yupiii
ήταν ένας τύπος που χώρισε την φίλη μου επειδή κάπνισε χόρτο και κάηκαν λέει κάποια κύτταρα του εγκεφάλου του και γι'αυτό του ήρθε η φλασιά να την χωρίσει.....

Αυτο δεν ειναι τιποτα!
Ο αλλος χωρισε γιατι η γκομενα του μαθαινε μπουζουκι!
Γκραν-γκρουν ολη μερα ...
να 'παιζε και τιποτα καλο?Να βαραγε το "Δυο πορτες εχει η ζωη",αντε το "Της κανναβουριας τα φυλλα" να το αντεξεις.Ομως συνεχεια νοτες και σολφεζ ηρθε στα ορια της παρακρουσης ο τυπος.Κι εκει πανω σε ενα ρε ματζορε (η μινορε ηταν ....θα σας γελασω) της βουταει το οργανον απ τα χερια και της φοραει κολλαρο!Κραααανννν!
Κατι χορδες να τριγυριζουν λευτερες και αερατες , να και το μπρατσο σαν σπασμενο καταρτι τραμπακουλου,μπηγει τα κλαμματα η μικρα και "Οξω αλητη!Αμουσε!Ζωων που θα μαθεις εσυ ποτε εσυ απο τεχνη υπαναπτυκτε"!
Και χωρισανε!!!
Τωρα ο ενας παιζει το "Στα σκαλοπατια σου εγω σφυριζω" (καθοτι αρχισε αυτος να μαθαινει μπουζουκι (επειδη το πηρε βαρια που του ειπε οτι στερειται καλλιτεχνικως) και η αλλη τον μπουγελωνει απο το μπαλκονι με τα σαπουνονερα της μπουγαδας!
Ενα δραμα σου λεω!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε