Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

23 ετών δίχως σχέση

Σελίδα : 1

Manvol

# 1 στις 24/1/2006
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

23 ετών δίχως σχέση

Χαιρετώ!

Eίμαι 23 ετών νέος και δυστυχώς δεν είχα ως τώρα μια σχέση. Αυτό είναι το κύριο πρόβλημα στη ζωή μου. Σπουδές, καριέρα, οικονομικά - όλα λίγο πολύ τα έχω βάλει σε μια σειρά και έχω σκεφτεί τρόπους για να τα πετύχω. Δεν ανησυχώω γι'αυτά.

Το θέμα της σχέσης όμως είναι μεγάλο κεφάλαιο για μένα. Ενα κενό κεφάλαιο. Ποτέ δεν ήρθα κοντά σε μια κοπέλα με διαφορετικό τρόπο παρα μόνο φιλικά. Δε φίλησα ποτέ κοπέλα. Δεν βρέθηκα ποτέ ούτε καν κοντά στη δημιουργία σχέσης. Ειλικρινά δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Το βρίσκω τουλάχιστον απελπιστικό να έχω μια τέτοια ελάχιστη επαφή με το άλλο φύλο έως τώρα.

Πως θα καλύψω τον χαμένο χρόνο; Πολλά παιδιά από τα 16 τους κάνουν ολοκληρωμένες σχέσεις κι εγώ στα 23 δεν είχα ούτε καν στενό τετ-α-τετ! Βλέπω πως έχω χάσει μερικά από τα καλύτερα μου χρόνια - χρόνια που θα έπρεπε να είναι γεμάτα έρωτα και συντροφικότητα.

Τι πρέπει να διορθώσω; Ποια συμβουλή θα μπορούσε να είναι χρήσιμη για μένα; Εχω φτάσει σε σημείο να βλέπω ζευγάρια και να αποστρέφω το βλέμμα - ζηλεύω απίστευτα.

Μονος μου πολλές φορές σκεπτόμενος όλα αυτά κλαίω και εξοργίζομαι. Δεν ξέρω πόσο με φθείρει αυτή η κατάσταση - πολλές φορές όμως γίνομαι ράκος, εκεί που πριν λίγο ήμουν στην καλή χαρά.

BIBOYLA

# 2 στις 25/1/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 53
ποτε δεν ειναι αργα! δεν πρεπει να στεναχωριεσαι. εγω πιστευω απλα οτι εισαι πολυ ντροπαλος. δε χρειαζεται. ολοι τρωνε πολλες χυλοπιτες στην αρχη αλλα καποια στιγμη βρισκουν την/τον καταλληλη/ο.βγες απο το καβουκι σου, γεμισε με αυτοπεπηθηση και ξεκινα να φλερταρεις οποια σου αρεσει.

fyri_fyri

# 3 στις 25/1/2006
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 2.622
Καλό μου παιδί...

Βρες μια κοπέλλα που να σου αρέσει...
Και βάλτην ως στόχο!

Οοοχι για να την...πυροβολήσεις...

Αν δεν σου κάτσει αυτή...
Βρες άλλη!

Το θέμα είναι ο στόχος!
Ο κόσμος είναι πολύς για να κάνεις σε όλους το χατίρι...

Manvol

# 4 στις 25/1/2006
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Κάποιες φορές σκέφτομαι - ναι κι εγώ δεν έχω κάνει ιδιαίτερες κινήσεις προσέγγισης. Αλλά αυτό συνέβη και με πολλούς άλλους, με τη διαφορά πως εκείνοι βρήκαν σχέση διότι τους προσέγγιζαν εκπρόσωποι του άλλου φύλου - είτε επειδή τις τράβηξε κάτι επάνω τους είτε επειδή τους ερωτεύτηκαν. Με μένα δεν ξέρω γιατί δεν υπήρξε ποτέ τέτοια κατάσταση. Ποτέ κάποια κοπέλα δεν μου έδωσε ούτε τις πλεόν στοιχειώδεις ενδείξεις ότι ενδιαφέρεται για μένα - πόσο μάλλον ότι είναι ερωτευμένη μαζί μου.

Ναι είμαι απ'αυτούς που θέλουν να βλέπουν ανοιχτό δρόμο ή έστω ενδείξεις ανοιχτού δρόμου για να προχωρήσουν. Αν εγώ μιλάω στην κοπέλα κι αυτή δείχνει να αδιαφορεί, τότε πως να προχωρήσω;

# 5 στις 25/1/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ποτέ κάποια κοπέλα δεν μου έδωσε ούτε τις πλεόν στοιχειώδεις ενδείξεις ότι ενδιαφέρεται για μένα - πόσο μάλλον ότι είναι ερωτευμένη μαζί μου.

Ναι είμαι απ'αυτούς που θέλουν να βλέπουν ανοιχτό δρόμο ή έστω ενδείξεις ανοιχτού δρόμου για να προχωρήσουν. Αν εγώ μιλάω στην κοπέλα κι αυτή δείχνει να αδιαφορεί, τότε πως να προχωρήσω; ...

Παράθεση:

Μην είσαι απόλυτος. Καμιά φορά μην περιμένεις ενδείξεις και ανοιχτούς δρόμους, όλα αυτά εμφανίζονται στην πορεία.
Πολλές γυναίκες όταν βγαίνουν έχουν την κακή συνήθεια να στήνονται σαν πριγκιπέσες με μια φαινομενική αδιαφορία και απάθεια για όλους και για όλα. Στην ουσία αυτό είναι ένα μέρος του παιχνιδιού που καλύπτει και την όποια ανασφάλεια τους.
Να δεις πόσα παγωμένα προσωπάκια ζεσταίνονται με χαμόγελα σε κάθε ενδεχόμενο πλησιάσμα !

# 6 στις 26/1/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φιλε μην ανυσηχεις!! χρειαχεται κυριως αυτοπεπηθηση εαν δεν σου αρεσει ο εαυτος σου δεν υπαρχει τροπος να αρεσει στους αλλους! Πλησιασε με θαρρος και τολμη ( οχι προστυχα ) αυτη που σε ενδιαφερει και μην ανοιγεσε ευκολα ( με τη μια ενοω ) οσο αφορα τα αισθηματα σου προς αυτη. σιγα σιγα ξεδηπλωσε την καρδια σου !! Οσον αφορα την επιλογη που θα κανεις αν ειναι η σωστη ΤΟΤΕ ΓΡΑΨΕ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΛΟΤΤΟ!! Μην απογοητευτεις εαν η πρωτη σεξουαλληκη επαφη δεν σου βγει !! συμβαινει στους πρωταρηδες προβλημα στυσης λογο υοερβολικου τρακ ΤΟ κεφαλη ψηλα τα αισθηματα με ρεγουλα και οι εμπειριες θα σου φερουν αυτο που θελεις !!! εισαι μικρος ακομη για να απογοητευεσαι και πρεπει να ξεπερασεις το ανχος με πραξεις !! ΚΑΜΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ Η ΘΑ ΣΕ ΚΡΙΝΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΑΝ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΧΕΣΗΣ!! ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΘΑ ΣΕ ΥΠΟΤΙΜΗΣΗ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΗΜΑ!! ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΡΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ !!ΚΑΛΟ ΚΥΝΗΓΙ ΛΟΙΠΟΝ!! ( Με συνχωρεις για την ορθογραφια μου ).

Manvol

# 7 στις 27/1/2006
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Σας ευχαριστώ όλους για την ψυχολογική υποστήριξη και τις συμβουλές - και ιδιαίτερα εσένα xiwths που θίγεις και το θέμα της ηλικίας. Εκεί που εντοπίζω εγώ το προβλημα μου αυτή τη στιγμή, είναι το θάρρος και η αυτοπεποίθηση που χρειάζονται γι'αυτά τα πράγματα. Προσπαθώ να βελτιώθώ σ'αυτό τον τομέα και θα επιχειρήσω να κάνω κάποιες κινήσεις για να μου φύγει η ανασφάλεια κι ο φόβος. Ελπίζω να έχω αποτελέσματα το επόμενο διάστημα.

# 8 στις 28/1/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καταρχάς δεν έχεις πρόβλημα είσαι φυσιολογικός και δεν είσαι ο μόνος που σαυτην την ηλικία δεν έχουν κάνει σχέση.
Βγάλε από το μυαλό σου ότι έχεις πρόβλημα και να είσαι σίγουρος ότι σύντομα θα έχεις αυτό που θέλεις, η φύσης δεν αφήνει κανένα παραπονούμενο για όλους υπάρχει ταίρι, μεγάλη σημασία έχει ο χώρος που κινείσαι και ο τρόπος προσέγγισης, βγες έξω πήγαινε σε μπαράκια φλερτάρισε, πιες το καφεδάκι σου μεσημεράκια σε κεντρικές πλατειές, που έχει πολλές κοπελιές , παίξε με τα μάτια, μη σε απασχολεί η απόρριψη μες το παιχνίδι είναι ο άντρας είναι κυνηγός! Η γυναίκα και το ψάρι θέλουν υπομονή!
Να ξέρεις ότι στις γυναίκες αρέσει το παραμύθι, ο ρομαντισμός τα ωραία λόγια γενικώς.
Για δοκίμασε να στείλεις λουλούδια ,μια ωραία γλάστρα σε μια κοπέλα που σου αρέσει, ακόμα και στην δουλεία της, γράψε και κάτι ρομαντικό, κάνε μια πρόταση για ένα ωραίο δείπνο, και σίγουρα θα έχεις επιτυχία.
Καλή τύχη και η ζωή είναι μπροστά σου θα με θυμηθείς.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε