Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Άρον το στρίνγκ σου και περιπάτει! - Αυστηρώς δια τα θήλεα Νο. 119

Επιλέξτε σελίδα: (1-106)
Σελίδες Αρχική«85868788899091929394Τελ.»

maria_antouanetta_33

# 1781 στις 16/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Καληνύχτα σουλινάκι

Άμα θες και ποτήρια.. έχω στο χωριό μερικά..

Καληνύχτα κι από μένα..

Θερμοκρασία έξω 6 βαθμοί!

valerie

# 1782 στις 16/10/2011
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.566
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by maria_antouanetta_33
Μεταμεσονύχτιες όλες..

Εγώ έκανα τουρτίτσα σήμερα, την οποία θα δώσω κάποια στιγμούλα.. απλά υπέροχη!
Έκανα χαλάουα.. αουτς..

Καλέ Βαλ σπίτι είσαι τώρα?

Πόνεσες με την χαλάουα??
Ναι σπίτι ειμαι...
Το να υπόσχεσαι να μην κάνεις κάτι, είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να σου έρθει μια τρελή επιθυμία να το κάνεις!!

valerie

# 1783 στις 17/10/2011
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Βαρέθηκα να το ακούσω...
Μεγάλη εισαγωγή και τα βαριέμαι... Άσε που με κοίμησε!
Το να υπόσχεσαι να μην κάνεις κάτι, είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να σου έρθει μια τρελή επιθυμία να το κάνεις!!

maria_antouanetta_33

# 1784 στις 17/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Το ίδιο με το κερί είναι.
Απλά πλένεσαι με νερό μετά, αντί για λάδι που αλείφεις στο κερί.
Το έλιωσα στο φούρνο μικροκυμμάτων και το άπλωσα με σπάτουλα.
Θετικό έχει ότι μπορείς να το βάλεις σε δύσκολα σημεία που δεν πάει η ρολλέτα. Αλλά όλο έσταζα κάτω, ευτυχώς ήμουνα μπάνιο..

Φιλιά!

Καλά κλαρίνα δεν ακούει καμιά σας?

valerie

# 1785 στις 17/10/2011
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά

Παράθεση:
Originally posted by maria_antouanetta_33
Το ίδιο με το κερί είναι.
Απλά πλένεσαι με νερό μετά, αντί για λάδι που αλείφεις στο κερί.
Το έλιωσα στο φούρνο μικροκυμμάτων και το άπλωσα με σπάτουλα.
Θετικό έχει ότι μπορείς να το βάλεις σε δύσκολα σημεία που δεν πάει η ρολλέτα. Αλλά όλο έσταζα κάτω, ευτυχώς ήμουνα μπάνιο..

Φιλιά!

Καλά κλαρίνα δεν ακούει καμιά σας?

Σε κανέναν γάμο ΑΝ τύχει και πάω, αλλά τα βαριέμαι θανάσιμα.. Μερικά ειναι πάρα πολυ ωραία αν ειναι γρήγορα... Αν είναι σαν αυτό που μας έβαλες, θα κοιμηθώ πάνω στο τραπέζι...
Όσο για την χαλάουα, προτιμώ να πηγαίνω στην αισθητικό και να τα βγάζω όλα, παρά να ταλαιπωρούμαι μόνη μου...
Η ντάρντυ που είναι?? Λέτε να την ξεθέωσε η ντορίτα και να την έπεσε νωρίς για ύπνο??

Dardana

# 1786 στις 17/10/2011
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.641
μαρεεεεες με τις κοτες κοιμαστε;;

εμεις κοιμηθηκαμε μιαμιση ωριτσα το μεσημερι..σηκωθηκαμε ντυθηκαμε και πηγαμε στα γενεθλια. δεν ηξερα κανεναν...αλλά τελικα γνωστοι βγηκαμε ο μπαμπας της εορταζουσας, ειναι ξαδελφος μιας απο τις κολλητες μου. τον εβλεπα παλια στο πατρικο της οταν εμενε...η γυναικα του ειναι αγγλοκυπρια, και οι περισσοτεροι καλεσμενοι το ιδιο επεσε πολυ αγγλικουρα. στο παρτυ ητανε και 2- απο τους παλιους συμμαθητες της Ντορας. η δικια μου ηταν λιγο μαγκωμενη στην αρχη, αλλά μετα την πρωτη ωρα, το ξεπερασε. το κοριτσακι που γιορταζε εκανε χαρά που την ειδε...ολη την ωρα Θεοδωρουλα μου και Θεοδωρουλα μου ηταν. μεχρι και τουρτα την ταϊσε με το κουταλι.
η τουρτα στο τελος ηταν ολα τα λεφτα. την εφτιαξε η γιαγια της εορταζουσας, βαζονταας μια μπαρμπυ στη μεση της οποιας το φορεμα ηταν η τουρτα...ηταν πραγματικα πολυ εντυπωσιακη. θα βαλω και φωτο να τη δειτε
το σπιτι ηταν μεσα κι εξω γεματο παιχνιδια..τα παιδια επαιξαν και το ευχαριστηθηκαν. στηθηκε ενας ωραιος μπουφες με σουβλακια, πιτσες, μικρα μπεργκερς, πατατες, σαλατα, κοτομπουκιες, ψαρομπουκιες, πιτακια, σπρινγκ ρολς, πολυ πραμα. οι περισσοτερες μαμαδες ηταν φιλικες, εκτος απο μια δυο που ηταν ολιγον σνομπαρίες αλλά χεστηκαμαν. ηταν κι ενα ζευγαρι που η κοπελα ειναι κυπρια και ο αντρας αφροαμερικανος ενα κουκλι...και ειχαν δυο παιδακια, εναν γιο 6 χρονων, κι ενα κοριτσακι εναμιση, τα οποια επισης ηταν κουκλια. τελικα αυτη η μιξη ρατσων πολυ μου αρεσει... βγαζει ωραια πραματα!! η κοπελια σπουδαζε στην αμερικη και ψαρεψε τον μαυρουλη..και τον εφερε κυπρο!! μεγαλη η χαρη της. παντως πολυ ωραιο ζευγαρι ητανε.
η εορταζουσα ηταν ντυμενη πριγκιπισσα .. οπως καταλαβαινετε ολα τα κοριτσια εχουν το ιδιο βιτσιο τελικα. και ειχε και καμποσα ραβδια, κορονες, φτερα, και τελοσπαντων αξεσουαρ για πριγκιπισσες και νεραηδες τα οποια τιμησε δεοντως η Ντορα!
φυγαμε στις 8 και κατι, ηρθαμε σπιτι, μπανιαριστηκε, ηπιε γαλα και τεζαρισε γυρω στις 9μιση.

τωρα λεω να απλωσω μια μπουγαδα που επλυνα και να παω να την πεσω.

με περιμενει μεγαλη και δυσκολη βδομαδα και παλι (και πως βαριεμαι)

συμπεθερα, με γεια τα ΄΄ψωνια΄΄ κι οσο για το σπιτι...τι εχετε να πληρωσετε καλε;; για το γκρεμισμα ή για τα τετραγωνικα;δεν καταλαβα..αν δε βαριεσαι εξηγησε μου

ονειρα γλυκα σε ολες
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

livelusulina

# 1787 στις 17/10/2011
author
Γυναίκα / 36 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Οσσα
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 26.563
καλημερουδια

που ειστε κοκονες? εδω εχει κρυο...Νεεεελληηηηηηη...ειμαι ενα δολιο κοτσιφι...

συμπεθερα...θα πλερωσουμε τα μαλλια της κεφαλης μας και ακομη περισσοτερα.... για το σπιτι...
ακομη και ο μηχανικος πολλα δεν ηξερε..λιγα λιγα τα στελνουν..
ειναι ενα μπερδεμα εκει στο χωριο....
το μερος εκει ειναι εκτος σχεδιου υποτιθεται...κατι που δεν ηξεραν οι δικοι μου οταν το πηραν...πριν ομως παρουμε εκει το οικοπεδο και κανει ο μπαμπας μου το σπιτι ειχε βγει ενας νομος του Τριτση ''δηλωστε και σωστε'' και οσοι ειχαν σπιτια τοτε τα δηλώσαν και εγιναν νομιμα....και ετσι φτανουμε να πληρωνουμε εμεις και δυο αλλα σπιτια προστιμο καθε χρονο εδω και πολλα χρονια το οποιο εφτασε τα 900 ευρω γιατι ειμαστε εκτος σχεδιου ενω τα υπολοιπα ελαχιστα μετρα πιο μετρα να ειναι νομια...τρελλο ε?
τωρα θα γινει τακτοποιηση για 30 χρονια σε σπιτια απο το 1980 και μετα οπου θα πληρωσουμε πολλα μαλλον και θα γινουν νομιμα τα αλλα που υπηρχαν νωριτερα απο το 1980 πληρωνοντας ελαχιστα

ο μηχανικος παιρνει απο το τελικο ποσο που θα μας βγαλει το κρατος απο 600 ευρω εως και 3000

τα κοτετσια τωρα-αποθηκουλες αν τα κρατησουμε θεωρουνται βοηθητικοι χωροι και θα πρεπει να τα δηλωσουμε πληρωνοντας απο 500 ευρω το καθενα οπως ειπε ο μηχανικος... και ετσι πρεπει να γκρεμιστουν
την αλλη φορα που θα παμε θα ερθουν και οι βοηθοι...η και οι δυο η ο ενας και θα το χαλασουν για να ερθει ο μηχανικος να βγαλει τις φωτογραφιες που θα μπουν στον φακελο....

εχει και άλλα αλλά ειναι πολυ μπερδεμα και θα σας κουρασω αδικα...ασε και ειμαστε να σκασουμε...η μαμα δε στεναχωρεθηκε παρα πολυ....

περιπου αυτα....
οτι δεν λυνεται...κοβεται!

dindon

# 1788 στις 17/10/2011
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 8.663
καλημερα σας, πως ειστε και τι κανουτε?
εγω δουλεια, ειμαι λιγο κρυωμενη...
και εχω και ασχημα νεα για δουλεια.....
30% μειωση...
κουριτσα ειναι πολυ μεγαλη... κοβω τα παντα.. μονο το τενις θα κρατησω,αααααν αρχισει..

κινητο το ελαττωνω... εξοδοι, τελος (οχι οτι εκανα και τιποτες δηλαδη..)

που θα παει, θα περασει..
"Why is it something so good Just can't function no more? Love ... love will tear us apart again..."

methismeno_troufaki

# 1789 στις 17/10/2011
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 19.716
Καλημέρα κορίτσια και θηλεομωρά!

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω τώρα!
Άρχισε η εξεταστική και τρέχω να διαβάσω!
Σήμερα πρώτη μέρα γράφω κιόλας!

Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

dindon

# 1790 στις 17/10/2011
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
καλο διαβασμα τρουφακι, και καλη εξεταστικη!
"Why is it something so good Just can't function no more? Love ... love will tear us apart again..."

livelusulina

# 1791 στις 17/10/2011
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Οσσα

Παράθεση:
Originally posted by dindon
30% μειωση...
κουριτσα ειναι πολυ μεγαλη... κοβω τα παντα.. μονο το τενις θα κρατησω,αααααν αρχισει..

ασε Ντιντονακι....μας εκοψαν ποδια και χερια...μας εχουν αφησει σκιες πλεον...
30 τοις εκατο ειναι πολλα
ουφφφ...

Τρουφακι καλη επιτυχια

dindon

# 1792 στις 17/10/2011
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by livelusulina

Παράθεση:
Originally posted by dindon
30% μειωση...

ασε Ντιντονακι....μας εκοψαν ποδια και χερια...μας εχουν αφησει σκιες πλεον...
30 τοις εκατο ειναι πολλα
ουφφφ...

Τρουφακι καλη επιτυχια

θκατουλες...
να δω πως θα βγενω πλεον
τα συζητουσα με τον ντον μου, μου ειπε πως θα βγενουμε, θα κοψουμε εξοδους κτλ...
θα τρωμε σπιτακι...
θα βαζει εκεινος τα περισσοτερα.
και τι να κανουμε αλλο........

δεν σας διαβασα γιατι ηταν πολλα, και δεν ειμαι και στα καλυτερα μου.

εγινε τιποτες συνταρακτικο?
ειστε ολες καλα?

Dardana

# 1793 στις 17/10/2011
author
Ουζμπεκιστάν
καλημερα..
τι ωραια πραγματα ακουω πρωι πρωι.. μου φαινεται οτι η Ελλαδα περναει κατοχή ξανα..αυτην του ΔΝΤ....αν συνεχιστει αυτο το πραμα, θα πεινασει πολυς κοσμος οπως παει.

δηλαδη συμπεθερα, τοτε που εγινε αυτο το "δηλωστε και σωστε" εσεις δεν το δηλωσατε το σπιτι;
ενα καλο οπως αποδεικτηκε τελικα, που εκανε η Αγγλοκρατια στην Κυπρο ηταν το κτηματολογιο..και μαζι με αυτο, οι αδειες οικοδομης. τα "αυθαιρετα" ειναι ελαχιστα εδω. οι γονεις μου οταν εκτισαν, εβγαλαν αδεια οικοδομης και πηραν και τελικη εγκριση, μιλαμε τωρα για το 1969-1972. βεβαια το πως κτιστηκε το σπιτι, απο το πως ηταν στα σχεδια, εχει μια αρκετη διαφορά...αλλά επειδη εγιναν οι ελεγχοι και δοθηκε η τελικη εγκριση, δεν τιθεται καποιο θεμα εκει. εγω τωρα για να παρω τελικη εγκριση για το δικο μου σπιτι, κι επειδη το σπιτι μου ειναι σε "κοινο" οικοπεδο με της θειας μου διπλα, θα πρεπει να κανουμε διαχωρισμο, να βγαλει εκεινη αδειες και τελικη εγκριση πρωτα, και μετα. το σπιτι της θειας ειναι το παλιο πατρικο της μανας μου, ενα παραδοσιακο πλινθινο σπιτι το οποιο η θεια μου εφτιαξε και προσθεσε κι ενα κομματι στο πισω μερος, ολα αυτα ομως χωρις αδειες. οποτε εκεινη θα πρεπει τωρα να κανει τη διαδικασια απο την αρχη, σαν να κτιζεται τωρα το σπιτι και φυσικα εχει πολλά εξοδα..αλλά το καλο ειναι οτι η θεια εχει, οποτε θα τα βολεψει. στο μεταξυ και σ'εμας δοθηκε μια περιοδος "αμνηστιας" για να δηλωθουν παρανομα κτισματα χωρις πολλα γραφειοκρατικά, αλλά φυσικα θα πεσει και λιγο χρημα.

σε φασαριες μπαινετε το ξερω, αλλά επρεπε να γινει καποτε και αυτο, δηλαδη να γινουν τα σπιτια νομιμα και απο εκει και περα να ακολουθειται μια πιο σωστη διαδικασια.

Ντιντονακι, 30% ειναι πολυ..ειναι βασικα το 1/3 του μισθου σου που δεν ειναι καθολου λιγο..εγω λεω να δεις πιο σοβαρα το ενδεχομενο να μετακομισεις στο σπιτι που εχεις και να μην πληρωνεις ενοικιο. ολοι μας αργα ή γρηγορα θα πρεπει να κοψουμε απο παντου..
μακαρι αυτη η ταλαιπωρια να εχει καποιο νοημα αν μη τι άλλο, και να σωθει λιγο η κατασταση.
κανα ευχαριστο δεν εχουμε ρε παιδια; μονο δυσαρεστα;;

dindon

# 1794 στις 17/10/2011
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by Dardana

Ντιντονακι, 30% ειναι πολυ..ειναι βασικα το 1/3 του μισθου σου που δεν ειναι καθολου λιγο..εγω λεω να δεις πιο σοβαρα το ενδεχομενο να μετακομισεις στο σπιτι που εχεις και να μην πληρωνεις ενοικιο. ολοι μας αργα ή γρηγορα θα πρεπει να κοψουμε απο παντου..
μακαρι αυτη η ταλαιπωρια να εχει καποιο νοημα αν μη τι άλλο, και να σωθει λιγο η κατασταση.
κανα ευχαριστο δεν εχουμε ρε παιδια; μονο δυσαρεστα;;

πηγαμε και το ειδαμε εχτες το σπιτι.. δεν βολευιει καθολου.

θα πληρωνουμε και εκει ενοικιο. βεβαια -50 ευρω.. αλλα εχει πολλα μειον.
εχει και ο ντον ενα σπιτι, βεβαια δεν ξερω αν μπορουμε να το αξιοποιησουμε... αλλα πιστευω πως αμα ζοριστουμε πολυ θα παμε.
ειπα μηπως πηγενα ξανα στο πατρικο μου, ο ντον δεν το δεχετε με τιποτα... θα τα βγαλουμε περα λεει.
εχω απογοητευτει και για το σπιτι μου...
εχω ενα σπιτι μικρο που δεν μπορω να το αξιοποιησω.. η αδερφη μου εχει μια χαρα σπιτι.......
δηλαδη... ενταξη.. δεν ξερω...
ειμαι πολυ μπερδεμενη και στεναχωρημενη.. με ολα.

τι ευχαριστα? ... ειλικρινα δεν μπορω να βρω ενα...

η μικρη σου τι κανει?

livelusulina

# 1795 στις 17/10/2011
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Οσσα
τοτε συμπεθερα εμεις δεν το ειχαμε το σπιτι και ουτε καν το οικοπεδο..μετα που τα καναμε δεν υπηρχει πλεον αυτος ο νομος του ''δηλωστε και σωστε''

και τα δικα μας θα ειναι νομιμα για 30 χρονια..μετα εχει ο Θεος...

παω να ξαναχωθω στην αποθηκη...

Nina73

# 1796 στις 17/10/2011
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 3.528
Καλημέρα κορουδες και καλη εβδομαδα

Εχουν γυρισει τα αφεντικα σημερα και εχω πιεση

Λινακι υπομονη να πω τι να πω συνεχεια αγχος

Κουδουνακι

Νταρντη

Εμεις περασαμε ενα Σαββατοκυριακο στο σπιτι δεν ημουνα καθολου καλα και χθες ειχαμε γενεθλια αλλα δεν μπορουσα να παω τον μικρο και πηγαμε το δωρο σημερα στο σχολειο

Αυτα

Αντη τα κλαρινα δεν μπορω να τα ακουω με τιποτα μου προκαλουν ενα αισθημα παραξενο

Τρουφακι καλο διαβασμα ηρθε ο Τρουφιτος

_Nelli_

# 1797 στις 17/10/2011
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 11.033
Kαλημέρες και καλή βδομάδα μαρές.
Βλέπω είμαστε όλες μια ευχάριστη ατμόσφαιρα , είμαστε.
Να δούμε τι άλλο θα πάθουμε μαρές.
Και να βγει και κάτι από όλο αυτό .....δεν ξέρω. Τα χω πια χαμένα κι εγώ.
Ούτε ξέρω πως θα ζούμε και πως θα τα βγάζουμε πέρα.
Ηδη εχουμε κόψει απο παντού.
Κάνει κρύο κι εδώ Λίνα ,πολύ. Απο χτες
Κι ενώ παλιότερα θα άνοιγα καλοριφέρ , τώρα δεν άνοιξα καθότι δεν μας παίρει μουλάρες αδελφές μου.
Κατά τα άλλα καλά και όπως τα ξέρετε.
Το μάτι του παιδιού μου καλυτερευει αισθητά.
Ο μπαμπάς μου ψάχνουν τρόπο να γυρίσουν πίσω και τελικά μαρές να το θυμάστε στο αεροπλάνο θα καταλήξουν.Θα το πληρώσουν φαρμάκι αλλά δεν αντέχουν και άλλη ταλαιπωρία πια.

Νυστάζω...σας το πα.
Νυστάζω πολύ.

Κοριτσάρες μου κρατάτε γερά.
Γιούργια αδελφές μου.
Φιλούρες σε όλες σας
Παρα τριχα...

valerie

# 1798 στις 17/10/2011
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Καλημέρα μας και καλή μας εβδομάδα...
Ρε κορίτσια τι απαισιοδοξία ειναι αυτή?? Πω πω...
όλα στραβα πάνε πλέον...
Ουφ ρε κορίτσια..
Τρουφάκι καλή επιτυχία με το μάθημα..
Καλημέρα και στις υπόλοιπες...

dindon

# 1799 στις 17/10/2011
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
εμεις απαισιοδοξες?
οχι μωρε παψε!!
θκατουλες...

θκατουλες...........
ειμαι στην αναζητηση δουλειας...
θα δω μηπως πιασω και δευτερη... σκ... ξερω γω, κατι...

Dardana

# 1800 στις 17/10/2011
author
Ουζμπεκιστάν
αγαπες μου, δεν μπορω να σας βλεπω ετσι..
παρτε τα πανω σας!!!
δεν ξερω πως, αλλά πρεπει..
τι να κανουμε ρε κοριτσια; να πεσουμε να πεθανουμε; ξερω ξερω ωραια τα λεω..
πρωτη και καλυτερη εγω ειμαι που αγχωνομαι. αλλά μετα την πρωτη στεναχώρια, μετα λεω δε γινεται..

κοριτσια, να ειμαστε δικαιες;;
τη δεκαετια του 80 οταν η τοτε κυβερνηση εδινε στον κοσμο αβερτα λεφτα..ολοι κανανε παρτυ, περναν αυτοκινητα, σπιτια, με τους κουβαδες τα τριανταφυλλα στα μπουζουκια..καναν ολοι τη μεγαλη ζωη κι ολοι τρωγανε με χρυσα κουτάλια...δεν εχει σημασια ποιος το εκανε και γιατι. σημασια εχει οτι οταν λαδωσει το εντερακι μας, νομιζουμε ολοι μας οτι κραταμε το θεο απ' τ '
@@..(και στην κυπρο το ιδιο ακριβως εγινε, λιγο πιο μετα απο εσας). τωρα ολοι εμεις, πληρωνουμε το γεγονος οτι ποτέ δεν κοιταμε λιγο παρακατω, και νομιζουμε οτι ολα και παντα θα ειναι καλα κι οτι δεν υπαρχει τιποτα να μας τη χαλασει, ειμαστε οι αρχοντες, οι εξυπνοι κτλ.
τωρα που ζορισαν τα πραματα, μας φταινε για ολα και παντα οι άλλοι. σαν ανθρωποι, το'χουμε να φορτωνουμε στους άλλους οτιδηποτε κακο μας συμβαινει. εμ δεν ειναι ετσι.ολοι καναμε τα λαθη μας. προφανως τα περισσοτερα και μεγαλυτερα οι κυβερνωντες, αλλά σε κατι φταιξαμε κι εμεις, εστω λιγο. ε αυτο πληρωνουμε σημερα, και δυστυχως δεν παει αναλογικά.
εγω λεω λοιπον οτι ολοι μας ειναι ωρα να δουμε και λιγο την καμπούρα μας..κι αν δεν μπορουμε να αλλαξουμε κατι απο αυτα που εγιναν ηδη, να δουμε τι μπορουμε να κανουμε απο εδω και περα.
χρειαζεται να κοψουμε; θα κοψουμε..οτι μπορουμε κι οσο αντεχουμε. χρειαζεται να διεκδικησουμε; να διεκδικησουμε.
εγω τουλαχιστον , σε αυτη τη φαση, ετσι το βλεπω.
για πιο μετα..θα δειξει

Επιλέξτε σελίδα: (1-106)
Σελίδες Αρχική«85868788899091929394Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε