Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Το τριτο προσωπο. Ποσο ακομα;

Σελίδα : 1

Aris_31

# 1 στις 20/5/2005
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Το τριτο προσωπο. Ποσο ακομα;

Εδω και 17 μηνες ειμαι αυτο που λενε ο τριτος ανθρωπος. Οι αλλοι δυο, παντρεμενοι με ενα παιδακι. Αγαπαω, αγαπαω αληθινα και ποναω. Δεν ξερω τι περιμενω,ισως πολλα, ισως τιποτα. Ειναι κανεις σε παρομοια θεση. Θα ηθελα πολυ να μιλησω με καποιον ή καποια για αυτο. Θα μου κανει καλο. Εχω αναγκη να μιλησω

Summerwine

# 2 στις 20/5/2005
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 4.463

Αν εσύ δεν είσαι παντρεμένος και με παιδάκι...

Παράθεση:
Originally posted by Aris_31
Εδω και 17 μηνες ειμαι αυτο που λενε ο τριτος ανθρωπος. Οι αλλοι δυο, παντρεμενοι με ενα παιδακι. Αγαπαω, αγαπαω αληθινα και ποναω. Δεν ξερω τι περιμενω,ισως πολλα, ισως τιποτα. Ειναι κανεις σε παρομοια θεση. Θα ηθελα πολυ να μιλησω με καποιον ή καποια για αυτο. Θα μου κανει καλο. Εχω αναγκη να μιλησω

... μάζευ' τα και δρόμο ΤΩΡΑ!!!
Θα πονέσει, θα περάσει...
... και θ' αγαπάς αλλού
ΥΓ: ΤΩΡΑ!!!
... ό,τι πεις... :)

only_me

# 3 στις 21/5/2005
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 295
Φίλε μου,

Θα σου πω κάτι που είχα ακούσει παλιότερα.. "Σχεδόν πάντα ο 3ος πληγώνεται". Προσωπική μου γνώμη για το καλό όλων σας (αλλά πρώτα απ' όλα το δικό σου), τα κουβαδάκια σου και σ'άλλη παραλία. Καλύτερα να υποστείς αυτόν τον πόνο, παρά να γευτείς τα χειρότερα..

Τα έχω ζήσει από πολύ κοντά με 2 φίλες μου! Δεν είναι υγειής κατάσταση φίλε μου..

Αν έχεις ανάγκη να το σηζυτήσεις, στείλε μου προσωπικό μήνημα.

Να είσαι καλά,
Απλά_Εγώ.

pythagoras

# 4 στις 22/5/2005
author
Ανδρας / 66 / Σε σχέση
Ν. Ευβοίας / Ωρεοί
Θέματα: 124
Απαντήσεις: 12.786

Παράθεση:
Originally posted by Aris_31

Δεν έχεις ακούσει ότι " Ο έρωτας γεννήθηκε για δύο; Ο τρίτος δεν χωράει μεσ΄στους δυο" (αν ήταν ....τέσσερις το θέμα έχει άλλη ... διάσταση )....
α2=β2+γ2 ΦιλοκαλούΒεν δε Βετ ευτελείας και φιλοσοφούΒεν άνευ Βαλακίας

cokir

# 5 στις 24/5/2005
author
Ανδρας / 48 / Παντρεμένος
Η.Π.Α.
Απαντήσεις: 7
gia 1,5 hrono eimoun kai go to 3o prosopo.. steile mou minima na sou po..
when routine bites high and ambitions are low, and resentment rides high, but emotions won't grow, and we're changing our ways taking different roads, then love, love will tear us apart, again..

asteritsa

# 6 στις 23/5/2005
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Απαντήσεις: 15
Δυστυχώς για σένα αλλά καλό θα ήταν να την κάνεις με ελαφρά..
Δεν υπάρχει περίπτωση να σου δώσει κάτι παραπάνω με αποτέλεσμα να χαλάσεις την ζωή σου περιμένοντας αυτό το " παραπάνω".
Εσυ τι έχεις σκεφτεί γι' αυτή την κατάσταση.
Τι θα κάνεις;
Τι θέλεις να κάνεις;
Το καλύτερο είναι να κάνεις μία φυσιολογική σχέση και μην αφήνεις τον χρόνο να περάσει.
Φιλικά
"...Δεν είναι στο παρελθόν που πρέπει να στρέφεις τη ζωή σου αλλά στο μέλλον. Γιατί η ζωή είναι ένας ποταμός που κυλάει προς το αύριο και δεν πρέπει να αναχαιτίζουμε τη ροή του. Να γιατί το αύριο πρέπει ναβχει μεγαλύτερη σημασία από χθες. Μένω προσκολλημένος στο παρελθόν σημαίνει ότι αιχμαλωτίζομαι από τα πανύψηλα νεκρά φύκια που παραλύουν, σκοτώνουν το κουράγιο για την ζωή και με πνίγουν. Πρέπει να κρατηθεί κανείς στη μέση της ροής. Να ξέρει ότι το σήμερα γεννιέται απβτο παρελθόν και οδηγεί στο αύριο. Να ξέρει να συγκεντρώνεται στο ρεύμα της ζωής, το χτες είναι κάτι που υπήρξε, στο χτες βρίσκονται οι ρίζες μας μα οι καρποί του δέντρου ωριμάζουνε σήμερα και μαζεύονται αύριο ... "

ZK311

# 7 στις 24/5/2005
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 152
Επειδή λες πως την αγαπάς...

Φύγε μόλις βρεις τη δύναμη. Γιατί, πίστεψέ με, οι 17 μήνες γίνονται 17 χρόνια χωρίς να το καταλάβεις και οι πιθανότητες δεν είναι μαζί σου. Αυτές οι σχέσεις είναι συναισθηματική παγίδα. Αν μπλέξεις, η ένταση των συναισθημάτων είναι τόσο μεγάλη, που από τη μια νιώθεις πως αυτό είναι το μεγάλο και το αληθινό, η αλήθεια, όμως, είναι, πως χάνεις το μέτρο να κρίνεις την πραγματικότητα, ζεις στον κόσμο σου και τρελλαίνεσαι.

Σου εύχομαι πραγματικά καλή δύναμη και είμαι στη διάθεσή σου.

Μία καμμένη ομοιοπαθούσα...

# 8 στις 24/5/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αγαπητε Αρη, γιατι παντρεμενη? Χαθηκανε οι ελευθερες? Οχι, πες μου. Ποτε μου δεν εχω κοιταξει πονηρα εναν δεσμευμενο ανθρωπο. Ασ το δουμε απο την πλευρα της κυριας τωρα. Αυτη τι θελει με΄σενα? αφου ειναι παντρεμενη. σιγουρα "εχει προβληματα με το γαμο της", ναι ... Εαν σεβεται τον εαυτο της και τον συζυγο της, θα χωρισει και θα φτιαξει μαζι σου την ζωη της. Αυτη ειναι η λυση. Θα μπορεσει να το κανει? Εργαζεται? Ειναι οικονομικα ανεξαρτητη? Συγνωμη για την καθετοτητα και πρακτικοτητα της απαντησης μου αλλα εκει καταληγουν ολα για να γινει ενα βημα που να επιφερει ενα αποτελεσμα που να στεκει.
Και κατι αλλο. Ποτε μην κανεις στους αλλους αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν. Εγω παντα σκεφτομαι την γυναικα του κυριου (μιλαμε για τον κυριο γιατι ειμαι γυναικα αλλα ισχυει και το αντιθετο) ο οποιος εχει προβληματα και ψαχνει να ξεχαστει αλλου. Οπως και να ειναι η σχεση τους, δεν εχω κανενα δικαιωμα να μπαινω ως τριτη, μα κανενα. Και δεν θα μου αρεσε καθολου αν ειχα προβληματα με τον αντρα μου η με την σχεση μου π.χ. και να ανακατευοταν καποιος αλλος. Και δεν μου αρεσουν οι ευκολες λυσεις. Το προβλημα δεν το μπαλωνουμε, το λυνουμε ριζικα. Αυτη την στιγμη βοηθας την κοπελα να αναβαλει την αποφαση που τοσο φοβαται να παρει... το ξερεις αυτο? θελω να μου απαντησεις.

Σε χαιρετω

fountomalitsa

# 9 στις 25/5/2005
author
Γυναίκα / 35 / Παντρεμένη
Ν. Χανίων / Χανιά
Απαντήσεις: 8
ΕΓΩ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΧΘΗ...
ΕΓΩ ΓΙΑ 7 ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝΑ Η ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ, ΚΑΙ ΥΠΗΡΧΕ Ο ΤΡΙΤΟΣ.
ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΡΙΤΟΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΛΟΓΟΙ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΜΑΣ - ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ. ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΤΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΛΟΙΠΟΝ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ, ΟΤΙ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ-ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ-, ΘΑ ΧΩΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΙΣΤΑΖΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ, ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΧΩΡΙΖΑ ΠΟΤΕ, ΑΝ Ο "ΤΡΙΤΟΣ" (ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο "ΠΡΩΤΟΣ") ΔΕΝ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ, ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ, Ή ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΤΩΡΑ-ΓΙΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝΕ-... ΕΝΔΟΜΥΧΑ, ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΟΥΣΑ, ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΤΟΛΜΟΥΣΑ ΑΝ ΑΥΤΟΣ Ο "ΤΡΙΤΟΣ" ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ, ΝΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΞΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ... ΧΩΡΙΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΕ ΠΙΕΖΕΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ ΤΩΡΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ
ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ, ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΤΕ. ΟΧΙ ΠΙΕΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΛΛΑ ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ, ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΜΩΣ! ΑΝ Σ' ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΑΤΑΙΑ, ΤΟΤΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ Σ'ΑΓΑΠΑΕΙ ΟΣΟ ΑΞΙΖΕΙΣ ΝΑ ΑΓΑΠΗΘΕΙΣ.
ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ 7ΜΗΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΜΕΤΑ, ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΙΛ.

ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ

giannisoraios

# 10 στις 25/5/2005
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 1
Ari, den thelo na gino xydaios, alla poso sigouros eisai oti tin agapaei to epano kai oxi to kato kefali ??
Emeis oi andres etsi eimaste sinithos kai ofilis na to paradektheis. Benoume sto vraki tis gynaikas kai xanomaste. Den einai tyxaio pou lene oti H trixa (ksereis pia trixa) sernei karavi pano sto vouno.
Filarako mou, an kai den se gnorizo, tin patisa etsi akrivos prin 14 xronia kai katestrepsa ton proto mou gamo (me 2 paidia). Asta na pane.... ola auta pou sou lene oi ypoloipoi edo sto forum einai APOLYTOS SOSTA. Mazepse filarako mou ta pragmata sou, kai ean einai dynaton, fige apo tin perioxi kai metakomise allou. Kai kapaki, prospathise na kaneis mia gnorimia me mia eleftheri kopelitsa pou na se gemizei. Prospathise na kleiseis auti tin psyxiki trypa pou exei anoiksei sto stithos sou, kai vale protereotita sta pragmata gyro sou.
Min tin patisis sa emena. Einai skliro, einai dyskolo, alla prepei na pareis tin apofasi file mou....
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε