Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απορίες πρώτης φοράς!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

veronica

# 21 στις 2/9/2005
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 603
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by sviiinnn

Παράθεση:
Originally posted by veronica

43
Πόλύ μεγάλο δεν είναι?!!!

χιλιοστα...
ΒΕΡΟΝΙΚΑ ΞΥΠΝΑ!!!!! ΑΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ!!

Μην κάνεις έτσι καλύτερα 43 παρά χιλιοστά!
Υπάρχουν και χειρότερα

Η ζωή είναι εκεί έξω...αρπάξτε την απ'τα...μαλλιά!

quite

# 22 στις 2/9/2005
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 719
μιας και μιλαμε για μεγεθη...............
βρηκα τροπο να το κανω 23 ποντους.
θα το κοψω στη μεση!!!!

observer1

# 23 στις 3/9/2005
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.749

Παράθεση:
Originally posted by fyri_fyri
Χμμμ...δάχτυλο ε?
Ποιό δάχτυλο απ' όλα?
Με...γαντάκι...η χωρίς γαντάκι?
Με...νυχάκι...η άνευ?

Πόση ώρα κάνει?
Την πρώτη φορά ή την δεύτερη?
(μήπως την τρίτη?)

Μαζί με τα προκαταρτικά...η χωρίς?

Καλά...αν υποψιαστώ ότι δουλευόμαστε....
θα σας γονιμοποιήσω επι τοπέως!!!

Ποιό δάχτυλο???
Αυτό το δεξί "συνθηματικό" που δείχνει συνέχεια η Αρβανίτη στην Καραντάσιου όταν σκύβει για υποδοχή????
Θεέ μου βοήθα με...
Εχω εύλογες αυπνοίες...

Υ.Γ. Οχι τίποτα άλλο, για να μη λέτε πως όταν βλέπω τα "χρυσά κορίτσια" εγώ βλέπω αλλα'αντ'αλλων
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

ploutarxos82

# 24 στις 3/9/2005
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Απαντήσεις: 193

Παράθεση:
Originally posted by kapoiaaa
Είμαι 19 χρονών παρθένα.Εχω ακούσει απο φιλες μου ότι στην πρώτη φορά ο άντρας πρέπει να βάλει δάχτυλο για να σπάσει η παρθενιά.Αληθεύει;
Και κάτι ακόμα, το σύνολο των αντρών πόση ώρα κάνουν για να εκσπερματώσουν;Παίζει ρόλο αν είναι η πρώτη τους φορά;

Εαν εισαι ξεκουραστος , με καλη ψυχολογια (να μην βαριεσαι η κουρασμενος) , και σου αρεσει πολυ η κοπελα μπορει να κρατησει αρκετη ωρα.
Παιδια δεν ξερω ποση ωρα γιατι δεν κραταω χρονομετρο εκεινη την ωρα,εαν βαλεις και προφυλακτικο με επιβραδυντικο κρατας παντως πολυ ωρα.
Δεν πρεπει εκεινες τις στιγμες να σκεφτεσαι οτι θα τελειωσεις,αμα σκεφτεσαι κατι αλλο εκεινη την στιγμη καταφερνεις να κερδισεις λιγο ακομη χρονο.
Οχι δεν ισχυει το οτι πρεπει να βαλεις δαχτυλο,το δαχτυλο το βαζεις οταν ειναι πολυ στενη η κοπελα,μετα εχεις αλλα προβληματα γιατι οι περισσοτερες φοβουνται λιγο οταν πας να "μπεις" και σφιγγονται.
Εαν το αγορι το κανει για πρωτη φορα το λογικο ειναι να μην αντεξει πολυ ωρα,δεν εχει μαθει να "κρατιεται",και απο την υπερβολικη ηδονη θα τελειωσει γρηγορα,αλλα υπαρχουν και εξαιρεσεις.
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today

Psy-Ery

# 25 στις 5/9/2005
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 563

Παράθεση:
Originally posted by kapoiaaa
Είμαι 19 χρονών παρθένα.Εχω ακούσει απο φιλες μου ότι στην πρώτη φορά ο άντρας πρέπει να βάλει δάχτυλο για να σπάσει η παρθενιά.Αληθεύει;
Και κάτι ακόμα, το σύνολο των αντρών πόση ώρα κάνουν για να εκσπερματώσουν;Παίζει ρόλο αν είναι η πρώτη τους φορά;

Λίγο δύσκολο να σπάσει η παρθενιά με το δάχτυλο κοπέλα μου. Παρ' όλα αυτά όλα εξαρτώνται από τις δικές του διαστάσεις και τη δική σου στενότητα και το αν είσαι έτοιμη. Μη σε αγχώνει αυτό όμως, το πώς θα σπάσει δηλαδή.
Τι σημασία έχει πόση ώρα κάνουν; Καθένας παίρνει το χρόνο του. Μαζί θα βρείτε το δικό σας χρόνο.
Άσ' τα να πάνε... ...και θα 'ρθουνε πάλι

stalker

# 26 στις 24/9/2005
author
Ανδρας / 51 / Διαζευγμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 8
να μιλησω λιγο επαγγελματικα ? στη γυναικα οσο η διεγερση μεγαλωνει , τοσο μεγαλωνει η παραγωγη υγρων απο τους αδενες . ετσι χρειαζονται τα προκαταρκτικα . διευκολυνεται ετσι η διολισθηση του αντρικου οργανου .
η αντοχη του παρθενικου υμενα , εξαρταται απο την κατασκευη του . υπαρχουν υμενες πιο σκληροι , απο ινωδη ιστο που σπανε δυσκολα οντως .
στη βιβλιογραφια εχουν αναφερθει σπανιες περιπτωσεις , που "το σπασιμο "
του υμενα εχει γινει με μικροεπεμβασουλα σε γυναικολογικο ιατρειο .
απο την αλλη υπαρχουν υμενες ελαστικοι , που δεν σπανε με τη πρωτη συνουσια ! και οι δυο περιπτωσεις ειναι ακραιες ομως .
η κατασκευη του υμενα εχει σχεση και με το ελαχιστο αιμα που βγαινει . π.χ ενας πιο σκληρος υμενας ειναι βγαζει ελαχιστες σταγονες αιμα .
το σημαντικωτερο στην ολη ιστορια , ειναι να υπαρχει κατανοηση , τρυφεροτητα και ..χιουμορ αναμεσα στους δυο συντροφους . να υπαρχει εμπιστοσυνη , διεγερση , αλλα και χαλαροτητα στην γυναικα και στον αντρα { στον αντρα στη διαθεση χαλαροτητα ...ετσι ? }
η πιο καλη ισως σταση , ειναι η γυναικα απο πανω . αυτο σημαινει οτι η ιδια ελεγχει την πιεση που ασκειται , στον υμενα και ταυτοχρονα αισθανεται πιο ανετα ψυχολογικα . η σταση αυτη εξασφαλιζει και την μεγαλυτερη διεισδυση του πεους στον κολπο .
τωρα η εκπσμερματωση απο τον αντρα ειναι μεγαλη ιστορια . σε νεαρες ηλικιες μπορει να συμβει σε δευτερολεπτα " η δυο λεπτα . λεγεται προωρη εκπερματωση , η γυναικα δεν προλαβαινει να ολοκληρωσει . βεβαια ολα λυνονται , αλλα δεν ειναι της στιγμης .
το σημαντικωτερο προβλημα στον αντρα ειναι η προωρη εκπσπερματωση και η απωλεια στυσης . η καθυστερημενη εκπερματιση δεν ειναι σοβαρο θεμα , μαλλον ειναι αγχος , υπαρχει σε μεγαλυτερες ηλικιες . γενικα αν δεν συμβει σε καποια ωρα { πανω απο ωρα } καλο ειναι να σταματαει η πραξη .
γενικα ο γυναικολογος ειναι ο πιο χρησιμος συμβουλος της γυναικας και ο ουρολογος , που ειναι και ανδρολογος , στον αντρα ..
ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ ! ΕΙΝΑΙ ΔΕΙΓΜΑ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑς !!!
look always the bright side of life

zoyla

# 27 στις 9/10/2005
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 301

Εισαι λαθος...

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ...ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ..ΣΕ ΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ?ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΑΠΟ ΑΝΤΡΑ ΣΕ ΑΝΤΡΑ ΑΚΙ ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ...

# 28 στις 27/10/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Την καψατε την κοπελα...

Το μονο που εγινε απο τα γραφομενα εδω μεσα ειναι να τρομαξουν ...να απογοητευσουν την κοπελιτσα...σε κατι τοσο απλο αλλα και ομορφο...

Κοπελα μου ...κατ' αρχην μην βιαζεσαι να το κανεις ...μονο για να το κανεις...

Αμα το αποφασισεις να το αποφασισεις γιατι το θελεις ειτε απο ερωτικη μερια ειτε απο ερεθισμο ερωτικο...

Δεν εχει σημασια πιο απο τα δυο.....

Ο τροπος μπορει να διαφερει...ποιος λεει οτι πρεπει να γινει ετσι η αλλοιως...δεν υπαρχουν τα πρεπει ...εσυ και ο συντροφος δσου θα αποφασισετε με τι τροπο θα το κανετε...

Και θα ειναι ο σωστος ...με οποιο τροπο το κανετε ...αφου ετσι σας αρεσε...!!!!

Πιστευω βεβαια οτι με το οργανο του αντρα ειναι προτιμοτερο γιατι ειναι πιο μαλακο εν σχεσει με το χερι γιατι ειναι καθαροτερο απο ενα δακτυλο ...και ειδικα αν εχει νυχι...που μπορει να κανει καποιο μικρο γδαρσιμο στον κολπο...

Ολα αυτα βεβαια ειναι καλυτερο να γινουν για πρωτη φορα καπο καποιον εμπειρο ...που ειναι βεβαια καποιος αντρας πιο μεγαλης ηλικιας...!!! αλλα και παλι δεν ειναι παντα ετσι...

Σημερα οι κοπελες προτιμουν τους μεγαλυτερους αντρες...για πολλους λογους....ενας απο αυτους ειναι η σιγουρια και η ασφαλεια που μπορουν να δοσουν ...απο μια σχεση με μικροτερο και απειρο αγορι...

Προσωπικα ...αν και ειμαι αρκετα μεγαλυτερος απο την ηλικια σου προτιμω τις μικροτερες κοπελες και οι σχεσεις μου ειναι παντα ετσι...

Εσυ θα αποφασισεις ...σαν τελικο συμπερασμα ....τι θελεις να κανεις....αλλα αμα το κανεις ...να το θυμασαι σαν μια καλη αναμνηση και εμπειρια ...και οχι αντιστροφα...

Γιαννης

# 29 στις 27/10/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by SNRZR
Ολα αυτα βεβαια ειναι καλυτερο να γινουν για πρωτη φορα καπο καποιον εμπειρο ...που ειναι βεβαια καποιος αντρας πιο μεγαλης ηλικιας...!!! αλλα και παλι δεν ειναι παντα ετσι...

Σημερα οι κοπελες προτιμουν τους μεγαλυτερους αντρες...για πολλους λογους....ενας απο αυτους ειναι η σιγουρια και η ασφαλεια που μπορουν να δοσουν ...απο μια σχεση με μικροτερο και απειρο αγορι...

Προσωπικα ...αν και ειμαι αρκετα μεγαλυτερος απο την ηλικια σου προτιμω τις μικροτερες κοπελες και οι σχεσεις μου ειναι παντα ετσι...
εγω πιστευω οτι θα πρεπει να το συζητησει με το αγορι της...
δηλαδη,να του πει..
"δεν θελω να ζηλεψεις,αλλα δεν ρισκαρω πρωτη φορα να γινει κατι που δεν το ξερεις και να την πληρωσω..
γι αυτο αποφασισα να πηδηχθω την πρωτη φορα με εναν μεγαλυτερο και εμπειρο και μετα να απολαυσουμε εμεις την σχεση μας χωρις αγωνια..
δεν θελω να στεναχωρηθεις και να ζηλεψεις..
δεν τον αγαπω,ειναι τεχνικο το ζητημα.. )
Sviinnn ετων 43....

# 30 στις 27/10/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by stalker
να μιλησω λιγο επαγγελματικα ? στη γυναικα οσο η διεγερση μεγαλωνει , τοσο μεγαλωνει η παραγωγη υγρων απο τους αδενες . ετσι χρειαζονται τα προκαταρκτικα . διευκολυνεται ετσι η διολισθηση του αντρικου οργανου .
η αντοχη του παρθενικου υμενα , εξαρταται απο την κατασκευη του . υπαρχουν υμενες πιο σκληροι , απο ινωδη ιστο που σπανε δυσκολα οντως .
στη βιβλιογραφια εχουν αναφερθει σπανιες περιπτωσεις , που "το σπασιμο "
του υμενα εχει γινει με μικροεπεμβασουλα σε γυναικολογικο ιατρειο .
απο την αλλη υπαρχουν υμενες ελαστικοι , που δεν σπανε με τη πρωτη συνουσια ! και οι δυο περιπτωσεις ειναι ακραιες ομως .
η κατασκευη του υμενα εχει σχεση και με το ελαχιστο αιμα που βγαινει . π.χ ενας πιο σκληρος υμενας ειναι βγαζει ελαχιστες σταγονες αιμα .
το σημαντικωτερο στην ολη ιστορια , ειναι να υπαρχει κατανοηση , τρυφεροτητα και ..χιουμορ αναμεσα στους δυο συντροφους . να υπαρχει εμπιστοσυνη , διεγερση , αλλα και χαλαροτητα στην γυναικα και στον αντρα { στον αντρα στη διαθεση χαλαροτητα ...ετσι ? }
η πιο καλη ισως σταση , ειναι η γυναικα απο πανω . αυτο σημαινει οτι η ιδια ελεγχει την πιεση που ασκειται , στον υμενα και ταυτοχρονα αισθανεται πιο ανετα ψυχολογικα . η σταση αυτη εξασφαλιζει και την μεγαλυτερη διεισδυση του πεους στον κολπο .
τωρα η εκπσμερματωση απο τον αντρα ειναι μεγαλη ιστορια . σε νεαρες ηλικιες μπορει να συμβει σε δευτερολεπτα " η δυο λεπτα . λεγεται προωρη εκπερματωση , η γυναικα δεν προλαβαινει να ολοκληρωσει . βεβαια ολα λυνονται , αλλα δεν ειναι της στιγμης .
το σημαντικωτερο προβλημα στον αντρα ειναι η προωρη εκπσπερματωση και η απωλεια στυσης . η καθυστερημενη εκπερματιση δεν ειναι σοβαρο θεμα , μαλλον ειναι αγχος , υπαρχει σε μεγαλυτερες ηλικιες . γενικα αν δεν συμβει σε καποια ωρα { πανω απο ωρα } καλο ειναι να σταματαει η πραξη .
γενικα ο γυναικολογος ειναι ο πιο χρησιμος συμβουλος της γυναικας και ο ουρολογος , που ειναι και ανδρολογος , στον αντρα ..
ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ ! ΕΙΝΑΙ ΔΕΙΓΜΑ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑς !!!

ploutarxos82

# 31 στις 27/10/2005
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Απαντήσεις: 193

Παράθεση:
Originally posted by SNRZR
Το μονο που εγινε απο τα γραφομενα εδω μεσα ειναι να τρομαξουν ...να απογοητευσουν την κοπελιτσα...σε κατι τοσο απλο αλλα και ομορφο...

Γιαννης

Δεν εισαι ο αρμοδιος να κρινεις εαν την "καψαμε" την κοπελα, η προσπαθησαμε να την τρομαξουμε και να την απογοητευσουμε.
Δεν ειναι τοσο απλη η πρωτη φορα για την κοπελα,για εμας τους αντρες ναι ειναι απλο,γιατι μονο τον βαζουμε.
Να μιλας για τον εαυτο σου,και οχι να κρινεις τους αλλους,εγω ειμαι ένα χρονο στο σχεσεις και δεν γραφω ουτε για να τρομαξω κοπελες ουτε να απογοητευσω,αλλα ουτε και να βρω γκομενα,στον ένα χρονο δεν βγηκα ποτε με καμια κοπελα,γιατι αλλο η προσωπικη μου ζωη και αλλο το site αυτο,ασχετα εαν μου αρεσει πολυ η σελιδα και μπαινω.
Το καταλαβαινω οτι θες να δειξεις μια ωραια εικονα για τον εαυτο σου,ισως για να βρεις συντροφο οπως λεει και το προφιλ σου,αλλα θα μας σεβεσαι και δεν θα λες οτι τρομαζουμε κοσμο και αλλες τετοιες...χαζομαρες.

ΥΓ: sviiiiiiiiiin εισαι γατα και εγω οποια παρθενα γνωριζω θα την στελνω πρωτα σε 45αρη dr-love, και μετα θα κανω εγω κατι.
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today

xrimatisths81

# 32 στις 28/10/2005
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

ρε:

Den xreiazetai na valei kaneis to daxtilo tou gia na spasei o parthenikos hmenas mono gia na auxhthei h sexoualikh epithimia ths gynaikas kai na dieukolynthei h erotikh praksi.

mlskap

# 33 στις 19/2/2007
author
Ανδρας / 25 / Σε σχέση
Κύπρος
Απαντήσεις: 2
signwmi kati allo, einai logiko mia mera meta tin prwti fora na yparxei aima akoma?

mlskap

# 34 στις 19/2/2007
author
Ανδρας / 25 / Σε σχέση
Κύπρος
Απαντήσεις: 2
signwmi kati allo, einai logiko mia mera meta tin prwti fora na yparxei aima akoma?
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε