Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ειμαι σοβαρα γιατρε μου???

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

opium

# 21 στις 10/3/2006
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Αγιά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 21
'Aρεσαν+: 0%
gioconda, η αληθεια ειναι οτι οι κολλητοι του ειναι μακρια, αλλα κι οταν ηταν κοντα, παλι απο μενα εξαρτιοταν αν θα τους εβλεπε. εννοω οτι μονο αν του ελεγα εγω οτι δεν γινοταν να βρεθουμε τους εβλεπε. αλλα ενδιαφεροντα ή καποια δουλεια να ξεχνιεται δεν εχει. αν και τον πιεσα να αρχισει πχ να δουλευει, ή να αρχισει γυμναστηριο ή οτιδηποτε βρε παιδι μου, μπας και φυγει λιγο απτο σβερκο μου...κακο αυτο που λεω αλλα ετσι νιωθω...

τον χωρισμο τον σκεφτομαι, αλλα με φοβιζει να ξαναμεινω μονη μου...τοσους μηνες εχω χαθει απτις δικες μου παρεες αφου βγαιναμε μονο με τους δικους του...βλακεια μου...
αλλα αυτο ειναι ενα αλλο θεμα.....
gioconda....μου ανοιξες την ορεξη με το nickname σου!!!!!!

observer1

# 22 στις 10/3/2006
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Διευκρινίζω πως δεν είμαι ξάδερφος, ούτε έχω άλλη συγγενική σχέση με τη Αγαπημένη
Πασα ομοιώτις είναι εντελώς συμπτωματική...

Υ.Γ. Τα "καλά παιδιά" τελικά είναι στο φτύσιμο...Τη σήμερον ημέρα αν δεν είσαι ρεμάλι δεν έχεις τύχη...Γιαυτό κι εγώ προτιμώ να είμαι ρεμάλι...
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

opium

# 23 στις 10/3/2006
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Αγιά

Παράθεση:
Originally posted by observer1
Διευκρινίζω πως δεν είμαι ξάδερφος, ούτε έχω άλλη συγγενική σχέση με τη Αγαπημένη
Πασα ομοιώτις είναι εντελώς συμπτωματική...

Υ.Γ. Τα "καλά παιδιά" τελικά είναι στο φτύσιμο...Τη σήμερον ημέρα αν δεν είσαι ρεμάλι δεν έχεις τύχη...Γιαυτό κι εγώ προτιμώ να είμαι ρεμάλι...

κ.ρεμαλι,τωρα εγω ως μαζοχιστρια μηπως πρεπει να κολλησω???

# 24 στις 10/3/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αν και με κάλυψε η φιλτάτη Gioconda (μες στο μυαλό μου, αυτό το κορίτσι!!), να συνοψίσω κι εγώ:

Σχέση χωρίς έρωτα, μπορεί να γίνει. Ερωτας, όμως, με το ζόρι, δε γίνεται με τίποτα. Αυτό που λένε «δεν ταιριάζουν τα χνώτα μας», δεν είναι σχήμα λόγου. Το σώμα, πάντα ξέρει και αντιδρά καλύτερα σ’ αυτές τις περιπτώσεις από ότι το μυαλό.

Το να μην μπορείς να ανταποκριθείς στον έρωτα κάποιου, δεν είναι κατακριτέο. Δεν είναι αμαρτία. Δεν είναι το τέλος του κόσμου. Δεν είναι αντικείμενο συναλλαγής: «μου δίνει τόσα, ΠΡΕΠΕΙ κι εγώ να του δώσω άλλα τόσα». Το κακό είναι να του δημιουργείς προσδοκίες χωρίς αντίκρυσμα.

Το «καλό παιδί», ο «ιππότης» που τα δίνει όλα, είναι ένα παραμύθι χωρίς καλό τέλος. Είναι λογικό να θέλουμε ο άλλος να έχει ενδιαφέροντα, χαρακτήρα, προσωπικότητα, τη δική του ζωή, βρε αδερφέ! Δε θέλουμε να κρεμαστεί από το λαιμό μας και να τον σέρνουμε επάνω μας 24 ώρες το εικοσιτετράωρο. Η διαρκής και αδιάλειπτη προσοχή είναι καλή μέχρι να γίνουμε... πόσο; 3 μηνών; 3 ετών; ...μέχρι εκεί. Πολύ πριν μπούμε στην ενήλικη ζωή μας, αναζητάμε ήδη τον προσωπικό μας χώρο και χρόνο. Την αυτονομία μας.

Αχαριστία δεν είναι να σου δίνει ο άλλος «τα πάντα» και να μην τα εκτιμάς. Αχαριστία θα ήταν να ΖΗΤΗΣΕΙΣ από τον άλλο να σου δώσει τα πάντα και να μην τα εκτιμήσεις.

# 25 στις 10/3/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by opium

Κάποια πράγματα δεν χρειάζεται να τα ρωτάς!

Εννοείται ότι πρέπει!!!

Πάνω απ' όλα η θεραπεία

opium

# 26 στις 10/3/2006
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Αγιά

Παράθεση:
Originally posted by agapimeni

Παράθεση:
Originally posted by opium

Κάποια πράγματα δεν χρειάζεται να τα ρωτάς!

Εννοείται ότι πρέπει!!!

Πάνω απ' όλα η θεραπεία

observeeeeerrrrrr......μιαοουυυυ!!!!

# 27 στις 11/3/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Gioconda
Εγώ δε νομίζω ότι θες γιατρό ούτε ότι είσαι κακομαθημένο. Απλώς βλέπω ότι δεν τον γουστάρεις.
Αν όχι, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις.

Με κάλυψες απόλυτα, αφού δε τον γουστάρεις τι άλλο να πούμε ? Είναι απλό λυπάμαι που το λέω αλλά και δε λυπάμαι : απλά δεν είναι ο τύπος σου .Πού είναι το κακό ?
Σαν να μου φαίνεται ότι ξεκαθθαρίζουν τα πράγματα ε ?

opium

# 28 στις 15/3/2006
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Αγιά
ξεκαθαριζουν δεν λες τιποτα....ξερω τι πρεπει να κανω κι αρχιζω να το απενοχοποιω...η ολη κατασταση μονο πισω μπορει να με παει και ειναι κριμα και για τους δυο...σας ευχαριστω ειλικρινα ολους για την καταθεση της γνωμης σας!!!με βοηθησατε ουσιαστικα!

Dardana

# 29 στις 15/3/2006
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Αντε τοτε, με το καλο, και με τη νικη.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

The_Passenger

# 30 στις 19/3/2006
author
Ανδρας / 43 / Σε σχέση
Ν. Πιερίας / Λιτόχωρο
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 9
ego leo na xoriseis pantos!

opium

# 31 στις 24/3/2006
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Αγιά
προσπαθησα να χωρισω και μου ελειπε φοβερα...τοσους μηνες μαζι... μα οσο κι αν προσπαθησα, δεν κανουμε μαζι. μονο ο χωρισμος απομεινε. μπορει να ναι καλο παιδι και να νιωθω ασφαλεια οτι δεν θα με βλαψει εσκεμμενα, μα με βλαπτει ουτως η αλλως. δεν εννοει να καταλαβει τις αναγκες μου. του προσφερα τα παντα εκτος απτο να τον εχω αναγκη οσο αυτος. λυπαμαι μα αυτο δεν γινεται με το ζορι.. ελεγα οτι θελω να μεινω μεσα ενα βραδυ μονη μου κι εβρισκε υπουλους τροπους να βρεθουμε με το ζορι. τη μια ηταν χαλια, την αλλη ηταν εντελως τυχαια κατω απτο σπιτι μου, την αλλη ηθελε να μου δωσει κατι....μαμακιες δηλ.... η ψυχολογια μου καθε τοσο ειναι χαλια εξαιτιας του. νιωθω να εισβαλουν στο χωρο μου και να μου στερουν το μονο πραγμα που απαιτω για τον εαυτο μου και που δεν αφησα ουτε τους γονεις μου να μου κλεψουν.την ελευθερια να αποφασιζω εγω για μενα.... οποτε ας χωρισω ναμαι χαλια για λιγο καιρο και μετα οκ.
μα τι δυσκολο να χωριζεις,ακομα κι αν η αποφαση ειναι δικη σου.....

Dardana

# 32 στις 24/3/2006
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Οτι κι αν κανεις, να'ναι επιλογη σου.
Ευχομαι να ερθουν συντομα καλυτερες μερες.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

opium

# 33 στις 24/3/2006
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Αγιά
seyxaristo poly dardana!

The_Passenger

# 34 στις 24/3/2006
author
Ανδρας / 43 / Σε σχέση
Ν. Πιερίας / Λιτόχωρο
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 9
καλυτερα να χωρισεις παρα να εισαι σε μια σχεση καταπιεστικη για σενα.δεν υπαρχει αλλος δρομος.προσεξε μονο μην τον ζητας πισω μετα...γιατι θα ειναι πολυ υπουλο κ αδικο για εκεινον.σκεψου καλα πριν αποφασισεις οριστικα.αν και σχεση χωρις ερωτα,παθος δεν γινεται.οσο καλο παιδι και αν ειναι ο αλλος..
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε