Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΚΕΡΔΙΣΩ;

Σελίδα : 1

dole25

# 1 στις 31/3/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Καστοριάς / Καστοριά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Πως να τον ξανακερδισω;

HMOYN ME ENA ΠΑΙΔΙ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ 9 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ 22 ΚΑΙ ΕΓΩ 25.ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΗ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ.ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ.ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΗ ΣΧΕΣΗ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΩ ΠΑΛΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ.ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΝ ΠΕΡΝΑΩ ΧΑΛΙΑ.

mboumbi

# 2 στις 31/3/2008
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122
Δεν μπορεις να κανεις κατι από τη στιγμη που θελει "να ζησει και αλλα πράγματα". Μονο να καταλάβεις οτι πολλοί άντρες σε αυτη τη δεκαετία 20-30, ενδιαφερονται μονο για σεξ χωρις δεσμευσεις. Ισως και ο δικος σου ειναι σε αυτην την "κατηγορία".
Η ζωή είναι υπέροχη!

Dardana

# 3 στις 31/3/2008
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.641

Παράθεση:
Originally posted by dole25
HMOYN ME ENA ΠΑΙΔΙ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ 9 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ 22 ΚΑΙ ΕΓΩ 25.ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΗ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ.ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ.ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΗ ΣΧΕΣΗ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΩ ΠΑΛΙ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ.ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΝ ΠΕΡΝΑΩ ΧΑΛΙΑ.

Αφου τον αγαπάς, να σεβαστεις την επιθυμια του και να τον αφησεις ελευθερο να ζησει αυτα που θελει, ειτε μονος ειτε με άλλες σχεσεις. Αν ειναι να εισαστε ξανα μαζι, θα εισαστε...με το να πιεζεις και να παρακαλας, δεν τον δελεαζεις, αντιθετα μαλλον τον απωθεις, ή κι αν ακομα τον φερεις κοντα σου, θα'ναι για λιγο. Τους ανθρωπους (και τους αντρες ιδιαιτερα) τους κερδιζεις πιο ευκολα αφηνοντας τους ελευθερους να επιλεξουν, παρα πιεζοντας τους.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

cerise

# 4 στις 31/3/2008
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.207
Δεν έχασες κάτι για να προσπαθήσεις να ξανακερδίσεις. Σου είπε έτσι φλού ότι θέλει κι αλλες περιπέτειες δεν σου είπε ότι στράβωσε με κάτι ώστε να θέλει συζήτηση και ανάλυση. Κι αφού με σένα που είσαι και μεγαλύτερη δεν καλύπτεται τί να πείτε άλλο. Γύρισε κεφάλαιο και προχώρα στο παρακάτω χωρίς λόγια και πισογυρίσματα.

marina29

# 5 στις 31/3/2008
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 909

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
Αφου τον αγαπάς, να σεβαστεις την επιθυμια του και να τον αφησεις ελευθερο να ζησει αυτα που θελει, ειτε μονος ειτε με άλλες σχεσεις. Αν ειναι να εισαστε ξανα μαζι, θα εισαστε...με το να πιεζεις και να παρακαλας, δεν τον δελεαζεις, αντιθετα μαλλον τον απωθεις, ή κι αν ακομα τον φερεις κοντα σου, θα'ναι για λιγο. Τους ανθρωπους (και τους αντρες ιδιαιτερα) τους κερδιζεις πιο ευκολα αφηνοντας τους ελευθερους να επιλεξουν, παρα πιεζοντας τους.

Δεν γραφω κατι αλλο για να μην το χαλασω
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο...δουλεύει καλύτερα οταν είναι ανοιχτό.

dole25

# 6 στις 31/3/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Καστοριάς / Καστοριά
ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥ, ΑΦΟΥ ΥΠΟΦΕΡΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ;ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΑΣΙΜΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑΜΕ.ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΜΕ ΑΛΛΗ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ.

dole25

# 7 στις 31/3/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Καστοριάς / Καστοριά

Παράθεση:
Originally posted by Dardana

Παράθεση:

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΕΖΩ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΖΩ ΕΝΑΝ ΜΙΚΡΟ ΘΑΝΑΤΟ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥ.ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΑΥΤΟ;ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΖΩ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΝ.

IOLIE

# 8 στην 1/4/2008
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 13
Πληγώνουμε αυτούς που ενδιαφέρονται για μας.
Κλαίμε με αυτούς που ποτέ δεν ενδιαφέρονται για μας.
Και μας ενδιαφέρουν αυτοί που ποτέ δεν θα κλάψουν για μας.
Αυτή είναι η αλήθεια ακόμα και αν είναι παράλογη. Οταν το καταλάβουμε αυτό, ποτέ δεν είναι αργά για να αλλάξουμε.

cerise

# 9 στις 3/4/2008
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.207

Παράθεση:
Originally posted by IOLIE
Αυτή είναι η αλήθεια ακόμα και αν είναι παράλογη. Οταν το καταλάβουμε αυτό, ποτέ δεν είναι αργά για να αλλάξουμε.

Συμφωνώ, αλλά συμβαίνει γιατί θαυμάζουμε συνήθως τους δυνατούς και ισχυρούς. Είναι τα ετερωνυμα που μας ελκύουν. Γιατί δεν είμαστε ψαγμένοι για το κλειδί της ευτυχίας μας. Δεν μιλάμε συχνά με τον πραγματικό μας εαυτό και κυνηγάμε χείμμερες. Γι αυτό λίγοι είναι οι ευτυχισμένοι στις σχέσεις. Κι αν το ψάξεις θα δεις ότι σ αυτές τις ευτυχισμένες και ταιριασμένες περιπτώσεις κανείς απ τους δυο συντρόφους δεν μοιάζει μ αυτούς που σ αρέσουν και καμμιά γυναίκα από αυτές δεν είναι σαν εσένα και δεν έχει τις δικές σου αναζητήσεις. Αυτό μας τρώει. Η αναζήτηση του κακού τελικά.

# 10 στις 3/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by cerise

Παράθεση:
Originally posted by IOLIE

Συμφωνώ, αλλά συμβαίνει γιατί θαυμάζουμε συνήθως τους δυνατούς και ισχυρούς. Είναι τα ετερωνυμα που μας ελκύουν. Γιατί δεν είμαστε ψαγμένοι για το κλειδί της ευτυχίας μας. Δεν μιλάμε συχνά με τον πραγματικό μας εαυτό και κυνηγάμε χείμμερες. Γι αυτό λίγοι είναι οι ευτυχισμένοι στις σχέσεις. Κι αν το ψάξεις θα δεις ότι σ αυτές τις ευτυχισμένες και ταιριασμένες περιπτώσεις κανείς απ τους δυο συντρόφους δεν μοιάζει μ αυτούς που σ αρέσουν και καμμιά γυναίκα από αυτές δεν είναι σαν εσένα και δεν έχει τις δικές σου αναζητήσεις. Αυτό μας τρώει. Η αναζήτηση του κακού τελικά.

Πόσο, μα πόσο δίκιο έχεις......

Dardana

# 11 στις 3/4/2008
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.641

Παράθεση:
ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥ, ΑΦΟΥ ΥΠΟΦΕΡΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ;ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΑΣΙΜΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑΜΕ.ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΜΕ ΑΛΛΗ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ.

και που τον πιεζεις και τον παρακαλας, εχεις κερδισει κατι;;

μου φαινεται πως αυτο που δεν αντεχεις ειναι ο εγωισμος σου. αν τον αγαπουσες θα σεβοσουν την επιθυμια του, οσο κι αν αυτο σε πονουσε. με τα παρακάλια δε γινεται τιποτα, οι περισσοτεροι αντρες απωθουνται απο αυτου του ειδους την συμπεριφορά. το πολυ πολυ να ερθει πισω για λιγο, απο λυπηση ή για επιβεβαιωση, ιδιαιτερα αν του λες οτι δεν εχεις ζωη χωρις αυτον. η μόνη σου επιλογη ειναι να κανεις υπομονη και να τον αφησεις να φυγει. αν ερθει, θα ειναι δικος σου, αν οχι, δεν ηταν ποτέ.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 12 στις 3/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Με απλα μαθηματικα....

αν εκεινος ειναι τωρα 22... εισασταν μαζι 3,5 χρονια και εχετε 1 χρονο και 9 μηνες που χωρισατε..
σημαινει οτι ειχατε σχεση απο τοτε που εκεινος ηταν σχεδον 17??????

δε νομιζω να εισαι τοσο αφελης και να πιστεψες οτι αυτη η σχεση θα κρατησει ε?

μην παιδευεσε να βρεις τροπο να τον ξανακερδισεις.....
κοιτα εσυ να προχωρησεις τη ζωη σου !!!!!!

# 13 στις 3/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μην τον ξανα παρεις τηλεφωνο εαν ειναι θα σε παρει αυτος!
Απο την πλευρα σου ειναι ξεκαθαρο οτι τον θες αλλα κι απο την δικη του επισης μετα απο 1,5 χρονια αρνησης οτι δεν σε θελει ,αφου θελει να ζησει την ζωη του οπως ειναι φυσιολογικο αλλωστε σε ολα τα νεα αγορια αυτης της ηλικιας.....
Η μοναδικη περιπτωση να σε επιθυμισει ξανα ειναι οταν αισθανθει οτι δεν σε εχει ,οποτε σου συνιστω να παψεις να του διχνεις την αγαπη σου με τηλεφωνηματα ,sms, κ.α. και περιμενε αλλους 6 μηνες μεσα στην σιωπη και την βουβαμαρα, εαν δεν δειξει και τοτε στοιχεια ενδιαφεροντος .....

Τοτε θα πρεπει να το παρεις αποφαση ,να κανεις την καρδια σου πετρα και να συνεχισεις χωρις αυτον.....

Υ.Γ.Ομως εχεις ολη την ζωη μπροστα σου μην τα βλεπεις ολα μαυρα, εαν δεν ειναι αυτος για εσενα (αφου σε αρνειτε με τοσο πεισμα) σιγουρα δεν θα πρεπει να εισαστε μαζι, με το ζορι...
Αφησε τον λοιπον οπως σου ειπα (γιατι ολοι μας καταλαβαινομε την αξια καποιου μονο αφου τον "χασομε") κι αν ειναι να ερθει πισω ,θα ερθει απο μονος του λογικα στους ερχομενους 6 μηνες σιωπης και βουβαμαρας το πολυ...
Εως τοτε κουραγιο...

# 14 στις 3/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by nasos_3
Μην τον ξανα παρεις τηλεφωνο εαν ειναι θα σε παρει αυτος!
Απο την πλευρα σου ειναι ξεκαθαρο οτι τον θες αλλα κι απο την δικη του επισης μετα απο 1,5 χρονια αρνησης οτι δεν σε θελει ,αφου θελει να ζησει την ζωη του οπως ειναι φυσιολογικο αλλωστε σε ολα τα νεα αγορια αυτης της ηλικιας.....
Η μοναδικη περιπτωση να σε επιθυμισει ξανα ειναι οταν αισθανθει οτι δεν σε εχει ,οποτε σου συνιστω να παψεις να του διχνεις την αγαπη σου με τηλεφωνηματα ,sms, κ.α. και περιμενε αλλους 6 μηνες μεσα στην σιωπη και την βουβαμαρα, εαν δεν δειξει και τοτε στοιχεια ενδιαφεροντος .....

Τοτε θα πρεπει να το παρεις αποφαση ,να κανεις την καρδια σου πετρα και να συνεχισεις χωρις αυτον.....

Υ.Γ.Ομως εχεις ολη την ζωη μπροστα σου μην τα βλεπεις ολα μαυρα, εαν δεν ειναι αυτος για εσενα (αφου σε αρνειτε με τοσο πεισμα) σιγουρα δεν θα πρεπει να εισαστε μαζι, με το ζορι...
Αφησε τον λοιπον οπως σου ειπα (γιατι ολοι μας καταλαβαινομε την αξια καποιου μονο αφου τον "χασομε") κι αν ειναι να ερθει πισω ,θα ερθει απο μονος του λογικα στους ερχομενους 6 μηνες σιωπης και βουβαμαρας το πολυ...
Εως τοτε κουραγιο...

συμφωνω με τον νασο!!!
κανε υπομονη και μη πιεζεις τα πραγματα.
αν τον πιεσεις θα ειναι χειροτερα μετα.
και αν οντως σ αγαπαει θα γυρισει.
δεν θ αντεξει πολυ μακρια σου και θα γυρισει.
δεν μπορεις να κανεις κατι αυτη τη στιγμη,παρα μονο να περιμενεις!!

elix_geo

# 15 στις 3/4/2008
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
... προχώρα στο παρακάτω χωρίς λόγια και πισογυρίσματα.

Εδώ διαφωνώ πλήρως!!!

Θα έλεγα να δοκιμάσει και με αυτό τον τρόπο, ίσως αυτό να ήθελε αυτός και ντρεπότανε να το ζητήσει!

Αχ, οι σημερινοί νέοι δεν εκφράζονται ανοιχτά.
Γιαυτό είναι τόσο προβληματικές οι σχέσεις τους
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 16 στις 3/4/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
[img]http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/konfus/a080.gif[/img]

dole25

# 17 στις 3/4/2008
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Καστοριάς / Καστοριά

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo

Παράθεση:
... προχώρα στο παρακάτω χωρίς λόγια και πισογυρίσματα.

Εδώ διαφωνώ πλήρως!!!

Θα έλεγα να δοκιμάσει και με αυτό τον τρόπο, ίσως αυτό να ήθελε αυτός και ντρεπότανε να το ζητήσει!

ισως έχουν δικαιο τα παιδια,πρεπει να τον αφησω να επιλεξει αν θελει να ξαναγυρισει και να μην τον πιεζω αλλο
Αχ, οι σημερινοί νέοι δεν εκφράζονται ανοιχτά.
Γιαυτό είναι τόσο προβληματικές οι σχέσεις τους

agapipoli

# 18 στις 22/3/2010
author
Γυναίκα / 32 / Διαζευγμένη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 10
τελικα πιο ηταν το αποτελεσμα αφου εχει περασει αρκετος καιρος?
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε