Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΗΜΑ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

trellokoritso

# 1 στις 8/10/2011
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 218
'Aρεσαν+: 0%

Να κανω εγω το πρωτο βημα;

ποια η αποψη σας;Πως θα σας φαινοταν αν σας προσεγγιζε η κοπελα;

# 2 στις 8/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
...καλο ακουγεται αλλα οχι για μενα...οι περισσοτεροι θα την θεωρησουν ευκολη και φτηνη αν κανει πρωτη εκεινη κινηση...επειτα ο αντρας χανει την αισθηση του "κυνηγου" αφου θα το βρει ετοιμο στο πιατο...θελει λιγο τρεξιμο, λιγο δυσκολια, λιγο φλερτ, λιγο συναισθημα και οχι μπαμ και κατω...πως αλλιως η κοπελα θα αισθανθει οτι ενδιαφερεται ΜΟΝΟ για αυτην και οτι δεν παιζει μαζι της??? να του κανει την δυσκολη στην αρχη....

flat_line

# 3 στις 8/10/2011
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 4.533
Αγαπητή μας φίλη, το φλερτ είναι επικοινωνιακό φαινόμενο, έχει σημασία να μπορούμε να αποκωδικοποιούμε τα μηνύματα που μας στέλνουν κάθε φορά, και σε αυτή την διαδικασία, επειδή ακριβώς η επικοινωνία είναι μη-λεκτική, συνεργάζονται όλες οι αισθήσεις.

Τι σου λέει το ένστικτο σου, όταν σε κοιτάει τι καταλαβαίνεις, αισθάνεσαι ότι και αυτός θα ενδιαφερόταν να σε γνωρίσει? Αν πιστεύεις ότι θα τον ενδιέφερε και αυτόν μια γνωριμία τότε δεν έχει σημασία ποιος θα κάνει το πρώτο βήμα. Ακόμα βέβαια πιστεύω, πως θα ήταν καλύτερα να σε συστήσει κάποιος κοινός γνωστός.

anakins

# 4 στις 9/10/2011
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 136

Παράθεση:
Originally posted by georgebest69
...καλο ακουγεται αλλα οχι για μενα...οι περισσοτεροι θα την θεωρησουν ευκολη και φτηνη αν κανει πρωτη εκεινη κινηση...επειτα ο αντρας χανει την αισθηση του "κυνηγου" αφου θα το βρει ετοιμο στο πιατο...θελει λιγο τρεξιμο, λιγο δυσκολια, λιγο φλερτ, λιγο συναισθημα και οχι μπαμ και κατω...πως αλλιως η κοπελα θα αισθανθει οτι ενδιαφερεται ΜΟΝΟ για αυτην και οτι δεν παιζει μαζι της??? να του κανει την δυσκολη στην αρχη....

Etsi !!!!
Αν θέλεις εγγύηση, αγόρασε τοστηερα Κλιντ Ίστγουντ

trellokoritso

# 5 στις 9/10/2011
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη

Παράθεση:

Οντως συνηθως αυτο συμβαινει...Εχεις δικιο και το ιδανικο για μενα ειναι ο αντρας κυνηγος ,στην περιπτωση μου ομως δε νομιζω πως θα ερθουν τοσο βολικα τα πραγματα για να κανει εκεινος το πρωτο βημα ,ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ !ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΩ ΚΥΡΙΩΣ ΛΟΓΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ!

trellokoritso

# 6 στις 9/10/2011
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by flat_line
Αγαπητή μας φίλη, το φλερτ είναι επικοινωνιακό φαινόμενο, έχει σημασία να μπορούμε να αποκωδικοποιούμε τα μηνύματα που μας στέλνουν κάθε φορά, και σε αυτή την διαδικασία, επειδή ακριβώς η επικοινωνία είναι μη-λεκτική, συνεργάζονται όλες οι αισθήσεις.

Τι σου λέει το ένστικτο σου, όταν σε κοιτάει τι καταλαβαίνεις, αισθάνεσαι ότι και αυτός θα ενδιαφερόταν να σε γνωρίσει? Αν πιστεύεις ότι θα τον ενδιέφερε και αυτόν μια γνωριμία τότε δεν έχει σημασία ποιος θα κάνει το πρώτο βήμα. Ακόμα βέβαια πιστεύω, πως θα ήταν καλύτερα να σε συστήσει κάποιος κοινός γνωστός.

Δε διαφωνω...ομως ποτε δεν μπορουμε να μαστε σιγουροι για τα αισθηματα του αλλου ,ποσο μαλλον οταν δεν εχουμε καν μιλησει...Τα βλεμματα ευκολα παρερμηνευονται...ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ο κοινος γνωστος θα ηταν σωτηρια λυση...Τι αλλο να πω;;;

# 7 στις 9/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by trellokoritso
ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΩ ΚΥΡΙΩΣ ΛΟΓΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ!

Μια απο τα ιδια. Αλλα γιατι κυριως γινεται αυτο που μας λεει ο κυριος καλυτερος Γιωργος μας του 69'! Θα τη θεωρησουν ευκολη λεει..... δυστυχως συμφωνω ΟΤΙ ετσι γινεται αλλα δε συμφωνω ΠΟΥ γινεται ετσι! Και ναι εσυ εισαι ο κυνηγος κ γω η Xena αλλα εγω αυτα με τα παιχνιδια κ κανω την δυσκολη αλλα κατα βαθος θελω αλλα εσενα δε στο λεω γιατι δεν "κανει" (γιατι φοβουνται μην την κανει μολις παρει αυτο που θελει) ειναι ηλιθιοτητες για μενα. Το ναι σημαινει ναι κ το οχι, οχι. Τι ναι αλλα οχι κ οχι αλλα ναι! Θες να την δεις κυνηγος? Παρε το τουφεκι σου κ πηγαινε κυνηγα.... αν κ δε θα εβγαινα με κανεναν που σκοτωνει αθωα ζωακια. Μονο τα κακα μπορω
Για να σου απαντισω λοιπον κ γω θα σου προτεινα να του μιλησεις (αν σου βγαινει) που δεν σου βγαινει.. εγω δε θα "μπορουσα" αλλα αν ειναι κ αυτο μια επιλογη... καλα εξαρταται κ τη σχεση εχεις για το ατομο που λεμε ομως Αυτα.

και φυσικα

Παράθεση:
Originally posted by flat_line
έχει σημασία να μπορούμε να αποκωδικοποιούμε τα μηνύματα που μας στέλνουν κάθε φορά

# 8 στις 9/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θες να την δεις κυνηγος? Παρε το τουφεκι σου κ πηγαινε κυνηγα....

....ποτε ξεκιναει η κυνηγητικη περιοδος??? απο τα μεσα οκτωβρη???

# 9 στις 9/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Οντως συνηθως αυτο συμβαινει...Εχεις δικιο και το ιδανικο για μενα ειναι ο αντρας κυνηγος ,στην περιπτωση μου ομως δε νομιζω πως θα ερθουν τοσο βολικα τα πραγματα για να κανει εκεινος το πρωτο βημα ,ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ !ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΩ ΚΥΡΙΩΣ ΛΟΓΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ!

...τι να σου κανω που πρεπει να φυγω για δουλειες τωρα και δεν προλαβαινω να γραψω...εκατο τροπους εχω να σου πω για να τον προσεγγισεις χωρις να φανεις λιγουρα...ισως μπω αργοτερα...α ρε θεε...εμενα επρεπε να κανεις γυναικα να τους εχω δεκα-δεκα τους αντρες...τελος παντων...

Ran_Tan_Plan

# 10 στις 9/10/2011
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.688

Παράθεση:
Θες να την δεις κυνηγος? Παρε το τουφεκι σου κ πηγαινε κυνηγα....

....ποτε ξεκιναει η κυνηγητικη περιοδος??? απο τα μεσα οκτωβρη???

Απο τον Αυγουστο Νικητα!

Στα μισα ειμαστε τωρα...
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

trellokoritso

# 11 στις 9/10/2011
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ....ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...

12nikolakis21

# 12 στις 9/10/2011
author
Ανδρας / 28 / Χήρος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.115
Γιατί να θεωρήσουμε φθηνή και εύκολη μια κοπέλα που μας την πέφτει? Ίσα ίσα θα ενδιαφερθούμε παραπάνω γιατί επιτέλους κάποια που ενδιαφέρθηκε για μας μετά από τόσες χυλόπιτες!! Με την ίδια λογίκη όποια κοπέλα ρίχνει άκυρα πρέπει να την λέμε πουρητανή μυξοπαρθένα και ξενέρωτη?! Βεβαίως να πας αν σου αρέσει κάποιος. Εμείς δηλαδή γιατί ερχόμαστε? Το λιοντάρι κυνηγάει περίπου στα κυβικά του ή/και μικρότερα, αν όμως ένας υγειές λιοντάρι δεν καταφέρνει να πιάσει μια θυλικιά λαγό, τότε η λαγίνα έχει το πρόβλημα και όχι το λιοντάρι!! Τι σημαίνει δεν μπορείς λόγω χαρακτήρα?! Δηλαδή ο άντρας ΠΡΕΠΕΙ να έχει δυνατό χαρακτήρα ενώ εσύ αδύναμο?!! Και μετά παραπονιέστε που δεν θέλουμε "δυνατές" γυναίκες!! Για'αυτό trellokoritso αν θέλεις να σε κυνηγάνε φόρα δύο αυτιά και βγες στη γύρα και μιλήστε σε κανένα μικρό λιονταράκι και σεις γιατί στο τέλος μόνο καρότα θα τρώτε και οι ιερόδουλες λεοπαρδάλεις θα κάνουν όλη την δουλεια!!!

trellokoritso

# 13 στις 9/10/2011
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by 12nikolakis21
Γιατί να θεωρήσουμε φθηνή και εύκολη μια κοπέλα που μας την πέφτει? Ίσα ίσα θα ενδιαφερθούμε παραπάνω γιατί επιτέλους κάποια που ενδιαφέρθηκε για μας μετά από τόσες χυλόπιτες!! Με την ίδια λογίκη όποια κοπέλα ρίχνει άκυρα πρέπει να την λέμε πουρητανή μυξοπαρθένα και ξενέρωτη?! Βεβαίως να πας αν σου αρέσει κάποιος. Εμείς δηλαδή γιατί ερχόμαστε? Το λιοντάρι κυνηγάει περίπου στα κυβικά του ή/και μικρότερα, αν όμως ένας υγειές λιοντάρι δεν καταφέρνει να πιάσει μια θυλικιά λαγό, τότε η λαγίνα έχει το πρόβλημα και όχι το λιοντάρι!! Τι σημαίνει δεν μπορείς λόγω χαρακτήρα?! Δηλαδή ο άντρας ΠΡΕΠΕΙ να έχει δυνατό χαρακτήρα ενώ εσύ αδύναμο?!! Και μετά παραπονιέστε που δεν θέλουμε "δυνατές" γυναίκες!! Για'αυτό trellokoritso αν θέλεις να σε κυνηγάνε φόρα δύο αυτιά και βγες στη γύρα και μιλήστε σε κανένα μικρό λιονταράκι και σεις γιατί στο τέλος μόνο καρότα θα τρώτε!!!

Ειναι πολυ λογικο και τα 2 φυλα να παιρνουν πρωτοβουλιες.Μονο που εγω γενικοτερα ειμαι αγχωδες ατομο και κλειστος χαρακτηρας με αποτελεσμα σε τετοιες καταστασεις να με κυριευουν ο πανικος κ η ανασφαλεια.Ετσι συνηθως δεν αποτολμω να παρα την κατασταση στα χερια μου...ΛΑΘΟΣ μου,ΔΥΣΚΟΛΟ να το αλλαξω!

# 14 στις 9/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

...τι να σου κανω που πρεπει να φυγω για δουλειες τωρα και δεν προλαβαινω να γραψω...εκατο τροπους εχω να σου πω για να τον προσεγγισεις χωρις να φανεις λιγουρα...ισως μπω αργοτερα...α ρε θεε...εμενα επρεπε να κανεις γυναικα να τους εχω δεκα-δεκα τους αντρες...τελος παντων...

θελω παρα πολυ να διαβασω τους τροπους προσεγγισης.... περιμενω σχολιο σας !

better_in_time

# 15 στις 9/10/2011
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Θέματα: 68
Απαντήσεις: 1.146
γιατι να του την πεσεις εσυ?
ειναι ο νομος της φυσης.
θα ερθουμε εμεις να τον αλλαξουμε?τοσα χρονια αυτο γινοτανε,δηλαδη ο αντρας πλησιαζει μια γυναικα,αυτη το μονο που πρεπει να κανει ειναι να δωσει σημα.
κατι ειναι και αυτο.αλλα μην το παραχεζουμε εντελως.
γιατι να παω να μιλησω σε καποιον αφου το βλεμμα που του ρειχνω δεν το πιανει,θα πιασει την ομιλια μου?
αντε να ξαναπερνει ο καθε ενας τους ρολους του εδω μεσα.
και μην πεταχτει αυτος ο τπ,θα τον κολλησω στο τοιχο!!!

Τα συγκρατημένα πάθη κάνουν συνηθισμένους ανθρώπους

# 16 στις 9/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
...δεσποινις τρελοκοριτσο δεν σας ξεχασα...τωρα ομως δεν μπορω να γραψω...οι παλιομπυρες φταινε που κατεβασα το μεσημερι και εχω κανει ενα κεφαλι καζανι...φανταζομαι δεν σας επειγει το θεμα???

trellokoritso

# 17 στις 9/10/2011
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη

Παράθεση:
...δεσποινις τρελοκοριτσο δεν σας ξεχασα...τωρα ομως δεν μπορω να γραψω...οι παλιομπυρες φταινε που κατεβασα το μεσημερι και εχω κανει ενα κεφαλι καζανι...φανταζομαι δεν σας επειγει το θεμα???

Χμμ........

# 18 στις 9/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Χμμ........

...ε τι να κανω...ειχα επισκεψεις και "στην υγεια σας" και ξανα παλι "στην υγεια σας"...νατα τωρα τα αποτελεσματα...ε και εσυ καημενη σημερα θα τα εφαρμοζες??? ασε αυριο καλυτερα...δεν θα φυγει ο γαμπρος....

# 19 στις 9/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
δεν θα φυγει ο γαμπρος....

Εσυυυ κυριε καλυτερε Γιωργο του 69' μονο μας ελεγες οτι δε χαλας χατηρια γιατι της χαλας τις κοπελας λοιπον? Κ αν φυγει ο γαμπρος? Τοτε τι? θα τον κανεις εσυ στη θεση του? Εμεις αυτον θελαμε.... η κοπελια δηλαδη...

# 20 στις 9/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Ο άντρας κυνηγός, ο άντρας άντρας και όλα τα γνωστά:

http://www.youtube.com/watch?v=tj9lAV1N_YI&feature=related

Μπρος-πίσω...Μπρος-πίσω...
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε