Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μοδα...τι θα φορεθει φετος?

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

Nikoyla27

# 1 στις 2/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 1.737
'Aρεσαν+: 0%

Μοδα...τι θα φορεθει φετος?

καλημερα στα κοριτσια του φορουμ και...γιατι οχι και στους αντρες!

ξερει καμια απο σας τι θα φορεθει φετος?

εχω παρει διαφορα περιοδικα αλλα δεν βγαζω ακρη..

πιες ειναι οι τασεις του φετινου χειμωνα?

Dardana

# 2 στις 2/9/2006
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.641

Παράθεση:
Originally posted by Nikoyla27
καλημερα στα κοριτσια του φορουμ και...γιατι οχι και στους αντρες!

ξερει καμια απο σας τι θα φορεθει φετος?

εχω παρει διαφορα περιοδικα αλλα δεν βγαζω ακρη..

πιες ειναι οι τασεις του φετινου χειμωνα?

Ειναι η πρωτη φορα που μπαινουμε σε νεα σαιζον, και δεν εχω καταφερει να δω τι "παιζει". Καταντια... ....
Οχι οτι ειμαι ιδιαίτερα της μοδος ή οτι φοραω ο,τι πλασαρεται (και να θελω δεν μπορω, η μοδα δεν βοηθα και πολυ τις χοντρουλες) αλλα μ'αρεσει να βλεπω τι φοριεται.
Θα ριξω ενα βλεφαρο απο Δευτερα, και μετα θα σχολιασω.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

Dardana

# 3 στις 2/9/2006
author
Ουζμπεκιστάν
Και εδω υπαρχουν ενδιαφερουσες πληροφοριες..
http://www.euro2day.gr/inlife/indulgence/articles/109733/

και δεν εχω ενθουσιαστει ιδιαιτερα...

το στρατιωτικο στυλ δεν μου αρεσει (θα αρεσει σιγουρα στην Μελ ) και τα γιλεκα οταν εχεις ενα βυζι ΝΑ πως αν σου πανε;; αφηστε που δεν τα συμπαθω ετσι κι αλλιως στις γυναικες..

Ευτυχως εχω αρκετα κοτλε παντελονια που παραμενουν στη μοδα

γοβες επισης

Το κοκκινο δεν ειναι το χρωμα μου, το αποφευγω επιμελως (ειναι ομως το χρωμα των ανθρωπων με αυτοπεποιθηση και ειμαι σιγουρη οτι θ'αρεσει πολυ στις Ζυγους και τις Κριους )

Το γκρι ευτυχως μου αρεσει, και το μαυρο για βραδυνο...

Κι ενα ημιπαλτο θα χρειαστω οπωσδηποτε για καθε μερα γιατι αυτα που εχω ειναι για πεταμα...

Και οπωσδηποτε δεν θα φορεσω μινι...

# 4 στις 2/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
εγω ξερω μονο οτι κυκλοφορει σε gothic
αλλα δεν ενδιαφερει αυτο...οποτε το αφηνω...

δαρδανα Ι στρατιωτικα...

ολοκληρη φωτο εχω ανεβασει που φοραω
πανω κατω στρατιωτικα...

Nikoyla27

# 5 στις 2/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
παντως "παιζει" πολι κοκκινο και δεν μαρεσει καθολου γμτ

ευτυχως ομως ειναι παλι η τζιν φουστα
To "27" μη το λαμβανετε σοβαρα υποψην..!

# 6 στις 2/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Νικουλινι
αν κανεις μια βολτα στα μαγαζια, θα δεις τις βιτρινες τι εχουν και θα διαλεξεις. Γιατι συνηθως αλλιως τα βλεπεις στα περιοδικα και αλλιως ειναι οταν τα φορας Πχ εγω με τις μυτερες γοβες στιλετο ειχα καταενθουσιαστει αλλα οταν τις δοκιμασα δεν μπορουσα να μεινω επανω στο 12ποντο στιλετο για πανω απο 10 λεπτα.

Τωρα αν εχεις καμια φιλεναδα που ασχολειται πολυ με αυτα βαλτην να σου κανει αποδελτιωση τη βογκ και να σου δωσει την κεντρικη ιδεα ( εγω ετσι κανω με το Τζενακι που ασχολειται με αυτα) η προτεινω να βρεις κανενα δυο μικρα μαγαζια με ρουχα και να πιασεις φιλιες με τις ιδιοκτητριες που γενικως παρακολουθουν τις τασεις.
Βεβαια μπορεις παντα να επισκεφτεις τα μεγαλα καταστηματα αλυσιδων του εξωτερικου (Θαρα, μανγκο, προμοντ, σφερα, γκαπ κτλ) που δημιουργουν την ταση της μοδας στους δρομους (ειτε το θελουμε ειτε οχι πλεον τα ελληνικα ρουχα απλα ειναι αντιγραφες τους) αλλα εχω να πω οτι ετσι κινδυνευεις να γινεις κλωνος, οπως παρα πολλες κοπελες πλεον. Βρε κοριτσια τι ειναι αυτο, περπατας στο δρομο και βλεπεις 100 κοπελες με κιτρινο η πρασινο μπλουζακι, λευκο σορτς, σανδαλι, γυαλι μασκα και μαλλια χαλαρη μπουκλα.

Επισης μπορεις να μπεις σε σαιτ μεγαλων οικων μοδας που ειναι χοτ τον τελευταιο καιρο η μεγαλων αλυσιδων street ρουχων. Απο τα αγαπημενα μου του εξωτερικου ειναι το GAP (blue jeans etc) τα H&M (που τα διαφημιζε η Κειτ Μος) και διαφορα αλλα.

αυταααα

Nikoyla27

# 7 στις 3/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by michelle2
Νικουλινι
αν κανεις μια βολτα στα μαγαζια, θα δεις τις βιτρινες τι εχουν και θα διαλεξεις. Γιατι συνηθως αλλιως τα βλεπεις στα περιοδικα και αλλιως ειναι οταν τα φορας Πχ εγω με τις μυτερες γοβες στιλετο ειχα καταενθουσιαστει αλλα οταν τις δοκιμασα δεν μπορουσα να μεινω επανω στο 12ποντο στιλετο για πανω απο 10 λεπτα.

Τωρα αν εχεις καμια φιλεναδα που ασχολειται πολυ με αυτα βαλτην να σου κανει αποδελτιωση τη βογκ και να σου δωσει την κεντρικη ιδεα ( εγω ετσι κανω με το Τζενακι που ασχολειται με αυτα) η προτεινω να βρεις κανενα δυο μικρα μαγαζια με ρουχα και να πιασεις φιλιες με τις ιδιοκτητριες που γενικως παρακολουθουν τις τασεις.
Βεβαια μπορεις παντα να επισκεφτεις τα μεγαλα καταστηματα αλυσιδων του εξωτερικου (Θαρα, μανγκο, προμοντ, σφερα, γκαπ κτλ) που δημιουργουν την ταση της μοδας στους δρομους (ειτε το θελουμε ειτε οχι πλεον τα ελληνικα ρουχα απλα ειναι αντιγραφες τους) αλλα εχω να πω οτι ετσι κινδυνευεις να γινεις κλωνος, οπως παρα πολλες κοπελες πλεον. Βρε κοριτσια τι ειναι αυτο, περπατας στο δρομο και βλεπεις 100 κοπελες με κιτρινο η πρασινο μπλουζακι, λευκο σορτς, σανδαλι, γυαλι μασκα και μαλλια χαλαρη μπουκλα.

Επισης μπορεις να μπεις σε σαιτ μεγαλων οικων μοδας που ειναι χοτ τον τελευταιο καιρο η μεγαλων αλυσιδων street ρουχων. Απο τα αγαπημενα μου του εξωτερικου ειναι το GAP (blue jeans etc) τα H&M (που τα διαφημιζε η Κειτ Μος) και διαφορα αλλα.

αυταααα
πολυ ενημερωμενη σε βλεπω Μιchel!!

Ευγε!!

Ηδη μου εδωσες καποιες ιδεες

το μονο που με χαλαει αυτη την εποχη ειναι

οτι τα μαγαζια εχουν γεμισει καλοκαιρινα στοκ!

υπομονη λοιπον..

# 8 στις 3/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αχ κορες... το αιωνιο προβλημα μου ειναι τα ρουχα...

πολυ σπανια να καταφερω να βρω παπουτσια και
ρουχα... ειδικα σαν εκεινες τις μποτες... που εχω στα θηλεα...

και στην ροδο δεν εχει τιποτα γκοθικ... και αν εχει
ειναι κανα κυριλε πανακριβο που μπορεις απλα να το
κανεισ να δειχνει δρακουλε!!!!

το πιο ωραιο μου κομματι... ειναι ενα φορεμα toi & moi....
20.000 δραχμες πριν 5 χρονια σχεδον.......

Nikoyla27

# 9 στις 6/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by MelBlack
αχ κορες... το αιωνιο προβλημα μου ειναι τα ρουχα...

πολυ σπανια να καταφερω να βρω παπουτσια και
ρουχα... ειδικα σαν εκεινες τις μποτες... που εχω στα θηλεα...

και στην ροδο δεν εχει τιποτα γκοθικ... και αν εχει
ειναι κανα κυριλε πανακριβο που μπορεις απλα να το
κανεισ να δειχνει δρακουλε!!!!
το πιο ωραιο μου κομματι... ειναι ενα φορεμα toi & moi....
20.000 δραχμες πριν 5 χρονια σχεδον.......

mel..χθες κατεβηκα μια βολτα στην Ερμου και στον ηλεκτρικο

συναντισα μια κοπελα που ηταν απο πανω μεχρι κατω γκοθικ..

και μου ειρθες στο μυαλο..

μου αρεσε πολυ το στυλακι της και ειδικα η μαυρη σκια στα ματια της..

κι εσυ φανταζομαι καπως ετσι θα κυκλοφορεις ε?

αν ειμουν πιο μικρη μπορει να το τολμουσα!

Dardana

# 10 στις 6/9/2006
author
Ουζμπεκιστάν
Οι κελεμπιες ποτε θα ερθουν στη μοδα γμτ να βολευτω και γω;;

Το καλο ειναι οτι φετος ειναι της μοδας τα oversize jackets και παλτά - αν και σαν αρκουδα θα φαινομαι ετσι κι αλλιως.

Nikoyla27

# 11 στις 6/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
by Armani

Το μέλος Nikoyla27 έχει επισυνάψει το αρχείο: armani01.jpg (26.47KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 3140 φορές

# 12 στις 6/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν πάρεις αυτά τα γυναικεία περιοδικά μικρού μεγέθους που κυκλοφορούν (δε μπορώ να πω ποια γιατί θα θεωρηθεί διαφήμιση) θα δεις όλες τις νέες τάσεις.

Τα ξεφύλλισα όλα όσο ήμουν ξάπλα στο νοσοκομείο αυτές τις μέρες και δεν είχα ούτε pc, ούτε tv αλλά και βιβλία δεν μπορούσα να διαβάσω .

Της μόδας είναι το κόκκινο, το χρυσό , το μαύρο , το έντονο τυρκουάζ και τα καφετιά. Επίσης οι δαντέλες, τα γκόθικ (μόνο μερικά κομμάτια και όχι όλο το ντύσιμο) , τα μίνι και τα μάξι, οι κοντές καμπαρντινες, το κολαν κάτω από φόρεμα και τα φορέματα μπαλούν ή κρουαζέ (αυτά κολακεύουν τις παχουλούλες) . Τα μαλλιά φυσικά ή μαζεμένα σε σινιόν.

Με τα παπούτσια δεν ασχολήθηκα γιατί εγώ φοράω 41 νούμερο και δεν βρίσκω πάντα αυτό που θέλω, αλλά ό,τι μου μπαίνει στο πόδι.
Πάντως οι καουμπόικες μπότες παίζουν και φέτος οπότε είμαι βολεμένη.
Της μόδας είναι επίσης η γόβα και η κάλτσα στο ίδιο χρώμα.

Nikoyla27

# 13 στις 6/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
Οι κελεμπιες ποτε θα ερθουν στη μοδα γμτ να βολευτω και γω;;

Το καλο ειναι οτι φετος ειναι της μοδας τα oversize jackets και παλτά - αν και σαν αρκουδα θα φαινομαι ετσι κι αλλιως.

dardanoyla τι λες γι αυτο το παλτο της chanel?

Το μέλος Nikoyla27 έχει επισυνάψει το αρχείο: chanel01.jpg (18.92KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 3290 φορές

Dardana

# 14 στις 6/9/2006
author
Ουζμπεκιστάν

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri

Με τα παπούτσια δεν ασχολήθηκα γιατί εγώ φοράω 41 νούμερο και δεν βρίσκω πάντα αυτό που θέλω, αλλά ό,τι μου μπαίνει στο πόδι.

Κι εγω 40-41 φοραω κι εχω το ιδιο προβλημα, συν οτι το ποδι μου ειναι και πιο χοντρο και ιδιαιτερα με τις μποτες το χειμωνα εχω προβλημα, οι πιο πολλες δε μου κλεινουν ως πανω ή ειναι πολυ στενες. Περσι ανακαλυψα μια βιοτεχνια στη Λευκωσια που εφοδιαζει καταστηματα αλλα φτιαχνει και παπουτσια κατα παραγγελια. Η νυφη μου και μια φιλη μου (που ειναι και κομψοτατες) εφτιαξαν υπεροχα παπουτσια εκει. Διαλεγεις το δερμα που θες, το σχεδιο, το τακουνι, το ειδους του τακουνιου, κι οτι αλλο θες, και σου τα φτιαχνουν στο ποδι σου με ποσα παρακαλω;; Με εικοσι λιρες...(ουτε 40 ευρω) Περσι εφτιαξα τελειες μποτες εκει, ακριβως οπως τις ηθελα, και τις φορουσα ολο το χειμωνα χωρις να παθουν τιποτα. Φετος θα φτιαξω κι αλλα παπουτσια απο εκει με το που θα γυρισω απ' το ταξιδι. Ηδη εχω στο μυαλο μου σχεδιο για γοβες και μποτες.

Τα κρουαζε φορεματα πως ειναι;;;

# 15 στις 6/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εμένα αυτό που με χαροποίησε ιδιαίτερα, είναι που επιστρέφει - επιτέλους!! - το ψηλοκάβαλο παντελόνι.

Αν βρω ψηλοκάβαλο με τσεπούλες, θα στοκάρω καμιά δεκαριά τεμάχια, να έχω να πορεύομαι τις δύσκολες εποχές

Nikoyla27

# 16 στις 6/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri

Αν πάρεις αυτά τα γυναικεία περιοδικά μικρού μεγέθους που κυκλοφορούν (δε μπορώ να πω ποια γιατί θα θεωρηθεί διαφήμιση) θα δεις όλες τις νέες τάσεις.

Τα ξεφύλλισα όλα όσο ήμουν ξάπλα στο νοσοκομείο αυτές τις μέρες και δεν είχα ούτε pc, ούτε tv αλλά και βιβλία δεν μπορούσα να διαβάσω .

Της μόδας είναι το κόκκινο, το χρυσό , το μαύρο , το έντονο τυρκουάζ και τα καφετιά. Επίσης οι δαντέλες, τα γκόθικ (μόνο μερικά κομμάτια και όχι όλο το ντύσιμο) , τα μίνι και τα μάξι, οι κοντές καμπαρντινες, το κολαν κάτω από φόρεμα και τα φορέματα μπαλούν ή κρουαζέ (αυτά κολακεύουν τις παχουλούλες) . Τα μαλλιά φυσικά ή μαζεμένα σε σινιόν.

καλως ηρθες ζουμερη και καλη αναρωση

και εγω το ιδιο προβλημα εχω με τα παπουτσια!

τυχερες αυτες που φορανε 38 νουμερο!

Dardana

# 17 στις 6/9/2006
author
Ουζμπεκιστάν

Παράθεση:

dardanoyla τι λες γι αυτο το παλτο της chanel?

Μ'αρεσουν οι μεγαλοι γιακαδες πολυ, και το κοψιμο στη μεση, και το σταυρωτο κουμπωμα, αλλα θελει κορμι λαμπαδα.

Nikoyla27

# 18 στις 6/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by MANINA_
Εμένα αυτό που με χαροποίησε ιδιαίτερα, είναι που επιστρέφει - επιτέλους!! - το ψηλοκάβαλο παντελόνι.

Αν βρω ψηλοκάβαλο με τσεπούλες, θα στοκάρω καμιά δεκαριά τεμάχια, να έχω να πορεύομαι τις δύσκολες εποχές

ναι ρε γμτ χαλι αυτα τα χαμιλοκαβαλα ωρες ωρες ασε που εχεις και προβλημα οταν καθεσε

# 19 στις 6/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κοριτσια και εγω 40/41!

εγω την καταβρισκω στα στοκαδικα του Τσακιρη η Ρολινι η Χαραλα στο τελος των εκπτωσεων που τους μενουν ολα τα μεγαλα νουμερα.
Εχω ευχαριστηθει στη Θεσσαλονικη να βρισκω νουμερο σε παπουτσια, ισως γιατι οι Βορειες ειναι γενικα πιο ψηλες και εχει πιο πολλη ζητηση το 40ρι.

Dardana

# 20 στις 6/9/2006
author
Ουζμπεκιστάν

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by MANINA_

ναι ρε γμτ χαλι αυτα τα χαμιλοκαβαλα ωρες ωρες ασε που εχεις και προβλημα οταν καθεσε

κατω η δυναστεια του χαμηλοκαβαλου!!

Τι βασανο Θεε μου..που να χωρεσεις κοιλια και κωλο μεσα σε χαμηλοκαβαλο παντελονι που ερχεται μολις λιγο πιο πανω απο την αρχη της ηβης...

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε