Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

πλαστικες επεμβασεις

Σελίδα : 1

melanxoliki

# 1 στις 13/2/2008
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μοσχάτο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

πλαστηκες επεμβασεις

καλησπερα σε ολους,ειμαι σχετικα νεο μελος και πηρα το θαρρος να ζητησω γνωμες και φυσικα να μοιραστουμε εμπειριες...σχετικα με τις πλαστικεσ επεμβασεις πριν 1 χρονο εκανα ρινοπλαστικη σε εναν απο τους πιοπ γνωστους πλαστικους χειρουργους που υπαρχουν στην Αθηνα...αφου τον χρυσοπληρωσα...η απογοητευση δεν αργησε να ρθει μιας και βγηκα με μια μυτη που ''ΒΓΑΖΕ ΦΛΑΣ ΔΕΞΙΑ''....επι μηνες πηγαινοερχομουν στο ιατρειο του{μια μου λεγε οτι ειναι απο το πρηξιμο μια το να μια το αλλο μεχρι που με βαλε για δευτερη φορα στο χειρουργειο...την ξαναεφερε στα ισια της αλλα φυσικα ειμαι πολυ απογοητευμενη μιας και για τα λεφτα που εδωσα συν το μεγεθος του ονοματος του γνωστοτατου πλαστικου χειρουργου,δεν ηταν αυτο που περιμενα. τωρα θελω να κανω λιποαναρροφηση στην κοιλια....ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΣΧΟΛΙΑ......πειτε μου λοιπον αν ξερετε να μου πειτε κανεναν καλο πλαστικο,η αν εχετε ακουσει κατι σχετικα με αυτο που θελω να κανω.....υπαρχει κανενα αλλο μελος εδω που να εχει αναλογη επειρια????περιμενω με αγωνια τις αποψεις σας....μονο σας παρακαλω μην με χλευασετε

# 2 στις 14/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δεν ξερω μελανχολικη!αν ηξερα πολυ ευχαριστως να σου ελεγα!! ομως τι εχει η κοιλιτσα σου κ θες να κανεις λιποαναροφηση?

Ms-mandy

# 3 στις 14/2/2008
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Δάφνη
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 956
ο φουστανος πλαστικος χειρουργος δεν ειναι??

δεν ξερω...
εγω λεω να αφησεις την κοιλια ησυχη....
με λενε mandy και ποτε δεν τραγουδαω...

melanxoliki

# 4 στις 14/2/2008
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
ο φουστανος πλαστικος ειναι αλλα...οχι ο δικος......επομενη προσπαθεια?το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι αδυνατη με κοιλιτσα{σαν βατραχακι}:>πιστεψτε με εχω δοκιμασει τα παντα[διατροφη-γυμναστικη]αλλα τιποτα αυτη εκει... βαρεθηκα πια

Dardana

# 5 στις 14/2/2008
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.641

Παράθεση:
Originally posted by melanxoliki
ο φουστανος πλαστικος ειναι αλλα...οχι ο δικος......επομενη προσπαθεια?το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι αδυνατη με κοιλιτσα{σαν βατραχακι}:>πιστεψτε με εχω δοκιμασει τα παντα[διατροφη-γυμναστικη]αλλα τιποτα αυτη εκει... βαρεθηκα πια

ειμαι σιγουρη οτι θα βρεις εναν καλο πλαστικο χειρουργο. δυστυχως δεν ξερω εναν στην Ελλαδα να σου συστησω..

απλως θα'θελα να σου πω, πως οσες πλαστικες επεμβασεις και αν κανεις, αν εχεις προβλημα με τον εαυτο σου και την εικονα σου, θα συνεχισεις να το εχεις για παντα, ακομα κι οταν θα'χεις γινει τελεια σε εμφανιση.
Αρέσει στο μέλος just_for_today
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

litsaki_s

# 6 στις 14/2/2008
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 200
Απαντήσεις: 29.041
.. Ανάλογη εμπειρία δεν έχω για σου προτοίνω κάποιον.

Όμως μπορείς να απευθυνθείς στο νοσοκομείο Ευαγγελισμός

Διότι έχω ακούσει πως υπάρχουν γιατροί εξειδικευμένοι με τέτοιου

είδους θέματα.

Μια φίλη μου συγκεκριμένα έκανε διαμεριματισμό, έχασε πάρα πολλά κιλά

και οι πλαστική επέμβαση που έκανε είχε 100% επιτυχία.

Είναι πολύ ευχαριστημένη!

Και όλα αυτά χωρίς να δώσει πολλά χρήματα.

Ότι ήθελε εκείνη έδωσε ..

blossom

# 7 στις 14/2/2008
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Κορινθίας / Ξυλόκαστρο
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 765
Κοπελιά η πλαστική στην κοιλιά:

1. πονάει πάρα πολύ,

2. αν κάνεις την επέμβαση πριν αποκτήσεις παιδιά η επέμβαση θα πάει χαμένη εξ αιτίας της εγκυμοσύνης.

3. κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης υπάρχει τεράστιος κίνδυνος να χάσεις το παιδί σου γιατί η κοιλιά δεν θα έχει την ελαστικότητα που χρειάζεται για να μεγαλώσει και τραβιούνται υπερβολικα οι μύες της μέσης με αποτέλεσμα αφόρητους πόνους στη μέση.

Στα λέω γιατί αυτά τραβάει γνωστή μου που έκανε την εγχείρηση και τώρα είναι στο κρεβάτι γιατί είναι έγκυος, με αφόρητους πόνους στη μέση και κινδυνεύει να χάσει το παιδί της.

melanxoliki

# 8 στις 14/2/2008
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
μα δεν θελω να κανω πλαστικη blossom λιποαναρροφηση θελω να κανω....απλα τοπικο παχος εχω.την πλαστικη την κανεις αμα κρεμεται η κοιλια η χαλαρωση απο γεννα.θελω εναν γιατρο που να μπορω να εμπιστευτω και που δεν θα με αναλαβει ο βοηθος του μολις με ναρκωσουν...διοτι εγω ετσι την πατησα

giorgosber-27

# 9 στις 14/2/2008
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Κορώνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 856
Εγω έχω κάνη δυο χειρουργεία ρινοπλαστική για την μύτη μου
Γιατί είχα πρόβλημα με η ιγμορίτιδα και στραβό διαφραγμα
στο πρώτο χειρουργείο με κορόιδεψαν
ενώ στο δεύτερο διορθώσαν την ζημιά του πρώτο χειρουργείο
καλό είναι να κάνουμε πλάστηκες χειρουργήσεις μονό όταν χρειάζεται
η όταν έχουμε κάποιο πρόβλημα υγειάς
ακόμα και για ομορφιά να είναι τότες θα πρέπει να επιστεφτούμε
γνωστά νοσοκομεία και κλινικές πλαστικών επεμβάσεων αναγνωρισμένα από το κράτος
και φυσικά να μην εμπιστευόμαστε το κάθε γιατρό η ινστιτούτο ομορφιά
η κλινικές πλαστικών βελτιώσεων που λέει εδώ θα βγάλεις μαλλιά
η θα σε κανό θεά η κανό αποτρίχωση και δεν θα βγάλεις για 100 χρονιά τρίχες στο σώμα σου η χάνεις 20 κιλά σε μια μέρα
απλά προσοχή γιατί το σώμα μας είναι όμορφο από μονό του δεν χρειάζεται τίποτα παρά αγάπη και ερωτά γιατί όταν ερωτεύτηκα μου πέρασαν όλα από μονά τους
με αγάπη Γιώργος
και σε όλους τους ερωτευμένος
Μια καρδιά και μια ζεστή αγκαλιά είναι τα καλυτέρα δωρα

mathilda

# 10 στις 14/2/2008
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 7.872
Εγώ θα σταθώ στο nick της θεματοθετριας.
Μελαγχολική... Γιατί άραγε;Μήπως έχει κάποιο πιο σοβαρό πρόβλημα που πρέπει να το κοιτάξει;
Εγώ κάτι άλλο μυρίζομαι... Από ένα σχετικό άρθρο, παραθέτω αυτό το κομμάτι που βρήκα στο διαδίκτυο και πιστεύω ότι θα έπρεπε να προβληματίσει όλους μας...
"Είναι σημαντικό να θυμόμαστε ότι όλοι μας περιστασιακά νιώθουμε ότι δε δείχνουμε όμορφοι ή όπως θα θέλαμε να είμαστε. Η αυτοκριτική σε λογικά πλαίσια βοηθάει στις θετικές αλλαγές της εμφάνισής μας οι οποίες δεν απαιτούν τόσο ριζικά μέτρα όπως οι πολλαπλές πλαστικές επεμβάσεις. Τα άτομα που είναι εθισμένα στις αισθητικές επεμβάσεις έχουν πρόβλημα περισσότερο με τον τρόπο σκέψης τους και λιγότερο με την εμφάνισή τους. Δεν πρόκειται ποτέ να φτάσουν στο σημείο της τελειότητας που έχουν φανταστεί ότι θα τους κάνει ευτυχισμένους και αυτό ακριβώς είναι που αποδεικνύει ότι τα συμπτώματα που παρουσιάζουν πηγάζουν από λόγους πολύ πιο βαθύς από την εξωτερική τους εμφάνιση. Γι’ αυτό και τις περισσότερες φορές έχουν περισσότερη ανάγκη την ψυχολογική βοήθεια από ότι τη βοήθεια που μπορεί να προσφέρει η πλαστική χειρουργική."

melanxoliki

# 11 στις 14/2/2008
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
θα μιλησω ανοιχτα την μυτη την εκανα γιατι το ηθελα απο πολυ μικρη.ειχα την κλασικη ελληνικη μυτουλα με την καμπουριτσα της....ειχα μεγαλο κομπλεξ με αυτο,μονιμα εκρυβα το προσωπο μου με το μαλλιακομα δεν ηταν στην μοδα οι emo οσο αφορα την κοιλια(Για να πω την αληθεια πολυ ευχαριστως θα κανα κ στηθος γλουτους τα παντα)εχει να κανει με το οτι μετα απο 4 χρονια σχεσεις εμαθα οτι ζουσα μεσα σε ενα ψεμα...δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες αλλα ειναι ΜΕΓΑΛΗ αναγκη να ανεβω σαν γυναικα ψυχολογικα ...πειτε το γυναικεια ματαιοδοξια ....δεν εχει να κανει με ψωνιο αλλα με μια εσωτερικη αναγκη για αλλαγη

# 12 στις 15/2/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
...δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες αλλα ειναι ΜΕΓΑΛΗ αναγκη να ανεβω σαν γυναικα ψυχολογικα ...πειτε το γυναικεια ματαιοδοξια ....δεν εχει να κανει με ψωνιο αλλα με μια εσωτερικη αναγκη για αλλαγη

Εφόσον το θέλεις πραγματικά... στήσου μπροστά σ' έναν ολόσωμο καθρέφτη και πες στον εαυτό σου... "σ' αγαπάω". Αν εσύ η ίδια απορρίπτεις το σώμα σου και τον εαυτό σου... τι περιμένεις απ' τους άλλους;

giorgosber-27

# 13 στις 15/2/2008
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Κορώνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 856
Για μένα μια γυναικά είναι θεά
γιατί όταν έχει καρδιά που αγαπάει αληθινά Ακόμα και μοντέλο να μην είναι
για μένα θα είναι πάντα μια κούκλα και η πιο μορφή κοπέλα στον κόσμο
όσο για πλαστικές χειρουργήσεις καλό θα είναι να γίνονται
μονό όταν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και όχι για να γίνουμε πιο όμορφη

και μια συμβολή για όλες της γυναίκες και άντρες αν σε κάποιον δεν αρέσετε
γιατί δεν είσαστε μοντέλα να του δώσετε τα παπούτσια στο χέρι
και αν σας κοροϊδεύει και ένα καλό χέρι ξύλο για να μάθει εκτιμάει
γιατί όλη ήμαστε όμορφη και ωραίοι αρκεί να το πιστέψομε
με αγάπη Γιώργος
Μια καρδιά και μια ζεστή αγκαλιά είναι τα καλυτέρα δωρα

Barbie1

# 14 στις 16/2/2008
author
Γυναίκα / 53 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Απαντήσεις: 18

Παράθεση:
θα μιλησω ανοιχτα την μυτη την εκανα γιατι το ηθελα απο πολυ μικρη.ειχα την κλασικη ελληνικη μυτουλα με την καμπουριτσα της....ειχα μεγαλο κομπλεξ με αυτο,μονιμα εκρυβα το προσωπο μου με το μαλλιακομα δεν ηταν στην μοδα οι emo οσο αφορα την κοιλια(Για να πω την αληθεια πολυ ευχαριστως θα κανα κ στηθος γλουτους τα παντα)εχει να κανει με το οτι μετα απο 4 χρονια σχεσεις εμαθα οτι ζουσα μεσα σε ενα ψεμα...δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες αλλα ειναι ΜΕΓΑΛΗ αναγκη να ανεβω σαν γυναικα ψυχολογικα ...πειτε το γυναικεια ματαιοδοξια ....δεν εχει να κανει με ψωνιο αλλα με μια εσωτερικη αναγκη για αλλαγη

Κούκλα μου είμαι της άποψης ότι χρειάζεσαι πρώτα από όλα ψυχολογική υποστήριξη , χωρίς να το θεωρήσεις ειρωνικό από μέρους μου αυτό που σου λέω, και μετά να κοιτάξεις όλα τα υπόλοιπο. Τελειώνοντας από μια διαδικασία ψυχοθεραπείας ο τρόπος σκέψης σου θα είναι τελείως διαφορετικός. Τότε βλέπεις. Θεωρώ ότι είναι η πρωταρχική βοήθεια που πρέπει να προσφέρεις στον εαυτό σου

cerise

# 15 στις 18/2/2008
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.207

Παράθεση:
καλησπερα σε ολους,ειμαι σχετικα νεο μελος και πηρα το θαρρος να ζητησω γνωμες και φυσικα να μοιραστουμε εμπειριες...σχετικα με τις πλαστικεσ επεμβασεις πριν 1 χρονο εκανα ρινοπλαστικη σε εναν απο τους πιοπ γνωστους πλαστικους χειρουργους που υπαρχουν στην Αθηνα...αφου τον χρυσοπληρωσα...η απογοητευση δεν αργησε να ρθει μιας και βγηκα με μια μυτη που ''ΒΓΑΖΕ ΦΛΑΣ ΔΕΞΙΑ''....επι μηνες πηγαινοερχομουν στο ιατρειο του{μια μου λεγε οτι ειναι απο το πρηξιμο μια το να μια το αλλο μεχρι που με βαλε για δευτερη φορα στο χειρουργειο...την ξαναεφερε στα ισια της αλλα φυσικα ειμαι πολυ απογοητευμενη μιας και για τα λεφτα που εδωσα συν το μεγεθος του ονοματος του γνωστοτατου πλαστικου χειρουργου,δεν ηταν αυτο που περιμενα. τωρα θελω να κανω λιποαναρροφηση στην κοιλια....ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΣΧΟΛΙΑ......πειτε μου λοιπον αν ξερετε να μου πειτε κανεναν καλο πλαστικο,η αν εχετε ακουσει κατι σχετικα με αυτο που θελω να κανω.....υπαρχει κανενα αλλο μελος εδω που να εχει αναλογη επειρια????περιμενω με αγωνια τις αποψεις σας....μονο σας παρακαλω μην με χλευασετε

Γιατί να σε χλευάσουμε. Σήμερα η πλαστική χειρουργική είναι ρουτίνα. Και η ομορφιά είναι υποχρέωσή μας. Πάντα όμως θα διαλέγεις πολύ μεγάλα ονόματα για τέτοια πράγματα. Εχω ακούσει καλά λόγια για τη Συμμετρία στο Χαλάνδρι τελευταία. Είναι η τελευταία τεχνολογία και έχει ένα μηχάνημα που σκανάρει και εντοπίζει τα σημεία ακριβώς τους προβλήματος ψηφιακά. Ετσι ώστε να μην γίνονται λάθη σαν αυτά που προανάφερες. Και προσωπικά σε συγχαίρω που φροντίζεις την ομορφιά σου. Ολοι πρέπει να το κοιτάμε αυτό στη σημερινή εποχή.

cerise

# 16 στις 18/2/2008
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.207

Παράθεση:
Originally posted by Ms-mandy
δεν ξερω...

Γιατί καλέ ? Για ν απογοητεύονται οι άντρες και να λένε ότι οι περισσότερες γυναίκες είναι χοντρές? Ξέρεις πως νοιώθει κάποιος όταν βγαίνει δέκα χρόνια νεότερος από μια πλαστική? Δεν πειράζει το ένα, δεν πειράζει το άλλο, στο τέλος δηλαδή μόνο στον εαυτό μας ν αρέσουμε? Γιατί? Δεν θέλουμε να έχουμε κάποιους να μας θαυμάζουν ?Σήμερα το σώμα είναι βασικό στοιχείο ερωτισμού και δυστυχώς ( αλλά είναι η αλήθεια όσο πικρή) ο γνώμονας της καλής εξέλιξης της σχέσης με το σύντροφό μας. Η κομψή γυναίκα μετράει . Βέβαια και το μυαλό και η προσωπικότητα μαζί , αλλά μόνα τους τα δυο τελευταία μετράνε μόνο στους φίλους μας , οι σύντροφοι μας θέλουν όμορφες, κομψές και σέξυ. Ας ξεκολλήσουμε λοιπόν από τις προκαταλήψεις κι ας σκεφτούμε πως θα γίνει αυτό με τη νέα τεχνολογία εκτος του ότι πρέπει να το βουλώσουμε και να χάσουμε κιλά με υγειή και μέσω διαιτολόγου τρόπο. ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟ ΣΥΣΤΑΤΙΚΟ ΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ ΜΑΣ.

lifeisbeautiful

# 17 στις 21/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 1.517

Παράθεση:
πριν 1 χρονο εκανα ρινοπλαστικη σε εναν απο τους πιοπ γνωστους πλαστικους χειρουργους που υπαρχουν στην Αθηνα...
αν ξερετε να μου πειτε κανεναν καλο πλαστικο,

Melanxoliki μου, και τη ρινοπλαστική την έκανες σε "καλό" πλαστικό (αφού είναι ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα) κι όμως απέτυχε... Άρα δεν μπορείς να βασιστείς ότι όποιος σου προτείνουν εδώ ως καλό θα κάνει καλή δουλειά. Πάλι ρίσκο θα πάρεις.

lifeisbeautiful

# 18 στις 21/2/2008
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 1.517

Παράθεση:
Originally posted by cerise
Σήμερα η πλαστική χειρουργική είναι ρουτίνα. Και η ομορφιά είναι υποχρέωσή μας. Και προσωπικά σε συγχαίρω που φροντίζεις την ομορφιά σου. Ολοι πρέπει να το κοιτάμε αυτό στη σημερινή εποχή.

Παράθεση:
Originally posted by cerise

Παράθεση:
Originally posted by Ms-mandy

Γιατί καλέ ? Για ν απογοητεύονται οι άντρες και να λένε ότι οι περισσότερες γυναίκες είναι χοντρές? Δεν πειράζει το ένα, δεν πειράζει το άλλο, στο τέλος δηλαδή μόνο στον εαυτό μας ν αρέσουμε? Γιατί? Δεν θέλουμε να έχουμε κάποιους να μας θαυμάζουν ?Σήμερα το σώμα είναι βασικό στοιχείο ερωτισμού και δυστυχώς ( αλλά είναι η αλήθεια όσο πικρή) ο γνώμονας της καλής εξέλιξης της σχέσης με το σύντροφό μας. Η κομψή γυναίκα μετράει . Βέβαια και το μυαλό και η προσωπικότητα μαζί , αλλά μόνα τους τα δυο τελευταία μετράνε μόνο στους φίλους μας , οι σύντροφοι μας θέλουν όμορφες, κομψές και σέξυ. Ας ξεκολλήσουμε λοιπόν από τις προκαταλήψεις κι ας σκεφτούμε πως θα γίνει αυτό με τη νέα τεχνολογία εκτος του ότι πρέπει να το βουλώσουμε και να χάσουμε κιλά με υγειή και μέσω διαιτολόγου τρόπο. ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟ ΣΥΣΤΑΤΙΚΟ ΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ ΜΑΣ.

Να φροντίζουμε την εξωτερική μας εμφάνιση με σωστή διατροφή, άσκηση, κομψό ντύσιμο και λίγη περιποίηση προσώπου, όχι να τρέχουμε στους πλαστικούς για ψύλλου πήδημα! Η πλαστική χειρουργική είναι ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ, δεν είναι κάτι φυσιολογικό. Πρέπει να γίνεται εκεί όπου υπάρχουν αντικειμενικά σοβαρά προβλήματα κι όχι για να διορθώσουμε τις ψιλοατέλειες που έχουν ΟΛΟΙ οι άνθρωποι. Τι κόμπλεξ είναι αυτό;
Ακούς εκεί να κάνουμε πλαστικές για να μην απογοητεύονται οι άνδρες που θα τις νομίζουν όλες χοντρές! Έλεος! Το πάχος διορθώνεται με δίαιτα, όχι με πλαστική. Και όταν μια γυναίκα φροντίζει στοιχειωδώς τον εαυτό της στην καθημερινότητά της, ΠΑΝΤΑ μπορεί να γίνει κομψή και όμορφη και επιθυμητή στους άντρες κι ας μην έχει τις τέλειες αναλογίες -θα θεωρείται όμορφη.

Άσε που γιατί δηλαδή να φοβάμαι μην απογοητευτούν οι άνδρες από την εμφάνισή μας; Αφού κι αυτοί τα κιλάκια τους τα έχουν, τη μεγάλη μύτη την ελληνική την έχουν, το ένα έχουν, το άλλο έχουν... Ό,τι ισχύει για τις γυναίκες ισχύει και για τους άνδρες. Ούτε απογοητεύομαι, ούτε θα βάλω τον όποιο σύντροφό μου να πλακωθεί στις πλαστικές και στα γυμναστήρια για να ικανοποιήσω την ματαιοδοξία μου.

Άνθρωποι είμαστε, δεν είμαστε πλαστικές κούκλες. Δε χρειάζεται να είναι κανείς τέλειος για να είναι όμορφος και επιθυμητός. Λυπάμαι που υπάρχουν άνθρωποι με τόσο λίγη αυτοπεποίθηση που νομίζουν ότι χρειάζεται να υποφέρουν στα χειρουργεία για να δείξουν ότι αξίζουν κάτι.

Εξάλλου οι γυναίκες έχουν συντρόφους και οι όμορφες και οι "άσχημες" (κοιτάξτε γύρω σας, σας φαίνεται να έχουν μείνει στο ράφι οι "άσχημες" και να είναι ζευγαρωμένες μόνο οι ωραίες; όχι βέβαια! ). Και επιπλέον, να είστε σίγουρες ότι ένας άντρας δε θα σεβαστεί περισσότερο τη σύντροφό του αν είναι όμορφη. Και οι όμορφες τρώνε τόσο κέρατο όσο και όλες οι άλλες.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε