Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΕΤΩΝ 29 ΚΑΙ ΠΑΡΘΕΝΑ

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

BILANCIA

# 1 στις 16/11/2007
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 721
'Aρεσαν+: 0%

Ετων 29 και παρθενα

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ 29 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΘΕΝΑ,ΒΑΣΙΚΑ ΜΕ ΞΑΦΝΙΑΣΕ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΔΙΟΤΙ ΟΥΤΕ ΑΣΧΗΜΗ ΕΙΝΑΙ,ΟΥΤΕ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΩΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΠΡΙΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ.ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΗΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΙΤΕ ΥΠΗΡΧΑΝ ΕΜΠΟΔΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ,ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ,ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ (ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΟΗΤΕΥΤΙΚΗ ΚΟΠΕΛΑ).ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΩ.ΕΓΩ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ,ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Η΄ΤΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

mboumbi

# 2 στις 16/11/2007
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
Δεν έχει και λέπρα πια!
Η ζωή είναι υπέροχη!

anemona_62

# 3 στις 16/11/2007
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 4.631
Ασφαλώς και πρέπει να του το πει πριν φτάσουν στην...πράξη.
Αν την αγαπά η παρθενία της δεν θα πρέπει να αποτελεί πρόβλημα, μόνο που θα πρέπει να είναι πιο προσεκτικός και τρυφερός μαζί της τις πρώτες φορές. Υπομονετικός και με κατανόηση επίσης.
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

_ariadni_

# 4 στις 16/11/2007
author
Γυναίκα / 35 / Παντρεμένη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 3.805

Παράθεση:
Originally posted by anemona_62

Αν την αγαπά η παρθενία της δεν θα πρέπει να αποτελεί πρόβλημα, μόνο που θα πρέπει να είναι πιο προσεκτικός και τρυφερός μαζί της τις πρώτες φορές. Υπομονετικός και με κατανόηση επίσης.

Κανένας δεν ξέρει τόσα ώστε να είναι απαισιόδοξος και να αφήνει τους φόβους του να οδηγούν την ζωή του χάνοντας ευκαιρίες ευτυχίας..

BILANCIA

# 5 στις 16/11/2007
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
θα ήταν χρήσιμο νομίζω να ακούσουμε και την άποψη των ανδρων του forum,πως θα αντιμετωπιζαν μια αντίστοιχη περίπτωση,τι θα σκεφθούν για την γυναίκα κλπ.

# 6 στις 16/11/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by BILANCIA
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ 29 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΘΕΝΑ,ΒΑΣΙΚΑ ΜΕ ΞΑΦΝΙΑΣΕ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΔΙΟΤΙ ΟΥΤΕ ΑΣΧΗΜΗ ΕΙΝΑΙ,ΟΥΤΕ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΩΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΠΡΙΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ.ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΗΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΙΤΕ ΥΠΗΡΧΑΝ ΕΜΠΟΔΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ,ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ,ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ (ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΟΗΤΕΥΤΙΚΗ ΚΟΠΕΛΑ).ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΩ.ΕΓΩ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ,ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Η΄ΤΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Καλά της είπες. Κάποια στιγμή θα του το πει, δε γίνεται αλλιώς.
Αν τον ενδιαφέρει να τη γνωρίσει δεν θα κολλήσει σε αυτό. Ίσα ισα που θα πρέπει να τον κολακέψει σαν ιδέα. Αν τώρα ψάχνει για έμπειρες και δεν έχει όρεξη να κάνει τον ..."δάσκαλο", και γενικώς του κακοφανεί η παρθενιά της φίλης σου, ας μην το προχωρήσει.
Η πρώτη της επαφή, και ειδικά σε τέτοια ηλικία , πρέπει να είναι πολύ τρυφερή κατά τη γνώμη μου. Πρέπει ο άντρας να ξέρει τι κάνει και να μην είναι ελαφρύς!

Οι περισσότεροι άντρες το θεωρούν τιμή να πάνε με παρθένα. Αυτό να πεις στη φίλη σου. Οι πιθανότητες να το πάρει στραβά είναι λίγες.
Ξέρεις ποιοι μπορούν να το πάρουν στραβά? Όσοι ενδεχωμένως είχαν αυτή την εμπειρία στο παρελθόν, και δε θέλουν πάλι να περάσουν τη διαδικασία της εκμάθησης της κοπέλας. Προτιμούν γυναίκες έμπειρες (ε να μάθουν και αυτοι τίποτα καινούργιο, έτσι δεν είναι?)

Αν ο άνθρωπος ενδιαφέρεται, θα την κάνει να αισθανθεί όμορφα και ζεστά.
Άντε, πρέπει να ζήσει τον έρωτα, ας μην καταπιεστεί...

mboumbi

# 7 στις 16/11/2007
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
Υπάρχει και το σχετικό απόφθεγμα που λέει ότι οι άντρες θελουν να είναι οι πρώτοι μιας γυναίκας και οι γυναικες οι τελευταιες για έναν άντρα.

Ασε που νομιζω ότι το έχω ξαναγραψει σε σχετικό ποστ και επαναλαμβάνομαι
Η ζωή είναι υπέροχη!

# 8 στις 16/11/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by mboumbi
Υπάρχει και το σχετικό απόφθεγμα που λέει ότι οι άντρες θελουν να είναι οι πρώτοι μιας γυναίκας και οι γυναικες οι τελευταιες για έναν άντρα.

Ασε που νομιζω ότι το έχω ξαναγραψει σε σχετικό ποστ και επαναλαμβάνομαι

Έτσι!
Είναι θέμα εγωισμού! Ποιος δε θέλει μυήσει κάποιον άλλο σε έναν όμορφο καινούργιο κόσμο? Ποιος άντρας δε θέλει να τον θυμάται μια γυναίκα σε όλη της τη ζωή?
Να πεις στη φίλη σου επίσης ότι οι περισσότεροι άντρες κολλάνε στην αντιθετη περίπτωση, όταν η γυναίκα έχει πολύ περισσότερη πείρα...
Πάλι είναι θέμα εγωισμού...

PROBLEM

# 9 στις 16/11/2007
author
Ανδρας / 45 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851

Παράθεση:
θα ήταν χρήσιμο νομίζω να ακούσουμε και την άποψη των ανδρων του forum,...

Χρειαζόμαστε πρόσθετες πληροφορίες.

Τι ζώδιο είναι η κοπέλα?
Τι ωροσκόπο έχει?

Τι ζώδιο είναι η μελλοντική σχέση?

Τέλος σε πιο ακριβώς μέρος σκέφτεται να του το πεί?
Μέσα στο ξενοδοχείο, στο αυτοκίνητο, στην καφετέρια, στο πάρκο?

Μετά θα γράψω την αντίδραση του άντρα.....
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

Msfairy

# 10 στις 16/11/2007
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 1.941
Να πεις στη φίλη σου επίσης ότι οι περισσότεροι άντρες κολλάνε στην αντιθετη περίπτωση, όταν η γυναίκα έχει πολύ περισσότερη πείρα...
Μην τα βάζεις με ηλίθιους...Σε κατεβάζουν στο επίπεδο τους και σε κερδίζουν λόγω εμπειρίας.

Barracuda

# 11 στις 16/11/2007
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 9.408
θα ήταν χρήσιμο νομίζω να ακούσουμε και την άποψη των ανδρων του forum,πως θα αντιμετωπιζαν μια αντίστοιχη περίπτωση,τι θα σκεφθούν για την γυναίκα κλπ.
Φυσικά και να του το πει ,
συμφωνώ σε γενικές γραμμές με τον Χάι.

Πάντα είναι προσεκτικός ένας άντρας σε τέτοιες περιπτώσεις
και χρειάζεται να το ξέρει
για να μην τη φοβήσουν κάποιες ενέργειες
που θα έκανε σε άλλη περίπτωση.
Θα εξηγεί σχεδόν τα πάντα
και θα προχωράει πολύ αργά.

Χρειάζεται κάποια υπομονή , χαλαρώτητα , ευαισθησία
για να αισθανθεί και εκείνη άνετα.

Όσο περισσότερο συναισθηματική είναι
τόσο περισσότερο ασφαλή πρέπει να την κάνει να αισθάνεται
για να κερδίσει την πλήρη εμπιστοσύνη της και να αφεθεί .

Να το πάρει στραβά δεν βλέπω το λόγο .

Αλλά βρε παιδί μου ακόμη δεν έχει σχέση με τον άνθρωπο
ούτε καν ολοκληρωμένες σχέσεις με κανέναν άλλο
και έφτασε στο παιδί κιόλας ?

Αυτό κάπως δεν μου κολλάει , τέλος πάντων

Λές PROBLEM ?
Μπα δεν το πιστεύω , θα δούμε
Το Barracuda ή θα σε κατασπαράξει ή θα σε σώσει κατασπαράσσοντας τους διώκτες σου. Πρέπει όμως να αποφασίσεις να μπείς στο νερό. The Shark...God or demon ?

BILANCIA

# 12 στις 16/11/2007
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

Παράθεση:
Originally posted by PROBLEM

Παράθεση:
θα ήταν χρήσιμο νομίζω να ακούσουμε και την άποψη των ανδρων του forum,...

Χρειαζόμαστε πρόσθετες πληροφορίες.

Τι ζώδιο είναι η κοπέλα?
Τι ωροσκόπο έχει?

Τι ζώδιο είναι η μελλοντική σχέση?

Τέλος σε πιο ακριβώς μέρος σκέφτεται να του το πεί?
Μέσα στο ξενοδοχείο, στο αυτοκίνητο, στην καφετέρια, στο πάρκο?

Μετά θα γράψω την αντίδραση του άντρα.....

αν και δεν καταλαβαίνω την ερώτηση
ή σου θα σου πω,αυτή ζυγός με ωροσκόπο παρθένο και αυτός κριός
τωρα δεν ξέρω να σου πω σε ποιο μέρος θα του το πει,πιθανότατα πάνω στηνφάση και όπου αυτή προκύψει

BILANCIA

# 13 στις 16/11/2007
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

Παράθεση:
Originally posted by Barracuda
Φυσικά και να του το πει ,
συμφωνώ σε γενικές γραμμές με τον Χάι.

Πάντα είναι προσεκτικός ένας άντρας σε τέτοιες περιπτώσεις
και χρειάζεται να το ξέρει
για να μην τη φοβήσουν κάποιες ενέργειες
που θα έκανε σε άλλη περίπτωση.
Θα εξηγεί σχεδόν τα πάντα
και θα προχωράει πολύ αργά.

Χρειάζεται κάποια υπομονή , χαλαρώτητα , ευαισθησία
για να αισθανθεί και εκείνη άνετα.

Όσο περισσότερο συναισθηματική είναι
τόσο περισσότερο ασφαλή πρέπει να την κάνει να αισθάνεται
για να κερδίσει την πλήρη εμπιστοσύνη της και να αφεθεί .

Να το πάρει στραβά δεν βλέπω το λόγο .

Αλλά βρε παιδί μου ακόμη δεν έχει σχέση με τον άνθρωπο
ούτε καν ολοκληρωμένες σχέσεις με κανέναν άλλο
και έφτασε στο παιδί κιόλας ?

Αυτό κάπως δεν μου κολλάει , τέλος πάντων

Λές PROBLEM ?
Μπα δεν το πιστεύω , θα δούμε

ποιός μίλησε για παιδί ή γάμο βρε παιδιά?η κοπέλα είναι πλήρως συνειδητοποιημένο άτομα,ούτε είναι της άποψης (όπως μου εξήγησε) ότι με αυτόν που θα το κάνει για πρώτη φορά θα είναι και αυτός που θα παντερυτεί.
θεωρώ όμως ότι η παρθενιά είναι ένα λεπτό θέμα για κάθε γυναίκα,ανεξαρτήτως ηλικίας γι' αυτό και το συζητάμε

Ran_Tan_Plan

# 14 στις 16/11/2007
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.688
Ειδες τι παθαινει κανεις οταν δεν κανει τα εμβολια στην ωρα τους???
Και μη μου πειτε οτι δεν βρεθηκε κανεις να της μιλησει για την αναγκαιοτητα του εμβολιου επι της συγκεκριμενης ασθενειας.....
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

Dardana

# 15 στις 16/11/2007
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.641

Παράθεση:
Originally posted by anemona_62

Ολα καλα Ανεμωνα μου..
αυτο το "αν την αγαπα" που κολλαει ομως;;
αν οπως καταλαβα προκειται για φρεσκια γνωριμια, πότε προλαβε ο ανθρωπος;
κι εγω νομιζω οτι με καποιο τροπο πρεπει να τον πληροφορησει..
το κατα ποσον ομως το γεγονος της παρθενιας της θα αποτελεσει προβλημα ή οχι στην πορεια της γνωριμιας τους, θεωρω οτι ειναι ανάλογο με το πως το βλεπει ο εν λογω αντρας. Υπαρχουν για παραδειγμα μερικοι που τους κολακευει ή το βλεπουν τρυφερά το ολο θεμα, υπαρχουν και αυτοι που θεωρουν ως....βαριά ευθυνη το 'ξεπαρθενιασμα' μιας κοπελας, ιδιαιτερα σε μια πιο ωριμη ηλικια, και το αποφευγουν, για διάφορους λογους.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

PROBLEM

# 16 στις 16/11/2007
author
Η αντίδραση του κάθε άντρα είναι διαφορετική ανάλογα με τον χαρακτήρα του.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν γνωρίζουμε τον χαρακτήρα.
Τα ζώδια μας δίνουν μια ιδέα του.

Από αυτά που διάβασα….

«Οι Κριοί μπορούν να γίνουν αγενείς ή ακόμα και βίαιοι , ζουν παθιασμένα και δεν είναι ιδιαίτερα πιστοί στις σχέσεις τους.»

Ο τύπος θα το σκεφτεί πολύ μέχρι να την πάει στο κρεβάτι, μόλις μάθει την αλήθεια, άσε που το πιο πιθανόν θα είναι να μην την πάει ποτέ.
Γιατί άλλο να πηγαίνεις για εμπειρία με μια εικοσάχρονη παρθένα και άλλο με τριαντάχρονη.
Σε αυτήν την ηλικία βλέπεις στεφάνι πριν το κρεβάτι και επειδή είναι και παρθένα……… βλέπεις προς τα πού είναι η πόρτα.
Δύσκολα διαθέτεις τον χρόνο σου χωρίς σεξ, για να φτάσεις καταϊδρωμένος στο γλυκό.

Τα δύο Ζώδια όπως διάβασα

«ΖΥΓΟΣ & ΚΡΙΟΣ: Έντονος ερωτισμός αλλά έλλειψη επικοινωνίας»

Βράσε μέλλον δηλαδή…….

Η φίλη σου ως χαρακτήρας

«Μπορούν να πάθουν εύκολα κατάθλιψη ειδικά όταν τα σχέδια τους δεν πραγματοποιούνται με τον τρόπο που αυτοί θα ήθελαν.»
Πρέπει πολύ να προσέξει πότε θα μιλήσει και αν μιλήσει.

Έτσι όπως βλέπω εγώ το πιθανό μελλοντικό ζευγάρι, καλύτερα να μην του πει τίποτα και αν ο άλλος καταλάβει κάτι, τότε να το επιβεβαιώσει έτσι απλά......

Tο μέρος παίζει σημαντικό ρόλο.
Το ιδανικότερο είναι σε κοινές διακοπές (διήμερο), σε κάποια κοντινή περιοχή.
Δεν διατρέχεις τον φόβο βιασύνης.
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

Barracuda

# 17 στις 16/11/2007
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 9.408

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by Barracuda

ποιός μίλησε για παιδί ή γάμο βρε παιδιά?η κοπέλα είναι πλήρως συνειδητοποιημένο άτομα,ούτε είναι της άποψης (όπως μου εξήγησε) ότι με αυτόν που θα το κάνει για πρώτη φορά θα είναι και αυτός που θα παντερυτεί.
θεωρώ όμως ότι η παρθενιά είναι ένα λεπτό θέμα για κάθε γυναίκα,ανεξαρτήτως ηλικίας γι' αυτό και το συζητάμε

......ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ,ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ
,ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ......
Συγνώμη αλλά αυτό εσύ δεν το έγραψες ?

Αν δεν το διαβάζω σωστά , τότε συγνώμη
Το Barracuda ή θα σε κατασπαράξει ή θα σε σώσει κατασπαράσσοντας τους διώκτες σου. Πρέπει όμως να αποφασίσεις να μπείς στο νερό. The Shark...God or demon ?

Dardana

# 18 στις 16/11/2007
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.641

Παράθεση:

Νομιζω πως αυτο (αυτο που τονισα με bold) ηταν που μπερδεψε τον Μπαρακουντα, κι εγω οταν διαβασα την εν λογω φραση αρχικα νομισα οτι αναφεροταν σε μωρο, οτι δηλαδη την ενδιαφερει να κανει ενα παιδι! οταν το ξαναδιαβασα καταλαβα οτι άλλη ηταν η εννοια...χαχαχα
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

PROBLEM

# 19 στις 16/11/2007
author

Παράθεση:
ΤΗΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ

Δηλαδή είναι τεκνατζού!!!

Ας αφήσει το παιδί και να ψάξει να βρει κανέναν άντρα!!!!!!
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

BILANCIA

# 20 στις 16/11/2007
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα

Παράθεση:
Originally posted by Dardana

Παράθεση:

Νομιζω πως αυτο (αυτο που τονισα με bold) ηταν που μπερδεψε τον Μπαρακουντα, κι εγω οταν διαβασα την εν λογω φραση αρχικα νομισα οτι αναφεροταν σε μωρο, οτι δηλαδη την ενδιαφερει να κανει ενα παιδι! οταν το ξαναδιαβασα καταλαβα οτι άλλη ηταν η εννοια...χαχαχα

ίσως έπρεπε να γράψω ΤΗΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ
σε καμία περίπτωση δεν εννοούσα μωρό,οικογένεια......κλπ
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε