Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ξυλοκαϊνη

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Vm1980

# 1 στις 26/10/2007
author
Ανδρας / 34 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 40
'Aρεσαν+: 0%

Ξυλοκαϊνη

Θα ήθελα να μου προτέινετε (αν γνωρίζετε) κάποια μάρκα προφυλακτικού το οποίο δεν έχει επίστρωση ξυλοκαϊνης. Τα durex πάντως έχουν.
Η ξυλοκαϊνη είναι αναισθητικό το οποίο λειτουργεί ως επιβραδυντικό όταν έρθει σε επαφή με το ανδρικό μόριο. Το πρόβλημα μου είναι ότι αφού υπό κανονικές συνθήκες δεν τελειώνω γρήγορα (40λεπτο και βάλε) αν βάλω προφ/κο με επιβραδυντικό μπορεί να μου πάρει μέχρι και μιάμιση ώρα, και πολλές φορές δεν υπάρχει το χρονικό περιθώριο.
Many Thanx

ZHNAKI

# 2 στις 26/10/2007
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 47
Απαντήσεις: 7.265
Αγαπητέ, μία φιλική συμβουλή:

Κατούρα και λίγο......

Dardana

# 3 στις 26/10/2007
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.638
Λογικα, πανω στη συσκευασια των προφυλακτικων θα γραφει απο τι ειναι φτιαγμενα. Οπότε φανταζομαι οτι απλα μπορεις να κοιταξεις ποιο δεν εχει ξυλοκαϊνη. Αν πας σε φαρμακειο και δεν ντρεπεσαι να ρωτησεις κιολας...ακομα καλυτερα.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 4 στις 26/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by ZHNAKI
Αγαπητέ, μία φιλική συμβουλή:

Κατούρα και λίγο......

sizigos

# 5 στις 26/10/2007
author
Ανδρας / 44 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 655
Προσωπικά δεν νομίζω ότι αυτό που λέει ο φίλος υπονοεί ότι θέλει να κάνει τον έξυπνο όπως θεωρεί η φίλη από πάνω οπότε θα απαντήσω κανονικά.
Δεν νομίζω ότι όλα τα προφυλακτικά έχουν ξυλοκαϊνη. Υπάρχουν τα κατάλληλα για καθυστέρηση τα όποία έχουν διάφορα αλλά τα normal, τα πολύ λεπτά και αυτά με ραβδώσεις νομίζω ότι δεν έχουν τίποτε άλλο από ένα λιπαντικό το οποίο δεν επιδράει στα νεύρα ώστε να πριοκαλέσει απώλεια αίσθησης.
Η ξυλοκαϊνη προκαλεί μία αίσθηση ότι το πράμα σου δεν είναι καν εκεί έτσι δεν είναι;

EVINA

# 6 στις 26/10/2007
author
Γυναίκα / 40 / Παντρεμένη
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 14.228

Παράθεση:
Originally posted by sizigos
Η ξυλοκαϊνη προκαλεί μία αίσθηση ότι το πράμα σου δεν είναι καν εκεί έτσι δεν είναι;

συγνωμη αλλα μου φανηκε πολυ αστειο!!!

ε ρε πικρααα!!!

ARCHANA

# 7 στις 26/10/2007
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 3.408

Vm1980

# 8 στις 26/10/2007
author

Παράθεση:
Originally posted by sizigos
Προσωπικά δεν νομίζω ότι αυτό που λέει ο φίλος υπονοεί ότι θέλει να κάνει τον έξυπνο όπως θεωρεί η φίλη από πάνω οπότε θα απαντήσω κανονικά.
Δεν νομίζω ότι όλα τα προφυλακτικά έχουν ξυλοκαϊνη. Υπάρχουν τα κατάλληλα για καθυστέρηση τα όποία έχουν διάφορα αλλά τα normal, τα πολύ λεπτά και αυτά με ραβδώσεις νομίζω ότι δεν έχουν τίποτε άλλο από ένα λιπαντικό το οποίο δεν επιδράει στα νεύρα ώστε να πριοκαλέσει απώλεια αίσθησης.

Οκ φίλε σύζυγε θα τσεκάρω και θα ενημερώσω.
Όσον αφορά το παραπάνω άτομο, έχω κατ΄αρχάς να δηλώσω ότι δεν υπάρχει καμία διάθεση από μέρους μου να το παίξω κάμποσος (ιδιέταιρα μέσω νετ) καθώς το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό το θεωρώ προβλημα και όχι προσόν. Αλλά δεν πειράζει, ίσως κάποια μέρα η κοπελίτσα μεγαλώσει (όχι ηλiκιακά) και καταλάβει οτι, όλα τα άτομα που ποστάρουν στο ίντερνετ δεν έχουν ανάγει σε αυτοσκοπό της ζωής τους να εντυπωσιάσουν αγαθιάρες κορασίδες (σαν και του λόγου της)....
I REST MY CASE

Edit: Ναι πράγματι η ξυλοκαίνη σε κάνει να μην καταλαβαίνεις τπτ. Αφαιρεί πολυ από την αισθηση.

Barracuda

# 9 στις 26/10/2007
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 9.408
Έλα βρε Vm 1980 αφού ξέρεις από δίκτυο
τότε θα καταλαβαίνεις και από χιουμοριστικές απαντήσεις

Κάθε δημοσίευση μπορεί να απαντηθεί με πολλούς τρόπους
ακόμη και χιουμοριστικά ή σατυρικά

Με την προσωπική επίθεση στο καημένο το Ζηνάκι
δεν κερδίζει κανένας σας

Και παρεμβαίνω , όχι γιατί θέλω να υπερασπιστώ το Ζηνάκι
αλλά γιατί ξέρω από δίκτυο
Όσον αφορά το θέμα σου
καλύτερα να χρησιμοποιήσεις υποαλλεργικά προφυλακτικά
( υπάρχουν για αυτούς ή αυτές που εχουν αλλεργία στο λάτεξ)
και δεν έχουν κανένα πρόσθετο ή λιπαντικό
Τα περισσότερα φαρμακεία έχουν .

Καλό σας απόγευμα και ελπίζω να μη γίνει μπάχαλο
με προσωπικές αντεγκλήσεις
Το Barracuda ή θα σε κατασπαράξει ή θα σε σώσει κατασπαράσσοντας τους διώκτες σου. Πρέπει όμως να αποφασίσεις να μπείς στο νερό. The Shark...God or demon ?

Ran_Tan_Plan

# 10 στις 26/10/2007
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.704

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
Λογικα, πανω στη συσκευασια των προφυλακτικων θα γραφει απο τι ειναι φτιαγμενα. Οπότε φανταζομαι οτι απλα μπορεις να κοιταξεις ποιο δεν εχει ξυλοκαϊνη. Αν πας σε φαρμακειο και δεν ντρεπεσαι να ρωτησεις κιολας...ακομα καλυτερα.

Ναι βρε Νταντυ....εχεις δικιο....αλλα αντε και ειχε κανει αυτα που ειπες.
Μετα πως θα εβρισκε αφορμη να ανοιξει θεμα να εκθεσει τα υπολοιπα ....χαρακτηριστικα του ο ανθρωπος??
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

Vm1980

# 11 στις 26/10/2007
author
οκ για να τελειώνουμε...

1)δεν παίρνω προφυλακτικά από φαρμακεία γιατί δεν έχω κάποιο φαρμακείο κοντα στο σπίτι μου...

2)παιρνω προφυλακτικά από σουπερ μάρκετ και τα 3 σουπερμαρκετ κοντά στο σπίτι μου τα έχουν μπροστά στα ταμεία. Είναι λίγο "κάπως" το να στέκεσαι κοντα μαζί με τόσο κόσμο μπροστά στο ταμείο και να εξετάζεις αναλυτικά τα χαρακτηριστικά του κάθε προφυλακτικού...

3)Αν παρ'όλα αυτά νομίζετε οτί άνοιξα το θέμα για να "εκθειάσω τις επιδώσεις μου".... εεε πρόβλημα σας, τι να κάνω εγώ. Απλά έχω πλέων, καλύτερη αντιληψη περί της οριμότητας ορισμένων ατόμων εδώ μέσα. Ευχαριστώ όσους απάντησαν σοβαρα.

Dardana

# 12 στις 26/10/2007
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.638

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan

Παράθεση:
Originally posted by Dardana

Ναι βρε Νταντυ....εχεις δικιο....αλλα αντε και ειχε κανει αυτα που ειπες.
Μετα πως θα εβρισκε αφορμη να ανοιξει θεμα να εκθεσει τα υπολοιπα ....χαρακτηριστικα του ο ανθρωπος??

δεν ξερω τι λενε οι πολλες, αλλά εμενα οι πολυ "αργοι" δεν ειναι το καλυτερο μου, οπότε δεν "διεβλεψα" καποια εμμεση διαφημιση του συγκεκριμενου χαρακτηριστικου.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 13 στις 27/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
... Απ' ότι ξέρω ξυλοκαϊνη χρησιμοποιούν οι οδοντίατροι για να κάνουν ενέσεις πάνω στα ούλα, που είναι μια πολύ ευαίσθητη περιοχή! Συνεπώς πρέπει να είναι ένα ιδιαίτερα ισχυρό αναισθητικό.

kawai

# 14 στις 27/10/2007
author
Γυναίκα / 33 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 736
Ε αν εχεις καποια αλλεργικη αντιδραση πανω σε καποιο συστατικο που περιεχει ειναι προτιμοτερο να πας στο φαρμακειο να αγορασεις προφυλακτικο.Ειχα διαβασει οτι καποτε δεν θυμαμαι ποτε ακριβως σκεφτονται να βγαλουνε προφυλακτικο σε σπρει.

elix_geo

# 15 στις 27/10/2007
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590
Αν κοιτάξεις καλά στα προγράμματα του πλυντηρίου υπάρχει ένα πρόγραμμα ειδικό για καθαρισμό προφυλακτικών απο ξυλοκαϊνη...
Στο δικό μου είναι το Νο 18 (όρα φωτο)
΄Ακου τι θα κάνεις....
ψάξε για το ειδικό απορρυπαντικό για ξυλοκαϊνη...
πας στο S/M Νο 1 (Φαρμακείο πουθενά)...
άμα δεν έχει, πας στο Νο 2 (Φαρμακείο πουθενά)...
πας και στο Νο 3 (εν τω μεταξύ, τα Φαρμακεία έχουν εξαφανισθεί)...
δεν μπορεί, κάπου θα βρεις απορρυπαντικό...

μετά...
τα βάζει μέσα, βάζεις το πρόγραμμα αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ:
ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΛΕΥΚΑΝΤΙΚΟ
ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΑΛΑΤΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ
ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ!!!
επίσης
ΟΧΙ ΑΠΛΩΜΑ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ

Καλή επιτυχία
και ό,τι άλλο θέλεις
εδώ είμαι εγώ!!!!
[IMG]http://img220.imageshack.us/img220/4972/aazm4.jpg[/IMG]
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

rc-31

# 16 στις 28/10/2007
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Θέματα: 217
Απαντήσεις: 798
πρωτη φορα ακουω για ξυλοκαινη σε προφυλακτικα

την εποχη της πληροφοριας μπορεις ανετα να παρεις πληροφορίες

ριξε μια ματια εδω πχ

https://www.durexstore.gr/osc/scat.php?cPath=22
Στο ενδιάμεσο μεταξύ γέννησης και θανάτου , ολα είναι δανεικά ,είτε νομίζουμε οτι μας ανήκουν είτε όχι Ο χρόνος δεν κλείνει τις πληγές , απλως απαλύνει τον πονο !

FOINIKAS1957

# 17 στις 28/10/2007
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Ημαθίας / Βέροια
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 3.551
Ελα ελα μωρο μου
Ενα στα γρηγορα..το πρωι πρεπει να προλαβω το τραινο..!!

sizigos

# 18 στις 29/10/2007
author
Ανδρας / 44 / Παντρεμένος
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 655
Πριν από καμμιά 20αριά χρόνια όταν πρωτοξεκινούσα το σεξ θυμάμαι κάτι προφυλακτικά (μάλλον durex ήταν αλλά παίζεται) τα οποία ήταν για καθυστέρηση. Αυτά μπροστά είχαν ένα πράμα σαν κερί. Όταν το φόραγες το κερί έλιωνε με τη ζέστη και περιέλουζε το κεφάλι (το κάτω). Το αποτέλεσμα ήταν για κάνα τέταρτο να νομίζεις ότι αυτό που πηδάς δεν είναι τρύπα αλλά σκέτος αέρας. Δεν καταλάβαινες τίποτα δηλαδή. Λες και το pouli σου δεν είναι εκεί όπως είπα παραπάνω. Μετά το τέταρτο σιγά σιγά επανερχόταν η αίσθηση και το πράγμα πήγαινε κατ' ευχήν.
Αυτό μάλλον ήταν ξυλοκαϊνη. Τώρα πια δεν νομίζω ότι κυκλοφορούν τέτοια προφυλακτικά. Τα έχει δει κανείς ;

mathilda

# 19 στις 29/10/2007
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 7.872
Αν διαβάσετε τις οδηγίες χρήσεως στα προφυλακτικά που προκαλούν καθυστέρηση, αναφέρουν ότι περιέχουν βενζοκαϊνη, ενα είδος τοπικού αντισηπτικού που έχει αυτη ακριβως την δράση.
Τα υπόλοιπα απλά προφυλακτικα, περιέχουν nonoxynol, ένα είδος σπερματοκτόνου, μια ουσία που δεν γνωρίζω αν έχει αναισθητική δράση.

Θα ήταν καλό να δοκιμάσεις καποια προφυλακτικα που ειναι διεγερτικά, οπως πχ καποια που εχουν μη λεια επιφανεια απο την εσωτερικη πλευρα.

Προσοχη στα τοπικα αναισθητικα, μπορει να προκαλεσουν αλλεργιες σε καποιους.

akrat

# 20 στις 30/10/2007
author
Ανδρας / 53 / Σε σχέση
Θέματα: 137
Απαντήσεις: 1.673

χμμμ...

όσο μεγαλώνω μαθαίνω....
ξυλοκαίνη λοιπόν....

φαίνετε από την κοινωνία... από το πολύ γλύψε γλύψε ο θύλις πληθυσμός έχει πάθει ένα ίσωμα..... εγκεφαλικόν..... ευθεία γραμμή....

πόρνη ξυλοκαίνη.....
Υ.Γ
καυλωτίνη έχουν τα προφυλλακτικά msnhybersex
Αυτά. Α ξέχασα ότι ο έρωτας αν δεν συνοδεύετε και από άλλα πράγματα είναι κουτσός. Εκτίμηση φιλία κλπ.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε