Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εγώ τώρα τι πρέπει να κάνω;

Σελίδα : 1

peiraias

# 1 στις 20/2/2006
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Εγώ τώρα τι πρέπει να κάνω;

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΠΕΣΑ ΘΕΜΑ.
ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΕΝΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΩΡΑ ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΣΤΟΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ. ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΠΑΘΟ. ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΗΡΘΕ ΕΝΑΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΟΔΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ. ΑΦΟΥ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΔΩ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ 70% ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ 30 % ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΕΓΩ ΗΔΗ ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΡΑΦΕΙΟ. ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΛΚΥΣΤΙΚΗ ΑΦΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΕΦΕΡΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ ΜΙΣΘΟ.
ΕΤΣΙ ΔΕΧΤΗΚΑ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΩ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΗΔΗ.
ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΕΛΕΙΠΕ ΣΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ ΥΓΕΙΑΣ ΠΕΡΑΣΑΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΕ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ. ΕΤΣΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΑΓΙΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ, ΓΡΑΦΕΙΑ, ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΚΛΠ.
ΛΟΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΤΑΓΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΘΑ ΤΑ ΕΠΕΡΝΑ ΠΙΣΩ. ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΘΗΚΑ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΟΤΑΝ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΘΕΜΑ.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΟΔΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΕΠΕΖΕ ΑΝΕΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ. ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΜΟΥ ΕΔΕΙΝΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΡΕΙΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΝ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Η ΟΧΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ. ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΓΩ ΤΑ ΜΙΣΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΖΕΙ ΚΙΝΕΖΟΥΛΑ ΤΩΡΑ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΟΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΘΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΕΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΞΕΝΟΣ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ. ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΙΝ ΦΤΑΣΕΙ Ο ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΝΗΣΙ. ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΚΑΛΛΙΣΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΠΙΣΩ. ΠΑΡΟΛ΄ΑΥΤΑ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ Η ΘΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΙ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ . ΚΑΙ ΣΑΣ ΡΩΤΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ. ΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΑΡΕ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; ΘΑ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΑΝ ΤΑ ΣΠΑΣΩ ΠΑΝΩ ΤΟΥ Η ΑΝ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΓΩΝΙΑ; ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΕΝΑ ΕΡΕΘΙΣΜΑ ΝΑ ΠΑΡΕΚΤΡΑΠΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ, ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΜΕΙΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ Ο ΧΑΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ. ΙΣΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΝΩ ΧΕΡΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΒΑΤΡΑΧΙ (Ο.Υ.Κ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ. ΕΓΩ ΘΑ ΓΕΛΑΣΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ.
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.

observer1

# 2 στις 20/2/2006
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Ακου φίλε μου..
Υπάρχουν και εισαγγελείς ξέρεις...
Και δικηγόροι ...
Και νομοθεσία που (μην σου κάνει εντύπωση) κάπου κάπου λειτουργούν...
Κάνε γρήγορα ότι κάνεις (βάσει νόμου) κι αιφνιδίασέ τον...
Δεν νομίζω πως χρειάζεται να το συζητάς περαιτέρω....
Ο τύπος βρήκε κορόιδο και το "δάγκωσε", δέξου το αυτο και πράξε γρήγορα τα νόμιμα...
Αλλιώς αν είναι πλέον αργά θα σου μένει μόνο ένας δρόμος...
Αυτόν που ακολούθησα κι εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση (πάλι με λογιστή)...
Την αυτοδικία-βιαιοπραγία δηλαδή...
Και δυστυχώς εκεί θα έχεις ΚΑΙ τον νόμο εναντίον σου (και κερατάς και δαρμένος δηλαδή)...
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

mmm35

# 3 στις 20/2/2006
author
Ανδρας / 52 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.360
Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι συμφώνησες να συνεργαστείς μαζί του και όταν έλαβες την καλύτερη πρόταση από τον εργοδότη σου, έκανες πίσω. Αυτό για μένα είναι αναξιοπιστία. Ο λογιστής από τη Ρόδο είναι φυσικό να σου λέει ότι τώρα το σκέφτεται αν θα το ανοίξει/κρατήσει το γραφείο, γιατί είχε στο μυαλό του μία συνεργασία μαζί σου. Εσύ τον "κρέμασες" και βρίσκεται στη δυσχερή θέση να δει τι θα κάνει από εδώ και πέρα.

Για μένα το καλύτερο είναι να συζητήσετε ήρεμα και να προσπαθήσετε να βρείτε μια λύση. Πες του ότι τον καταλαβαίνεις, αλλά θα πρέπει να καταλάβει και τη δική σου θέση.

Εάν πας σε αυτοδικία/βιαιοπραγία, θα είναι σε βάρος σου και εγώ θα σου έλεγα σε καμία περίπτωση μην προχωρήσεις σε τέτοιες ενέργειες.

Εάν δεν βρεις άκρη με το μαλακό, συμβουλέψου έναν δικηγόρο και κάνε υπομονή.

marshias

# 4 στις 21/2/2006
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.868

Κατ'αρχην...

....τσαμπουκαδες και βια κομενα εκτος αν θες να δουλεψεις σαν μπραβος. Απο εκει και περα, εγινε λαθος και απο την δικη σου πλευρα, αρα θα εχεις ενα μεριδιο στην ολη χασουρα. Δες το θετικα, γιατι σου δοθηκε αυξηση στη δουλεια σου. Σκεψου, προγραμματισε. Να κανεις διαλογο και χαμενος δεν θα βγεις. Σκεψου σαν επιχειρηματιας κι οχι σαν μικρο παιδι. Και να θυμασαι οτι οταν ξεκινας μια δουλεια υπαρχει και η περιπτωση της αποτυχιας, ξεχωρα αν ο συναιτερος ειναι ο καταλληλος η οχι.

# 5 στις 21/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
εγώ το μόνο που θα συμπληρώσω στα παραπάνω είναι:

τι απόξειξη έχεις εσύ ότι τα χρήματα ήταν δικά σου?
υπέγραψες δική σου επιταγή? έχεις απόδειξη στο όνομα σου από το
κατάστημα που τα προμηθευτήκατε? χρησιμοποίησες δική σου πιστωτική
κάρτα? έκανες έμβασμα ή μεταβίβαση χρημάτων από δικό σου λογ/σμό?

τότε ενημέρωσε τον ότι είσαι έτοιμος να κινηθείς νομικά εναντίον του
(και σίγουρα να μην δεχθείς την λύση λίγα-λίγα) - πάρε μετρητά ή επιταγές
για όλο το ποσό
εάν δεν έχεις τίποτα από αυτά, σόρρυ αλλά είναι δύσκολα τα πράγματα
(και σόρρυ από τους Ροδίτες συνδίκτυους, αλλά εδώ και χρόνια
η άποψη στην αγορά είναι ότι δεν έχουν και την καλύτερη φήμη
συνέπειας στις συναλλαγές τους..)

j.

# 6 στις 21/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
πωσ γινετε να σε συμφερει να εισαι υπαλληλος και οχι "μισο αφεντικο" δεν το καταλαβαινω?Α ν σου εδινε τα επιπλα μηπως να ανοιγες δικο σου γραφειο?

# 7 στις 21/2/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τα περισσότερα στα είπαν ήδη οι προλαλήσαντες.
Χρειάζεσαι έναν δικηγόρο που να έχει ασχοληθεί με Ενοχικό Δίκαιο.

Εκείνο που έχω να σου πω εγώ είναι να κατεβάσεις τους τόνους σου γιατί δεν σε παίρνει. Νομικά είσαι ο υπαίτιος της ματαίωσης της σύμβασής σας και ενδεχομένως να είσαι υποχρεωμένος να αποζημιώσεις κιόλας τον άλλο. Δεν υπεισέρχομαι σε λεπτομέρειες επειδή για να σου δώσει κάποιος συμβουλή πρέπει να τα ξέρει όλα. Όχι μόνο αυτά που ¨βλέπεις¨εσύ αλλά και όσα έχουν νομικές συνέπειες τις οποίες εσύ δε μπορείς να γνωρίζεις. Πχ επιφύλαξες στον εαυτό σου το δικαίωμα υπαναχώρησης από τη σύμβασή σας; ή όχι; του είπες ότι αν θα έχεις καλύτερη προσφορά θα φύγεις και πρέπει να σου επιστρέψει άμεσα τα χρήματα; ή κοινώς τον κρέμασες , όπως ειπώθηκε ήδη;

Ασε τα τσαμπουκαλέματα και κινήσου σωστά για να γλιτώσεις τα χειρότερα.
Ξεκίνα με ένα εξώδικο.
Και την επόμενη φορά, να είσαι πιο συνεπής και πιο προσεκτικός όταν κλείνεις επαγγελματικές συμφωνίες.

peiraias

# 8 στις 21/2/2006
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 6

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΒΙΑ. ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΕ "ΤΣΙΤΩΣΕΙ". ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝ ΤΟΝ ΚΡΕΜΑΣΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΜΝΜ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΟΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΟΡΟΪΔΙΑΣ, ΤΟΥ ΤΡΑΜΠΟΥΚΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΗ. ΚΡΑΤΑΩ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΗ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΣ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΜΟΝΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΕΝΤΟΛΕΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ. ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΣΑ ΘΥΜΑ, ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ. ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΜΑΘΗΜΑ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΟΠΛΟ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΑΡΟΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ.

Ran_Tan_Plan

# 9 στις 21/2/2006
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Κατ αρχην κανετε μια συμφωνια που αθετεις επειδη σου δωσανε παραπανω !
Αυτο λεγεται ελλειψη μπεσας!Εκτος κι αν εσυ αερολογουσες και εστηνες επιχειρησεις για να περναει η ωρα!Ο αλλος ομως σε πιστεψε και σε εμπιστευτηκε!
Τωρα ζητα του και τα ρεστα ,ριχτου και κανα χερι ξυλο του ....ατιμου του μπαμπεση που δεν κραταει το λογο του!!
Αϊντεεεεε...........στο χωριο μου λενε ....αστο καλυτερα να μην παρεξηγηθεις ...και μας πιασει κι ο νομος περι ασεμνων....
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

Mes_mes

# 10 στις 7/3/2006
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ελλάδα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 512
Εμένα λοιπόν από όλη την ιστορία μου έκατσε ο β' ανδρικός ρόλος του έως σήμερα εργοδότη...

Τον έχεις εκεί τον άνθρωπο σου δουλεύει, σου δίνει ό,τι μπορεί να σου δώσει και δεν κοιτάς να τον κρατάς ευχαριστημένο με κανα φραγκάκι παραπάνω αλλά περιμένεις να ρθει να σου πει ότι φεύγει. Και μετά του τα δίνεις.

Δηλαδή σαν να λέμε εσύ κύριε εργοδότα όντως πίστευες ότι η δουλειά του αξίζει για παραπάνω αλλά έκανες τον κινέζο. Δηλαδή όντως τον υποπλήρωνες εν γνώσει σου. Αίσχος ντροπή και όνειδος.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε