Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Η πλασματική εικόνα των γυναικών για τον εαυτό τους

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Alexandros

# 1 στις 20/5/2003
author
Ανδρας / 44 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 143
'Aρεσαν+: 0%

Η πλασματική εικόνα των γυναικών για τον εαυτό τους

Πραγματικά αυτό το θέμα, μου έχει τρομερή εντύπωση...

Είχα την τύχη ή την ατυχία να συναναστραφώ με αρκετές γυναίκες τόσο στο φιλικό όσο και στο επαγγελματικό μου περιβάλλον.

Πραγματικά μου κάνει τρομερή εντύπωση το γεγονός ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των γυναικών αγνοεί προκλητικά το πως είναι εμφανισιακά!

ΟΚ ωραίο παιδί ο τύπος με το πράσινο μάτι και τους κομμάτια κοιλιακούς, αλλά εσύ που πας; Αυτές τις κοιλίτσες που κρέμονται κάτω από κοντό μπλουζάκι έτυχε να τα προσέξεις ποτε; Αυτά τα 5-10 κιλά λίπους που προσπαθούν μάταια να κρυφτούν μέσα στο άσπρο(!) κολλάν; Η γαμψή σου μύτη; Το σκαμμένο δέρμα που προσπαθεί να το παίξει βελούδινο κάτω από τόνους make-up;

Τι γίνεται βρε παιδιά καλά, κάποιοι πάνω στην απόγνωση τους να βρούν γυναίκα κι οτι να'ναι είπαν μια κουβέντα (μπορεί και δύο) παραπάνω κι εσείς τους πιστέψατε;

Έχω ακούσει άντρες να λένε : "Αυτή δεν είναι για τα κυβικά μου..." έχοντας μια κάποια αυτογνωσία της κατάστασης τους... Αυτή την κουβέντα δεν την έχω ακούσει ποτέ από γυναίκα!

Όπως κι αν είναι ο άλλος είναι πάντα ΟΚ για αυτές!
Κι αν δεν τους "κάτσει" τότε σίγουρα ΑΥΤΟΣ είχε πρόβλημα! Ή gay θα ήταν ή δεν θα είχε ξεπεράσει ακόμα την πρώην του...
Αν τους κάτσει βέβαια (για ένα σκοτεινό βράδυ να μην τον δούν κι οι φίλοι του και τον κράξουν) και μετά γίνει καπνός... οι άντρες είναι γαιδούρια, αυτός ήταν σκάρτος και πάει λέγοντας...

Όχι ρε παιδία, ο τύπος δεν την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια επειδή ήταν γαιδούρι! Την έκανε επειδή έκρινε ότι δεν μπορούσε να σας κυκλοφορήσει ή επειδή σίγουρα δεν εισασταν αυτή που θα ήθελε να έχει ως κοπέλα του!

Μην αυτο-παραμυθιάζεστε τόσο πολύ πιά έλεος!!!

Θα μου πείτε καλά μια κοπέλα που είναι ασχημούλα δεν έχει δικαίωμα να βρεί άντρα;

Φυσικά και έχει!
Αλλά να βρεί κάποιον που είναι κι αυτός ασχημούλης και κάνει αμάν κι αυτός να βρεί μια γυναίκα! Καθένας έχει το ταίρι του! Αλλά οι γυναίκες συστηματικά ψάχνουν να βρούν άντρες με τους οποίους δεν ταιριάζουν εμφανισιακά!

Πόσες φορές έχω ακούσει αυτό το περιβόητο δεν υπάρχουν άντρες! Τι εννοείτε μ' αυτό;

Ότι δεν υπάρχουν άντρες με το τέλειο γυμνασμένο κορμί, τους κομμάτια κοιλιακούς, τα μπλέ-πράσινα μάτια, το τέλειο πρόσωπο, την καλή δουλεία, την οικονομική άνεση, τον καταπληκτικό χαρακτήρα, το χιούμορ, το μυστήριο, την καλλιεργημένη προσωπικότητα;

Ναι κυρίες μου υπάρχουν! Υπάρχουν λίγοι, αλλά εσείς διαθέτετε τα αντίστοιχα προσόντα;

Θα καταλάβαινα μια πραγματικά όμορφη κοπέλα με αναλογίες μοντέλου, που ξοδεύει τον ελεύθερο χρόνο της ανάμεσα στο μεταπτυχιακό της και το γυμναστήριο, να ψάχνει για ένα αντίστοιχο άντρα, αλλά οι υπόλοιπες;

Κυρίες μου ξεκαβαλίστε το καλάμι! Και κοιτάχτε και λίγο την πραγματικότητα! Υπάρχουν χιλιάδες φυσιολογικοί άντρες που θα μπορούσαν να σας κάνουν ευτυχισμένες, αν ξεπεράσετε κι εσείς τα κόμπλεξ σας και το παραμύθι μέσα στο οποίο ζείτε!

ΥΓ.
Όσοι με γνωρίζουν προσωπικά γνωρίζουν ότι το θέμα δεν με αφορά και δεν με επιρεάζει άμεσα ή έμμεσα, αλλά ίσως μόνο από αυτή την κατάσταση μπορεί να μιλήσει κανείς ανοιχτά... όποτε please όχι προσωπικές επιθέσεις, επιθέσεις στις απόψεις μου δεκτές...
Το μεγαλύτερο εμπόδιο ανάμεσα σε μας και τον καλύτερο εαυτό μας είμαστε εμείς! - Αλέξανδρος

# 2 στις 20/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αγαπητέ μου φίλε....
Να σου πω λιγάκι πως είμαι..Μια κοινή μέση Ελληνίδα, με τα ψωμάκια της, για άλλους είμαι αφράτη, για άλλους είμαι χοντρή.....για μένα είμαι απλά ζουμερή..
Όχι δεν κάνω διαφήμιση..(άλλωστε σκέτη δυσφήμιση είμαι για τις γυναίκες με τέτοιες αναλογίες που ξεχειλώνουν και το πιο ελαστικό μέτρο!!)
Παρόλα αυτά, και το κολάν θα φορέσω γιατί μου αρέσει, και θα βαφτώ ανάλογα σε κάποιες ιδιαίτερες περιστάσεις...αρκεί να αισθάνομαι εγώ όμορφα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα στο ότι για σένα (παράδειγμα σε φέρνω......καμμία προσωπική επίθεση προς Θεού!) είμαι σαν κάποια από αυτές που περιγράφεις στο άρθρο σου.
Για κάποιους άλλους όμως ήμουν μια όμορφη κοπέλα, έμπειρη γυναίκα, με μυαλό που αξίζει να συναναστρέφεσαι και που τελικά η πρώτη εντύπωση ή τα πρώτα σχόλια των άλλων για μένα στην πορεία γίνονταν πάντα επαίνοι.
Προσωπικά, μου αρέσουν οι ωραίοι άντρες. Με μυαλό όμως. Κάτι που ήταν σπάνιο. Παρόλα αυτά κάποια στιγμή σε μια συνάντηση συμμαθητών, έμαθα για τη φήμη που είχα και ειλικρινά δεν την είχα πάρει χαμπάρι μέχρι τότε....Ότι ήμουν το ασχημόπαπο που είχε πάντα όμορφα αγόρια στο πλάι του...
Και πάλι τονίζω ότι δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Έτυχε νομίζω.
Και δεν πιστεύω ότι σήμερα ειδικά, οι σχέσεις βασίζονται στις αναλογίες του καθενός.
Είναι θέμα χαρακτήρα και ωριμότητας πια.
Το να είναι αταίριαστοι κάποια ζευγάρια εξωτερικά δεν σημαίνει ότι απαραίτητα θα είναι και στα συναισθήματά τους...
Άλλωστε πάρα πολλές φορές θα έχεις ακούσει διάφορους να αναρωτιούνται "Μα τι της/του βρίσκει;"....
Σίγουρα αυτός/ή που είναι στο πλάι του ξέρει καλύτερα...

santal

# 3 στις 21/5/2003
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 40
Aγαπητέ Αλέξανδρε,
λυπάμαι πολύ αλλά διαφωνώ με την άποψή σου...Δεν λέω υπάρχουν γυναίκες που σκέφτονται έτσι αλλά επίσης υπάρχουν τόσες άλλες(και πίστεψέ με είναι πολλές,επειδή δουλεύω σε χώρο ομορφιάς γνωρίζω)οι οποίες ενώ είναι συμπαθητικές ή ακόμη και όμορφες,λόγω προτύπων όμως,νιώθουν υπερβολικά κομπλεξικές. 'Αλλωστε δεν υπάρχουν άντρες που επειδή έχουν κάποια χρήματα θέλουν να "συναναστρέφονται" μόνο με μοντέλα έως 25 χρονών(το πολύ)ενώ αυτοί δεν βλέπονται και είναι και άνω των 55? Και θα συμφωνήσω με την Ναταλία ότι οι σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων δεν κρίνονται από την εμφάνισή τους...
Φιλικά....

quite

# 4 στις 21/5/2003
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 719

Αυθερεσιεσ

Ποιος σου ειπε οτι οι ομορφες πρεπει να κυκλοφορουν με ομορφους και οι ασχημες με ασχημους;;;;;;;
δεν εχεις ιδεα απο ομορφια,δεν βλεπεις ουτε καν επιφανειακα.
γι αυτο βγαζεις τετοια συμπερασματα.επιτηθεσε στις γυναικες,γιατι το λεω;;;;δεν λες τιποτε για αντρες που κοιταζουν τις ομορφες,
δεν θα πω αλλα,αν και μου ερχονται πολλα.
νομιζω εισαι ο κλασικος τυπος που διαχωριζει αντρες γυναικες,δηλ.κρινεις ανθρωπους με βαση το φυλο,2003 εχουμε;;
επιθεση στις αποψεις σου κανω ........λες και οι αποψεις μας ειναι κατι διαφορετικο απο εμας και τη συμπεριφορα μας στον κοσμο.

Rantanplan

# 5 στις 21/5/2003
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 81

μμμ...

Aleksandre moy kai go tha diafoniso,an kai katalava oti eixes sto myalo soy mallon kati ψωναρες...,
φερνωντας σου δυο διασημα(γιατι τους ξερουμε ολοι) παραδειγματα...Η mairylin monroe και ο arthur miller,kai η jennifer aniston με τον brad pitt....
Stην πρωτη περιπτωση,θα μου πεις,ο Μιλλερ ειχε μυαλο,ιντελεκτ...
Στην 2η,αυτος υπερεχει και στην επιτυχια,και στην εμφανιση,και σε ολα...

Ναταλια ταυτιζωμαι πολυ μαζι σου τελικα,...αν και με μενα(παλια ετσι?)τα σχολια ηταν αποτι εμαθα αργοτερα," μα τι του βρηκε του τυπου?"
Το ομολογω.Μερικοι ηταν σαν μαιμουδες,και κακοι χαρακτηρες...
Αλλα τα νιατα και ο ρομαντισμος ειναι κακοι συμβουλοι...
Αργοτερα βεβαια "ειχα" και κουκλους,αλλα δεν το συνειδητοποιουσα μεχρι να μου το επισημανουν οι αλλοι.Εγω νομιζα οτι απλα αρεσαν σε μενα.

Εν ολιγοις αν καταλαβα καλα ο Αλεξανδρος ηθελε να θιξει το θεμα καποιων γυναικων που δεν εχουν επιγνωση του σουλουπιου τους και που την εχουν δει θεες,ετσι?
Ομως εχετε προσεξει τι αυτοπεποιθηση βγαζουν καποιες απο αυτες και πως πετυχαινουν τον σκοπο τους?

Καπου τις θαυμαζω...

Alexandros

# 6 στις 21/5/2003
author

Διευκρινήσεις...

Πρώτα από όλα να διευκρινήσω ότι ούτε εγώ θεωρώ την εμφάνιση ως το βασικό στοιχείο για να κάνεις μια σχέση! Προς θεού! είπαμε την ηλικία των 15-18 την έχουμε ξεπεράσει προ καιρού.

Το θέμα αποσκοπεί στο να θίξει την συγκεκριμένη κατ'εξοχη γυναικεία συμπεριφορά.

Santal

Παράθεση:
'Αλλωστε δεν υπάρχουν άντρες που επειδή έχουν κάποια χρήματα θέλουν να "συναναστρέφονται" μόνο με μοντέλα έως 25 χρονών(το πολύ)ενώ αυτοί δεν βλέπονται και είναι και άνω των 55?

Αγαπητέ santal πιστεύω ότι είτε το παραδέχονται, είτε όχι αυτοί οι άντρες γνωρίζουν τον λόγο για τον οποίο οι όποιες γυναίκες πηγαίνουν μαζί τους κανείς από αυτούς δεν στηρίζεται στην εμφάνιση του για να προσελκύσει το αντίθετο φύλλο έτσι δεν είναι;
Santal

Παράθεση:
οι οποίες ενώ είναι συμπαθητικές ή ακόμη και όμορφες,λόγω προτύπων όμως,νιώθουν υπερβολικά κομπλεξικές.

Αυτό είναι ένα άλλο θέμα Santal... Όμορφες γυναίκες που νομίζουν ότι είναι χάλια και άσχημες γυναίκες που την έχουν δει θεές... Τι να πεί κανείς για τα ψυχολογικά της αλληνής...

Το μεγαλύτερο εμπόδιο ανάμεσα σε μας και τον καλύτερο εαυτό μας είμαστε εμείς! - Αλέξανδρος

# 7 στις 21/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Rantanplan
...

Ναταλια ταυτιζωμαι πολυ μαζι σου τελικα,...αν και με μενα(παλια ετσι?)τα σχολια ηταν αποτι εμαθα αργοτερα," μα τι του βρηκε του τυπου?"
Το ομολογω.Μερικοι ηταν σαν μαιμουδες,και κακοι χαρακτηρες...
Αλλα τα νιατα και ο ρομαντισμος ειναι κακοι συμβουλοι...
Αργοτερα βεβαια "ειχα" και κουκλους,αλλα δεν το συνειδητοποιουσα μεχρι να μου το επισημανουν οι αλλοι.Εγω νομιζα οτι απλα αρεσαν σε μενα.

Εν ολιγοις αν καταλαβα καλα ο Αλεξανδρος ηθελε να θιξει το θεμα καποιων γυναικων που δεν εχουν επιγνωση του σουλουπιου τους και που την εχουν δει θεες,ετσι?
Ομως εχετε προσεξει τι αυτοπεποιθηση βγαζουν καποιες απο αυτες και πως πετυχαινουν τον σκοπο τους?

Καπου τις θαυμαζω...

Έχω δηλώσει ότι τα ......μεγάλα πνεύματα κουτουλάνε εδώ μέσα!
Παρόλα αυτά σίγουρα παντού υπάρχουν ψωνάρες. ¨Οχι μόνο στην κατηγορία "Όμορφοι-άσχημοι". Και στο "Επιτυχημένοι-Αποτυχημένοι""Λογικοί-Παράλογοι" και πάει λέγοντας...
Εγώ Ραν ήμουν και στις δύο περιπτώσεις..Και τι του βρήκα.....και τι μου βρήκανε....(βέβαια συμφωνούσα πάντα με τους ....δεύτερους αλλά όταν ωρίμασα άλλαξα γνώμη...)
Όσο για το ότι τους ζηλεύεις...θα διαφωνήσω. Την αυτοπεποίθηση που βγάζεις συνειδητά δεν σημαίνει ότι την κατέχεις κιόλας.
Και από προσωπική μου εμπειρία πολλές όμορφες είναι πολύ δυστυχισμένες...
Ευχαριστώ Θεέ μου που με έκανες άσχημη!!!!!!(με πολύ μυαλό!)

Alexandros

# 8 στις 21/5/2003
author

Παράθεση:
Originally posted by quite
Ποιος σου ειπε οτι οι ομορφες πρεπει να κυκλοφορουν με ομορφους και οι ασχημες με ασχημους;;;;;;;

Δεν κατάλαβα βρε παιδιά...
Ένας ωραίος άντρας πρέπει να ενδιαφέρετε για τον ψυχικό κόσμο μιας γυναίκας και η γυναίκα για την εμφάνιση του ή και το αντίθετο;
Από την άλλη βέβαια αν αυτοί την βρίσκουν δικαίωμά τους! Από την προσωπική μου εμπειρία βέβαια έχω δεί πολλά ζευγάρια της κατηγορίας όμορφος - όμορφη, άσχημος - άσχημη ευτυχισμένα... Ζευγάρια όμορφος - άσχημη, άσχημος - όμορφη, δεν έχω δει! Ακόμα κι αν ο ωραίος/α της παρέας είναι cool και άνετος με την εμφάνιση του άλλου ο άσχημος/η τις περισσότερες φορές δεν είναι με την δική του!
Συνήθως τέτοιου είδους σχέσεις καταστρέφονται από τον άσχημο/η της παρέας που συνήθως με την ανασφάλεια και την ζήλεια του οδηγεί την σχέση σε τέλμα.

Παράθεση:
δεν εχεις ιδεα απο ομορφια,δεν βλεπεις ουτε καν επιφανειακα.
γι αυτο βγαζεις τετοια συμπερασματα.επιτηθεσε στις γυναικες,γιατι το λεω;;;;δεν λες τιποτε για αντρες που κοιταζουν τις ομορφες,
δεν θα πω αλλα,αν και μου ερχονται πολλα.
νομιζω εισαι ο κλασικος τυπος που διαχωριζει αντρες γυναικες,δηλ.κρινεις ανθρωπους με βαση το φυλο,2003 εχουμε;;

Αυτό το θεωρώ προσωπική επίθεση φίλε μου. Δεν νομίζω ότι με ξέρεις τόσο καλά προσωπικά ώστε να μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα για μένα από ΜΙΑ άποψη που εξέφρασα. Τώρα το αν ξέρω από ομορφιά και το αν δεν βλέπω ούτε επιφανειακά τα πράγματα και την ζωή αυτό δεν θα το συζητήσω μαζί σου

Από την άλλη δεν επιτείθομαι στις γυναίκες γενικά, επιτίθομαι αν το θες σε μια συγκεκριμένη κατηγορία γυναικών που λειτουργούν με τον τρόπο για τον οποίο κατηγορείς εμένα...

Κρίνω τους ανθρώπους με βάση το φύλλο;
Μπορεί να σε σοκάρει αυτό που θα σου πω αλλά ναι στατιστικά υπάρχουν διαφορές στην συμπεριφορά των ανθρώπων με βάση το φύλλο τους! Και ευτυχώς που υπάρχει και πολύ χαίρομαι γι αυτό! Χαίρομαι που υπάρχει γυναικεία - θηλυκή συμπεριφορά και υπάρχει και αντρική - αρρενωπή συμπεριφορά! Ακόμα κι αν υπάρχουν προφανείς τάσεις για την ισοπέδωση τους... Χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα Γυναίκες και υπάρχουν και Αντρες.

Συγνώμη αν στο χαλάω, αλλά εγώ είμαι της παλιάς σχολής, αυτής που λέει πχ ότι αν κάποιος πειράξει την γυναίκα μου, ας πούμε, θα του σπάσω τα μούτρα. Τώρα αν εσύ είσαι της νέας σχολής που λέει ότι θα κάτσεις και θα δεις πως θα τα βγάλει εις πέρας η γυναίκα σου μόνη της, γιατί αν αντιδρούσες θα σήμαινε ότι δεν σέβεσαι την προσωπικότητά της ... αυτό είναι δικό σου θέμα!

Για μένα είναι διαφορετικό πράγμα τα ίσα δικαιώματα, στο οποίο συμφωνώ και η ισοπέδωση των ρόλων, πράγμα στο οποίο διαφωνώ κάθετα!

Παράθεση:
επιθεση στις αποψεις σου κανω ........λες και οι αποψεις μας ειναι κατι διαφορετικο απο εμας και τη συμπεριφορα μας στον κοσμο.

Σε ευχαριστώ που δεν μου έκανες προσωπική επίθεση! Και σίγουρα δεν με κατηγόρησες ως ανώριμο, μισογίνη, φαλλοκράτη και τόσα άλλα...

Alexandros

# 9 στις 21/5/2003
author

Παράθεση:
Originally posted by Rantanplan
Aleksandre moy kai go tha diafoniso,an kai katalava oti eixes sto myalo soy mallon kati ψωναρες...,

Στο μυαλό μου έχω συγκεκριμένα άτομα που τυχαίνει να έχω απέναντί μου αυτή την στιγμή στον επαγγελματικό μου χώρο! Άτομα που αντικειμενικά είναι χάλια μαύρα από άποψη εμφάνισης και τις ακούω να μιλάνε για τους "θεικούς" κοιλιακούς και το τέλειο πρόσωπο του τάδε και του δείνα που έχουν βάλει στο μάτι! χωρίς να έχουν επίγνωση της δικής τους εμφανισιακής κατάστασης!
Βέβαια το πιο ωραίο είναι να τις ακούς να μιλάνε με καμάρι για το πόσο κουκλάρες είναι!
Αυτό είναι το θέμα μου!

Παράθεση:
Καπου τις θαυμαζω...

Αυτό που έχω προσέξει εγώ είναι ότι όταν δεν έχεις ουσιαστική αυτογνωσία και ότι όταν στηρίζεσαι σε λάνθασμένα χαρακτηριστικά του εαυτού σου αργά ή γρήγορα τρως τα μούτρα σου...

Αγαπητή μου Rataplan, εγώ προσωπικά θαυμάζω τους ανθρώπους που είναι πιο σεμνοί. Οι άνθρωποι που την έχουν "δει", σχεδόν πάντα την έχουν "δει" περισσότερο από αυτό που είναι και πάντα μου την δίνουν στα νεύρα!

dancer

# 10 στις 21/5/2003
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 345

Παράθεση:
Originally posted by Alexandros
Θα μου πείτε καλά μια κοπέλα που είναι ασχημούλα δεν έχει δικαίωμα να βρεί άντρα;

Φυσικά και έχει!
Αλλά να βρεί κάποιον που είναι κι αυτός ασχημούλης και κάνει αμάν κι αυτός να βρεί μια γυναίκα!

gia onoma!! de lypasai ta paidakia pou tha kanoun?!?!
τελικα ειναι ωραιο να εισαι ο εαυτός μου...

sovokai

# 11 στις 21/5/2003
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 174

Ναι... Ναι...

Θα συμφωνήσω μαζί σου Αλέξανδρε με την αρχική διατύπωση του θέματος...
Πραγματικά δεν έχω ακούσει ΠΟΤΕ γυναίκα να λέει... "Αυτός δεν είναι για τα κυβικά μου..." Αντιθέτως όλοι οι άντρες το λένε για κάποιες...

Επίσης όσο αφορά το θέμα του Κολαν και γενικά της εμφάνισης αποδίδω την ευθύνη σε ένα και μόνο πράγμα...
Αν μια γυναίκα φορέσει ένα μπλουζάκι ή ένα κολλάν που δεν τις πάει καθόλου, θα ρωτήσει την φίλη της πως της φαίνεται.. Η φίλη 99% θα της πεί "δεν είναι και άσχημο..." πιθανότατα για να μη τη στενοχωρέσει...
Αν όμως ένας άντρας ρωτήσει έναν φίλο του για ένα παρόμοιο θέμα η απάντηση που θα πάρει θα είναι ... "Πώς είσαι έτσι ρεεε!!!!" Μια απάντηση πολύ πιο ειλικρηνής.
I Still Havenβt Found What Iβm Looking For... (αν και νόμιζα ότι το είχα βρει...)

ste76

# 12 στις 21/5/2003
author
Ανδρας / 38 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 175
φανταζομαι πως ο Αλεξανδρος ειχε στο νου του κατι περιοδικα (λεω τωρα) τα οποια εχουνε συχνα γκαλοπ του τυπου: πως θελετε να ειναι οι αντρες,κτλ....στα οποια περιοδικα ποτε δεν υπηρξε αντιστοιχη ερωτηση για τις γυναικες.

Αλεξανδρε αν κανω λαθος συγγνωμη...

θα συμφωνησω ομως με τους υπολοιπους,σιγουρα υπαρχουν ψωναρες και θελουνε αντρες που ουτε στα ονειρα τους δεν βλεπουν.

Οσον αφορα ομως τους αντρες που λενε πως καποια δεν ειναι για τα κυβικα τους, τοτε ειναι αξιοι της μοιρας τους...
Καινουργια αγαπη μ'απλωνει το χερι μου χαμογελα...

PeripetiodisErastis

# 13 στις 8/6/2009
author
Ανδρας / 25 / Διαζευγμένος
Ελλάδα
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 94
Μεγαλη ιδεα εχουν για τον εαυτο τους.

# 14 στις 8/6/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
μμμμμμ....... βγηκε ο ..τυμβωρυγχος εραστης παγανια

AMADEUS_56

# 15 στις 8/6/2009
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 227
Αν εγώ είμαι τόσο άχρηστος που δεν ξέρω ούτε μια μακαρονάδα να κάνω και περιμένω από την γυναίκα μου πότε θα γυρίσει από την εργασία της για την κάνει…

....Θα της πω για τα ψωμάκια της??

(Άσε μη με διώξει και με φάνε οι κατσαρίδες, γιατί ούτε το πλυντήριο δεν ξέρω να βάζω).

# 16 στις 8/6/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μου αρεσει το θεμα σου αν και θα διαφωνησω ...

οση ωρα διαβαζα το αρθρο σου, μιλας για τη γυναικα μονο οσο αφορα την εμφανηση της.......ενω οταν αναφερεις για τον ανδρα, λες για τη προσωπικοτητα...τη γνωση...

γιατι???

αντιθετα νομιζω πως ο αντρας κοιτα τη εμφανηση και η γυναικα οχι τοσο...

εχω ακουσει αντρες και αντρες να λενε.."δεν τη θελω ειναι λιγο παχουλη" " δεν μου αρεσει εχει μικρο στηθος"

εχω ακουσει γυναικες να λενε " ειναι τσιγγουνης" ή "ειναι αγενης"

δεν εχω ακουσει γυναικα να λεει " δεν τον θελω γιατι εχει κοιλιτσα"...

η γυναικες, ειναι ευαισθητες οσον αφορα την εμφανηση τους προσεχουν οσο μπορουν, ο αντρας οχι τοσο...

ειμαι κοπελα με λιγα 2-3 κιλα παραπανω, και ναι πολλοι μου εχουν πει να τα χασω...και ξερεις πως εκνευριζομαι ?? γιατι οσοι μου το ειπαν ειχανε κοιλια, ειχανε και τριχα - αρκουδα - που ποτε δεν τους ειπα κατι γιαυτο, βρηκα αλλα θετικα τους!

# 17 στις 8/6/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ορισμένες γυναίκες έχουν την ίδια πλασματική εικόνα που

έχουν και ορισμένοι άνδρες για τον εαυτό τους.

Φαντάσου να "μπλέξουν" δύο πλασματικές ομορφιές;

Τέλεια!

VLEMMA

# 18 στις 8/6/2009
author
Γυναίκα / 50 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.573

υποσυνειδητη..οραση..

Παράθεση:
Originally posted by Alexandros

Πόσες φορές έχω ακούσει αυτό το περιβόητο δεν υπάρχουν άντρες! Τι εννοείτε μ' αυτό;

Ότι δεν υπάρχουν άντρες με το τέλειο γυμνασμένο κορμί, τους κομμάτια κοιλιακούς, τα μπλέ-πράσινα μάτια, το τέλειο πρόσωπο, την καλή δουλεία, την οικονομική άνεση, τον καταπληκτικό χαρακτήρα, το χιούμορ, το μυστήριο, την καλλιεργημένη προσωπικότητα;

Ναι κυρίες μου υπάρχουν! .....

ΥΓ.
Όσοι με γνωρίζουν προσωπικά γνωρίζουν ότι το θέμα δεν με αφορά και δεν με επιρεάζει άμεσα ή έμμεσα, αλλά ίσως μόνο από αυτή την κατάσταση μπορεί να μιλήσει κανείς ανοιχτά... όποτε please όχι προσωπικές επιθέσεις, επιθέσεις στις απόψεις μου δεκτές...

ΣΧΟΛΙΟ:

Η υποσυνειδητη διαφημηση...
λειτουργει αποτελεσματικα!!!
γι αυτο...
στις περισσοτερες χωρες..
απαγορευτηκε..
πριν απο περιπου 40 χρονια..

# 19 στις 9/6/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δε θα σχολιάσω το θέμα, βαριέμαι τώρα κ πάω για ύπνο.
Αλλά fioroula, ΕΓΡΑΨΕΣ!!!!
(τυμβωρύχος εραστής...ακόμα γελάω)

Dardana

# 20 στις 9/6/2009
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.642

Παράθεση:
Originally posted by fioroula_
μμμμμμ....... βγηκε ο ..τυμβωρυγχος εραστης παγανια

και ω ναι! αναβιωσε το θεμα μετα απο 6 ολοκληρα χρονια
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε