Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ti ginetai otan exeis erwteu8ei ton kalutero sou filo?

Σελίδα : 1

fofoulini

# 1 στις 13/4/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

τι γινεται οταν εχεις ερωτευθει τον καλυτερο σου φιλο?

eimai erwteumenh me ton kalutero mou filo.apo thn arxh pou gnwristhkame uphrxe kati erwtiko anamesa mas alla logo tou oti kai oi duo hmastan se sxesh dne to ekfrasame pote,kai arxisame na ginomaste filoi.leme o enas ta panta ston allon.spoudazoume mazi kai menoume sto idio spiti.siga siga arxise na ekdilwnetai to endiaferon pou uparxei.dokimasame na eimaste mazi gia mia bdomada alla den mporei giati skeftaitai thn prwhn tou.kai etsi 8elei na eimaste opws prin,filarakia.auto shmainei agkalitses,filakia sto magoulo,laimo ktl sunexws!den 8elw na kopoun ola auta apla na eimaste mazi 8elw.kata poso einai ola auta filika kai kata poso me blepei ontws filika?mporei kapois na dwsei mia logikh ekshghsh?mporw na kanw kati wste na eimaste mazi?peite kamia sumboulh re paidia giati 8a trela8w.

Dardana

# 2 στις 13/4/2006
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Δεν νομιζω πως υπηρξατε ποτέ "μονο φιλοι" αφου απο την αρχη υπηρχε κατι ερωτικο μεταξυ σας το οποιο απλως "ανακοπηκε" λογω του οτι ησασταν κι οι δυο σε καποια αλλη σχεση. Τωρα που οπως καταλαβαινω ειστε ελευθεροι, λες οτι εκεινος σκεφτεται ακομα την πρωην του. Αν αυτο συμβαινει οντως, κι αν ακομα τρεφει αισθηματα για την πρωην του, αυτο θα'ταν επικινδυνο για τη δικη σας σχεση αν αρχιζατε κατι τωρα.
Οσο για τα φιλικα φιλια στο μαγουλο και στον λαιμο....δεν ηξερα οτι ειδικα τα φιλια στον λαιμο μπορουν να ειναι φιλικα..
Τελοσπαντων, αυτο που θελω να πω ειναι οτι μεταξυ σας τιποτα δεν ειναι απολυτα ξεκαθαρο. Επισης το οτι συγκατοικειτε και ειστε και συμφοιτητες, ειναι δυσκολο, γιατι αν κατι παει στραβα, θα'χετε και πρακτικα προβληματα να αντιμετωπισετε, εκτος απο συναισθηματικα. Θα ελεγα να κανεις λιγη υπομονη και να αφησεις τα πραγματα χαλαρα, μην του ζητας να ειστε μαζι αν δεν ειναι σιγουρος. Δωσε λιγο χρονο να ξεκαθαρισει μεσα του τα πραγματα, και αν σου δωθει καποια ευκαιρια, κανε μια καπως πιο ευθεια συζητηση μαζι του.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

TSOUTSOUKA

# 3 στις 13/4/2006
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 6

fofoulinaki...
Οπως παντα ξεκιναω.."τα πραγματα ειναι απλα κουκλα μου!
το παιδι δεν φανταζομαι οτι σε ειδε ποτε φιλικα,απλα στο μυαλο του γινεται ενα μπαχαλο!προσπαθει να εχει 2 σε 1...
μια καλη φιλη& συγκατοικο κ μια "πισινη" σε περιπτωση που τοσο απελπιστει απο την πρωην του,χωρις αυτο να σημαινει οτι το κανει με κακη προθεση εκμεταλλευσης,ε?
φανταζομαι οτι το παλικαρι βιωνει μια δυσκολη κατασταση,οσο μπορω να κρινω βεβαια.
αυτο που θα σου ελεγα να κανεις & θα συμφωνησω με την dardana" ειναι μονο υπομονη!
αν σε πιασει πανικος να κανεις σωνει & καλα δεσμο μαζι του και εισπραττει πιεση(υποσυνειδητα,παντα το κανουμε οταν θελουμε κατι παρα πολυ),ενδεχομενως να τον χασεις οριστικα & ως φιλο!
οποτε αφηνεις τον εατουλη σου οσο πιο χαλαρα γινεται,περνας ομορφα μαζι του(φανταζομαι οπως πριν ) κ ποιος ξερει μπορει μονος του να καταλαβει οτι χανει εναν σπανιο ανθρωπο τοσο καιρο!
επισης θα ηθελα να σου πω οτι το υποσυνειδητο των ανθρωπων λειτουργει κατα βαση παρομοια...οση περισσοτερη ελευθερια κινησεων κ αποφασεων αφηνουμε σε καποιον τοσο περισσοτερο τον μαγνητιζει το γεγονος!
πιστευω...
ευχομαι να πανε ολα καλα γλυκα!

# 4 στις 13/4/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δεν ειμαι αρμοδιος να σου απαντησω γιατι δεν εχω ερωτευθεί ποτε μου κάποια φιλη μου...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε