Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμένη πριν από 2 μήνες

Σελίδα : 1

tsixlofouska1978

# 1 στις 11/5/2006
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 13
'Aρεσαν+: 0%

Χωρισμένη πριν από 2 μήνες

Χώρισα πριν από 2 μήνες από έναν άντρα τον οποίο λάτρεψα κυριολεκτικα. Μεγαλύτερος μου κατά 14 χρόνια,κοινώς άντρας και όχι παιδάκι. Το θέμα είναι ότι τέθηκε θέμα γάμου και λοιπά (σημειώτέον πρόσφατα χωρισμένος με 2 γιούς τους οποίους λατρεύω).Στην πορεία της σχέσης μας 2 χρόνια σχεδόν, έχουμε χωρίσει 3 φορές. Κάθε φορά που χωρίζαμε ο ίδιος έβγαινε με κάποιες. Αυτή την φόρά έχει κάνει σχέση με κάποια μέσα από την εταιρεία του (του ανήκει) η οποία είναι εμφανίσιμη, όχι περίσσότερο από εμένα βέβαια και είναι και χαζογκόμενα. Ο ίδιος βέβαια μου στέλνει μηνύματα ότι μ' αγαπάει κτλ.Τι να κάνω;;;έγώ δεν θέλω να κάνω καμμία κίνηση θέλω να γύρισει ο ίδιος.

# 2 στις 16/5/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Eγω ειμαι της άποψης πάντως να μην κανεις τίποτα.αν σε αγαπάει όπως λεει θα γυρίσει.δεν ύπαρχει λόγος να πιέζεις καταστάσεις,ξέρω πως ειναι δύσκολο να περιμένεις κατι που λατρεύεις(όλοι έχουμε περάσει απο αυτη τη φάση).αν κανεις εσυ το πρωτο βήμα θα σε θεωρεί στο εξής δεδομένη,αστον λίγο ίσως χρειάζετε χρονο.και να θυμάσαι αν ξαναγυρίσει που στο εύχομαι παει να πει οτι δεν έφυγε ποτέ.

tsixlofouska1978

# 3 στις 17/5/2006
author
Τον είδα το Σάββατο τα ξημερώματα. Μιλήσαμε, έφαγε κάποια χαστούκια κτλ. και συνεχίζει να επιμένει ότι μ' αγαπαέι και θέλει να είμαστε μαζί. Δεν κάνει τίποτα όμως, εγώ του είπα τι ακριβώς χρειάζομαι να κάνει αλλά ακόμα τίποτα. Αύριο δε είναι τα γενέθλια του και όσο σκέφτομαι ότι εγώ που πέρυσι είχα κανονίσει ολόκληρο πάρτυ με διαφορα σκηνικά, και ότι φέτος εγώ θα είμαι απούσα απ' όλο αυτό τρελαίνομαι. Η λογική με την τρέλα είναι μια λεπτή κλώστή!!!! Επίσης μου ανέφερε ότι αυτή σαφώς δεν με "φτάνει" όυτε στο μικρό μου δαχτυ΄λάκι όπως επισης και ότι είναι εντελώς μόνος του!!!!Τι κάνουμε παιδάκια σ' αυτην την περίπτωση???????

Dardana

# 4 στις 17/5/2006
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Απολογουμαι εκ των προτερων για την "ερασιτεχνικη" παρεμβαση. (το θεμα ειναι για ειδικους..)

Τι εισαι για να φευγει, να παιρνει τον αερα του, και μετα να ξαναγυριζει θεωρωντας προφανως οτι θα εισαι παντα εκει; Διαμετακομιστικος σταθμος;
Και ενταξει, ας πουμε το κλασσικο "η αγαπη δεν θετει προϋποθεσεις". Απο τη στιγμη ομως που αυτο που συμβαινει σε χαλαει, γιατι δεν κοιτας λιγο την ουσια στα πραγματα; Πιστευεις οτι σ'αγαπαει; Αν ναι πως; Κανει κατι που να το δειχνει εμπρακτως; (αυτα δε θα τα απαντησεις σ'εμενα, αλλα στον εαυτο σου)
Εχει καποια σημασια το να σου λεει πως η "αλλη" δε σε φτανει ουτε στο μικρο σου δακτυλακι; ή το οτι επιλεγει να ειναι μαζι της κι οχι μ'εσενα; Και πως ακριβως ειναι αντρας κι οχι παιδακι, αν δεν ξεκαθαριζει τη θεση του απεναντι σου και τι ζητα - αν ζητα - απο σενα;
Κι εσυ, τον αγαπας; Ή μονο σε χαλα το οτι φετος θα γιορτασει τα γενεθλια του με αλλους αντι μ'εσενα;
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

tsixlofouska1978

# 5 στις 17/5/2006
author
'Εχεις απόλυτο δίκιο σ' αυτά που λές και πίστεψε με τα έχω σκεφτεί πάρα πολύ όλα αυτά αυτούς τους 2 μήνες. Τον ξέρω πάρα πολύ καλά για να ξέρω πως λειτουργεί. Η ανασφάλεια και ο φόβος που διέπει τους άντρες σ' αυτήν την ηλικία είναι κάτι που ούτε εγώ το περίμενα και δεν μιλάω μόνο για τον ίδιο μιλάω για όλα αυτά τα άτομα ()γνωστούς, φίλους ακόμα και τον ίδιο μου τον πατέρα που έχω γνωρίσει από τότε που έχω χωρίσει από την 8χρονη σχέση που είχα. Ξέρω ότι δεν είναι καλά και ξέρω ότι είναι εντελώς μόνος του (ψυχολογικα, συναισθηματικά κτλ) απλά νομίζω ότι με διάφορα πράγματα που του είπα τον μπέρδεψα ακόμα πιο πολύ. Τώρα βέβαι θα μου πείς που πήγανε οι άντρες 100% ???? Δεν ξέρω και εγώ νόμιζα ότι τον είχα αλλά μάλλον έκανα λάθος. Τον τρόπο τον ξέρω για να τον γυρίσω αλλά δεν θέλω να τον χρησιμοποιήσω, θέλω εκείνος να δώ τι θα κάνει, απλά κουράστηκα να περιμένω και δυστυχώς ότι γνωρίζω μικρό μεγάλο είναι όλα για τα μπάζα, γιατί δυστυχώς όλοι ψάχνουν για τα εύκολα γκομενάκια χωρίς απαίτησεις και απλά να περνάνε καλά. ΕΓΩ δεν είμαι έτσι αλλιώς θα μπορούσα αυτήν την στιγμή να είχα τρείς -τέσσερις για να ασχολούμαι.

tsixlofouska1978

# 6 στις 23/5/2006
author

Τελική ευθεία

Hello παιδακια!!!
Έχουμε εξελίξεις πάρα πολλές. Το αγόρι μου εμφανίστηκε ξανά την ίδια ημέρα των γενεθλίων του στέλνωντας μου μήνυμα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ. Περάσαμε κάποιες ώρες μαζί και μετά γειά σας πάλι. 'Εμαθα ότι τη ημέρα των γενεθλίων του ότι έφυγε από το club παρά πολύ νωρίς γιατί δεν πέρναγε καθόλου καλά. Επίσης ο κολλήτος του φρόντισε να με ενημερώσει ότι μ αγαπάει πάρα πολύ ο ίδιος, ότι δεν είναι καλά και με σκέφτεται συνέχεια αλλά δεν μπορεί να είναι μαζί μου, γιατί δεν θέλει να μπεί στην διαδικάσία γάμου, παιδιών κτλ. Όπως καταλαβαίνεται λοιπόν η ιστορία έλαβε τέλος και το παραμύθι είχε άδοξη κατάληξη. Δεν μπορώ να πω οτι είμαι καλά, αλλά από την άλλη δεν μπορώ να δεχτώ να σ' αγαπάει κάποιος και να αντέχει να είναι μακριά σου ξέρωντας ότι είσαι οτι καλύτερο του έχεις συμβεί, και δηλώνοντας σου οτι είσαι ο μοναδικός άνθρωπος που στα 43 του αισθάνεται ευάλωτος μπρόστα του. Το βράδυ που συναντηθήκαμε είχε κουρνιάσει στην αγκαλιά μου λοπως παλιά, γιατί ήταν κάτι που τον ηρεμούσε. Θα παραμείνει μέσα μου πάντα ένα γιατί οι άνθρωοι να είναι έτσι και οι καταστάσεις επίσης. Εύχομαι σ' όλους σας οι ιστορίες σας να έχουν καλύτερη κατ'αληξη από την δική μου. Φιλιά!!!!!!!

maknick

# 7 στις 4/9/2006
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Πιερίας / Κατερίνη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 6
ego telo na soy po oti einai latos na perimeneis ap auton perisotera pragmata na soy dosei exei kanei thn oikogeneia toy kai tora telei na pernaei kala kai kala kanei gi ayton eisai kelepoyri bres enan antropo eleytero na ftiakseis thn zoh soy kai mhn eisai h aionia kabantsa toy
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε