Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Eίμαι σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης!!!!

Σελίδα : 1

amigo4444

# 1 στις 2/2/2006
author
Γυναίκα / 38 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Eίμαι σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης!!!

Ημουν σε μια σχέση ενα χρόνο που πραγματικά ήταν πολυ ευτυχισμένος! Είχαμε και κάποιους τσακωμούς όπως όλα τα ζευγάρια αλλά πολύ αγάπη και τα ξεπερνούσαμε όλα μαζί.Τα πραγματα όμως πήραν άλλη εξέληξη.Έμαθα ότι με έχει απατήσει και όχι μόνο μια φορά και με διαφορετικές κοπέλες.Αισθάνθηκα να γκρεμίζεται ο κόσμος μου δεν το πίστεψα αρχικά.Αποφάσισα να μιλήσω μαζί του τον ρώτησα και το αρνήθηκε,εγώ όμως είχα πιστεί από τον φόβο που έβγαλε και δεν μου έμενε τίποτα άλλο από το να του πω να χωρίσουμε.
Κατάλαβε οτι από ένα σημείο και μετά ότι δεν υπήρχε περίπτωση να με πείσει και τελικά τα παραδέχτηκε ζητώντας μου να τον συνχωρέσω και να του δώσω μια δεύτερη ευκερία, υποσχόμενος πως μόνο εμένα αγαπά και πως θα τα άλλαζε όλα για ξαναείμαστε μαζί.Τον άφησα να μου μιλήσει να μου εξειγήσει γιατί το έκανε,δεν είχε δικαιολογία να μου πει.Ξέσπασα του μίλησα πολύ άσχημα και υποτιμιτικά,δεν έλεγε τίποτα μόνο με άκουγε.Από εκείνη τη στιγμή και μέχρι τώρα δύο μήνες έχει κάνει τα πάντα για να με πείσει.Όπου και να πάω είναι μπροστά μου,με παίρνει τηλέφωνα και μου στέλνει μηνύμα και δώρα,κλαίει σε μένα ,στους φίλους μου και ορκίζεται μέχρι και στον πατέρα του που έχεσε πριν λίγα χρόνια ότι έχει αλλάξει.Έρχεται κάτω από το σπίτι και κάθεται με τις ώρες με παρακαλάει να μιλήσουμε, μου λέει ότι δεν καταλάβαινε ότι ένιωθε τόσα πράγματα για μένα και πως τώρα τα καταλαβαίνει που με έχασε. Δεν μπορώ να τον συνχωρέσω,δεν του έχω πλέο καμία εμπιστοσύνη.Όμως αιθάνομαι ωρες ώρες ότι τον αγαπάω και ότι μου λείπει πάρα πολύ.Σε γενικές γραμμές όμως εγώ όμως είμαι κάλά αν και φοβάμαι ότι όταν θα σταματήσει να με παρακαλάει θα καταρεύσω! Νόμίζω πως δεν το έχω ακόμη συνειδητοποιήσει και φοβάμαι.
¶ξίζει να του δώσω αυτή την ευκερία που μου ζητάει ή όχι.Αν και στο βάθος ξέρω ότι δεν πρέπει.....είμαι πολύ λυπημένη.

selini

# 2 στις 2/2/2006
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 142
Απαντήσεις: 5.733

Παράθεση:
Originally posted by amigo4444
........Έμαθα ότι με έχει απατήσει και όχι μόνο μια φορά και με διαφορετικές κοπέλες......

η γνωμη μου.
πολλοι ανθρωποι χρησιμοποιουν το πρωτο μερος της ζωης τους, για να κανουν αθλιο το υπολοιπο...
προχωρα μπροστα προσπερνωντας τα σκουπιδια!
Η προδοσία μου αρχίζει και πάλι: "όλα πάνε καλά..."

Dardana

# 3 στις 2/2/2006
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Νομιζω πως μεσα σου εχεις παρει ηδη μια αποφαση, και δεν εχει σημασια τι θεωρειται σωστο ή λαθος απο τριτους. Το θεμα ειναι αν με βαση τη δικη σου κριση, εισαι σε θεση να κατανοησεις ή οχι, και να δεκτεις ή οχι, την απιστια του. Εχει να κανει περισσοτερο με το πως αισθανεσαι εσυ γι αυτη την απιστια του και πως την αντιμετωπιζεις, αν μπορεις να της δωσεις "ελαφρυντικα" ή αν μπορεις να την αφησεις πισω και να προχωρησεις, επιλεγοντας να πιστεψεις οτι δεν θα ξανασυμπεριφερθει με τον ιδιο τροπο.
Αν αποφασισεις να του δωσεις μια ευκαιρια, θα σου προτεινα να το κανεις για σενα και εφοσον αντεχεις, οχι για εκεινον, κι οχι επειδη σε παρακαλά.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

akagelo

# 4 στις 2/2/2006
author
Ανδρας / 45 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 28
να μην εισαι λυπημενη.να προχωρησεις αφησε τον να χτυπιεται νομιζω οτι οι περισσοτεροι ανθρωποι(γιατι δεν ειναι πλεον'προνομιο'αντρικο η απιστια)αν το καναν μια θα το επαναλαβουν καπια στιγμη,σιγουρα.εκτος πια κι αν ...

να χαμογελας κ ολα θα πανε καλυτερα...
μην γυρισεις....ουστ!!!!

# 5 στις 2/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Καλησπερα.
Αυτο που εγω εχω να καταθεσω, απο τη δικη μου εμπειρια, ειναι πως δεν γινεται να ξεπερασεις την απιστια.
Οσο και να προσπαθησεις να τον δικαιολογησεις η' να τον καταλαβεις η' να θελησεις να πιστεψεις πως δεν θα ξανασυμβει.
Θα ερχονται στιγμες ( και θα ειναι αρκετες) που θα τρυπωνουν βασανιστικες σκεψεις στο μυαλο σου.
Οταν θα σε παιρνει αγκαλια η' οταν θα σου ψυθιριζει τρυφερα λογια, εσυ θα σκεφτεσαι οτι τα ιδια εχει κανει και με τοσες αλλες γυναικες.
Θα αναρωτιεσαι καποιες αλλες φορες εαν ειναι οντως στη δουλεια του η' με φιλους του και οχι με καποια αλλη γυναικα.
Ολα αυτα και πολλα αλλα ειναι τοσο ψυχοφθορα που δεν αντεχεις.......
Και τοτε θα δωσεις το τελος εσυ.

Ασε που, μεταξυ μας, το "χομπι" δεν κοβεται......

Συνηθως οταν περασει η "μπορα" ο "δολοφονος" ξαναχτυπαει.......

Και κατι τελευταιο.
Συμφωνω 100% με αυτα που εγραψε η σεληνη.
Προχωρα τη ζωη σου, μακρια απο καθε λογης σκουπιδια......

# 6 στις 2/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλησπερα.
Αυτο που εγω εχω να καταθεσω, απο τη δικη μου εμπειρια, ειναι πως δεν γινεται να ξεπερασεις την απιστια.
Οσο και να προσπαθησεις να τον δικαιολογησεις η' να τον καταλαβεις η' να θελησεις να πιστεψεις πως δεν θα ξανασυμβει.
Θα ερχονται στιγμες ( και θα ειναι αρκετες) που θα τρυπωνουν βασανιστικες σκεψεις στο μυαλο σου.
Οταν θα σε παιρνει αγκαλια η' οταν θα σου ψυθιριζει τρυφερα λογια, εσυ θα σκεφτεσαι οτι τα ιδια εχει κανει και με τοσες αλλες γυναικες.
Θα αναρωτιεσαι καποιες αλλες φορες εαν ειναι οντως στη δουλεια του η' με φιλους του και οχι με καποια αλλη γυναικα.

Και κατι τελευταιο.

# 7 στις 2/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλησπερα.

Και κατι τελευταιο.

# 8 στις 2/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τα λάθη ευτυχώς πληρώνονται και αυτός ήρθε η ώρα
να μάθει πως είναι να χάνεις.
Τα ψεύτικα συγνώμη και τα δάκρυα από έναν άνθρωπο
που σε πλήγωσε δεν πρέπει καθόλου να σε συγκινούν.
Αν τον συγχωρέσεις δεν θα συγχωρέσεις ποτέ τον εαυτό σου.

-SOROR-MYSTICA

# 9 στις 2/2/2006
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 1.237
Τώρα αν βγω εγώ να μιλήσω με λόγια συμπάθειας για το τον άπιστο,θα βγουν ξωπίσω μου μερικοί να με κυνηγούν με το βούρδουλα...Ας είναι,έχω υποστεί και χειρότερους εξευτελισμούς στην πολυετή καριέρα μου
Λοιπόν αγαπητή συνδίκτυα amigo...ΚΑΝΕΙΣ δεν απιστεί χωρίς λόγο-τελεία και παύλα.Όσο ποταπός κι αν φαίνεται ο λόγος αυτός στους κεραυνοβολημένους απατηθέντες και στους πρόθυμους ηθικολόγους,αξίζει να τον αναζητήσει κανείς.Συνήθως οι άπιστοι εξορμούν από ανία ή ανασφάλεια,από πληγωμένο εγωισμό ή φόβο να δεσμευτούν,από δειλία να αντιμετωπίσουν την αλήθεια που τους χαλάει το παραμύθι του παντοτινού έρωτα.
Όταν καταλαγιάσει ο θυμός σκέψου και αποφάσισε...
Δεν είναι μανάχα η συμπεριφορά που καθορίζει την ποιότητα των ανθρώπων αλλά και τα κίνητρα τους.
Μέσα σε ένα καράβι πειρατικό, είδα φωτιά νανάβει και φονικό...

BIBOYLA

# 10 στις 3/2/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 53
εδω δε μιλαμε για μια φορα που σε αυτη την περιπτωση θα μπορουσες να πεις "καταλαβε το λαθος του και δε θα το ξανακανει". μας ειπες οτι σε ειχε απατησει με πολλες φορες που σημαινει οτι δε σε σεβαστηκε καθολου. αυτο δειχνει ασταθη χαρακτηρα.τι να τον κανεις τωρα κι αν εχει μετανιωσει? εσενα σε εχει πληγωσει παρα πολυ!αν τον συγχωρεσεις η σχεση σας δεν θα ειναι ποτε η ιδια και ασε που μπορει να το εκδικηθεις καποια στιγμη με τον ιδιο τροπο! καλυτερα να κοιταξεις να βρεις κανεναν αλλο και αυτος ας καθησει τωρα με τις τυψεις του.ας το σκεφτοταν οταν ηταν με τις αλλες!μη στεναχωριεσαι και προχωρα μπροστα.δεν αξιζει για μενα δευερη ευκαιρια γιατι μπορει απο τη μια να εισαι καλα μαζι του αλλα οντως δε θα ξεπερασεις ποτε αυτα που εκανε.γιατι να πληγωνεις τον εαυτο σου?
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost