Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Υγιή μαλλιά!

Σελίδα : 1

Μυρτώ

# 1 στις 4/4/2005
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 974
Απαντήσεις: 16.756
'Aρεσαν+: 0%

Υγιή μαλλιά!

Στο εμπόριο κυκλοφορούν εκατοντάδες προϊόντα που υπόσχονται να δώσουν στα μαλλιά σας λάμψη , όγκο, ελαστικότητα κλπ. Τα λαμπερά υγιή μαλλιά είναι αποτέλεσμα ύπαρξης ενός έναν υγιούς οργανισμού. Μια υγιεινή διατροφή μπορεί να έχει εκπληκτικά αποτελέσματα και για τα μαλλιά σας! Τι πρέπει να προσέξετε ;
Πίνετε άφθονο νερό. Το νερό είναι υγεία , βοηθά στο αδυνάτισμα και στην αποτοξίνωση του οργανισμού και ομορφαίνει όχι μόνο το δέρμα σας και αλλά και τα μαλλιά σας. Η τρίχα των μαλλιών μας αποτελείται κατά 25% από νερό άρα καταναλώνοντας πολύ νερό διατηρείτε τα μαλλιά σας ενυδατωμένα και ευκολοχτένιστα. Μην περιμένετε να διψάσετε για να πιείτε νερό. Έχετε πάντα δίπλα σας, στο γραφείο ή στο κομοδίνο σας ένα μπουκάλι νερό και προτιμήστε να πίνετε νερό παρά αναψυκτικά ή άλλα ποτά.
Οι πρωτεΐνες είναι η βάση των μαλλιών. Οπότε μπορείτε να διατηρήσετε τα μαλλιά σας υγιή εάν καταναλώνετε τις απαραίτητες για τον οργανισμό σας ποσότητες πρωτείνης. Οι πρωτεΐνες θα δυναμώσουν τα μαλλιά σας και θα τους δώσουν ελαστικότητα. Φαγητά που περιέχουν πρωτείνη είναι τα κρέατα , τα ψάρια , το τυρί , το γάλα και τα δημητριακά.
Οι ικανοποιητικές ποσότητες σιδήρου στον οργανισμό σας , βοηθούν στην καλύτερα οξυγόνωση του άρα και στην οξυγόνωση των μαλλιών σας. Οι γυναίκες συνήθως πάσχουν από χαμηλό σίδηρο στο αίμα τους για αυτό καλό θα ήταν να συμβουλευτείτε το γιατρό σας και να κάνετε τις απαραίτητες αναλύσεις για να δείτε εάν χρειάζεστε συμπλήρωμα σιδήρου. Οι τροφές που περιέχουν σίδηρο είναι οι φακές , το συκώτι και τα σκούρα λαχανικά. Η έλλειψη σιδήρου συνήθως κάνει τα μαλλιά σας να φαίνονται θαμπά και αδύναμα.
Ο ψευδάργυρος βοηθά στη δημιουργία της πρωτείνης που εμποδίζει τη πτώση των μαλλιών. Οι τροφές με την μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε ψευδάργυρο είναι τα θαλασσινά.
Και να που φτάσαμε και στις βιταμίνες! Η βιταμίνη Α σας προστατεύει από την πιτυρίδα και την ξηροδερμία και μπορείτε να την βρείτε σε μεγάλες ποσότητες στα καρότα. Οι βιταμίνες Β και Γ είναι ευεργετικές για την κυκλοφορία του αίματος και βοηθούν στην ανάπτυξη των μαλλιών καθώς και στην διατήρηση του χρώματος τους. Τις βιταμίνες αυτές τις λαμβάνουμε από τα φρούτα , τα λαχανικά , τα δημητριακά , τα αυγά , το γάλα και το ψωμί.
Συμπέρασμα ; Εάν ακολουθείτε μια υγιεινή και ισορροπημένη διατροφή τα μαλλιά σας θα είναι λαμπερά , πλούσια και ευκολοχτένιστα! Ποιος χρειάζεται λοιπόν τα χιλιάδες καλλυντικά μαλλιών ;
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

badgirl

# 2 στις 16/5/2005
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

γεια σου!

simfono apolitos mazi sou murto.oi fisikes therapeies itan kai einai oi kaliteres apo ximikes kai apotelsmatikes!!!!!!

veronica

# 3 στις 22/6/2005
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 603
Είχα την εντύπωση πως τα δημητριακά έχουν υδατάνθρακες και όχι πρωτεϊνες. Κάνω λάθος;;;

mum2be

# 4 στις 22/8/2008
author
Γυναίκα / 31 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκάλη

φυτικες μασκεσ

Koritsia poia h apopsi sas gia tis fytikes maskes malliwn? Brhka kapoies fysikes maskes sti selida http://www.omorfi.com/hair/naturalmasks kai skeftomai na dokimasw.

svouritsa_f

# 5 στις 11/2/2009
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πολίχνη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6

Γνωριζει κανεις???

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΨΑΧΝΩ ΕΔΩ Κ ΜΗΝΕΣ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ..ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ!ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ..ΟΥΤΕ ΒΑΦΕΣ ΜΕ ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΝ..ΟΥΤΕ ΧΤΕΝΙΣΜΑΤΑ!ΨΑΧΝΩ ΕΝΑΝ ΤΡΕΛΟ ΚΟΜΜΩΤΗ!!ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ!!ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ!!ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΑ!

svouritsa_f

# 6 στις 11/2/2009
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πολίχνη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6

Γνωριζει κανεις???

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΨΑΧΝΩ ΕΔΩ Κ ΜΗΝΕΣ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ..ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ!ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ..ΟΥΤΕ ΒΑΦΕΣ ΜΕ ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΝ..ΟΥΤΕ ΧΤΕΝΙΣΜΑΤΑ!ΨΑΧΝΩ ΕΝΑΝ ΤΡΕΛΟ ΚΟΜΜΩΤΗ!!ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ!!ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ!!ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΑ!

bettyblo

# 7 στις 3/9/2011
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη

Το καλύτερο προιόν για τα μαλλιά,το εχω βρεί εδώ...

http://makedonia-is-greece.blogspot.com/2011/09/macadamia-natural-oil.html

ΤΕΛΕΙΟ!!!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε