Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

psixologia

Σελίδα : 1

kkelua

# 1 στις 28/9/2006
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

ψιχολογια

To 8ema m ine periploko...
apla xriazome voi8ia...
na milisw me kapion..
Prin 6 mines, kala ute 6...
exasa tn 3adelfo m se troxeo mia pempti k afto m stixise tn zwi m oli.
Apo ekini tn mera niw8w na min ime k poli kala 4ixologika.
Niw8w oti dn iparxi agapi k empistosini k polla alla.
Ase pu niw8w oti dn pe8ane k oti kapu 8a tn 3anadw mia mera k na gelame na milame k na diaskedazume..
Ka8ome me ts wres st kimitirio k tu milaw...
Ta vradia otan ime moni klew k tn skeftome...
ti mporw na kanw na ginw kala???

bouklitsa

# 2 στις 29/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Παντρεμένη
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 1.507
Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά καλή μου σε αυτήν την περίπτωση, παρά μόνο να αφήσεις να περάσει λίγο ο χρόνος και να επουλωθεί λιγάκι η πληγή σου...
Θα ήταν επίσης πολύ καλό να βγάζεις ότι έχεις μέσα σου και να μοιράζεσαι τις σκέψεις σου. Ισως να νιώσεις λίγο καλύτερα...
Και αν τα πράγματα με την ψυχολογία σου χειροτερέψουν, τότε ίσως θα έπρεπε να μιλήσεις γι αυτό σου το πρόβλημα σε κάποιον πιο εξιδικευμένο...
Εύχομαι το καλύτερο δυνατό για σένα...

anemona_62

# 3 στις 29/9/2006
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 4.738
Το να χάσεις έναν άνθρωπο που αγαπάς είναι πολύ σκληρό για τον καθένα. Εύλογο είναι να υπάρξει μια περίοδος πένθους. Η οδύνη, ο πόνος, δεν παύει ποτέ, όμως μαλακώνει με τον καιρό και ειρηνεύεις μέσα σου. Ξέρεις ότι κάποτε κι εσύ θα φύγεις για εκεί και είναι παρήγορο να ξέρεις ότι σε περιμένουν αγαπημένοι.

Το να κλαις πάνω από τον τάφο του επίσης δεν είναι κάτι εξωπραγματικό, πολλές φορές λειτουργεί λυτρωτικά, όταν μιλάς στην κρύα πέτρα είναι σα να ακουμπάς λίγο από το φόρτο της ψυχής σου.

Όμως, αν γίνει έξη τότε δεν είναι πια φυσιολογικό. Οι ζωντανοί πρέπει να είναι με τους ζωντανούς. Ούτε και ο ίδιος ο αγαπημένος σου ξάδερφος θα ήθελε να σε βλέπει έτσι, νέα κοπέλα.

Δοκίμασε αν θες να πας σε ψυχολόγο, πιστεύω ότι βοηθάει. Δε θα σου φέρει το αγαπημένο πρόσωπο πίσω, θα σε βοηθήσει όμως να ξαναμαζέψεις τα κομμάτια σου και να βρεις την ψυχική σου ισορροπία. Η ζωή συνεχίζεται καλή μου....

Να είσαι καλά να τον θυμάσαι, όμως ζήσε! Ζήσε στα γεμάτα, είναι μονάκριβη η ζωή....
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

# 4 στις 29/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ο χρονος. μονο ο χρονος θα σε κανει καλα. Ο χρονος ειναι γιατρος. Ολοι θα φυγουμε καποια μερα,και αλλοι θα παρουν την θεση μας και η ζωη συνεχιζεται. Ο Θ...........ς,ΛΥΠΑΜΑΙ δεν εχει σειρα. Φοβερο χτυπημα της μοιρας δεχτηκες. Η αντιδραση σου ειναι ακρος φυσιολογικη.

# 5 στις 29/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θάνατος!!!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερος πόνος από το θάνατο αγαπητού μας ανθρώπου. Είδα αγαπητή μου, ότι είσαι μικρή στην ηλικία. Τώρα έχασες αγαπητό σου σε δυστύχημα. Μεγαλώνοντας όμως, θα χάνεις φίλους ή συγγενείς και από άλλες αιτίες. Προσωπικά έχω χάσει και σε δυστύχημα και από ασθένειες αγαπητά πρόσωπα, που μου στοίχησαν πάρα πολύ. Στη περίπτωση του δυστυχήματος για μια εβδομάδα δεν έβγαινα από το σπίτι. Εκείνο που θέλω να σου πω, είναι αυτό που είπαν και οι άλλοι. Υπομονή, ο χρόνος μας βοηθά να τα ξεπεράσουμε,
οπωσδήποτε ποτέ δεν ξεχνάμε, αλλά Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ! Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα και ποτέ κανένας μας δεν ξέρει τί του επιφυλάσσει το μέλλον. Γι αυτό θα πρέπει να ζούμε και να αγαπούμε και να συγχωρούμε ο ένας τον άλλο. Σήμερα υπάρχουμε, αύριο ίσως όχι, και μια μέρα σίγουρα δεν θα υπάρχουμε, σ'αυτή τη ζωή. Αυτό ισχύει για όλους.

Παράθεση:
Originally posted by kkelua
To 8ema m ine periploko...
apla xriazome voi8ia...
na milisw me kapion..
Prin 6 mines, kala ute 6...
exasa tn 3adelfo m se troxeo mia pempti k afto m stixise tn zwi m oli.
Apo ekini tn mera niw8w na min ime k poli kala 4ixologika.
Niw8w oti dn iparxi agapi k empistosini k polla alla.
Ase pu niw8w oti dn pe8ane k oti kapu 8a tn 3anadw mia mera k na gelame na milame k na diaskedazume..
Ka8ome me ts wres st kimitirio k tu milaw...
Ta vradia otan ime moni klew k tn skeftome...
ti mporw na kanw na ginw kala???

Dardana

# 6 στις 29/9/2006
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.641
Κκελουα, αυτο που νιωθεις ειναι φυσιολογικο κι αναμενομενο, ιδιαιτερα αν δεν εχεις βιωσει ξανα την απωλεια αγαπημενου προσωπου. Προφανως ειχατε στενη σχεση γι αυτο και σου λειπει τοσο πολυ. Δωσε λιγο ακομα χρονο στον εαυτο σου, χρειαζεται να αποδεκτεις το γεγονος οτι εφυγε και να μαθεις να ζεις με αυτο. Θα'πρεπε αυτο να'ναι και ενα ακομα κινητρο για σενα να προσεχεις τον εαυτο σου αλλα και να μαθεις να εκμεταλλευεσαι καθε στιγμη της ζωης σαν να ειναι η τελευταια.
Αν δεν μπορεσεις απο μονη σου να ξεπερασεις αυτο το γεγονος και να το αποδεκτεις, τοτε ισως χρειαστεις τη βοηθεια καποιου ειδικου ψυχολογου. Ευχομαι συντομα να νιωσεις καλυτερα..
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

yupiii

# 7 στις 6/10/2006
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 46
Απαντήσεις: 426
Κουράγιο...γιατί δεν πας σε κανέναν ειδικό να μιλήσεις,να σε βοηθήσει;θα νιώσεις καλύτερα.

# 8 στις 6/10/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τον δικό μου τον έχασα πριν οκτώ χρόνια, ατύχημα με την μηχανή, την ίδια μέρα που έκλειναν 12 χρόνια από το αυτοκινητιστικό ατύχημα του πατέρα μου...
πονάει πολύ ακόμα...

Σε νιώθω...
Καμμία λέξη δεν είναι αρκετή για να απαλύνει τον πόνο σου...
μόνο εσύ μπορείς να βοηθήσεις τον εαυτό σου..
Κουράγιο...
Με τον χρόνο θα γίνει λίγο πιο εύκολο...

Μην κρατάς τον πόνο μέσα σου.. ξέσπασε... κλάψε.. ούρλιαξε... χτύπα...

Στήριξε τον εαυτό σου, για να στηρίξεις και τους γονείς σου... σε χρειάζονται πολύ τώρα..

Ο αδελφός σου ζει πλέον μέσα από εσένα...

Μέσα από την ζωή σου, δώστου την ζωή που του στερήσαν...

Αυτό είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις γι' αυτόν...
Κουράγιο...

# 9 στις 6/10/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μαρακι,για την ξαδελφη της μιλαει, η κοπελλα....

Κοπελλια, ειναι βαρυς ο πονος,οταν χανεις αγαπημενα προσωπα...

Εχε,ομως,κατα νου οτι,δεν γυριζει πισω...

Ηταν της μοιρας γραφτο να συμβει...ο χρονος θα επουλωσει τις πληγες σου και θα σου μεινουν οι καλες αναμνησεις...

Προσπαθησε να εισαι ηρεμη,για να μην κανεις κακο και στον εαυτο σου...

Κουραγιο,γιατι αυτα συμβαινουν στην ζωη και κανεις μας δεν ξερει, τι του ξημερωνει...

# 10 στις 6/10/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
3adelfo το 3 είναι ξ;;;; Den ta pao kala me ta greeklish!!

Sorry, όχι καφές, ευαίσθητο σημείο μου!!
το παράκανα..

Σε νιώθω...
Καμμία λέξη δεν είναι αρκετή για να απαλύνει τον πόνο σου...
μόνο εσύ μπορείς να βοηθήσεις τον εαυτό σου..
Κουράγιο...
Με τον χρόνο θα γίνει λίγο πιο εύκολο...

Μην κρατάς τον πόνο μέσα σου.. ξέσπασε... κλάψε.. ούρλιαξε... χτύπα...

Στήριξε τον εαυτό σου..

# 11 στις 6/10/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βρε kkelua, γιατι εβαλες το θεμα σου σε αυτην την ενοτητα "Χιουμορ".

Δεν το περνεις στα σοβαρά? Ειναι αστειο για σενα???
Μια μικρή αποριουλλα...

frouto

# 12 στις 20/9/2008
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ελληνικό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

σου απαδω

prepei na sta8eis dunath kai na adilhf8eis oti h zwh einai raia kai olh mprosta sou!!!!!!!an ka8esai kai klais ka8e mera apla pas pisw.....skepsou to!!!

mommy2009

# 13 στις 26/1/2010
author
Γυναίκα / 30 / Παντρεμένη
Κύπρος
Απαντήσεις: 3

δυστυχος αυτα εχει η ζοι αγαπητι μου και ολοι ξερουμε ποσο δυσκολο ειναι ο χαμος ενος αγαπημενου σο

Παράθεση:
Originally posted by bouklitsa
Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά καλή μου σε αυτήν την περίπτωση, παρά μόνο να αφήσεις να περάσει λίγο ο χρόνος και να επουλωθεί λιγάκι η πληγή σου...
Θα ήταν επίσης πολύ καλό να βγάζεις ότι έχεις μέσα σου και να μοιράζεσαι τις σκέψεις σου. Ισως να νιώσεις λίγο καλύτερα...
Και αν τα πράγματα με την ψυχολογία σου χειροτερέψουν, τότε ίσως θα έπρεπε να μιλήσεις γι αυτό σου το πρόβλημα σε κάποιον πιο εξιδικευμένο...
Εύχομαι το καλύτερο δυνατό για σένα...

mommy2009

# 14 στις 26/1/2010
author
Γυναίκα / 30 / Παντρεμένη
Κύπρος
Απαντήσεις: 3

κκελυα

Katarxin sullipitiria gia ton xamo tou agapimenou sou prosopou.Logiko einai na ton exeis sunexeia sto mualo sou .Omos min vasanizeis ton eauto sou perimenontas na ton deis.Dustuxos exei fugei omos prospatha na skeutesai pos apla den tha ksanadeis tin morfi tou kai oute tha perasete alles stigmes mazi omos panta i psixu tou tha einai ekei opote tin kaleis kai panta tha exeis sto mualo sou tis omorfes anamniseis pou zisate mazi.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε