Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

καθυστερηση-χαπι της επομενης μερας-τι συμβαινει?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

ann_echo87

# 1 στις 27/6/2007
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

καθυστερηση-χαπι της επομενης μερας-τι συμβαινει?

καλησπερα,ειμαι καινουρια αν κ εχω ανατρεξει στ παρελθον σε θεματα τουφορουμ σας για να λυσω αποριες μου..
εχω αρχισει ν αγχωνομαι για το περιστατικο μου κ ειχα πολυ αναγκη ν το πω σ ατομα που πιθανον ν γνωριζουν περισσοτερα απο οτι εγω ή οιο φιλες μου το θεμα..
στις 21/5 ειχα σεξ. επαφη κ το προφυλακτικο σκιστηκε,οχι την ωρα που τελειωνε ομως,κ πηρα το χαπι της επομενης μερας,χωρις να μιλησω μ την γυναικολογο μου πρωτα..Η περιοδος μου ηρθε κανονικα αλλα με εντονα αυξημενη ροη στις 24/5 μεχρι 30/5,οπου ειχα ξανα επαφη χωρις καποιο απροοπτο..
στις 18/6 εκανα τεστ παπ κ μετα το τεστ την ιδια μερα ειχα σεξ.επαφη οπου την δευτερη κ την τριτη φορα σκιστηκε το προφυλακτικο παλι,παλι οχι την στιγμη που τελειωνε..στο τεστ παπ μου βγηκε τραχιλιτιδα αλλα δεν ξεκινησα θεραπεια γιατι γυρω στις 21 περιμενα την περιοδο κ ετσι η γιατρος μου συστησε να περιμενα μετα την περιοδο,το θεμα ειναι οτι εχω ηδη 6 μερες καθυστερηση κ ανησυχω ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..απ'οτι φαινεται ενω κανονικα στις διακοπες μου θα μουν χαλαρα με τη καθυστερηση θα χω περιοδο..αλλα αν δεν μου ερθει περιοδος..ειναι πιθανο ν ειμαι εγκυος?το τεστ παπ δυσκολα θα εδειχνε κατι αφου ειχα επαφη μετα την ληψη του..στην αρχη ειπα να μην δωσω σημασια οτι ειναι καμια 2-3 μερες καθυστερηση αλλα οσο περναει ο καιρος αγχωνομαι..αν κανω τεστ παπ αυριο πχ να θεωρησω αξιοπιστο το αποτελεσμα?υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να μ ερθει πιο νωρις η περιοδος,αν προκειται απλα για καθυστερηση..ποσο πιθανο ειναι για αυτο τ περιστατικο να εχει επηρεασει το χαπι που πηρα τον προηγουμενο μηνα..?
αν μου ρθει περιοδος μπορω να ξεκινησω αντισυλληπτικα ωστε τον επομενο μηνα να μου ερθει χωρις καθυστερηση,ισχυει κατι τετοιο?
by the way ο κυκλος μου δεν ειχε παρουσιασει στ παρελθον τοση καθυστερηση
κανονικη διαρκει 28 μερες..
εχουν περασει 27 μερες χωρις περιοδο κ δν ξερω τι παιζει..
οποια αποψη ή γνωση εχετα πανω στ θεμα ειναι καλοδεχουμενη,..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτερων..

αννα-20 ετων

# 2 στις 27/6/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
ζαλιστήκατε κι εσείς ή μόνο εγώ???

τι σχέση έχει το τεστ-Παπ με την καθυστέρηση??? δεν κάνεις κάθε τρεις και λίγο τεστ Παπ κούκλα μου για να δεις αν είσαι έγκυος. (αλήθεια, φαίνεται από το τεστ Παπ κάτι τέτοιο?? δεν το γνωρίζω αυτό). το κάνεις για να δεις για τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα. και το κάνεις ανά μεγάλα διαστήματα, δεν είναι άντε κάθε τρεις και λίγο.
τεστ εγκυμοσύνης κάνεις για να δεις αν είσαι έγκυος. Το οποίο εφόσον έχεις υπόνοιες, δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην το κάνεις.
Επίσης έχω να παρατηρήσω πως πολύ έυκολα σκίζονται τα προφυλακτικά, τι στο καλό??? είσαι σίγουρη ότι είναι καλής ποιότητας? επίσης υπάρχουν και τα έξτρα ανθεκτικά, από συγκεκριμένη μάρκα.
τέλος να ξέρεις πως το χάπι της επόμενης μέρας είναι αρκετά ισχυρό, και προκαλεί σαφώς μεγάλες αλλαγές στον κύκλο και τον οργανισμό γενικά για κάποιο διάστημα. γι΄αυτό πρέπει να λαμβάνεται σε εξαιρετικές περιπτώσεις.

diskorama3

# 3 στις 27/6/2007
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 3.772
Μηπως θα επρεπε να κανεις μια επισκεψη στη γυναικολογο σου?
Και μη ξεχνας...αντισυλληπτικα χωρις τις αναλογες εξετασεις και συνταγη γιατρου δεν παιρνουμε.
Μιλα με τη γυναικολογο σου...συζητηστε το.
Οι νεράιδες πονούν μα καταφέρνουν κι υπάρχουν ακόμα... Φταις εσύ, φταίω εγώ που θα μείνουν πιο λίγες σαυτόν το αιώνα!

litsaki_s

# 4 στις 27/6/2007
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 201
Απαντήσεις: 29.047
Συμφωνώ και εγώ σε όλα με τα κορίτσια.

Πήγαινε στην γυναικολόγο σου!!!!

Μην ακούς φίλες κλπ.εκτός και αν είναι και εκείνες γυναικολόγοι και

ξέρουν και τι αντισυλληπτικα να πάρεις αν χρειαστεί.

katze000

# 5 στις 28/6/2007
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Αλβανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.381
Και επίσης

Το χάπι της επόμενης μέρας σαφώς έχει "παρενέργειες".
Δίνεται πάντα με συνταγή γιατρού, και απορώ πώς το προμηθεύτηκες.
Δύο συνεχόμενες φορές λήψη... χμμμ, εξαιρετικά επικίνδυνο.

Δεν είναι απίθανο να ευθύνεται για την καθυστέρησή σου, αλλά αν περάσουν οι μέρες καλού κακού κάνε και ένα τεστ εγκυμοσύνης.

Μην πάρεις από μόνη σου αντισυλληπτικά χωρίς να μιλήσεις με το γυναικολόγο.

Και πες στο σύντροφό σου να προσέχει τις κινήσεις του για να μη σκίζονται τα προφυλακτικά.

Αυτά και καλή τύχη.

# 6 στις 28/6/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πάρε την συμβουλή από τον γυναικολόγο σου.

Μην το αφήσεις να μείνει έτσι.

Και εγώ ξέρω πως το Τεστ Παπ το κάνουμε σχεδόν 1 φορά το χρόνο.

Και μια συμβουλή μην παίρνεις πρωτοβουλίες από μόνη σου για να παίρνεις

όποιοδήποτε χάπι.

Το καλύτερο είναι να συμβουλεύεσαι τον γιατρό σου και μετά.

Ακούμε τόσα και τόσα καθημερινά μην ρισκάρεις να κάνεις αφελείς σκέψεις!!!

Φιλικά,

Άννα

ann_echo87

# 7 στις 28/6/2007
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη

...

ευχαριστω για τις απαντησεις..
σε συζητηση π ειχα με το γυναικολογο μου ειπε πως πιθανον οφειλεται στ χαπι κ πως αν μεχρι κ την 10 μερα καθυστερησης δεν μ ερθει καλου κακου να κανω κ ενα τεστ

ann_echo87

# 8 στις 27/6/2007
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
εκει που λεω αν κανω τεστ παπ να θεωρησω αξιοπιστο το αποτελεσμα εκανα λαθος και εννοουσα αν κανω τεστ εγκυμοσυνης τυπου πρεντικτορ

ann_echo87

# 9 στις 27/6/2007
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
εκει που λεω αν κανω τεστ παπ να θεωρησω αξιοπιστο το αποτελεσμα εκανα λαθος και εννοουσα αν κανω τεστ εγκυμοσυνης τυπου πρεντικτορ

ann_echo87

# 10 στις 27/6/2007
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by -alina-

ζαλιστήκατε κι εσείς ή μόνο εγώ???

τι σχέση έχει το τεστ-Παπ με την καθυστέρηση??? δεν κάνεις κάθε τρεις και λίγο τεστ Παπ κούκλα μου για να δεις αν είσαι έγκυος. (αλήθεια, φαίνεται από το τεστ Παπ κάτι τέτοιο?? δεν το γνωρίζω αυτό). το κάνεις για να δεις για τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα. και το κάνεις ανά μεγάλα διαστήματα, δεν είναι άντε κάθε τρεις και λίγο.
τεστ εγκυμοσύνης κάνεις για να δεις αν είσαι έγκυος. Το οποίο εφόσον έχεις υπόνοιες, δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην το κάνεις.

εκει που λεω αν κανω τεστ παπ κ αν πρεπει να το θεωρησω αξιοπιστο εκ παραδρομης εγραψα παπ..εννουσα τεστ εγκυμοσυνης αλλα δεν ηξερα πωσ να το διορθωσω..

ann_echo87

# 11 στις 27/6/2007
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by ann_echo87

Ποσο αξιοπιστα ειναι τ τεστ εγκυμοσυνης στην 6-7 μερα καθυστερησης..?

mariadelta

# 12 στις 16/7/2009
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Μαγούλα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

χαπι επομενης μερας

να κάνω μια ερωτηση μηπως γνωριζετε..επειδη δεν μου εχει τυχει ξανα το χάπι της επομενης μερας πρεπει να ληφθει διπλή φορα;; γιατι εγω το πήρα μία φορά 1 ώρα μετά την άτυχη στιγμή...απο τότε όμως έχω αδιαθετήσει 2 φορές..υπάρχειπερίπτωση να είμαι έγκυος γιατι τα λευκά μου αιμοσφαίρια είναι ανεβασμένα..

Kleitia

# 13 στις 26/8/2009
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Κύπρος

χαπι επομενης ημερασ

κ εγω πηρα το χαπι και αδιαθετησα δυο φορέσ τον΄ίδιο μήνα είναι φυσιολογικό αυτό? εινα κάποια παρενέργεια, πρέπει να ανησυχήσ'ω;

spideraki

# 14 στις 9/9/2009
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
η αληθεια ειναι πως και γω πηρα το χαπι και αδιαθετησα ξανα σε 4 μερες .....μουπαν πως ηταν επειδη ειχε γονιμοποιηθει το ωαριο....παρολο που οταν ηρθα σε σεξ εποαφη ηταν λιγες ωρες αφου ειχε τελειωσει η περιοδος μου..... !! τωρα εχω λιγο πρηξιμο αλλα σκεφτομαι πως κοντευω και να ξανααδιαθετησω συμφωνα με το κυκλο μου...!! μηπως θα πρεπει να ανυσηχω ? παρακαλω σε σοβαρες απαντησεις γιατι ειναι θεματα που αφορουν πολλες κοπελες καθημερινα !!

thomas1992

# 15 στις 15/5/2010
author
Ανδρας / 22 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αργυρούπολη

καλισπερα

Παράθεση:
Originally posted by ann_echo87

............. koita egw me thn kopela mou eixame epafi prin mia vdomada kai pire to xapi..... meta apo mia vdomada afou eixame epafi ths ir8e periodos....to 8ema einai oti auto to xapi sou epireazei thn periodo sou.... twra den 3erw an pezei tipota allo alla apla sou lew ti egine me emena mipos voi8isw

sonchr

# 16 στις 24/10/2010
author
Γυναίκα / 23 / Σε σχέση
Ν. Κερκύρας / Δ. Αγίου Γεωργίου
Απαντήσεις: 2

βοιθιαα

pedia voithia sas parakalw.. ime se apognwsi.. egw ipia mono ena xapi..ti ginete? eprepe na piw 2?

sonchr

# 17 στις 24/10/2010
author
Γυναίκα / 23 / Σε σχέση
Ν. Κερκύρας / Δ. Αγίου Γεωργίου
Απαντήσεις: 2

βοιθια

pedia egw ipia mono ena xapi..eprepe na piw kai deftero?? sas parakalw apantiste m

SWSW24

# 18 στις 5/1/2011
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα

χαπι επομενις μερασ

SOS
eixa ena atuxhma me to filo mou kai pira to xapi 8 ores peripou meta.alla to provlima einai oti tora ematha oti prepei n paro 3 xapia.
KSERETE AN MONO ENA EINAI ARKETO GIA NA ME VOITHISEI N APOFUGO THN EGKUMOSYNH?

jimmas

# 19 στις 20/2/2011
author
Ανδρας / 21 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος

ηελπ

geia sas.. h8ela na sas rwtisw kati sxetika me afto to xapi... eixa epafi me tn kopela m kai gurw stis 40 wres meta pire afto to xapi... vevaia dn teleiwsa akrivws mesa tis alla gia kalo kai gia kako symfwnisame na to parei... i periodos tis tis erxetai sini8ws me tn aderfi tis alla twra exei ka8ysterisei 1-2 meres... prepei na kanoume kati gia afto??? kai diavasa stis pio panw erwtiseis oti prepei na parei 3... i kopla m pire mono 1... ti ginetai sxetika me afto??? mipws i ka8isterisi einai mesa stis epidraseis apo to xapi??? efxaristw...

stelakr13

# 20 στις 13/4/2011
author
Γυναίκα / 25 / Σε σχέση
Ν. Ρεθύμνου / Ρέθυμνο
Απαντήσεις: 3
paidia xalarwste ligo me auto to xapi tis epomenis meras!!! den einai karamela gia na t pairnete 2-2 mazi... pleon outws i allos poulane 1 mono sti suskeuasia kai den isxuei oti prepei na pareis kai 2o. episis, einai 100% sigouro oti 8a exei anwmalies meta o kuklos tis periodou. oses to exete parei (ki egw mazi me sas) 8a eidate ligo aima meta 4-5 meres alla auto den einai periodos.. einai mia aimoragia pou ofeiletai sto xapi. pisteuw pws 8a diavasate tis eswkleistes odigies prin to parete! telos an exete ka8usterisi peran tou fusiologikou den einai ntropi na agorasete ena test egkumosunis kai sigoura den einai ntropi mia episkepsi st gunaikologo.. eite na sas eksetasei eite apla na to suzitisete. ka8e organismos einai diaforetikos opote oti kai na grafoume emeis edw mporei apo gunaika se gunaika na diaferei.. ws epi twn plistwn omws ta sumptwmata ta xoume panw katw oles mas!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε