Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τί γίνεται;;;........

Σελίδα : 1

yupiii

# 1 στις 31/5/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τί γίνεται;;;...

Πάλι με τα όνειρα.....είδα ότι πέθανε μία θεία μου και την επόμενη μέρα έμαθα ότι πέθανε από καρδιά. Επίσης το ίδιο βράδυ είδα ότι μου έδινε ο πατέρας μου λεφτά και όταν ξύπνησα μου έστειλε μήνυμα και μου είπε να περάσω να πάρω χαρτζιλίκι.......αρχίζω και με φοβάμαι...

# 2 στις 31/5/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μην φοβασαι την δυναμη σου!!!!

εισαι δεκτικη απλα σε κυμματα και πεδια!!!! μαθε να την καταλαβαινεις και μην φοβασαι!

εχω κι εγω ονειρα που βγαινουν...και εφιαλτες που με κυνηγουσαν μικρη! τωρα πια εμαθα και την σημασια τους!!!

yupiii

# 3 στις 31/5/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εφιάλτες βλέπω σχεδόν κάθε μέρα.....μάλιστα πιο παλιά δεν ήθελα καν να κοιμάμαι! Δεν ξέρω νιώθω ότι είμαι πολύ περίεργη.....κάνω πράγματα που είναι για γέλια.....να φανταστείς δεν μπορώ να μένω σπίτι μόνη αν δεν είναι όλα τα φώτα ανοιχτά και δεν είμαι σ'ένα σημείο που να βλέπω την κάθε γωνία του σπιτιού!Και όταν ξυπνάω δεν μπορώ να μην λέω σε κάποιον τι ονειρεύτηκα,νιώθω ότι πρέπει να το πω! Για δέσιμο είμαι! Μήπως να αρχίσω να πηγαίνω σε κάναν ψυχολόγο;ψυχίατρο;

Dardana

# 4 στις 31/5/2006
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
'Aρεσαν+: 0%
Αν δεις και τους αριθμους που κερδιζουν στην επομενη κληρωση του τζοκερ και γινεις εκατομυριουχα, μην ξεχασεις εμας τους φιλους σου...
Αρέσει στο μέλος Cartago
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

yupiii

# 5 στις 31/5/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
Αν δεις και τους αριθμους που κερδιζουν στην επομενη κληρωση του τζοκερ και γινεις εκατομυριουχα, μην ξεχασεις εμας τους φιλους σου...

πλάκα μου κάνεις;; τους φίλους θα ξεχάσουμε;;!!

anasia

# 6 στις 31/5/2006
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 273
Τα όνειρα μερικές φορές αποτελούν κάποιες επισημάνσεις που κάνει το ασυνείδητο στο συνειδητό. Επειδή το συνειδητό είναι ψηφιακό, δηλαδή λειτουργεί με τη λογική, τις περισσότερες φορές δεν καταφέρνει να αποκωδικοποιήσει αυτές τις επισημάνσεις. Χρειάζεται να γνωρίζεις πώς ν΄αποκωδικοποιείς τους συμβολισμούς των εικόνων ενός ονείρου. Φυσικά δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος κώδικας όπου το ψάει σημαίνει "λακτάρα", τα λεφτά σημαίνουν "λόγια"¨κι αλλες τέτοιες σαχλαμάρες.
Καταρχην πριν ερμηνεύσεις ένα όνειρα χρειάζεται να πάρεις υπόψη σου ποια είναι τα θέματα που σε απασχολούν αυτή την εποχή. Γενικά, τι σε απασχολεί?
Μερικές φορές, μπορεί να σε βοηθήσει αν καταφέρεις να θυμηθείς τι σκεφτοσουν λίγη ώρα πριν κοιμηθείς? Κατα πάσα πιθανότητα κάτι που σε απασχολεί ή σ'ενδιαφέρει θα σκεφτόσουν.
Βέβαια, υπάρχουν περιπτώσεις όπου αλλά είναι αυτά που μας απασχολούν κι άλλα εκείνα που πραγματικά μας ενδιαφέρουν.
Άλλωστε, βλέπουμε ένα όνειρο κάθε μιάμιση ώρα περίπου, οπότε σέναν οχτάωρο ύπνο βλέπουμε περίπου πέντε όνειρα. Η αδυναμία να θυμόμαστε τα όνειρα μας αποτελεί ένδειξη ότι υπάρχει πολύ μεγάλη διάσταση ανάμεσα σ'αυτά που είμαστε πρόθυμοι νάντιληφθουμε συνειδητά, και σ'εκείνα που αντιλαμβανόμαστε ασυνείδητα. Αυτό σημαίνει πως στη συνειδητή μας ζωή αρνουμαστε ν'αντιληφθούμε πράγματα που είναι σημαντικά για τον οργανισμό μας. Απωθούμε δηλαδή σκέψεις και συναισθήματα τα οποία η συνειδητή μας αντίληψη δεν είναι πρόθυμη (ή έτοιμη) ν΄αποδεχθεί.
Καποιες από τις επισημάνσεις που μας κάνουν τα όνειρα, έχουν σχέση με τα "θέλω" μας. Μπορουμε λοιπόν, μέσα από ένα όνειρο, να καταλάβουμε κάποια ανάγκη μας που συνειδητά δεν την έχουμε αντιληφθεί.
Ευχαριστώ!
Θυμάσαι την τελευταία φορά που ησουν ερωτευμένος?Η καρδιά σου αναστέναζε.Ήταν τόσο υπέροχο εκείνο το συναίσθημα!Το ίδιο είναι και όταν αγαπάς τον εαυτό σου, μόνο που εσύ δεν θα τον εγκαταλείψεις ποτέ.Όταν αποκτήσεις την αγάπη για τον εαυτό σου, τότε θα είναι μαζί σου για ολη την υπόλοιπη ζωή!!ΣΑΓΑΠΩ

# 7 στις 31/5/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by yupiii
Πάλι με τα όνειρα.....είδα ότι πέθανε μία θεία μου και την επόμενη μέρα έμαθα ότι πέθανε από καρδιά. Επίσης το ίδιο βράδυ είδα ότι μου έδινε ο πατέρας μου λεφτά και όταν ξύπνησα μου έστειλε μήνυμα και μου είπε να περάσω να πάρω χαρτζιλίκι.......αρχίζω και με φοβάμαι...

Δηλ. εσυ μπορεις να Προφητέψεις και το μελλον σου!!!!

Τι καλα να δεις στα ονειρα σου πως θα εξελιχθεί η ζωη σου απο δω και περα!!!!

Καλο ακουγετε!!!

Αυτο ειναι ΜΕΓΑ ΧΑΡΙΣΜΑ απο το Θεό, φιλη μου και να μην σε φοβίζει καθόλου!

yupiii

# 8 στις 2/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by jigglypuff

Παράθεση:
Originally posted by yupiii

Δηλ. εσυ μπορεις να Προφητέψεις και το μελλον σου!!!!

Τι καλα να δεις στα ονειρα σου πως θα εξελιχθεί η ζωη σου απο δω και περα!!!!

Καλο ακουγετε!!!

Αυτο ειναι ΜΕΓΑ ΧΑΡΙΣΜΑ απο το Θεό, φιλη μου και να μην σε φοβίζει καθόλου!

και η χαζή αμφισβητούσα το Θεό..... (Συγγνώμη Θεέ!)!

# 9 στις 2/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
κοπελια εμεις μιαζουμε σε αρκετα... απο οτι εχω παρατηρισει....

yupiii

# 10 στις 5/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by MelBlack
κοπελια εμεις μιαζουμε σε αρκετα... απο οτι εχω παρατηρισει....

ναι ε; φαντάζεσαι να έχουμε και τα ίδια σημάδια σε κάποιο σημείο του σώματος;;;

sakis377

# 11 στις 16/8/2015
author
Ανδρας / 45 / Διαζευγμένος
Ν. Καβάλας / Ελευθερούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 107

αν μαθεις να ελενχεις τα ονειρα σου, λες να ελενξεις και την πραγματικοτητα γυρω σου?

αν το σκεφτεις βαθια δεν μπορεις να διαχωρισεις αν ελενχεις το αυριο, η το προβλεπεις..)))

<<<<<<δισεκατομμυρια ανθρωποι βλεπουν δισσεκατομυρια ονειρα...υπαρχουν αρκετα καλες πιθανοτητες να συμβουν αρκετα απο αυτα ετσι δεν ειναι?)))

lina__1970

# 12 στις 19/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Συμβαινουν πολλα ανεξηγητα... Επειδη πολυ προσφατα, εχασα τον πατερα μου, δε θα ξεχασω ποτε οτι ειδα ονειρο τρεις ημερες πριν πεθανει οπου καποιος μου ελεγε " φευγω" .. Ακομη ειμαι σοκαρισμενη..

Cartago

# 13 στις 15/9/2017
author
Ανδρας / 80 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 40

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από yupiii

Τί γίνεται;;;...Πάλι με τα όνειρα...είδα ότι πέθανε μία θεία μου και την επόμενη μέρα έμαθα ότι πέθανε από καρδιά. Επίσης το ίδιο βράδυ είδα ότι μου έδινε ο πατέρας μου λεφτά και όταν ξύπνησα μου έστειλε μήνυμα και μου είπε να περάσω να πάρω χαρτζιλίκι...αρχίζω και με φοβάμαι...

...Μπορείς να με δείς όνειρο να κερδίζω λεφτά; Θα το εκτιμήσω.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε