Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

κορμι-μαγνητης στα βλεματα

Σελίδα : 1

MonikaBeloutsi

# 1 στις 2/6/2006
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Φθιώτιδας / Αγ. Γεώργιος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

κορμι-μαγνητης στα βλεματα

με καθε επιφυλαξη(φοβουμενη μη παρεξηγηθω ως ''ψωνιο'')θα εκθεσω τον προβληματισμο μου ,που ισως για οποιαδηποτε αλλη κοπελα θα ηταν δωρο θεου.Σιγουρα ενα σχεδον τελειο και καλογυμνασμενο κορμι σε συνδυασμο με ενα ομορφο προσωπο θα ηταν οτι πιο ιδανικο σε καθε ανθρωπο.Τι γινεται ομως οταν θες να ''αραξεις''με εναν ανθρωπο που λατρευεις και σε ενδιαφερει να δει εκτος απο την εξωτερικη εμφανιση και αυτο που υπαρχει μεσα σου?Μεχρι και πριν απο λιγο καιρο απολαμβανα τα βλεματα που καρφωνοντουσαν πανω μου απο οπουδηποτε και αν περνουσα.Ειμουν στην ευχαριστη θεση να μπορω να ''διαλεξω'' οτι θελησω ,χωρις να με ''διαλεγουν'' .Τωρα ομως αδιαφορω για την εμφανιση μου ,εκνευριζομαι που στεκονται μονο σ'αυτο γιατι αγαπω το αγορι μου και δυστυχως αυτος νιωθει ανασφαλεια και ζηλεια και φοβαμαι πως θα τον χασω.Το παραδοξο ειναι οτι μειονεκτει μπροστα μου ,παρ'ολο που ειναι ενας κουκλος. Τι να κανω επιτελους για να μην πληρωνω το τιμημα ενος καλλιγραμμου κορμιου με την απωλεια οσων αγαπω.

# 2 στις 2/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
(ωχ ωχ ... μου μυρίζει sviiiinnn)

# 3 στις 2/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αλλοιμονο αμα κανεις σχεση μονο για την εμφανιση καποιου .........
Η ψυχικη ομορφια ειναι αυτη που μετραει

Τι αλλο θα ακουσουμε σημερις ??????????

YASSMINE!!!!!!!

YΓ: Μονικα στο χερακι σου ειναι να του διωξεις τις ανασφαλιες που εχει ..........

Μυρτώ

# 4 στις 2/6/2006
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Δεν καταλαβαίνω....

Αφού είστε δύο κούκλοι.... γιατί αγχώνεστε;

Δεν μπορώ να καταλάβω την ζήλεια από ένα άτομο που έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του. Ζήλεια = ανασφάλεια!

Πως δύο κούκλοι είναι ανασφαλείς ειλικρινά....δεν το καταλαβαίνω!

Από την άλλη κοπέλα μου γιατί έχεις την ανάγκη να επιβεβαιώνεσαι από άλλους άντρες;

Μήπως το τίμημα που πληρώνεις δεν είναι η απώλεια του καλλιγραμου κορμίου αλλά... η έλλειψη κάποιου άλλου πράγματος;

Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Dardana

# 5 στις 2/6/2006
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by MonikaBeloutsi
με καθε επιφυλαξη(φοβουμενη μη παρεξηγηθω ως ''ψωνιο'')θα εκθεσω τον προβληματισμο μου ,που ισως για οποιαδηποτε αλλη κοπελα θα ηταν δωρο θεου.Σιγουρα ενα σχεδον τελειο και καλογυμνασμενο κορμι σε συνδυασμο με ενα ομορφο προσωπο θα ηταν οτι πιο ιδανικο σε καθε ανθρωπο.Τι γινεται ομως οταν θες να ''αραξεις''με εναν ανθρωπο που λατρευεις και σε ενδιαφερει να δει εκτος απο την εξωτερικη εμφανιση και αυτο που υπαρχει μεσα σου?Μεχρι και πριν απο λιγο καιρο απολαμβανα τα βλεματα που καρφωνοντουσαν πανω μου απο οπουδηποτε και αν περνουσα.Ειμουν στην ευχαριστη θεση να μπορω να ''διαλεξω'' οτι θελησω ,χωρις να με ''διαλεγουν'' .Τωρα ομως αδιαφορω για την εμφανιση μου ,εκνευριζομαι που στεκονται μονο σ'αυτο γιατι αγαπω το αγορι μου και δυστυχως αυτος νιωθει ανασφαλεια και ζηλεια και φοβαμαι πως θα τον χασω.Το παραδοξο ειναι οτι μειονεκτει μπροστα μου ,παρ'ολο που ειναι ενας κουκλος. Τι να κανω επιτελους για να μην πληρωνω το τιμημα ενος καλλιγραμμου κορμιου με την απωλεια οσων αγαπω.

Οταν εισαι ασχημος/η - ή εστω λιγοτερο προικισμενος/η απο τη φυση - εχεις χιλια προβληματα. Οταν εισαι ομορφος/η, εχεις ενα. Απολαυσε το λοιπον, και μαθε να το διαχειριζεσαι.

Δεν ειμαι στη θεση σου, οποτε δεν μπορω να σε κατανοησω πληρως, ομως νομιζω πως αν εσυ αισθανεσαι/φοβασαι οτι οι αλλοι "μενουν" στην εμφανιση σου, τοτε ετσι θα ειναι. Μην νιωθεις πως πρεπει ντε και καλα να αποδειξεις κατι, οτι για παραδειγμα εκτος απο ομορφια εχεις κι αλλα πραγματα που αξιζει να τα δει κανεις. Αυτο που νιωθεις σου βγαζει πρόσθετη πιεση για να αποδειξεις τον εαυτο σου. Απλα συμπεριφερσου οπως σου βγαινει, αν οι αλλοι δεν μπορουν ή δε θελουν να δουν πιο περα απο αυτο, κακο του κεφαλιου τους.

Οσο για τον καλο σου, πρεπει πρωτα εκεινος να δουλεψει λιγο με τις ανασφαλειες του, να σου δειξει εμπιστοσυνη και καποια στιγμη να κανετε και μια ειλικρινη συζητηση επ' αυτου.

Ευχομαι να τη βρειτε την ακρη.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

martha7

# 6 στις 2/6/2006
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 39

Παράθεση:
Originally posted by Syrup

Εμένα πάλι γιατί μου μυρίζει καμένο λάστιχο .....

# 7 στις 3/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by martha7

Παράθεση:
Originally posted by Syrup

Εμένα πάλι γιατί μου μυρίζει καμένο λάστιχο .....

Είναι από το σπινιάρισμαααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rc-31

# 8 στις 3/6/2006
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 217
Απαντήσεις: 798

Παράθεση:
Originally posted by MonikaBeloutsi

μειονεκτεί σε τι μπροστα σου ? εμφανισιακα ?

λενε τα ακριβα αρωματα μπαινουν σε μικρα μπουκαλάκια , εγω λεω οτι τα ακριβα αρώματα ειναι για αυτους που μπορουν να τα σεβαστουν , να τα αγαπησουν ,να τους δειξουν και να αναδειξουν την ποιοτητά τους.

Αρκει μεσα στο μικρο μπουκαλακι να υπαρχει ενα πραγματικα αρκιβο αρωμα και οχι ενα φτηνο μεταμφιεσμενο σε ακριβό ,τοτε ο γνωστης θα το αποριψει .

οσοι επιλεγουν το ακριβο ,επειδη ειναι ακριβο τοτε δεν το αξιζουν και σιγουρα μια μερα θα το χασουν .

να σαι παντα καλα και να χεραισαι την ζωη σου οπως την ονοιρέυεσαι
Στο ενδιάμεσο μεταξύ γέννησης και θανάτου , ολα είναι δανεικά ,είτε νομίζουμε οτι μας ανήκουν είτε όχι Ο χρόνος δεν κλείνει τις πληγές , απλως απαλύνει τον πονο !

MonikaBeloutsi

# 9 στις 2/6/2006
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ
Δεν καταλαβαίνω....

Αφού είστε δύο κούκλοι.... γιατί αγχώνεστε;

Δεν μπορώ να καταλάβω την ζήλεια από ένα άτομο που έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του. Ζήλεια = ανασφάλεια!

Πως δύο κούκλοι είναι ανασφαλείς ειλικρινά....δεν το καταλαβαίνω! Την επιβεβαιωση καρδια μου τη χορτασα και δεν την αναζητω πια ! Να αραξω θελω σε μια σιγουρη αγκαλια . Βλεπεις ...ερχεται και καποια στιγμη στη ζωη ,που οσο ομορφα και να περνας εχωντας οτι εχεις επιθυμησει μεχρι τωρα,δεν εχει κανενα νοημα αν δε μπορεις να το μοιραστεις ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ!!!

Από την άλλη κοπέλα μου γιατί έχεις την ανάγκη να επιβεβαιώνεσαι από άλλους άντρες;

Μήπως το τίμημα που πληρώνεις δεν είναι η απώλεια του καλλιγραμου κορμίου αλλά... η έλλειψη κάποιου άλλου πράγματος;

MonikaBeloutsi

# 10 στις 2/6/2006
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
αυτο λεω κι εγω ,''αλιμονο αμα κανεις σχεση μονο για την εξωτερικη εμφανιση'' Δυστυχως ομως τα ψυχικα χαρισματα δε φαινονται δια γυμνου οφθαλμου! Η εξωτερικη εμφανιση ειναι το δολωμα για να πλησιασει καποιος .Το θεμα ειναι γιατι ,οι αντρες ειναι τοσο ηλιθιοι που δε μπαινουν καν στο κοπο να ψαχουλεψουν λιγο παραπερα απο αυτο που υπαρχει μπροστα τους?

Ran_Tan_Plan

# 11 στις 3/6/2006
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Πλακωσε τα γλυκα και τα ζυμαρικα και τα πατατακια και οτι παχαινει τελος παντων να γινεις σαν φαλαινα.
Μετα κανε και τιποτα ξυραφιες στα μαγουλα (καλυτερα θα ηταν να τρακαρεις με φορα σε μια τζαμαρια) και θα γινεις ενα σιχαμα!
Ενας κακοδεμενος μπογος αμερικανικος που δεν θα γυριζει ανθρωπος να σε δει κι αν σε βλεπει καποιος θα τα κανει πανω του απο το φοβο και την αηδια.

Ευχαρισημενη?Ευχαριστημενος κι ο δικος σου?(Η θα σε αφησει τοτε επειδη δεν θα βλεπεσαι κι εκεινος θα ειναι πιο εμφανισιμος?)
Μα τι μας λες κοριτσι μου μεσημεριατικα και με τετοια ζεστη.
Απο ποτε η ομορφια ειναι ελαττωμα και μειον?
Ειναι δωρο της φυσης και χαρμα οφθαλμων!
Διατηρησε το οπως και οσο μπορεις
Και σε οποιον αρεσεις!
(....και μαλλον θα αρεσεις σε παρα πολλους που θα το εκτιμησουν κιολας χωρις παρατραγουδα)
Υ.Γ. Επιφυλασσομαι βεβαιως να σου τα χωσω ελαφρως περι καλαμοκαβαληματος και ωραιοπαθεας κλπ αλλα κανει ζεστη και βαριεμαι...
Προς το παρον...αφιππευσατε και καλα μπανια και πες μας και σε ποια παραλια συχναζεις να σκασουμε μυτη για οφθαλμολουτρο
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

KRHNH

# 12 στις 4/6/2006
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 19

Μια υποθεση κανω

Δε λες ποσο χρονο και κοπο εχεις ξοδεψει ως τωρα για την εμφανηση σου, σε αναλογια με την καλλιεργεια των ψυχικων χαρισματων που επικαλεισε.
Επελεξες επισης εναν κουκλο. Αυτο τι λεει για τα κριτηρια σου?
Γνωριζετε τα ατου που εχει η εμφανιση απεναντι στο αλλο φυλο και οι δυο και ξερετε τη χρηση της. Μηπως απο εκει η ανασφαλεια?.

Kufalas

# 13 στις 4/6/2006
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Βραζιλία
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 749

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
Δεν ειμαι στη θεση σου, οποτε δεν μπορω να σε κατανοησω πληρως, ομως νομιζω πως αν εσυ αισθανεσαι/φοβασαι οτι οι αλλοι "μενουν" στην εμφανιση σου, τοτε ετσι θα ειναι.

ΚΟΨΕ ΡΕ !
ΕΙΣΑΙ ΦΑΤΣΟΥΛΑ !
Ή πιανεις το νόημα ή δεν το πιάνεις

Kufalas

# 14 στις 4/6/2006
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Βραζιλία
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 749

Παράθεση:
Originally posted by rc-31
οσοι επιλεγουν το ακριβο ,επειδη ειναι ακριβο τοτε δεν το αξιζουν και σιγουρα μια μερα θα το χασουν .

Διευκρίνηση ?
Ή πιανεις το νόημα ή δεν το πιάνεις

DiathesimosNikos

# 15 στις 25/2/2007
author
Ανδρας / 74 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 26

Ανασκευή γνωσιακών λαθών στη γνωσιακή συμπεριφοριστηκή θεραπεία. Παράδειγμα

Συγκεντρώνω όσο περισσότερες πληροφορίες μπορώ για να το λύσω αντικειμενικά. Παράδειγμα που σας είπα είναι το σεμινάριο. Πως το έχετε κάνει; Μου είχατε πεί ότι ο λόγος είναι ότι ο σύλλογος των ψυχολόγων, ξέρω εγώ, θέλει να κρατήσει ορισμένα πράγματα για αυτό. Η εξέταση των πραγμάτων δεν σημαίνει ότι καταλήγουμε σε κάτι. Υπάρχει δηλαδή μία αντικειμενική θεώρηση των στοιχείων. Υπάρχει το βιβλίο που σας έδωσα για τη συναλλακτική ανάλυση και έχω άλλα δύο. Είναι δυνατόν να μην ήξερα ότι υπάρχει συναλλακτική ανάλυση ή ότι υπάρχουν σεμινάρια συναλλακτικής ανάλυσης όταν και βιβλία συναλλακτικής ανάλυσης έχω και το διδάσκω τόσα χρόνια. Είναι αυτό που σας έλεγα πριν ότι κάνετε μια «μαγική σκέψη» εκείνη τη στιγμή. Μπαίνετε στη διαδικασία των προκαταλήψεων, «ότι επειδή είμαι ψυχολόγος υπάρχει πιθανότητα να σας αποκρύψω κάτι». Χωρίς όμως αντικειμενικά να έχετε εξετάσει ότι νά αυτός είναι ο λόγος. Κάνετε μία υπεργενίκευση και μια βασικά σκέψη όχι ορθολογιστική όταν μου το λέτε αυτό. Επηρεάζεστε δηλαδή από το συναίσθημα. Ενώ η αντικειμενική θεώρηση είναι «κοίτα αυτό και αυτό και αυτό και αυτό, εξετάζω τις ενδείξεις και ανάλογα με τις ενδείξεις αποφασίζω ότι ισχύει αυτό ή δεν ισχύει». Σας το θέτω αυτό σαν παράδειμα μιά και το συζητήσαμε. Αν βέβαια υπάρχουν άλλα πράγματα όπου φέρεστε διαφορετικά, εντάξει, τουλάχιστο σε ορισμένα πράγματα τα οποία έχουμε συζητήσει νομίζω ότι ..... Μπορεί σε άλλα πράγματα στη ζωή σας π.χ. στα εργασιακά, να το κάνετε αυτό. Εγώ λέω τώρα για 2-3 θέματα που έχουμε συζητήσει εμείς. Και εσείς σκέφτεστε ανάλογα με τη συχνότητα, δηλαδή πόσο συχνά μπαίνετε στη διαδικασία να κάνετε αυτό και πόσο συχνά παρασέρνεστε από μη αντικειμενική θεώρηση. Και ουσιαστικά οι όλες εμμονές πολλές φορές έχουν και αυτό το λόγο, γιατί αυτή η αντικειμενική θεώρηση κάπου λίγο χωλαίνει. Και γι’ αυτό και υπάρχει και η αμφιβολία «α, είναι έτσι;». Φυσικά στον εργασιακό σας χώρο δεν ξέρω αν το κάνετε αυτό. Αλλά σκεφθείτε το όσον αφορά γενικότερα τη ζωή σας, σαν συχνότητα, αν μπαίνετε σε μια διαδικασία να το κάνετε αυτό ή όχι. Γιατί σ’ αυτό το τεστάκι τσεκάρουμε κατά πόσο η τάση μας είναι προς τα εκεί. Όχι αν κάποιες φορές τύχει να κάνουμε κάτι άλλο, αλλά γενικά κατά πόσο η τάση μας είναι στο να κάνουμε αυτό που λέγει η πρόταση, όσον αφορά τη συχνότητα και την ένταση. Έτσι βγάλατε ένα αυθαίρετο συμπέρασμα χωρίς επαρκή στοιχεία. Ίσα ίσα τα στοιχεία ήταν για το εναντίον, δηλαδή τα στοιχεία έλεγαν ότι εγώ είχα και τη γνώση και την εμπειρία να κάνω τέτοια σεμινάρια εξ ού και έχω ένα σωρό βιβλία συναλλακτικής ανάλυσης στη βιβλιοθήκη μου και εξ ού και ασχολούμαι με σεμινάρια εδώ και πολλά χρόνια σε κατάρτισης και εταιρείες. Άρα πως είναι δυνατό να μη γνωρίζω ότι υπάρχουν σεμινάρια συναλλακτικής ανάλυσης, η οποία συναλλακτική ανάλυση είναι ένα εργαλείο ανάλυσης της επικοινωνίας. Και εφόσον ασχολούμαι με σεμινάρια επικοινωνίας μιά και αρχικά προτού γίνω ψυχοθεραπεύτρια ήμουν εργασιακή ψυχολόγος, ψυχολόγος δηλαδή στο χώρο της εργασίας, πως λοιπόν να μη γνωρίζω για τις θεωρίες της επικοινωνίας και άρα και τη συναλλακτική ανάλυση (Σημείωση: Όμως το κακό ξεκίνησε όχι επειδή αμφέβαλα ότι ήξερε για Συναλλακτική Ανάλυση. Είχα ρωτήσει αν γνωρίζει να γίνονται σεμινάρια για τη γλώσσα του σώματος και μου είπε όχι). Αυτές όλες είναι επαρκείς μαρτυρίες γιατί έχουν να κάνουν με τις σπουδές μου, με το γεγονός ότι υπάρχουν βιβλία στη βιβλιοθήκη μου για τη συναλλακτική ανάλυση, άρα, σημαίνει ότι γνωρίζω το θέμα, πώς επομένως να μη γνωρίζω ότι υπάρχουν σεμινάρια συναλλακτικής ανάλυσης. Καταλάβατε; Άρα εδώ πέρα έχουμε την επαρκή μαρτυρία προς το αντίθετο, εσείς όμως βγάζετε το αυθαίρετο συμπέρασμα χωρίς επαρκή μαρτυρία. Θυμάστε που μου είχατε φέρει εκείνο το χαρτί του σεμιναρίου και σας είχα πεί, «Α, Συναλλακτική Ανάλυση, είναι Γονέας-Ενήλικος-Παιδί. Ναι αυτά τα σεμινάρια τα κάνω». Αυτό σας το είχα πει. Εσείς δεν το είχατε ακούσει αυτό, αλλά είχατε ακούσε ότι εγώ λαμβάνοντας αυτό το χαρτί από το Internet που διαφήμιζε το σεμινάριο που παρακολουθήσατε έλεγα «Α, τι είναι αυτό, δεν το έχω ξαναδεί αυτό, α υπάρχουν τέτοια σεμινάρια»; Με ακούσατε ποτέ να λέω αυτό το πράγμα; Με ακούσατε να λέω: «Μπα! Υπάρχουν σεμινάρια επικοινωνίας»; Θυμάστε να με ακούσατε να λέγω τέτοιο πράγμα; Αυτό λέω, ότι μπήκατε σε μία διαδικασία αποσπασματικά να συνθέσετε στο μυαλό σας μία εικόνα της δικιάς μου αντίδρασης με βάση την αρνητική εικόνα που έχετε για τους ψυχολόγους ότι έχουν κλίκα, δεν λένε πράγματα, είναι κρυψίνους, κριψίνοες στον πληθυντικό, κάποιος άλλος σας έχει πει ότι δεν υπάρχουν τέτοια και άρα τα συνδέετε στο μυαλό σας αφού και εγώ είμαι ψυχολόγος. Μπήκατε σε μια διαδικασία να κάνετε ένα διεργασικό λάθος, να κάνετε πρώτα απ’ όλα μια υπεργενίκευση, αφού κάποιος ψυχολόγος σας το είπε άρα όλοι οι ψυχολόγοι θα σας το έλεγαν, επειδή όλοι το λένε σημαίνει ότι όλοι θα το κάνουν, και από εκεί και πέρα βγάλατε ένα αυθαίρετο συμπέρασμα χωρίς επαρκή μαρτυρία, γιατί το ένα είναι η υπερ-γενίκευση. Δηλαδή επαρκής μαρτυρία είναι ότι το ακούσατε αυτό. Σας λέω ακούσατε εγώ να σας λέω ότι «πρώτη φορά βλέπω τέτοιο σεμινάριο, υπάρχουν τέτοια σεμινάρια επικοινωνίας; Α τι είναι αυτό; α, ποιός το κάνει; α, μάλιστα, αυτοί οι τίτλοι δεν σημαίνουν τίποτα, δεν ξέρω τι σημαίνουν». Δηλαδή ενώ θυμάμαι τουλάχιστον αυτό να έχω πει «α, συναλλακτική ανάλυση, Γονέας-Ενήλικος-Παιδί, αυτό το έχω κάνει και εγώ». Το λέω γιατί εκείνη τη στιγμή λειτουργεί επιλεκτικά η μνήμη και επηρεάζεται και από άλλες παραμέτρους, από συναισθήματα και γνωσίες, δηλαδή στάσεις, attitudes που λέμε σχετικά με ένα θέμα.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost