Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έξυπνα Αποφθέγματα!

Σελίδα : 1

LEO22

# 1 στην 1/5/2007
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 22
'Aρεσαν+: 0%

Έξυπνα Αποφθέγματα!

Έξυπνα Αποφθέγματα
Για την αγάπη:
Είναι καλύτερο να αγαπάς έναν άνθρωπο που δεν αξίζει την αγάπη σου παρά να μισείς κάποιον που αξίζει το μίσος σου.
Α.Πανσέληνος

Για την αγάπη: Είναι καλύτερο να αγαπάς έναν άνθρωπο που δεν αξίζει την αγάπη σου παρά να μισείς κάποιον που αξίζει το μίσος σου.
Α.Πανσέληνος

Η μεγαλύτερη ευτυχία στη ζωή είναι η διαπίστωση οτι μας αγάπουν γι'αυτό που είμαστε ή,μάλλον,παρά το γεγονός οτι είμαστε αυτό που είμαστε.
Victor M. Hugo

Για την άγνοια:
Αυτά που δεν ξέρεις φτιάχνουν μία βιβλιοθήκη που καθένας μας θα ήταν υπερήφανος να έχει.

Αν η γνώση δημιουργεί προβλήματα,η άγνοια σίγουρα δεν μπορεί να τα λύσει.
I. Asimov

Περι Αθανασίας:
Δε θέλω να επιτύχω την αθανασία με τη δουλεία μου.Θέλω να την επιτύχω χωρίς να πεθάνω.
Woody Allen

Περι αισιοδοξίας:

Μια μέρα καθόμουν και σκεφτόμουν σχεδόν απελπισμένος.Ένα χέρι ακούμπησε στον ώμο μου και μια φώνη είπε με βεβαιότητα:Ευθύμησε γιατι τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι και χειρότερα.Ευθύμησα λοιπόν και τα πράγματα στ'άλήθεια έγιναν χειρότερα.
J.C.Hagerty

Αισιόδοξος είναι κάποιος που δεν έχει πολλές εμπειρίες.
D.Marquis

Απαισιόδοξος είναι ένας καλά ενημερωμένος αισιόδοξος.

Ένας αισιόδοξος πιστεύει πως ζούμε στον καλύτερο δυνατό κόσμο.Ένας απαισιόδοξος φοβάται πως αυτό είναι αλήθεια.
J.B.Cabell

Ο απαισιόδοξος βλέπει δυσκολίες σε κάθε ευκαιρία και ο αισιόδοξος βλέπει ευκαιρίες σε κάθε δυσκολία.
Winston Churchill

Περι μοιχείας:

Οι τρεις λέξεις που μισώ να ακούω όταν κάνω έρωτα είναι:Κάρδούλα!Γύρισα σπίτι!

Η μοιχεία είναι η εφαρμογή της δημοκρατίας στον έρωτα.
H.L.Mencken

Μοιχεία δεν είναι η μία ώρα που μία γυναίκα περνάει με τον εραστή της ,αλλά ολόκληρη η νύχτα που περνάει μετά με το σύζυγό της.
G.Sand

Οι νέοι θέλουν να είναι πιστοί και δεν είναι ενώ οι ηλικιωμένοι θέλουν να είναι άπιστοι και δεν μπορούν.
Oskar Wild

Περι έρωτα:

Έρωτας είναι η αυταπάτη οτι μια γυναίκα είναι διαφορετική απο τις άλλες.
H.L.Mencken

Έρωτας είναι ο θρίαμβος της φαντασίας επι της νοημοσύνης.
H.L.Mencken

Ένας άντρας θέλει να είναι πάντα η πρώτη αγάπη μιας γυναίκας.Μία γυναίκα θέλει να είναι πάντα το τελευταίο ειδύλλιο ενός άντρα.
Oskar Wild

Για το σεξ:

Νυμφομανής:Αντρικός όρος για γυναίκες που θέλουν να κάνουν έρωτα πιο συχνά απο ό,τι θέλουν οι άντρες.

Παιχνίδι στο σεξ είναι να χρησιμοποιείς το φτερό.Ανωμαλία είναι να χρησιμοποιείς ολόκληρη την κότα.

Προέρχομαι απο μια μικρή πόλη της όποιας ο πληθυσμός ποτέ δεν αλλάζει.Όποτε μία γυναίκα μένει έγκυος κάποιος άντρας φεύγει νύχτα.
M.Prichard

Αυτή η γυναίκα μιλάει δεκαοχτώ γλώσσες και δεν μπορεί να πεί όχι σε καμμία απο αυτές.
D.Parker

Οι γυναίκες μπορούν να συγχωρήσουν έναν άντρα που δεν έχασε την ευκαιρία,ποτέ όμως κάποιον που δεν την άρπαξε.
C.M.De Talleyrand-Perigord

Μ'αρέσουν μόνο δύο τύποι ανδρών:Οι ντόπιοι και οι ξένοι.
Rita M.West

Περι αυνανισμού:

Είμαι πολύ καλός εραστής γιατί εξασκούμαι μόνος μου.
Woody Allen

Για τη γυναίκα:

Πίσω απο κάθε γυναίκα που ξεχώρισε βρίσκεται ένας άντρας που την παράτησε.
Naomi Bliven

Οι ληστές ζητούν ή τα λεφτά ή τη ζωή σου.Οι γυναίκες και τα δύο.
S.Butler

Οι ευτυχισμένες γυναίκες είναι όπως τα ευτυχισμένα έθνη.Δεν έχουν Ιστορία.
G.Eliot

Σε ένα πράγμα συμφώνουν άντρες και γυναίκες.Και οι δύο δεν εμπιστεύονται τις γυναίκες.
H.L.Mencken

Οι γυναίκες κάνουν τα υψηλά υψηλότερα και τα χαμήλά συχνότερα.
Friedrich Nietzsche

Οταν ένας άντρας δείξει ενδιαφέρον για το σώμα μίας γυναίκας,αυτή τον κατηγορεί γιατί ενδιαφέρεται μόνο γι'αυτό.Όταν δε δείξει ενδιαφέρον τον κατηγορεί οτι δείχνει ενδιαφέρον για το σώμα κάποιας άλλης.
P.J.O'Rourke

Υπάρχουν τρία πράγματα που ένας άντρας μπορεί να κάνει για τις γυναίκες:να τις αγαπήσει,να υποφέρει γι'αυτές ή να τις κάνει λογοτεχνία.
Stephen Stills

Σύζυγός:Κάποια που σου συμπαραστέκεται σε όλα τα προβλήματα που δε θα είχες αν παρέμενες εργένης.

Περι οινοπνεύματος:

Το αλκοόλ είναι η αναισθησία που χρησιμοποιούμε για να αντέξουμε την εγχείρηση της ζωής.
George B.Shaw

Όταν διάβασα για τα κακά του πιοτού,έκοψα το διάβασμα.
H.Youngman

Περι ανοησίας:

Τα δυο πιο κοινά στοιχεία στη φύση είναι το υδρογόνο και η ηλιθιότητα.

Το κοινό λάθος που κάνουν όλοι όσοι θέλουν να κατασκευάσουν κάτι άτρωτο είναι οτι υποτιμούν την εφευρετικότητα των εντελώς ηλίθιων.
Douglas Adams

Ηλίθιος:Ένα μέλος μιας ισχυρής και μεγάλης φυλής,η επιρροή του οποίου στις ανθρώπινες υποθέσεις ήταν πάντα καθοριστική και εξουσιαστική.
A.Bierce

Η φύση δεν κάνει ποτέ γκάφες.Όταν δημιουργεί έναν ανόητο,το εννοεί.
J.Billings

Το σύνολο της ευφυίας στον κόσμο παραμένει σταθερό,ο πληθυσμός αυξάνει.
M.S.Cole

Ποτέ μην αποδίδεις σε κακοβουλία αυτό που επαρκώς μπορεί να εξηγηθεί με τη βλακεία.
N.Diamos

Μόνο δύο πράγματα στον κόσμο είναι άπειρα:το σύμπαν και η ανοησία,αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο.
Albert Einstein

Είναι προτιμότερο να μείνεις σιωπηλός και να νομίζουν οτι είσαι ανόητος,παρά να ανοίξεις το στόμα σου και να γκρεμίσεις κάθε αμφιβολία.
Abraham Lincoln

Οι ηλιθιοί είναι αήττητοι.
Ηλίας Πετρόπουλος

Για την πεθερά:

Η πεθερά μου μού διέλυσε το γάμο.Γυρίζοντας η γυναίκα μου στο σπίτι απο τη δουλεία της,με έπιασε στο κρεβάτι μαζί της.
Lenny Bruce

Η Χονολουλού τα έχει όλα.Άμμο για τα παιδιά,ήλιο για τη σύζυγο,καρχαρίες για την πεθερά.
K.Dodd

Δεν έχω μιλήσει στην πεθερά μου τους τελευταίους δεκαοχτώ μήνες.Δεν της αρέσει να τη διακόπτουν.
K.Dodd

Πίσω απο κάθε επιτυχημένο άντρα υπάρχει μία έκπληκτη πεθερά.
H.H.Humphrey

Τα αισθήματα μου ήταν ανάμεικτα.Ήταν σα να βλέπεις την πεθερά σου να πέφτει στο γκρεμό με το αμάξι σου.
T.Venables

Περι ομοφυλοφιλίας:

Το κακό με τους ομοφυλόφιλους είναι οτι και δε γέννουν και πολλαπλασιάζονται.

Προτιμώ να είμαι μαύρος παρά ομοφυλόφιλος,γιατί αν είσαι μαύρος δε χρειάζεται να δίνεις εξηγήσεις στη μητέρα σου.
Charles Pierce

Ο πατέρας μου με προειδοποίησε να μη βγω ποτέ ραντεβού με κορίτσι που φώναζε τη μητέρα της "μάμι".Έτσι κι εγώ άρχισα να βγαίνω με τον αδελφό της κι έζησα ευτυχισμένος.
G.Vidal
Για λόγους που μού επιβάλλονται από την ανάγκη αποφυγής της πράξης της λογοκλοπής(και σε καμμία περίπτωση για διαφημιστικούς σκοπούς)οφείλω να πληροφορήσω τους αναγνώστες οτι οι φράσεις αυτές σταχυολογήθηκαν απο το βιβλίο του Πάσχου Μανδραβέλη με τίτλο:Είπαν... λεξικό του έξυπνου λόγου.

# 2 στις 2/5/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ένα πετραδάκι για να βρεθεί δίπλα στο ταιριαστό του στην άλλη άκρη μιας παραλίας, χρειάζεται κάποιο χέρι να το πάει εκεί..

Γ.Ντίερ

# 3 στις 2/5/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε