Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τα σχολεια ανοιξαν!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

evans

# 1 στις 13/9/2004
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
'Aρεσαν+: 0%

Τα σχολεια ανοιξαν!

Ας παμε χρονια πισω κι ας θυμηθουμε την πιο μακρινη μας αναμνηση απο τα γαλαζια χρονια μας....

ΥΓ δεν θα ηταν ασχημη ιδεα να αναφερουμε σε ποιο Δημοτικο σχολειο μαθητευσαμε....ισως βρεθουν παλιοι συμμαθητες !

TPOLL

# 2 στις 13/9/2004
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 95
34o δημοτικό σχολείο Καλλίπολης-Πειραιά.
Πρωινό ξύπνημα..
Επιτέλους θα πάω στο σχολείο να βρω τις φίλες μου..θα ξεκινήσω πρώτη για το γνωστό δρομολόγιο..σε κάθε γωνία και μια κολλητή(εώς και σήμερα 20 χρόνια μετά) να με περιμένει κι ύστερα δύο μαζί κι ύστερα καταλήγουμε 6...δείχνουμε η μία στην άλλη τα καινούργια μας σχολικά είδη(κασετίνες ,μολύβια κλπ).μυρίζει σχολείο...
οι τοίχοι του σχολείου νωποί από την υγρασία..παλιό κτίριο σχεδόν ημιτελές...σε κάθε τάξη 43 παιδιά..καθόμαστε τρεις τρεις στα θρανία...η αυλή πολύ μικρή μα τόσο μεγάλη στα παιδικά μας μάτια...στιγμές ξενοιασιάς .η απόλυτη νοσταλγία..Καλή χρονιά!!
Θεούλη μου,κάνε σε παρακαλώ να έρθει γρήγορα το επόμενο καλοκαίρι να ξαναπάω διακοπές.. Σε ευχαριστώ!!

-blond-amazona-

# 3 στις 13/9/2004
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 1.385
Eγω σιγουρα θα βρω συμμαθητες.....αλλαξα πολλα σχολεια....
1η δημοτικου........Περιστερι-αγιος ιεροθεος...

2α δημοτικου........Περιστερι-Μεγαλο Πευκο-Ανω Λοσια.

3η εως 6η δημοτικου.......Τζιτζιφιες.

1η Γυμνασιου.......1ο γυμνασιο Αγιας Ελεουσας.

2α Γυμνασιου εως 4η Λυκειου......Βραδυνο Μοσχατου.
Η ποιο μακρινη μου αναμνηση ηταν στην 1η δημοτικου....

Ηταν μια συμμαθητρια μου πολυ χοντρη η οποια με λατρευε για τον δικο της λογο.

Οπου με πετυχαινε ολο με βουταγε και με φιλαγε στα μαγουλα. Με ζουμπαγε και γω ετσι τσακναριδικο που ειμουνα δεν μπορουσα να γλυτωσω με τιποτα.

Μια μερα εχει πεσει στον υπονομο στο σχολειο ενα παιχνιδακι μιας αλλης μας συμμαθητριας.

Και σηκωσαμε ολες μαζι το σιδερο για να μπει η μικρη να το πιασει.

Καθως κραταγα το σιδερο η χοντρη με επιασε και με εσφιξε στην αγκαλια της εκεινη ακριβως την ωρα.

Καθως με αφησε εχασα την ισορροπια μου και επεσα στην κοχη του πεζοδρομιου με αποτελεσμα να ανοιξω το κουτελο μου.

Με τα αιματα να εχουν γεμισει την ποδια(ηταν η μονη χρονια που φορεσα ποδια αμεσως μη πειτε κακια) πηγα στους δασκαλους.

Εκει για πρωτη φορα ακουσα για τα ραμματα.

Το σημαδι ειναι ορατο πολυ τωρα.

Αν λοιπον η τοτε χοντρη ειναι μελος του σχεσεις..........ας κοπιασει.....

Το σπίτι μου το χτίσαν άλλοι για να κοιμάμαι ξέγνοιαστη τα βράδυα, τον εαυτό μου τον έχτισα εγώ για να μην μπορώ να ησυχάσω...

TPOLL

# 4 στις 14/9/2004
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 95

Παράθεση:
Originally posted by -blond-amazona-

Οπου με πετυχαινε ολο με βουταγε και με φιλαγε στα μαγουλα. Με ζουμπαγε και γω ετσι τσακναριδικο που ειμουνα δεν μπορουσα να γλυτωσω με τιποτα.

Μια μερα εχει πεσει στον υπονομο στο σχολειο ενα παιχνιδακι μιας αλλης μας συμμαθητριας.

Καθως κραταγα το σιδερο η χοντρη με επιασε και με εσφιξε στην αγκαλια της εκεινη ακριβως την ωρα.

Καθως με αφησε εχασα την ισορροπια μου και επεσα στην κοχη του πεζοδρομιου με αποτελεσμα να ανοιξω το κουτελο μου.

Με τα αιματα να εχουν γεμισει την ποδια(ηταν η μονη χρονια που φορεσα ποδια αμεσως μη πειτε κακια) πηγα στους δασκαλους.

θα σκάσω βρε παιδί μου αν δε μάθω γιατί σε λάτρευε εκείνη η χοντρή,στο χείλος του γκρεμού σε έστειλε κι ακόμα με την απορία ."γιατί με λάτρεψε εκείνη η χοντρή"
Παρακαλώ αν τριγυρνά κάπου εδώ γύρω να μας ενημερώσει και εμάς τους περίεργους...

Υ.Γ ομολογώ ότι γέλασα πολύ με την ιστορία σου αν και φαντάζομαι για σένα τότε μόνο ευχάριστη δεν ήταν..
Θεούλη μου,κάνε σε παρακαλώ να έρθει γρήγορα το επόμενο καλοκαίρι να ξαναπάω διακοπές.. Σε ευχαριστώ!!

# 5 στις 14/9/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by -blond-amazona-

Τα συμπερασματα του μελους Flymoon.........συμφωνα με την αφηγηση του μελους Blond Amazona ειναι τα εξης ......
1ον) Η χοντρη ειχε λεσβιακες τασεις.............

2ον) Τα κακως κειμενα χαντακια της ΕΥΔΑΠ υπηρχαν απο τοτε που πηγαινε η blond σχολειο..........

3ον) η χοντρη ητανε λυσαρα..............

4ον) εξεταζουμε την πιθανοτητα η εν λογω τοτε χοντρη .....να ειναι τωρα καμια 2μετρη μοντελα.........με πολλες πασσαρελλες στο ενεργητικο της...........

5ον) το παρατσουκλι της blond στην καθημερινη της ζωη ειναι ``η σημαδεμενη ``...................

demimak

# 6 στις 14/9/2004
author
Γυναίκα / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 96
φετος μετα απο 12 κουραστικα χρονια θα απολαυσω την ζωη μου.....χωρις σχολειο!!!! επιτελους!!! καλη σχολική χρονια και καλη λευθερια
Οσο ονειρευομαι...υπαρχω!!!

observer1

# 7 στις 14/9/2004
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.749
Εγώ ειλικρινά όσο κι αν προσπαθώ δεν θυμάμαι τίποτα από την πρώτη μου μέρα στο σχολείο. Θυμάμαι μόνο τη χαρά που είχα όταν τελείωσε η χρονιά
Οσον αφορά τα σχολεία που πήγα ήταν πολλά. Μέχρι την 3η γυμνασίου επαρχία και μετά 2ο Λύκειο Καλλιθέας (Αγ.Ελεούσα αγαπητή Αμαζόνα). Μάλιστα είχα συμμαθήτρια πρωταγωνίστρια γνωστού τηλεριάλιτυ παιχνιδιού (η μόνη που πρόκοψε ).
Οι αναμνήσεις που έχω δεν θα έλεγα οτι μου είναι ιδιαίτερα ευχάριστες, ευχάριστο για μένα ήταν το ξύλο και τα μπουγελώματα που παίζαμε καθώς και τα πρώτα "γκομενιλίκια" με (κατα βάση) συμμαθήτριές μας.
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

-blond-amazona-

# 8 στις 14/9/2004
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Flymoon....

Observer1.....

Λες?????????
Το σπίτι μου το χτίσαν άλλοι για να κοιμάμαι ξέγνοιαστη τα βράδυα, τον εαυτό μου τον έχτισα εγώ για να μην μπορώ να ησυχάσω...

evans

# 9 στις 14/9/2004
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Θυμαμαι το νηπιαγωγειο μου (γιατι ειμαι και αποφοιτος βεβαιως βεβαιως... )
Θυμαμαι ολη την διαδρομη ...βημα βημα μεχρι το Δημοτικο Σχολειο ουτε ενα χιλιομετρο.....
5ο Δημοτικο Σχολειο Περιστεριου....Μεχρι και την Τεταρτη....
Τον τοτε συμμαθητη μου που εχω να μαθω νεα του απο...τοτε , μοιραζομασταν το ιδιο θρανιο...και τις σκανταλιες...μαζι με το ακριβως πισω θρανιο μας....
Το σημαδι στο μετωπο με 7 ραμματα τα πρωτα μου! (....ξερω ...απο τοτε μου εμεινε.... ) απο το σπρωξιμο του αντιπαλου μου....

Τον δασκαλο στη τεταρτη.....με ενα γαληνειο προσωπο και με μια ηρεμη φωνη ....ισως τον μονο που θυμαμαι τοσο εντονα...

5ο Δημοτικο Σχολειο Αγ. Δημητριου.....
Δεν υπαρχει πια.....ενα διοροφο νοικιασμενο κτιριο που γκρεμιστηκε και εγινε πολυκατοικια....μονο το μερος (ουτε 100 μετρα απο το σπιτι μου ) μενει να μου θυμιζει....κατι σε γαλαζιο...

Και φωτογραφιες ...πολλες φωτογραφιες....

Ονοματα και επιθετα και προσωπα ...ολα εδω μεσα τα εχω ...καλη τους ωρα οπου κι αν ειναι !

# 10 στις 14/9/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θυμάμαι . . .

τις σχολικές ατάκες . . .
Στην τάξη . . .

"Βγάλτε μια κόλλα χαρτί και κλείστε τα βιβλία " , η ατάκα της χρονιάς !!!

Για πές μου τι έλεγα τώρα ;;;, χιλιοειπωμένη ατάκα στους αφηρημένους ή συνομιλούντες μαθητές .

Ποιό είναι το αστείο παιδί μου ; Πες μας και εμας να γελάσουμε !!!!

Ελα στον πίνακα να λύσεις την ασκηση , ατάκα που σου κόβει τα γόνατα

Το τελευταίο θρανίο να βγεί έξω , προς μεγάλη τερψη των φύτουλων των πρώτων θρανίων . . .

μη μαθαίνεται το μάθημα παπαγαλία ,γιατί αύριο δεν θα θυμάστε τίποτα ...πράγματι !!!!

Ποιός έριξε αμπούλες βρώμας ;;;

Αν με σηκώσει θα μου λές ;;; παρακλητική ερώτηση στον διπλανό μας ή το πίσω θρανίο . . ,ωρα να δοκιμαστούν οι φιλίες !!!

# 11 στις 14/9/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θυμάμαι . . .

τις σχολικές ατάκες . . .
Στην τάξη . . .

"Βγάλτε μια κόλλα χαρτί και κλείστε τα βιβλία " , η ατάκα της χρονιάς !!!

Για πές μου τι έλεγα τώρα ;;;, χιλιοειπωμένη ατάκα στους αφηρημένους ή συνομιλούντες μαθητές .

Ποιό είναι το αστείο παιδί μου ; Πες μας και εμας να γελάσουμε !!!!

Ελα στον πίνακα να λύσεις την ασκηση , ατάκα που σου κόβει τα γόνατα

Το τελευταίο θρανίο να βγεί έξω , προς μεγάλη τερψη των φύτουλων των πρώτων θρανίων . . .

μη μαθαίνεται το μάθημα παπαγαλία ,γιατί αύριο δεν θα θυμάστε τίποτα ...πράγματι !!!!

Ποιός έριξε αμπούλες βρώμας ;;;

Αν με σηκώσει θα μου λές ;;; παρακλητική ερώτηση στον διπλανό μας ή το πίσω θρανίο . . ,ωρα να δοκιμαστούν οι φιλίες !!!

Ξέρεις μάθημα ή δεν ξέρεις ; Τι περιμένεις ,να σου ερθει η επιφοίτηση ;
Που ξέρεις , καμμιά φορά γίνονται και θαύματα !!!!

Τι κρύβεις εκεί κάτω;;;...μα ένα τόσο δα μικρούλι σκονάκι ..που προτιμώ να το καταπιώ παρά να στο παραδώσω ...

evans

# 12 στις 15/9/2004
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Το γαλα ζεστο στο τραπεζι , διπλα δυο φετες ζεστες βουτυρο και μαρμελαδα κυδωνι, που καθε χρονο εκανε και φυλαγε στα βαζα η μητερα.
Μετα το ντυσιμο η φρεσκοσιδερωμενη ποδια , καμαρι μπροστα στο καθρεπτη καθως ολη η αγαπη της ελαμπε στη περιποιηση μου , η χωριστρα στο πλαι και νωπα τα μαλλια για να κατσουν.
Το χατζηλικι του πατερα ηταν για ενα κουλουρι η μια τυροπιττα στην καλυτερη , φτωχικες εποχες γεματες ευτυχια ομως!
Το πρωινο ξυπνημα δεν με ενοιαζε , οσο η πρωινη παγωνια , πεζοδρομιο - πεζοδρομιο τσουκ ...εφτασα ναμαι κι εγω!
Η τσαντα μου στο δευτερο θρανιο στο αριστερο μερος και αμεσως στις βρυσες που ηταν η παρεα...
Αγορια και κοριτσια στις αποχρωσεις του μπλε , απο το ανοιχτο γαλαζιο μεχρι το σκουρο το μαυρο μπλε....
Το πρωινο ξυπνημα ειχε ξεχαστει μετα απο τις πρωτες σπρωξιες το πρωτο τρεξιμο , τα πρωτα πειραγματα ...τα λεπτα λιγα μεχρι ...εκεινο το γνωριμο χτυπο...Κουδουνι!
Αλλο σπρωξιμο εκει....ανταγωνισμος ποιος θα παρει καλυτερη θεση στη σειρα , προσευχη , Εθνικος υμνος και επαρση της σημαιας τελος το νευμα του δασκαλου για να περασουμε στη ταξη.
Πειθαρχιμενα στην αρχη και μετα ....σκοτωμος !
Ποιος θα μπει πρωτος και να πεταξει τη τσαντα του αλλου κατω....η να του κρυψουν τη τσαντα (αργοτερα ανακαλυψαμε ....το καρεκλακι με τα 3 ποδια... ) .
Οι μεν και οι δε....οι σπασικλες και οι μαγκες ....
Δεν ειχε σημασια το φυλο... αρκει να υιοθετουσες τη φιλοσοφια , την ιδεα η στη καλυτερη ειχες υπο την προστασια σου ...καποια..η καποια που ...χμ...
Τα καλα παιδια φροντιζαν ο πινακας να ειναι καθαρος , το σφουγγαρι βρεγμενο , κιμωλιες με μετρο και περιφρουριση μην εξαφανιστουν απο τα ...κακα παιδια ....(ξερετε γιατι....οσοι ανηκατε στο club...ξερατε! )και αρχη για τη πρωτη ωρα ......
Ορθογραφια και αναγνωση !
Τα τετραδια με τη μπλε επενδυση , γραφης και ορθογραφιας , μαζευονται , στο διαλειμμα ο δασκαλος θα τα διορθωσει με το κοκκινο στυλο του και εσυ στις πρωτες σου αγωνιες....θα μου βαλει 10 ;
Οχι για κανενα αλλο λογο .... ποιος θα ακουει τις φωνες της μητερας γιατι η τιμωρια δεν θα ηταν να μη δω τηλεοραση η να παιξω ηλεκτρονικο (δεν υπηρχαν ουτε το ενα ουτε το αλλο.... ) αλλα δεν θα με αφηνε να βγω εξω....και ειχα αγωνα σου λεω!
Δεν θα ξεχασω την αντιληψη στο πρωτο κτυπημα του κουδουνιου πως πεταγομασταν απο τις θεσεις μας , μα περισσοτερο στο τελευταιο χτυπημα ....στο σχολασμα ....τρεξιμο για το ποιος θα βγει πρωτος απο την πορτα του σχολειου....μαχη και οπως σε καθε μαχη δεν υπηρχαν κανονες , οροι και καλοι τροποι ....
Η φρεσκοσιδερωμενη ποδια εμοιαζε ξεσκονοπανο ο ασπρος γιακας ξηλωμενος η ξεκουμπωμενος ....μονο τα κοριτσια αθιχτα απ' ολο εκεινο το παιδικο χρονο , αν και ειπαμε εξαιρεσεις υπηρχαν...
Εξη μερες την εβδομαδα...τοτε....η ιδια δραδρομη , τα ιδια προσωπα οι ιδιες ανεκτιμητες στιγμες....
- Μαμα γυρισα !
- Τι εκανες πως περασες σημερα;
- Καλα μαμα , πειναω τωρα....
- Χμ... (οικογενειακο μας ... )...ετσι λες παντα ...κοιτα χαλι μα καλα στο πατωμα κυλιεσαι; την ποδια που την εσκισες;

Το ζεστο φαι περιμενε στο τραπεζι ...τα χρονια ομως οχι

-blond-amazona-

# 13 στις 15/9/2004
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Α ρε Εβανςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Κατουρηθηκα με το Χμ..(οικογενειακο μας)

Δεν σε πιστευω!!!!!

# 14 στις 15/9/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
θυμαμαι τη δασκαλα μου στις τρεις πρωτες ταξεις του δημοτικου
θυμαμαι και τη βεργα που ειχε
για τρια χρονια και μετα απο καθε διαλειμμα μαζευα ξυλιες
δεν ξερω ακομα πως τα καταφερα ετσι
η κυρια Δαναη που παντα φροντιζε να ακολουθει τις προτροπες της μαμας μου
"να τη δερνετε, κυρια Δαναη, να τη δερνετε"
θυμαμαι ομως και το δασκαλο μου στην εκτη δημοτικου
ηταν η τελευταια του χρονια γιατι εβγαινε στη συνταξη
καλη του ωρα εκει που βρισκεται
τετοιοι δασκαλοι στα χρονια τα δικα μας ηταν σπανιοι
οταν ημουν στο γυμνασιο επισκεφτηκα την κορη του στην Αθηνα με τη κρυφη λαχταρα να τον συναντησω
ειχε φαρμακειο στην Κυψελη οδος Δαφνιδος 39
ναι ακομα θυμαμαι τη διευθυνση κι ας εχουν περασει τοσα χρονια
δεν καταφερα να τον δω ομως...

θυμαμαι το σχολειο μου οπως ηταν και λυπαμαι οταν το βλεπω στη σημερινη κατασταση
μονο τα πευκα στην αυλη απομειναν τα ιδια...

# 15 στις 15/9/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αχ , βρε Εβανς . . .τι μας θυμίζεις !!!!

Μέσα στις ασπρόμαυρες φωτογραφίες μου ψαχνω τις εγκλωβισμένες στιγμές της παιδικής ανεμελιάς και των μαθητικών μου στιγμών και . . . ξαναγίνομαι παιδί

evans

# 16 στις 10/9/2006
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Με αφορμη τις ευχες μου για καλη σχολικη χρονια στα αστερακια μου....

Μυρτώ

# 17 στις 11/9/2006
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 974
Απαντήσεις: 16.756
Λοιπόν ... φοίτησα στο 4ο Δημοτικό Αγλαντζιάς στη Λευκωσια ... δύσκολο να βρω συμμαθητές ... αλλά ποτέ δεν ξέρεις!
Θα ήθελα να ευχηθώ στον Κωνσταντί μου ... καλή σχολική χρονιά στην Πρώτη τάξη του Δημοτικού ....
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

# 18 στις 11/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
καλο κουραγιο στις μαμαδες του φορα
για την νεα σχολικη χρονια...

δεν αναφερω μπαμπαδες... συνηθως οι
μαμαδες τραβαν το λουκι..

πετυχα μια κινηση σημερα στον δρομο για την
δουλεια.... εχουμε 2-3 σχολεια γυρω γυρω απο εκει
που δουλευω...
κολασηηηηηηη

APETITIKH

# 19 στις 11/9/2006
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 108
Απαντήσεις: 9.066
Τα σχολεία ανοίξανε,
ο γιος μου έχει τα νεύρα του,
εγώ έχω τα νεύρα μου
και μ' έχει πιάσει και κατάθλιψη
που πρέπει να μαγειρεύω
ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ
ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ!
Η απόλυτη φρίκη!
ν.

calista

# 20 στις 11/9/2006
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.528

Παράθεση:
Originally posted by APETITIKH
Τα σχολεία ανοίξανε,
ο γιος μου έχει τα νεύρα του,
εγώ έχω τα νεύρα μου
και μ' έχει πιάσει και κατάθλιψη
που πρέπει να μαγειρεύω
ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ
ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ!
Η απόλυτη φρίκη!
ν.

Μια συμπαράσταση στη φρίκη...
Ξέρω, δεν βοηθάει...
Αλλά είναι καλύτερα να νιώθεις
ότι ΔΕΝ είσαι η μόνη!

Β' Λυκείου ο δικός μου!
Λίγοι άνθρωποι φτάνουν στην απέναντι όχθη. Οι υπόλοιποι τρέχουν πάνω - κάτω σ' αυτή την πλευρά της στεριάς.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε