Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχεση με μεγαλυτερη γυναικα

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

panikoval

# 41 στις 3/2/2009
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 202
'Aρεσαν+: 0%
...οταν ειπα οτι οι μονοι που φλερταρουν μια μεγαλυτερη γυναικα ειναι οι 30- ...!σε μπαρ...!...δεν ειχα αδικο..!
εχουν πολλοι την ιδια διαθεση με τον θεματοθετη...
...και πραγματι πιστεουν οτι οι μεγαλυτερες...οταν τους βλεπουν...θελουν να κανουν την δασκαλα...

εχω βεβαια μερικες γνωστες..και φιλες...που ειναι τεκνατζουδες...καταπιεσμενες...μεγαλωσαν τα παιδια τους...και σου λενε αφου οι μεγαλυτεροι δεν κου... κου... ας παμε με τον μικρο...τουλαχιστον με αυτον θα περασουμε καλα...

Αλλωστε και μεγαλυτεροι αντρες...κοιταν πιτσιρικες...για επιβεβαιωση...

Επειδη κυκλοφορω νυχτα...αυτα τα βλεπω συνεχεια...

Ζουμε σε μια σεξιστικη εποχη...!

Ολα γυρω απο το σεξ...!

Dardana

# 42 στις 3/2/2009
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.639

Παράθεση:
Originally posted by panikoval

Ολα γυρω απο το σεξ...!

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

kaltzou

# 43 στις 3/2/2009
author
Γυναίκα / 40 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 3.480

Παράθεση:
Originally posted by fioroula

Να ξερασω τωρα που ειμαι νηστικια η μετα που θα εχω φαει?:

Τώρα τώρα …..

Δεν πιστεύω ότι έχει σημασία η ηλικία αλλά η γυναικά
Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντος Αν αγαπάς χωρίς να αγαπιέσαι είναι σαν να μιλάς χωρίς να ακούγεσαι

panikoval

# 44 στις 3/2/2009
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by Dardana

Παράθεση:

Ολα γυρω απο το σεξ...!

Προς τι η απορια σου..;
...απο οτι καταλαβα εισαι πανρεμενη με παιδι...και προφανως θα καθεσαι σπιτι με τον ανρουλη σου...!

Για ρωτα και μας...που ειμαστε ελευθερες...και κυκλοφορουμε τα βραδυα...!
Τουλαχιστον πιανουμε τον παλμο... της εποχης...!
Δεν ζουμε σε εναν δικο μας κοσμο...! που κλεινουμε την πορτα...και αφηνουμε εξω ολους τους αλλους...!

Ran_Tan_Plan

# 45 στις 3/2/2009
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.700
"Οποιος τη νυχτα περπατει,λασπες και σκaτα πατει"!

Παλια Ουρουγουανη παροιμια.
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

Dardana

# 46 στις 3/2/2009
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.639

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Ολα γυρω απο το σεξ...!

Προς τι η απορια σου..;
...απο οτι καταλαβα εισαι πανρεμενη με παιδι...και προφανως θα καθεσαι σπιτι με τον ανρουλη σου...!

Δεν ζουμε σε εναν δικο μας κοσμο...! που κλεινουμε την πορτα...και αφηνουμε εξω ολους τους αλλους...!

απορησα με τη χρηση και εννοια της λεξης/φρασης: σεξιστικη εποχη (???)
ξερω σεξιστικη συμπεριφορα=> σεξισμος που ειναι άλλο πραγμα και εχει να κανει με την "κατηγοριοποιηση" ατομων και συμπεριφορων βασει του φυλου τους. η εμμονή με το σεξ στην εποχη μας ειναι άλλο, και μαλλον καποια άλλη λεξη υπαρχει γι αυτο.

οσο για το οτι βιαστηκες να βγαλεις συμπερασμα για την απορια μου και το οτι οπως λες οντας παντρεμενη "κλεινω την πορτα μου και ζω σε άλλο κοσμο"...
μου θυμησες την α-e-μνηστη Μανινα μου ελεγε αυτοσαρκαζομενη πως..
"οι ζωντανοι με τους ζωντανους, και οι παντρεμενοι με τους παντρεμενους"
επειδη παντρευτηκα,, δε σημαινε κι οτι εγκατελειψα τα εγκοσμια ή οτι εχασα καθε επαφη με την πραγματικοτητα..επιπλεον δεν παει και τοσος πολυς καιρος που ημουν κι εγω εργενισσα..

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

panikoval

# 47 στις 3/2/2009
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Ολα γυρω απο το σεξ...!

Προς τι η απορια σου..;

απορησα με τη χρηση και εννοια της λεξης/φρασης: σεξιστικη εποχη (???)
ξερω σεξιστικη συμπεριφορα=> σεξισμος που ειναι άλλο πραγμα και εχει να κανει με την "κατηγοριοποιηση" ατομων και συμπεριφορων βασει του φυλου τους. η εμμονή με το σεξ στην εποχη μας ειναι άλλο, και μαλλον καποια άλλη λεξη υπαρχει γι αυτο.

οσο για το οτι βιαστηκες να βγαλεις συμπερασμα για την απορια μου και το οτι οπως λες οντας παντρεμενη "κλεινω την πορτα μου και ζω σε άλλο κοσμο"...
μου θυμησες την α-e-μνηστη Μανινα μου ελεγε αυτοσαρκαζομενη πως..
"οι ζωντανοι με τους ζωντανους, και οι παντρεμενοι με τους παντρεμενους"
επειδη παντρευτηκα,, δε σημαινε κι οτι εγκατελειψα τα εγκοσμια ή οτι εχασα καθε επαφη με την πραγματικοτητα..επιπλεον δεν παει και τοσος πολυς καιρος που ημουν κι εγω εργενισσα..

Δεν ξερω αν ειναι σωστο η οχι...η εκφραση σεξιστικη εποχη...
Το εγραψα σαν αντιθεση..
Ρομαντικη εποχη...
Σεξιστικη εποχη...

Μου αρεσει καμια φορα να γινομαι γλωσοπλαστρια...
περισσοτερο για πλακα...

# 48 στις 3/2/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
πριν πολλα χρονια ο ανδρας επρεπε να ειναι μεγαλυτερος απο τη γυναικα , μετα ...ανδρας και γυναικα στα ιδια ηλικιακα επιπεδα και με την παροδο του χρονου ανατρεπονται συσχετισμοι και στερεοτυπα...
ενα ζευγαρι με ή χωρις διαφορα ηλικιας θα επρεπε να εξεταζει διαφορες παραμετρους και να μπορει να απαντησει σε ερωτηματα :εχουμε καλη επικοινωνια, καλη σεξουαλικη ζωη, συντροφικοτητα, εμπιστοσυνη, κοινες αξιες και πιστευω, ενδιαφεροντα, σεβεται ο ενας την ελευθερια του αλλου?

αυτα κατα την αποψη μου ειναι που εχουν πρωταρχικη σημασια σε μια σχεση και οχι τοσο η διαφορα ηλικιας...

# 49 στις 3/2/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δε νομίζω ότι η εποχή μας έχει περισσότερη 'σεξουαλικότητα' από τις παρελθούσες ... όσο υπάρχει άντρας και γυναίκα πάντα αυτό θα υπάρχει σα 'μαγνητικό πεδίο' μεταξύ τους ... απλά σήμερα υπάρχει μεγαλύτερη 'ελευθερία' στην έκφραση ...παλιά οι άντρες ερεθιζόντουσαν με ένα γυμνό αστράγαλο, σήμερα θέλουν κάτι πιο 'χοντρο΄. Αλλά υπονοούμενα και σεξόλογα υπήρχαν και τότε. Μήπως και η αποκαλούμενη 'ρομαντική' εποχή τη σεξουαλικότητα δεν είχε στον 'πυρήνα' ?

panikoval

# 50 στις 3/2/2009
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Τελικα ο ορος σεξιστικη εποχη ειναι γραμματικα σωστος[οτι διαβαζω πολλα βιβλια χωρις να αναρωτιεμαι καμια φορα μου βγαινουν οι σωστες εκφρασεις...ετσι...]
Συμφωνω σημερα ο κοσμος σε σχεση με αλλες εποχες εκφραζεται πιο ελευθερα..
Αλλωστε η σεξουαλικη απελευθερωση συνεβη τον 20 αιωνα...
Μην ξεχναμε την δεκαετια του 60...!!!

Νομιζω οτι στα μεσα του 20 αιωνα ειχαμε φτασει στα ακρα και τωρα ξαναγυρναμε σε εναν συντηρητισμο...

Γιαυτο και τα ακραια συντηρητικα κομματα και τα ιδεωδη [πατριδα θρησκεια οικογενεια...]εχουν απηχηση μεγαλυτερη απο οτι σε προηγουμενες εποχες...

Προσωπικα πιστευω οτι πολλοι νεοι αλολουθουν τα προτυπα της εποχης...χωρις να αναρωτηθουν αν τους ταιριαζει...

Νομιζω οτι κανενας δεν μπορει να διαφωνησει οτι ζουμε σε μια εποχη ηδονιστικη...

Η εκληρωση των ηδονων γινεται αυτοσκοπος...
ειτε προκειτε για καλο φαι...ειτε καλο σεξ ...κ.λπ.

Νομιζω στην εποχη μας πνευματικα ιδεωδη...ιδεολογικα...δεν υπαρχουν..

Σε αλλες εποχες υπηρχαν...

Πιστευω οτι οι ανθρωποι ειναι δυστυχισμενοι...με αυτα τα σημερινα ιδεωδη... γιαυτο ξαναγυρνανε στον συντηρητισμο...[λυση για ανεγκεφαλους κατα την γνωμη μου...!]

Αν ο κοσμος διαβαζε πιο πολυ...φιλοσοφια ιστορια κ.λ.π. θα αποκτουσε περισοτερη επιγνωση...και θα εβρισκε τιις δικες του αξιες...ανεξαρτητα της εποχης...
Ειδικα αν εκλεινε την τηλεοραση...με τα σεξιστικα προτυπα...θα ηταν ακομα καλυτερα...

Εμενα μου αρεσει η εποχη που ζουμε της ελευθεριας...αλλα θελει πολλη δουλεια με τον εαυτο σου για να βρεις ισοροπια...αυτη ειναι η γνωμη μου...
Υσ΄ μαλλον ειμαι εκτος θεματος...

Scissorhands

# 51 στις 4/2/2009
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 12
Ωραια! Εγω κραταω την απαντηση του "Χρυσαετου" οτι αξιζει σαν εμπειρια(γιατι αυτη με συμφερει).Ελπιζω να γινει κατι και να επιστρεψω συντομα στο forum για να σας καταθεσω και την δικη μου αποψη.Ευχαριστω για της απαντησεις σας.

emannuela

# 52 στις 18/2/2009
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
αν ενδιαφέρεσαι μόνο για sex πιστεύω πως αξιζει με μεγαλυτερη γυναίκα, ίσως επειδή οι γυναίες αργούν να ξεπεράσουν τις αναστολές τους και το καταφέρνουν κάπως αργά....

modexristos

# 53 στις 19/2/2009
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 7.893

Παράθεση:
Originally posted by emannuela
αν ενδιαφέρεσαι μόνο για sex πιστεύω πως αξιζει με μεγαλυτερη γυναίκα, ίσως επειδή οι γυναίες αργούν να ξεπεράσουν τις αναστολές τους και το καταφέρνουν κάπως αργά....

To αλλο καλα εκανες και το εκοψες
Ετσι ειναι, αν ετσι πιστευεις οτι ειναι.

markos4

# 54 στις 19/2/2009
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 195

Παράθεση:
Originally posted by Scissorhands
Kalispera! apo palia eixa afti tin fantasiosi. Na exo kapoiou eidous erotiki sxesi me megaliteri gynaika.Mexri stigmis den mou exei symvei kai den xero an telika axizei ton kopo. Mipos einai mithos..........

αυτο θα το ανακαληψης μονος σου
η αγαπη ιναι οτι καλιτερο υπαρχι

emannuela

# 55 στις 19/2/2009
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
το ...άλλο δεν ηξερα οτι φαινόταν στο profile μου και μόλις το είδα...κοντεψα να πάθω έμφραγμα....... είδα κι έπαθα μέχρι να καταφέρω να το βγάλω απο το profile μου.
ευχαριστώ.......
γενικά είμαι λίγο ανήσυχη...

xaroulita

# 56 στις 20/2/2009
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 3.036
Ακόμα βασανίζει το θέμα απ' ό,τι βλέπω...

Λοιπόν για να μην θεωρούμε ότι όλα βρίσκονται στο φάσμα της επιστημονικής φαντασίας.

Είμαι 38 και ο φίλος μου 26. Να πω ότι τον ξεστράβωσα στο ερωτικό πεδίο θα είναι ψέμμα και εγώ ψέμματα δεν λέω.

Να πω ότι εγώ τον ακολουθώ στα εστιατόρια, τα θέατρα και το σκι; Όχι.
Εγώ πάω σε εστιατόρια με μεγάλες ή μικρές παρέες και που και που πάμε κι οι δυό μας ως ραντεβού. Εγώ πάω με τις φίλες μου θέατρο, εκείνος κάθεται σπίτι. Όταν εγώ κάνω χορό (latin και άλλα), εκείνος παίζει μπάσκετ. Σκι κανείς από τους δύο.

Ότι ψάχνει μαμά; Μπα, δεν νομίζω.Η δικιά του είναι γλύκα και τον έχει στα ώπα-ώπα. Αλλά του μαγειρεύω συχνά κι όταν παρατρώει στη μαμά του μου ζητάει σπεσιαλιτέ για να αποτοξινωθεί. Τον φροντίζω και τον πλένω/σιδερώνω αλλά κι εκείνος κάνει ανάλογες δουλίτσες όταν μοιραζόμαστε τον χώρο μου.

Επίσης δεν είμαι ρυτιδιασμένη και γριέτζω αλλά ούτε δίμετρη κουκλάρα. Είμαι απλά δροσερή κι ευχάριστη για την ηλικία μου (πιστεύω). Για διανοητική κατάσταση δεν θα μπω στον κόπο. Με διαβάζετε ελπίζω.

Αυτά για να ξέρουμε που αναφέρονται οι φράσεις :

Ζουν ανάμεσά μας
Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες
Δεν θα το πίστευα αν δεν το έβλεπα με τα μάτια μου

Σας φιλώ
Life is not complete till your heart miss a beat...

# 57 στις 20/2/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αλήθεια ρε Παρνίκοβαλ...

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Ολα γυρω απο το σεξ...!

Προς τι η απορια σου..;

που συχνάζεις????

# 58 στις 20/2/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

FOINIKAS1957

# 59 στις 20/2/2009
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Ημαθίας / Βέροια
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 3.551
Kale moy file prosexe

Oi megales gynekes einai san tis thilikes araxnes poy trone ta arsenika stin diarkia tou erota

Prosexe , tin ora poy tha tin gamas , bori na se tiliksi me ta bizia tis kai na se pniksi

# 60 στις 20/2/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
φοινικα ? ολα καλα?
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε