Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

τι να κανω?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

BIBOYLA

# 1 στις 15/2/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 53
'Aρεσαν+: 0%

τι να κανω?

εχω σχεση με ενα παιδι εδω και 1 χρονο περιπου. θελανε να με γνωρισουν οι γονεις του. με γνωρισαν. ξαφνικα αρχισαν να κανουν παραπονα στο φιλο μου οτι δεν εχω μονιμη δουλεια (δουλευω ως γραμματεας) και τετοια. αργοτερα μαθανε απο καποιον οτι ειχα μια σχεση πριν και πιστευουν οτι παω να "τυλιξω" το γιο τους. η αδερφη του μια μερα επειδη τσακωθηκε με το φιλο μου με πηρε τηλ και με εβρισε κι εγω δεν ειπα λεξη. μου ειπε εκτος των αλλων και οτι δεν επρεπε να τα φτιαξω με εναν πιτσιρικα.ο φιλος μου την εβρισε και ειχαν να μιλησουν καιρο. τωρα τον πηρε τηλ για να βρεθουμε. εμενα με εχει πιασει νευρικοτητα γιατι το θεωρω πολυ αδικο να με παιρνει τηλ, να με βριζει, να με υποτιμαει, να μη σεβεται τα θελω του αδερφου της και τωρα επειδη ειναι αδερφια να πρεπει να γινουν ολα "μελι-γαλα".κανονικα δεν επρεπε να με παρει τηλ και να μου ζητησει συγνωμη? εγω θυμαμαι συνεχεια το πως μου μιλησε εκνευριζομαι αφανταστα!κι εγω και ο φιλος μου ειμαστε σιγουροι οτι αυτη εχει επιρρεασει τους γονεις τους. πως πρεπει να φερθω?

# 2 στις 15/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
λοιπον τι θα κανεις!! την αλλη φορα που θα σε παρουν τηλεφωνο η οι γονεις του η η αδερφη του και θα σου ζητησουν το λογο και αιτια κλπ θα τους πεις αντε και γαμ$%#$τε ετσι απλα... εγω τα εχω με τα γιο σας.. το γιο σας θελω..Εσας σας εχω γραμμενους και μην τολμησετε να με ξαναπαρετε τηλ...Μακρυα απο μενα!!! Τελος

Στον δικο σου θα πεις..κοιτα δεν μπορω να τα παω καλα με τουςδικους σου ,ουτε με την αδερφη σου..Εσενα σε αγαπαω και θελω μονο εσενα και κανεναν αλλο.. Πες τους δικους σου να μην με ξαναπλησιασουν!!! Θες εσυ πηγαινε να τους βλεπεις..εγω τελειωσα!! αυτα θα του πεις. Αν πραγματικα σε θελει πιστευω θα βαλει εσενα απο πανω και θα γλυτωσεις απο την μουρμουρα τους.. Τον γιο του λατση νομιζουν εχουν ..Σιγα πια ..Πωπω πολυ ξενερωνω με κατι τετοια
Θα μαρθει εμενα κανενας πατερας καμιας κοπελας να μου πει με χαλαει που εισαι υπαλληλος και βγαζεις 1000 ευρω εγω θελω να εισαι επαγγελματιας να βγαζεις 10000 ..Εχει να τον παρει ο δια$#$%λος... Ουτε θα ξερει απο που θα φυγει . και αυτος και η κορη του και η γυναικα του και το σοι του ολοκληρο.

# 3 στις 15/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βιβούλα, μεταξύ μας τώρα, μια άποψη εξέφρασε ο προλαλήσας. Μην την πάρεις και τοις μετρητοίς...

BIBOYLA

# 4 στις 16/2/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
χθες ο φιλος μου τελικα βρεθηκε με την αδερφη του και οταν ο φιλος μου της ειπε οτι δεν καταλαβαινει οτι μπορει αν συνεχιστει η σχεση αυτη μετα απο 4-5 ή 10 χρονια να με παντρευτει τι θα κανουν τοτε και πως θα με αντικρισουν κι αυτη του απαντησε οτι απλα δε θα του ξαναμιλησει ουτε αυτη ουτε οι γονεις του (αυτο ειναι κατι το οποιο ειχε πει καποια στιγμη και ο πατερας του). αυτο που με πειραζει πολυ ειναι το οτι λενε οτι οι γονεις μου δεν ειναι καλοι επειδη δεν εχουν προβλημα με τη σχεση αυτη και επειδη ο φιλος μου ερχεται σπιτι μου. εδω πρεπει να σας πω οτι δεν εχουν γνωριστει οι γονεις μας ποτε.πιστευουν οτι παω να τον τυλιξω και οτι μιλουσα συνεχεια για γαμο μπροστα στην αδερφη του. εγω παντως μονο το γαμο δεν σκεφτομαι!τι θα κανετε στη θεση μου? θα συνεχιζατε αυτη τη σχεση?εγω αγαπαω παρα παρα πολυ το φιλο μου αλλα δε θελω αν θελησουμε να επισημοποιησουμε τη σχεση μας καποτε να μη του μιλανε οι γονεις του και απ'οτι βλεπω αυτοι δεν κανουν πισω.νιωθω πολυ χαλια!

# 5 στις 16/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
μηπως να ξανασκεφτεις την δικια μου προταση???

BIBOYLA

# 6 στις 16/2/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
αν τους βρισω 1)θα κανω τα πραγματα χειροτερα 2)θα πεσω στο επιπεδο τους 3)μπορει να παρουν τους γονεις μου κι αυτο ειναι κατι το οποιο δε θελω με τιποτα γιατι θα στεναχωρεθουν παρα πολυ. οι γονεις του δε με πηραν ποτε τηλεφωνο. ο,τι ελεγαν το ελεγαν στο φιλο μου απλα μια φορα του ειπαν να μην ξαναπαω σπιτι τους. βρηκαν αφορμη μια μερα επειδη ενω περπατουσα στο δρομο με φωναξε η μαμα του (ακομα τα ειχαμε "καλα") κι εγω δεν την ειδα και παρεξηγηθηκε. να ρωτησω κατι? δε σας εχει τυχει εσας ποτε να περπατατε, καποιος να σας μιλαει κι εσεις ουτε να τον ακουτε οποτε να μην τον κοιταξετε επειδη ειστε αφηρημενοι?το θεμα ειναι οτι στεναχωριεται πολυ ο φιλος μου και αυτη τη στιγμη ειναι φανταρος. τι θα γινει μετα οταν γυρισει?ειλικρινα σας μιλαω εχουνε σπασει τα νευρα μου!ο φιλος μου λεει συνεχεια οτι αλλη στη θεση μου δε θα τα ανεχοταν ολα αυτα και με υπερασπιζεται παρα πολυ. εγω ομως πιστευω οτι για να μη σκεφτουμε εμεις να μεινουμε μαζι οταν επιστρεψει θα τον "χτυπησουν" αλλου.... του στυλ "μην περιμενεις καμια βοηθεια απο μας".οταν τον ρωταω τι τους εκανα μου απανταει οτι απλα δε με γουσταρουνε καθολου.λες και απατησα το γιο τους ή τους εκανα καποιο μεγαλο κακο!

# 7 στις 16/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Παναγία μουυυ ! Σκέψου να γίνουν και πεθερικά σου !

Κλείσε πόρτες, παράθυρα, άλλαξε τηλέφωνα , μείνε μακριά από το σόϊ.
Δεν έχει καμιά δουλειά να χώνεται στη σχέση σας ΚΑΝΕΙΣ
Πω πω αγχώθηκα και μόνο που τα διάβασα. Φαντάσου να τα ζούσα κιόλας.

# 8 στις 16/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Bikoyla πολύ σημασία τους δίνεις νομίζω κι αναλώνεσαι τζάμπα.

Χαλάρωσε κι άσε τους

BIBOYLA

# 9 στις 16/2/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
μια βδομαδα περιπου πριν φυγει για φανταρος επειδη θα εφευγε κοιμομασταν στο σπιτι μου αλλα σε αλλο οροφο. αφου ενοχληθηκαν οι δικοι του το σεβαστηκαμε και σταματησε να κοιμαται σπιτι μου.και οι γονεις μου ειχαν προβλημα αλλα τους ειπα οτι δε θα ξαναγινει απλα επειδη θελαμε να περναμε οσο περισσοτερη ωρα μαζι γι'αυτο.το ενα σπιτι δεν εχει σχεση με το αλλο.το καταλαβαμε οτι ηταν λαθος μας και απο τοτε δε εχει ερθει το βραδυ ο φιλος μου σπιτι μου για υπνο. ειναι τοσο σημαντικος λογος αυτος για να λενε οτι παω να τον τυλιξω? αφου δεν εχει ξαναρθει! νεοι ειμαστε, ερωτευμενοι και οσο να'ναι στεναχωριομασταν που θα καναμε καιρο να βρεθουμε.τελικα υπαρχει πολυ κακος κοσμος. α! ξεχασα να σας πω οτι γι'αυτους τοσο καιρο το "επαιζα" καλη. ενα παραδειγμα ειναι οτι οταν πηγα στο νοσοκομειο και εδωσα αιμα για τον παππου του (την ιδια στιγμη που ουτε ο φιλος μου ουτε η αδερφη του πηγαν) το εκανα για να το παιξω καλη. τοτε ειχαμε αριστες σχεσεις. σκεφτειτε τι λενε!οτι πας να δωσεις αιμα για να το παιξεις καλος!τωρα που χρειαστηκε η γιαγια του δε το ξερουν οτι πηγα παλι κι εδωσα.ειμαι σε πολυ χαλια ψυχολογικη κατασταση!

BIBOYLA

# 10 στις 16/2/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
ξερεις ποσες φορες νευριαζω και λεω:"οχι δε θα τους κανω το χατιρι!" αλλα... η ολη ιστορια με ποναει παρα πολυ γιατι καθε φορα που ερχεται ο φιλος μου τσακωνονται ολο και πιο πολυ. αυτη τη φορα που ηρθε τσακωθηκαν παρα πολυ. πηρα τηλ τον πατερα του για να τους πω αν ειναι να βρεθουμε και να μιλησουμε, να μου πουνε πιο ειναι το προβλημα που εχουνε μαζι μου αλλα με το που ειπα "γεια σας η ... ειμαι" μου απαντησε "με συγχωρεις κοπελα μου δεν ξερω καμια ..." και μου το εκλεισε. και ρωταω τωρα εγω: τι θα γινει αν πουμε να μεινουμε μαζι με το φιλο μου καποια στιγμη μετα απ'οσα εχουν πει?πως θα με αντικρυσουν?εγω θα φταιω να πω στο φιλο μου οτι δε θελω να μπουνε ποτε σπιτι μου?

# 11 στις 16/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ!!!!

ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΣ!!!! ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ .ΑΦΟΥ ΜΑΛ...ΚΕΣ ....ΕΙΝΑΙ ΜΑΛ...ΚΕΣ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ

δεν χρειαζεται να γινεις και εσυ κομπλεξικοι εξαιτιας τους.Απομακρυνε τους απο την ζωή σου τωρα.. γιατι αν φανεις κοροιδο τωρα θα εισαι μια ζωη εξαιτιας τους.... ΠΑΤΑ ΠΟΔΙ!!!!!!!!!

BIBOYLA

# 12 στις 16/2/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη

ερωτηση στον NIGHTELF

εσυ τι θα εκανες αν οι γονεις σου φεροντουσαν ετσι στην κοπελα σου? στην αδερφη σου που ειναι παντρεμενη και λεει συνεχεια οτι αυτη το μονο που τη νοιαζει ειναι ο ανδρας και το παιδι της?θα πιεζουν απο τη σχεση αυτη και θα χωριζες?θελω να μπεις στη θεση του φιλου μου και να σκεφτεις πως θα αντιδρουσες.

# 13 στις 16/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εισαι λαθος.. εγω θα εμενα με αυτην την κοπελα στην υπολοιπη ζωη μου οχι οι γονεις μου... αρα πρωτα κοιταω τον εαυτο μου και την γυναικα μου και μετα τους αλλους

τουλαχιστον εγω

BIBOYLA

# 14 στις 16/2/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
ειμαι σε πολυ δυσκολη θεση!

# 15 στις 16/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
.... είναι γονείς του (και αδερφή του) και επειδή το αίμα νερό δεν γίνεται,

ότι και να πείς να ξέρεις ότι κάποια (κακή) στιγμή μπορεί να χρησιμοποιηθεί εναντίον σου...

νομίζω ότι η δική σου θέση θα πρέπει να είναι ευγενικά τυπική απέναντι τους
(εφ όσον είναι απλά φίλος σου προς το παρόν, δεν έχεις καμμιά απολύτως
υποχρέωση να τους μιλάς, να τους επισκέπτεσαι, να δέχεσαι μακροσκελή τηλεφωνήματα, κλπ, κλπ)

..αυτός που θα πρέπει να τους βάλει στην θέση τους είναι ο καλός σου - και
μπορεί να το κάνει εξηγώντας τους τι ρόλο ακριβώς παίζεις στην ζωή του, πόσο
σημαντική είσαι γι αυτόν και τι συνέπειες θα έχει στην δική του σχέση μαζί τους
το να συνεχίσουν να σε προσβάλλουν....

j.

BIBOYLA

# 16 στις 16/2/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
να φερομαι τυπικα? εδω δε μιλαμε καν! εννοειται οτι δε με ξερουν! (ετσι μου ειπε ο πατερας του). δεν θελουν να ξαναπαω σπιτι τους ποτε και δε θελουν να μου ξαναμιλησουν! γιαυτο ειμαι σε δυσκολη θεση. αν τουλαχιστον υπηρχε το τυπικο μπορει με τον ακιρο να αλλαζαν τα πραγματα. τωρα ομως? πως θα σπασει ο παγος? αφου δε θελουν να μου ξαναμιλησουν ποτε!ειναι πολυ αδικοι μαζι μου και το μονο που δε σκεφτονται ειναι οτι ο γιος τους ειναι φανταρος και τον στεναχωρουν

# 17 στις 16/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
το "ποτέ" είναι μεγάλη κουβέντα
αφού δεν θέλουν ούτε να σε βλέπουν, ούτε να σου μιλούν, τόσο το
καλύτερο για σένα
σε ποιά δύσκολη θέση βρίσκεσαι?
η σχέση σου με το γυιό τους, καμμιά απολύτως υποχρέωση
απέναντι τους δεν συνεπάγεται
....

...μην ασχολείσαι λοιπόν καθόλου....και το τι θα γίνει αργότερα.....

άστο για αργότερα
j.

BIBOYLA

# 18 στις 16/2/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
απλως εχουν αρχισει να λενε στο φιλο μου οτι τους εχει στεναχωρεσει παρα πολυ και οτι δεν προκειται να τον βοηθησουν (οικονομικα) μολις τελειωσει απο φανταρος. εγω σκεφτηκα να παω θεσ/νικη για δουλεια ωστε να βρει κι αυτος μια δουλεια εκει και να ειμαστε μακρυα τους αλλα σκεφτομαι οτι τοτε ειναι που θα πουνε!

aleomai

# 19 στις 16/2/2006
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χολαργός
Απαντήσεις: 63
Εξήγησε την θέση σου στον φίλο σου, και άστον να καθαρίσει αυτός.
Αν το κάνει είναι αξιόπιστος.
Αν όχι θα έχεις κι άλλα προβλήματα στο μέλλον.

Σκέψου το σοβαρά.

Μ.

# 20 στις 16/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
και ολα καταληγουν σε μενα!!!
ρε στειλτους ..Θα χασεις τιποτα??? ποια την οικονομική τους βοήθεια?? αφου δεν θελουν ουτε να σε ξερουν!!!

μην χαλιεσαι !!! κοιτα να σαι καλα εσυ και ο φιλος σου ..αν δεν σε εχουν παρει με καλο ματι τωρα δεν προκειται ποτε ..ξεχασε το ..οτι και να κανεις!!! γιαυτο μεινε οσο μπορεις μακρυα τους!!! και γινε και λιγο κακια ... γιαν μην στην λενε κιολας
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε