Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΤΟΥ ΜΑΣΤΟΥ..ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΡΑΠΕΥΣΙΜΟΣ??

Σελίδα : 1

zevraki

# 1 στις 26/11/2008
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 258
'Aρεσαν+: 0%

Καρκινος του μαστου..Ειναι τελικα θεραπευσιμος??

Διαβαζα προχθες ενα αρθρο που ειχε τοποθετησει μια κοπελα μεσα στο ιντερνετ σχετικα με τον καρκινο του μαστου..Με προβληματισαν ιδιαιτερα οι στατιστικες που γραφονταν για το ποσες γυναικες ανα μηνα προσβαλλονται απο την νοσο..ειναι παρα πολλες.καθομαι και αναρωτιεμαι λοιπον τι θα μπορουσαμε να κανουμε περα απο ιατρικες εξετασεις και ψηλαφιση??μεσα στο αρθρο γραφονταν κατι για καλπαζων καρκινο...ο οποιος χτυπαει και στο στηθος..Τι μπορουμε να κανουμε για να το προλαβουμε??Μηπως τελικα εαν χτυπησει λογω του γεγονοτος οτι δεν υπαρχουν καποια συμπτωματα μας οδηγησει στο θανατο?..Γιατι αφοτου υπαρχουν τοσες ιατρικες εξετασεις..και οι γιατροι ισχυριζονται οτι θεραπευεται παρολα αυτα πεθαινουν τοσες γυναικες καθημερινα απο αυτον??

cerise

# 2 στις 27/11/2008
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.208
Οι πολλές μαστογραφίες δεν κάνουν καλό πάντως.

Σ όλα τα πράγματα η υπερβολή βλάπτει......

Ανάλογα την ηλικία και κάποια προληπτική εξέταση είναι καλό να γίνεται.

Σήμερα έγραφαν οι ειδήσεις ότι υπάρχουν όγκοι που εξαφανίζονται από μόνοι τους και δεν εξελίσσονται . Το παρατήρησαν σε γυναίκες που δεν έκαναν μαστογραφία από καθόλου μέχρι αραιά. Ενώ εκείνες που έκαναν τακτικά εκδήλωσαν την ασθένεια σε μεγαλύτερο ποσοστό .

Είναι τόσο μπερδεμένα τα πράγματα και τι να πει κανείς.

Η νανοϊατρική έχει κυκλοφορήσει τόσα νέα φάρμακα για τον καρκίνο γενικά που σε σύντομο χρονικό διάστημα θα τελειώσει το θέμα αυτό που βασανίζει τόσα χρόνια και στο βωμό του έχει πέσει πακτωλός χρήματος.

Η πλάκα είναι πως τώρα αρχίζουν να βγαίνουν από τα ντουλάπια οι θεραπείες.

Τώρα με τη κρίση. ....γιατί άραγε?

Μην ανησυχεις αγαπητή μου. Η ζωή έχει τόσα όμορφα που δεν αξίζει το κόπο να αγχωνόμαστε και να προβληματιζόμαστε μια και δεν ξέρουμε τι θα μας ξημερωσει αύριο.

Ζήσε τη κάθε μέρα , όσο δύσκολη κι αν είναι, αλλά διώξε το φόβο του αύριο.

Οταν έρθει το αύριο θα δούμε τι θα γίνει.....Αγνωστες οι βουλες του Κυρίου που λένε. Ας ζούμε τη κάθε μέρα μας όσο πιο δημιουργικά μπορούμε. Ετσι θεραπεύονται όλες οι ασθένειες!!!

Αλλοστε ο άνθρωπος εκτός από ύλη είναι και ενέργεια.

Επιβεβαιώθηκε και η θεωρία της Σχετικότητας του Αινστάϊν μετά από ενα και πλέον αιώνα. Δεν το διάβασες κι αυτό?

Η ύλη μετατρέπεται σε ενέργεια και η ενέργεια σε ύλη.

Αρα ο θάνατος είναι εικονική πραγματικότητα μέσα στο Σύμπαν!!!

Μη στέκεσαι λοιπόν μόνο στην ύλη.

Green_Bee

# 3 στις 27/11/2008
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 1.194
Ένα θα σας πω ήμουν 10 χρονο που κτυπησε την μανα μου και ειμαι 23 ειναι εκει παντα γελαστη, θαραλλεα, το παλεψε, εκανε πανω απο 3 επεμβασεις και Δοξα σοι ο Θεος τωρα ειναι καλα, πηγαινει μια φορα το χρονο για εξετασεις..
οταν υπαρχει ΤΟ ΜΠΟΡΩ ολα γινονται...
Ζώ απο απλό...ενδιαφέρον! Μέλισσα...

emilian

# 4 στις 29/11/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΟΡΦΗ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΑΜΑ ΜΕΤΑ ΤΑ 35 ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΣΤΟΓΡΑΦΙΑ.ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΑΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ.Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ 3ου ΒΑΘΜΟΥ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΟΡΜΟΝΟΕΞΑΡΤΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ ΠΟΛΥ ΓΕΝΝΑΙΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ!

roula79

# 5 στις 3/12/2008
author
Γυναίκα / 35 / Παντρεμένη
Ν. Χαλκιδικής / Σιθωνία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 28
geia sou.Ama ton prolabeis pote den ksereis gia auto prepei na kanoume tis aparetites eksetaseis gia na to prolabainoume apo tin arxi.Mastografia ginetai pano apo 35 xronon..Kai mastografia mporoume na kanoume mia fora ton xrono...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε