Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ειμαι εδω για κανεναν!

Σελίδα : 1

aristi1989

# 1 στις 26/1/2009
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 36
'Aρεσαν+: 0%

Δεν ειμαι εδω για κανεναν!

Υπάρχουν στίγμες που θέλω να είμαι με κάποιον που αγαπάω αλλά κ κάποιες

στιγμές θέλω να μείνω μόνη κ ας νιώσω μοναξιά αλλά νιώθω πως

πως θέλω να απομακρυνθώ από όλους κ από όλα!(Δεν ξέρω αν είναι καλό

αυτό η όχι αλλά έτσι θέλω να γίνει, έχω βαρεθεί τους πάντες κ τα πάντα,

βαρέθηκα την στεναχώρια, βαρέθηκα το φτύσιμο από κάθε άτομο, βαρεθηκα

να δίνω σημασία σε όλους κ σε όλα πρέπει να βάλω κάπου μια τελεία, να βρω

τον εαυτό μου!) Να αρχίσω μια καινούρια αρχή με τον εαυτό μου!

Αρκετά με εκμεταλεύτηκαν όλοι.

Έχετε ποτέ απομακρυνθεί απο όλους κ από όλα?

Έχετε σκεφτεί ποτέ πως ''δεν είμαι εδω για κανέναν''??

ALIKH1972

# 2 στις 26/1/2009
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αργυρούπολη
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 2.528
Κουκλίτσα μου είσαι πάρα πολύ μικρή για να μην είσαι εδώ για κανέναν......

Είσαι πάρα πολύ μικρή για τέτοιες απογοητεύσεις......

Εκτός και αν σου έχει συμβεί κάτι συγκλονιστικό το οποίο και δεν αναφέρεις!!!!

Αν όμως το θέλεις και αυτό αισθάνεσαι απομακρύνσου από όλους και όλα αλλά κράτησε ανθρώπους που πιθανον να μην έχουν φταίξει για αυτήν σου την απόφαση αλλά μάλλον τους παίρνει το ποτάμι και αυτούς!!!!
Ανθρώπους από το συγγενικό και οικογένειακό σου περιβάλλον!!!

Ολα θα πάνε καλά, θα το δεις!!

...Η μονη μας υποχρεωση... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...

aristi1989

# 3 στις 26/1/2009
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Δεν γίνεται αυτο αλίκη μου νιώθω ότι πνίγομαι, νιώθω απο τα τόσα λάθη που

κανω πληγώνω ανθρώπους κ με στεχαχωρεί αυτό το γεγονός !

Οι φίλες μου είναι συνέχεια κοντά μυ και με ανέχονται.

Ναι είμαι πριχτης το παραδέχομαι, ναι βοηθάω άλλους κ δεν θέλω να τους

πληγώσω αλλά φτάνει πια έφαγα τα μούτρα μου στα σκατά !

Έχω πληγώσει κ τους γονείς μου από την συμπεριφορά μου , μια είμαι στην κλάψα μου κ στην στεναχώρια μου κ μια ειμαι στην τρέλα μου κ οι γονεις μου βλέπουν οτι ξεχνιέμαι απο την στεναχωρια μου κ ας ειμαι μικρή για να έχω στεναχωριες αλλα δεν εννοώ για υγεία κ λοιπα αλλα που πληγώνω αλλους χωρις να το θελω ναι ειμαι αποτομη!

# 4 στις 26/1/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by aristi1989
Δεν γίνεται αυτο αλίκη μου νιώθω ότι πνίγομαι, νιώθω απο τα τόσα λάθη που

κανω πληγώνω ανθρώπους κ με στεχαχωρεί αυτό το γεγονός !

Οι φίλες μου είναι συνέχεια κοντά μυ και με ανέχονται.

Ναι είμαι πριχτης το παραδέχομαι, ναι βοηθάω άλλους κ δεν θέλω να τους

πληγώσω αλλά φτάνει πια έφαγα τα μούτρα μου στα σκατά !

Έχω πληγώσει κ τους γονείς μου από την συμπεριφορά μου , μια είμαι στην κλάψα μου κ στην στεναχώρια μου κ μια ειμαι στην τρέλα μου κ οι γονεις μου βλέπουν οτι ξεχνιέμαι απο την στεναχωρια μου κ ας ειμαι μικρή για να έχω στεναχωριες αλλα δεν εννοώ για υγεία κ λοιπα αλλα που πληγώνω αλλους χωρις να το θελω ναι ειμαι αποτομη!

μάθε από τα λάθη σου και συνέχισε

# 5 στις 26/1/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αυτό που επιθυμείς, αυτό και να κάνεις.

Αν αυτό που έχεις σήμερα ανάγκη είναι ο εαυτός σου, με αυτόν μείνεις μέχει να πατήσεις σταθερά και να νιώσεις υγιής κα γεμάτη ξανά.

Ολοι μας έχουμε ανάγκη απο στιγμές μοναξιάς, και είναι απολύτως υγιές.

Το μυστικό είναι να κάνεις αυτο που θέλεις πάντα, χωρίς βιασύνες και ξεσπάσματα, η αυτοσυγκέντρωση και οι απολογισμοί.

Μην ξεχνάς πως είμαστε μόνοι σε αυτή τη ζωή και οι υπόλοιποι είναι συνοδοιπόροι στο ταξίδι μας.

Στο χέρι σου είναι αν αυτό το ταξίδι το γέμισεις με πλούσιες γνώσεις και εμπειρίες, αν θα φύγεις γεμάτη και ζωντανή. Οσο κι αν πληγωθεί ο άνθρωπος, αν έχει ζήσει όπως ήθελε, θα φυγει χαμογελαστός.

Καλώς ήρθες στο κλαμπ των ενηλίκων.
Είναι ωραία, και θα δεις πως μετά την απομονωσή σου θα βγεις πιο ώριμη και σκεπτόμενη, θα δεις πως στα τόσα κακά που λες πως σε έχουν βρει άλλα τόσα καλά πέρασαν που δεν ετυχε να προσέξεις...

Κάθε εμπόδιο για καλό.

RIRI82

# 6 στις 26/1/2009
author
Γυναίκα / 32 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 218
Εγω το εκανα!
Και σε παρα πολυ καλο μου βγηκε!
Ειμαι πλεον της αποψης οτι δεν πρεπει να αναλωνομαστε. Ουτε να χαριζομαστε στον εναν και στον αλλον.

jubilance

# 7 στις 26/1/2009
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 60
Απλώς δεν έχεις βρει ακόμα τις ισορροπίες σου. Δεν αντέχεις όυτε την χαρά ούτε την λύπη. Για να τα καταφέρεις θέλει δουλειά. Οι περισσότεροι άνθρωποι δεν ξέρουν τί να νιώσουν και πως να χειριστούν τις καταστάσεις απλά εσύ είσαι πιο κυκλοθυμική και φαίνεται περισσότερο στους άλλους.
Ξεκίνα λοιπόν το ταξίδι της αυτογνωσίας και της ψυχικής ηρεμίας κάνοντας το εξής: Παραδέξου ότι κάνεις λάθη χωρίς να αισθάνεσαι άσχημα γι΄αυτά. Συγχώρεσε πρώτα εσύ τον εαυτό σου κ πίστεψε σ΄αυτόν. Δεν είσαι βάρος στους άλλους. Όσοι είναι κοντά σου έχουν λόγους και κάποιοι απο αυτούς σίγουρα σε αγαπάνε πραγματικά. Το πρόβλημα δεν είναι οι άλλοι αλλά εσύ. Εσύ πρέπει να δεχτείς τον εαυτό σου και να του επιτρέπεις να έχει κάποιες στιγμές μοναξιάς αν αυτό θέλει. Μην απολογείσαι συνεχώς.
Χαλάρωσε λίγο.
Μερικές φορές χρειάζεται να αφήνεις τη γη να γυρίζει χωρίς εσένα!
Χαμογέλα...!!! Όλα θα πάνε καλά!!!
Όποιος ψάχνει... βρίσκει!!

aristi1989

# 8 στις 26/1/2009
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη
Να πω την αλήθεια δεν θελω ακριβώς την απομόνωση θέλω να αλλάξω περιβαλλον να αλλάξουμε ενδιαφεροντα, με πνίγει να πηγαινουμε συνεχεια στα ιδια κ τα ιδια!

Μαρέσουν πολυ οι αλλάγες με εκφράζουν!

Κάναμε στέκι μια καφετερια η οποια δεν γεμιζει πολυ κοσμο μην σας πω κ καθολου μια φορα στα τοσα κατι γεροι ερχονται!

Στις φιλες μου δεν αρέσει η πολυ κοσμια αλλα δεν καταλαβαινουν οτι αμα δεν

πηγαινουμε σε καφετεριεσ καλοντυμενες οχι επισημα αλλα ομορφα

περιποιημενες, κ δεν κοιταξουμε εκει που εχει κοσμο δεν θα γνωρισουμε

τιποτα κ κανεναν θα ειμαστε ολο με τον ιδιο πονο εγω δεν το αντεχω αυτο...

# 9 στις 26/1/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
οπως σου ειπε και η αλικη εισαι πολυ μικρη για να εχεις τετοια ξεσπασματα......

το πρωτο που θα κανεις ειναι να τα βρεις με τον εαυτο σου απο τους αλλους γυρω σου μπορεις να εξαφανιστεις να τους διαγραψεις απο την ζωη σου ,μην φευγεις ομως απο τον εαυτο σου...

κατσε στον καθρεφτη απεναντι και κοιτα τον, γνωρισε τον, μιλησε του ,δεν ειναι κακο να μιλας σε εναν καθρεφτη γιατι εκει θα δεις την ψυχη σου.....

με το να εισαι μεσα σε πολυ κοσμο δεν σημαινει οτι θα βρεις και αυτο που θελεις ,προσπαθησε νακανεις την καθε στιγμη σου μοναδικη γιατι πιστεψε με ειναι μοναδικη ,ο χρονος δεν δινει δευτερη ευκαιρια δυστυχως.....

μεσα στα ιδια και στα ιδια που λες προσπαθησε να δεις οτι ομορφο υπαρχει....θα σου πω ενα που ειδα εγω μεσα απο τα λογια σου...ειπες ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ...σκεψου οτι μπορει να μην τις ειχες πως θα ενιωθες??

ολοι περασαμε,περναμε,καιθα περναμε αυτες τις στιγμες που αναφερεις,προσωπικα σου γραφω και σκεφτομαι ποσο τυχερη ειμαι που εχω τις δικες μου φιλες και οτι εχω μερες να κοιταχτω κι εγω στον καθρεφτη μου...

# 10 στις 27/1/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Να σου πω τι θα έκανα εγώ στη θέση σου, που απο μικρή μου άρεσε η πολυκοσμία, ο τζέρντζελος και οι γνωριμίες, οι εικόνες, οι άνθρωποι, η δυνατή μουσική και η διασκεδαση, η διευρυνση του νου, η όρεξη να μαθαίνω απο τους μεγαλύτερους και απο τους συνομίληκους επίσης. η διάθεση τελοσπάντων να ζήσω κι όχι να πνίγομαι.

πολλά κορίτσια σήμερα είναι ετσί κι απορώ γιατι. σύντομα θα ξεμπλέξω κι αυτες τις απορίες μου.

γιατι τα κορίτσια σήμερα είναι γυναίκες γρηγορότερα απο ο,τι ημασταν εμεις(και δεν εχουμε μεγάλη διαφορά μη νομίζεις..2- 3 χρονάκια μόνο)

Αν δεν καταφέρεις να τις πεισεις να δείτε κάτι διαφορετικό, ήρεμα κι ωραία, να τις βάλεις στο τρυπάκι να σκεφτούν πως ο καφές δεν είναι η ουσία στην ηλικία σας(αφήστε το κουτσομπολιό για τις μεγαλύτερες και τις πικραμένες, για εκείνες που δεν έχουν με κάτι άλλο να ασχολήθουν, αφήστε τη μιρλα και τιο κλαψούρισμα για το σπίτι), αλλά οι εικόνες και η διασκέδαση, μετά το διάβασμα και το συναισθηματικό στρίμωγμα, μετά τα τόσα που ακούτε και φρικάρετε απο πολύ μικρές- ενώ το θεωρώ αδικία- πως αν θέλετε να πιείτε καφέ κάθεστε και σπίτια σας, μην μπουκώνεις και μην καταπιέζεσαι.

Αλλες παρεες έχεις? απο φροντιστήριο, γειτονιά, σχολείο, σχολή, δουλειά?
ξαδέρφια, αδέρφια πάνω κάτω στην ηλικία σου?
να κανονίσεις με εκείνους να βγεις μια φορά αρχικά, την επόμενη να τις πάρεις μαζί..

το μυστικό είναι να είσαι ευχάριστη απέναντι στις φίλες σου, λαμπερη και χαμογελαστή, να τους τονώσεις το ηθικό που προφανώς αποσο καταλαβαίνω είναι πεσμένο όλων σας για τους δικούς σας λόγους, να κάνεις εσύ την αρχή, όντας αισιόδοξη και γεμάτη για νέα πράματα, να τους δείξεις πως γίνεστε γυναίκες κι έχετε κι άλλες ανάγκες.

Ο, τι κι αν κάνεις, μην καταπιεστείς.

με χαμόγελο και διάθεση χωρίς μουρμούρα και γκρίνια, θα καταφέρεις αυτό που θέλεις... και άσε που αν πάρουν μπρος θα σου ζητούν οι ίδιες νέα πράματα.
Τα μάτια σας σήμερα οφείλετε να τα χετε ορθάνοιχτα.
όχι ευθεία μόνο αλλά κοιτάμε δεξιά κι αριστερά.

cerise

# 11 στις 27/1/2009
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.209
Φυσικά! Η μοναξιά έχει κι αυτή μια γοητεία, αρκεί να είναι καιρός αυτοκριτικής και αναδιοργάνωσης για τα επόμενα μεγάλα δικά μας βήματα κι όχι των άλλων.
Αν ο χρόνος της απομόνωσης δεν είναι δημιουργικός , διάβασμα, αναθεωρηση ίσως κάποιων αντιλήψεων, ψάξιμο του εαυτού μας και αυτοπροσδιορισμός κλπ κλπ. τότε η μοναχικότητα που είναι μεγαλείο πολλες φορές γίνεται μοναξιά και κατάθλιψη. Αυτό δεν πρέπει να προκύψει γιατί αλλοίνονο! Ούτε στον εχθρό σου!

RIRI82

# 12 στις 27/1/2009
author
Γυναίκα / 32 / Παντρεμένη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 218

Παράθεση:
Να πω την αλήθεια δεν θελω ακριβώς την απομόνωση θέλω να αλλάξω περιβαλλον να αλλάξουμε ενδιαφεροντα, με πνίγει να πηγαινουμε συνεχεια στα ιδια κ τα ιδια!

Κάναμε στέκι μια καφετερια η οποια δεν γεμιζει πολυ κοσμο μην σας πω κ καθολου μια φορα στα τοσα κατι γεροι ερχονται!

Στις καφετέριες, όσο παράξενο και αν σου φαίνεται, είναι πολύ δύσκολο να κάνεις καινούριες γνωριμίες. Και πόσο μάλλον με το αντίθετο φύλο.
Αν αυτό που πραγματικά σε αγχώνει και σε στεναχωρεί είναι οτι δεν έχεις σχέση (συγχωρέσε με αν κάνω λάθος), μην το παίρνεις τόσο κατάκαρδα. Οτι είναι να έρθει θα έρθει στην ώρα του. Όσο και να ντυθείς, και όλο τον κόσμο να γυρίσεις, και 100 γνωριμίες να κάνεις, θα έρθει όταν πρέπει. Μπορεί και να είναι αυριο, μπορεί και σε ένα χρόνο. Μην εκβιάζεις καταστάσεις γιατί συνήθως τα αποτελέσματα είναι άσχημα.

aristi1989

# 13 στις 27/1/2009
author
Γυναίκα / 25 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by RIRI82

Παράθεση:

Στις καφετέριες, όσο παράξενο και αν σου φαίνεται, είναι πολύ δύσκολο να κάνεις καινούριες γνωριμίες. Και πόσο μάλλον με το αντίθετο φύλο.
Αν αυτό που πραγματικά σε αγχώνει και σε στεναχωρεί είναι οτι δεν έχεις σχέση (συγχωρέσε με αν κάνω λάθος), μην το παίρνεις τόσο κατάκαρδα. Οτι είναι να έρθει θα έρθει στην ώρα του. Όσο και να ντυθείς, και όλο τον κόσμο να γυρίσεις, και 100 γνωριμίες να κάνεις, θα έρθει όταν πρέπει. Μπορεί και να είναι αυριο, μπορεί και σε ένα χρόνο. Μην εκβιάζεις καταστάσεις γιατί συνήθως τα αποτελέσματα είναι άσχημα.

Μπορώ να ρωτήσω κάτι, πιστεύετε ότι αν είστε εμφανίσιμοι δεν μπορείτε να κάνετε γνωριμίες σε καφετέριες που έχει πολυκοσμία κ σε μία μικρη πόλη που συχναζουν ίδια άτομα που σχεδόν γνωρίζουμε ήδη κ γύρω γύρω υπάρχουν φοιτητές οι οποίοι έρχονται εδω για να σπουδάσουν κ με πολύ διάθεση να κάνουν γνωριμίες.Εγώ πιστεύω πως οι εμφανίσιμες κοπέλες γνωρίζουν περισσοτερους ανθρωπους, εγώ προσωπικα γνώρισα πολυ κόσμο κ συνηθως αυτους που γνωριζω τους φερνω κ τους γνωριζω στις φίλες ειναι ομορφα παλικάρια, γτ για την ακρίβεια οι φίλες μυ φερνουν λιγες φορες ωραία παλικάρια!

Γτ το πιστεύτε αυτο που δεν μπορείτε να κάνετε γνωριμίες?

# 14 στις 27/1/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μπορώ να ρωτήσω κάτι, πιστεύετε ότι αν είστε εμφανίσιμοι δεν μπορείτε να κάνετε γνωριμίες σε καφετέριες που έχει πολυκοσμία κ σε μία μικρη πόλη που συχναζουν ίδια άτομα που σχεδόν γνωρίζουμε ήδη κ γύρω γύρω υπάρχουν φοιτητές οι οποίοι έρχονται εδω για να σπουδάσουν κ με πολύ διάθεση να κάνουν γνωριμίες.Εγώ πιστεύω πως οι εμφανίσιμες κοπέλες γνωρίζουν περισσοτερους ανθρωπους, εγώ προσωπικα γνώρισα πολυ κόσμο κ συνηθως αυτους που γνωριζω τους φερνω κ τους γνωριζω στις φίλες ειναι ομορφα παλικάρια, γτ για την ακρίβεια οι φίλες μυ φερνουν λιγες φορες ωραία παλικάρια!

Γτ το πιστεύτε αυτο που δεν μπορείτε να κάνετε γνωριμίες?

Βιάζεσε νομίζω να γνωρισεις και να αλλάξεις κ. κ.

κοιτα να δεις πως λειτουργουν αυτα ομως...αν ενα αγόρι(κατα την ταπεινή μου άποψη) δει μια κοπέλα εμφανίσημη και ωραία ντυμένη θα τησ μηλήσει μόνο αν ειναι χαμογελαστή και του κάνει ενα κλικ...........
θα προτιμήσει να μιλήσει σε μια μετρια κοπέλα η οποια ειναι χαμογελαστη και οχι μουντρουχα.

οποτε αν ειναι να βάλεις κατι.....βαλε τον καλυτερο σου εαυτο και χαμόγελο και όπου και να πας ...κατι θα τύχει!!!

ntinakos86

# 15 στις 28/1/2009
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 106
Αυτή η απογοήτευση που σε έχει πιάσει είναι δικαιολογημένη(δυστυχώς).Και λέω δυστυχώς γιατί πολλοί είναι της άποψης:"Φτύσε για να κολλήσει...".Το μόνο που κολλάει όταν φτύνουν είναι ο εγωισμός του άλλου και μόνο...Θέλω όμως να πιστεύω οτι υπάρχουν και Άνθρωποι που βλέπουν τον υπόλοιπο κόσμο ισάξιο με αυτούς.Γιατί μόνο αν νιώθεις ίσος με τον άλλο,καταλαβαίνεις οτι σε κανέναν δεν αξίζει να τον φτύνουν.
Για το θέμα των γνωριμιών στις καφετέριες κτλ...Από προσωπική μου εμπειρία θα σου πω το εξής:Είναι δύσκολο να πλησιάσεις κάποια κοπέλα στην καφετέρια(ακόμα και αν βλέπεις οτι ενδιαφέρεται) γιατί πολύ απλά είναι δύσκολο να πάρεις τον καφέ σου και να κάτσεις <<μπαμ>> στο τραπέζι των κοριτσιών!!Αντιθέτως,σε ενα μπάρ/club (στο ΟΡΘΙΟ πάντα),αν δω οτι μου χαμογελάει κάποια και μου αρέσει,την πλησιάζω!Με όμορφο τρόπο και οχι του στύλ:"hey κούκλα!Είσαι για ενα στα γρήγορα???"!!!
Απλά να είσαι ο εαυτός σου!Και να θυμάσαι οτι δεν αρέσουν σε όλους οι ψηλές ξανθιές γαλανομάτες.Αυτές πήραν μεταγραφή για Βέλγιο μεριά!!

# 16 στις 28/1/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ναι το έχω κάνει εγώ.Εδώ και δύο χρόνια.Σε καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι.Θα σου πω την αλήθεια.Έρχονται μέρες που το μετανιώνω και άλλες που αισθάνομαι τυχερός που απομακρύνθηκα από όλα.Θα σε συμβούλευα να μην τα παίρνεις όλα τοις μετρητοίς και να δίνεις την όποια σημασία μόνο στα άτομα που σε αγαπούν πραγματικά.

Anastashia

# 17 στις 30/1/2009
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
Think positive.
Το να μείνεις μόνη σου για λίγο καιρό θα σου κάνει καλό. Αυτό όμως θα έχει και τις επιπτώσεις του. Θα απομακρύνεις ανθρώπους από κοντά σου που σε νοιάζονται πραγματικά, σε αγαπούν αληθινά και αυτοί εκτός από τους γονείς σου, είναι οι κολλητοί σου. Για να είναι ακόμα μαζί σου ύστερα από όσα κάνεις όπως λες (τους απογοητεύεις) σε αγαπούν. Θέλουν να είναι κοντά σου. Γι' αυτό είναι άλλωστε και οι φίλοι.
Όλοι έχουμε περάσει δύσκολες στιγμές στη ζωή μας. Όλοι έχουμε απογοητεύσει κυρίως τους γονείς που δεν γινόμαστε αυτό που έχουν ονειρευτεί, αλλά όλα αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα.
Για πολλά πράγματα και για πολλούς δεν αξίζει να χαλιέσαι.
Μην απογοητεύσαι τόσο εύκολα.
Λάθη κάνουμε όλοι. Από αυτά μαθαίνουμε για να γίνουμε καλύτεροι.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε