Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

τι να κανω?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

BIBOYLA

# 21 στις 17/2/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 53
'Aρεσαν+: 0%
χθες το βραδυ πηγα απο το σπιτι του φιλου μου για να τον παρω με το αυτοκινητο. εκεινη τη στιγμη ερχοταν η μητερα του που ειχε παει στο μινι-μαρκετ.μολις την ειδα τα εχασα!δεν ηξερα τι να κανω. σκεφτηκα: αν της μιλησω μπορει να μη μου μιλησει ή να μου πει ενα γεια τυπικο οποτε εν μερει θα εχω σπασει λιγο τον παγο. αυτο κι εκανα. ανοιξα το παραθυρο του αυτοκινητου και ειπα "καλησπερα".μαλλον την βρηκα απροετοιμαστη γιατι μου ειπε "καλησπερα κοπελα μου τι κανεις?". περιμενω να δω τι θα πει στο φιλο μου σημερα. αν του πει γιατι της μιλησα και οτι δεν θελει να της ξαναμιλησω τοτε την επομενη φορα που θα με ξαναπιασουν στο στομα τους θα γινει... χαμος!ειχα πολυ απορια για την αντιδραση της γιαυτο τη χαιρετισα.ειπα απο μεσα μου: τωρα θα σκεφτουν οτι ο,τι κι αν μου κανουν εγω παραμενω με το γιο τους και τους χαιρεταω κι ας ειπαν οτι δε με ηξεραν.ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σας!με βοηθανε παρα πολυ!εκανα την τελευταια μου προσπαθεια. αν πουνε παλι τιποτα κακο θα ....

# 22 στις 17/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Η γνώμη μου είναι να είσαι εντάξει απέναντι τους!!!
Δεν ξέρεις για ποιόν λόγο στράβωσαν μαζί σου!!!! Ίσως κάποτε να αλλάξει η γνώμη τους για σένα!! Αυτό εξαρτάται και από εσένα!! Ήδη η μητέρα του, σου μίλησε έστω και τυπικά!!! Ίσως να τους μίλησε ο γιος τους!!! Ποτέ δεν ξέρεις!!! Γιαυτό κράτα μία θετική στάση απέναντι τους, έτσι ώστε να μην έχουν να πουνε τίποτα αύριο μεθαύριο!!!

Αλλά είσαι τόσο μικρή βρε Biboyla!!!! Από τώρα σκέφτεσαι τόσο πολύ το μέλλον σου??? Ίσως γιαυτό να αντιδρούν έτσι οι γονείς του!! Πάντως μην κάνεις καμία κίνηση προς Θεσ/νίκη!!
Και σταματήστε να κοιμάστε και οι δύο στο σπίτι του ενός!!! Υπάρχουν και τα ξενοδοχεία καθώς και οι γκαρσονιέρες (παλιές καλές εποχές)!!!!

Και να θυμάσαι πάντα αυτό :
Το παλικάρι σου είναι φαντάρος!!! Μην του φορτώνετε κι άλλα στο κεφάλι του!!
Κανε λίγη υπομονή και όλα θα πάνε καλά!!!

BIBOYLA

# 23 στις 17/2/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
μου μιλησε αλλα κρυφα απο τον ανδρα της. σκεφτομαι το μελλον γιατι ειμαι ατομο που κανω μακροχρονιες σχεσεις. η προηγουμενη ηταν 5 ετων. δε γινεται να μη σκεφτομαι το μελλον.οταν απολυθει θα ειμαστε ηδη 2 χρονια μαζι και στον επομενο χρονο απο τοτε που θα ερθει (3 χρονια) θα ηθελα να μεινουμε μαζι. το ιδιο θελει κι αυτος.

# 24 στις 17/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κοπέλα μου μην προτρέχεις, καλά να είστε κι όλα θα πάνε καλά.

Μην ξεχνάς όμως αυτό που λένε οι παλιοί "εμείς κάνουμε σχέδια κι ο Θεός γελάει".

Ζήσε όμορφα το σήμερα και για το αύριο βλέπεις, υπάρχει χρόνος.

BIBOYLA

# 25 στις 17/2/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη

# 26 στις 15/3/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Διάβασα το πρόβλημά σου από την αρχή και τις απαντήσεις ...όμως δεν κατάλαβα ποιός είναι ο λόγος που σου φέρονται έτσι και πώς εσύ δεν αγνοείς την συμπεριφορά τους.Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αναλύεις κάθε φορά τί σου είπαν και πώς σου φέρθηκαν.Πρώτον χαλιέσαι,δεύτερον ασχολείσαι μ΄αυτούς και όχι με το πως θα είσαι εσύ καλά με το φίλο σου και ασυναίσθητα τους δίνεις να καταλάβουν με τον τρόπο που αντιδράς πόσο πολύ σε πειράζει όλη αυτή η κατάσταση και τα πράγματα απ΄την μεριά τους γίνονται χειρότερα.Μην τους δίνεις το δικαίωμα να σε στεναχωρούν..αδιαφόρησε!!!είναι η καλύτερη απάντηση στο φέρσιμό τους.
Η ιστορία έχει δείξει ότι οι γονείς που δεν αποδέχονται τους συντρόφους των παιδιών τους κάποια στιγμή έρχονται έτσι τα πράγματα που καταλαβαίνουν ότι το μόνο που πετυχαίνουν είναι ακριβώς το αντίθετο.Αντί να απομακρύνουν τον/την" ανεπιθύμητο/ή",απομακρύνουν τα ίδια τους τα παιδιά!Και τότε όλα αλλάζουν...
Να είσαι ο εαυτός σου και να μην προσπαθείς ούτε περισσότερο ,ούτε λιγότερο για να τους αρέσεις..να είσαι απλά αληθινή και να χαλαρώσεις..
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε