Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

¶γχος

Σελίδα : 1

yupiii

# 1 στις 9/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

¶Γχος

Όταν σκέφτομαι ότι σε λίγες μέρες τελειώνουν και οι ενδοσχολικές αγχώνομαι πολύ....τι θα κάνω τώρα;πως θα βγάλω λεφτά να καλύψω τα δικά μου έξοδα;να βοηθήσω στο σπίτι;πώς θα πληρώσω φροντιστήρια για να ξαναδώσω αν δεν περάσω εκεί που θέλω..... που θα βρω δουλειά...

# 2 στις 9/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
υπαρχουν πολλα που μπορεις να κανεις!!!
μπορεις σε καποιο ησυχο μπαρακι,(θα γουσταρα να δουλευω στο στεκι μου αλλα δεν βολευει η πρωινη μου δουλεια)
μπορεις να κανεις babysitting σε παιδακια
( το εκανα μια εποχη να προσεχω παιδακια τα βραδυα και ηταν πολυ ανετο και ευχαριστο και ξεκουραστο και)
μπορεις σε καποιο video club που μερικα ζητανε ημιαπασχοληση! η μπορεις να εκμεταλευτεις το καλοκαιρι και να κανεις σεμιναρια επιδοτουμενα ( μονο που αργεις λιγο να παρεις τα λεφτα οποτε δεν νομιζω να σε βολευει)

Η αναλογα με το αντικειμενο σπουδων που θες να ακολουθησεις να βρεις κατι παραπλησιο και να εχεις και μια εμπειρια απο κι απο πανω αρα διπλο οφελος!!!

Δεν ειναι και τοσο απλα ομως( δεν εχω δει καν απο που εισαι) αν εχεις γνωστους και τετοια να σε χωσουν πουθενα!!!!

yupiii

# 3 στις 9/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Με το αντικείμενο των σπουδών δεν νομίζω......ψυχολογία θέλω,οπότε δύσκολα....αν και είναι το όνειρό μου να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο από τώρα...πριν δυο χρόνια με είχε πάρει η θεία μου στο νοσοκομείο να της βοηθήσω στην αίθουσα παίδων,ήταν τέλεια,αν και 10 ώρες χωρίς να πάρω φράγκο,τους βάζαμε να ζωγραφίσουν,παίρναμε μπαλόνια,παιχνίδια,παίζαμε ομαδικά παιχνίδια και γενικά τους βοηθούσαμε να ξεχάσουν ότι βρίσκονται στο νοσοκομείο άρρωστοι..είχαν ένα χαμόγελο τα άτιμα κάθε φορά!!Μετά με πήρε και στην κλινική...
Φοβάμαι μήπως δεν βρω κάτι γιατί έτσι όπως είναι τα πράγματα.....παντού θέλουν προυπηρεσίες,επαγγελματίες,αν δεν είσαι γνωστός δεν σε κρατάνε πολύ και έχω χάσει την αυτοπεποιήθησή μου,αν και πέρσι βρήκα πολύ εύκολα δουλειά,χωρίς να έχω ξαναδουλέψει...
Από δω και πέρα εγώ πρέπει να φροντίζω τον εαυτό μου,το θέλω πολύ,δεν μ'αρέσει να έχω στηρίγματα αλλά φοβάμαι μήπως δεν τα καταφέρω,δεν έχω και καθόλου υπομονή τελευταία..

# 4 στις 9/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θα την βρεις την ακρη! δοκιμασε κατι απο αυτα που σου ειπα!!! to baby sitting μπορει να ειναι αυτο που σου τεριαζει καλυτερα!!!

οποιος θελει βρισκει δουλεια.. το θεμα ειναι να θελεις!!!

δοκιμασε και μεσω οαεδ να βρεις δουλεια, εχει αγγελιες και πηγαινε σε συμβουλο εργασιας βγαζοντας καρτα ανεργειας!!!! μπορει να βοηθησει!!!

yupiii

# 5 στις 10/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
πως βγαζω καρτα ανεργιας;;

# 6 στις 10/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
πηγαινεις στον ΟΑΕΔ της περιοχης σου με το απολυτηριο λυκειου και ταυτοτητα νομιζω και αφμ και θα σου πουν υα υπολοιπα!!!

rc-31

# 7 στις 10/6/2006
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 217
Απαντήσεις: 798
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by yupiii
Όταν σκέφτομαι ότι σε λίγες μέρες τελειώνουν και οι ενδοσχολικές αγχώνομαι πολύ....τι θα κάνω τώρα;πως θα βγάλω λεφτά να καλύψω τα δικά μου έξοδα;να βοηθήσω στο σπίτι;πώς θα πληρώσω φροντιστήρια για να ξαναδώσω αν δεν περάσω εκεί που θέλω..... που θα βρω δουλειά...

τα περισσοτερα πραγματα στην ζωη ειναι οπως μια καλληεργεια. δηλαδη

πρωτα ετοιμαζεις το εδαφος
σπειρεις
περιμενεις
θεριζεις

ετσι και στην αναζητηση εργασιας
περνεις μια χρυση ευκαιρια
βλεπεις ποιες δουλειες πιστευεις οτι μπορεις να κανεις
δηλωνεις την θεληση σου να εργαστεςι, στελνεις βιογραφικα , το λες σε φιλους
περιμενεις
και βρισκεις .

αυτη ειναι η διαδικασια
απλως αναλογα με τις φιλοδοξιες σου στην δουλεια θα βρεις αργα ή γρηγορα
Στο ενδιάμεσο μεταξύ γέννησης και θανάτου , ολα είναι δανεικά ,είτε νομίζουμε οτι μας ανήκουν είτε όχι Ο χρόνος δεν κλείνει τις πληγές , απλως απαλύνει τον πονο !

chara-chara

# 8 στις 21/6/2006
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 22
Το πιο σημαντικό είναι να μην αγχώνεσαι, όλοι μας περάσαμε αυτό το στάδιο. Να έχεις υπομονή και επιμονή. Και εγώ όταν σταμάτησα από τη δουλειά που εργαζόμουν, στην αρχή φοβήθηκα για το που θα βρω άλλη δουλειά, σκεφτόμουν με τι ανθρώπους θα συνεργαζόμουν, τι καθήκοντα θα είχα και δε σου κρύβω πως όλα αυτά μου προκαλούσαν άγχος. ¶ρχισα αμέσως το ψάξιμο και έκανα υπομονή, έλεγα " όλο και κάποια δουλειά θα υπάρχει και για εμένα". Ίσως να περάσει και λίγος καιρός, στη δική μου περίπτωση πέρασε έτσι 1 - 11/2 μήνας και βρήκα.
Σίγουρα θα βρεις δουλειά, το θέμα είναι να βρεις κάτι που να σε ικανοποιεί, να σε ευχαριστεί, αλλιώς άμα δε σου αρέσει στο τέλος θα καταντίσει αγχωτικό.
Γι αυτό εγώ θα σου πρότινα να διώξεις το άγχος, να σκεφτείς θετικά, και να αρχίσεις το ψάξιμο. Σίγουρα θα βρεις αυτό που ζητάς, κάνε λίγο υπομονή. Σου εύχομαι καλή επιτυχία.

# 9 στις 21/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Από το μέλος rc-31 - 10/06/06 12:15
... τα περισσοτερα πραγματα στην ζωη ειναι οπως μια
καλληεργεια. δηλαδη

σπειρεις
περιμενεις
θεριζεις
ετσι και στην αναζητηση εργασιας
περνεις μια χρυση ευκαιρια
βλεπεις ποιες δουλειες πιστευεις οτι μπορεις να κανεις
δηλωνεις την θεληση σου να εργαστεςι, στελνεις βιογραφικα , το λες σε φιλους
περιμενεις
και βρισκεις .

αυτη ειναι η διαδικασια
απλως αναλογα με τις φιλοδοξιες σου στην δουλεια θα βρεις αργα ή γρηγορα ...

Παράθεση:

Ακριβως Γιουπι μου !!!! Συμφωνω με τον rc-31.

Μονο που δεν εχει ενδιαφερον να επαναλαμβανουμε τα ιδια και τα ιδια. Μην με παρεξηγεις, δεν στο λεω με κακη προθεση αλλα σου εχουμε πει ολοι τι πρεπει να κανεις σε αλλα ποστ και μας ειχες πει οτι δεν θες.

Ολα γινονται μην απελπιζεις τον εαυτο σου !!!!

Κατι που εχει καταφερει ενας ανθρωπος δεν υπαρχει περιπτωση να μην το καταφερει και καποιος αλλος....
Και παντοτε στη ζωη, υπαρχουν και χειροτερα αυτο να θυμασαι και να κοιτας μπροστα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yupiii

# 10 στις 21/6/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
thanks!
Σήμερα θα πάω να δω για κανα δύο δουλίτσες...όλες αυτές τις μέρες έτρεχα και τίποτα. Ελπίζω να'ναι η μέρα μου!!

STRATAKIS

# 11 στις 6/7/2006
author
Ανδρας / 70 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 41

Παράθεση:
Originally posted by chara-chara

" Σίγουρα θα βρεις αυτό που ζητάς, κάνε λίγο υπομονή. Σου εύχομαι καλή επιτυχία.

"

Και να μην βρείς δεν πειράζει .Με το νέο ασφαλιστικό πρόγραμμα....ετσι και αλλοιώς σύνταξη θα πάρεις στα 65 σου !

STRATAKIS

# 12 στις 6/7/2006
author
Ανδρας / 70 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Απαντήσεις: 41

Παράθεση:
Originally posted by STRATAKIS

Παράθεση:
Originally posted by chara-chara

" Σίγουρα θα βρεις αυτό που ζητάς, κάνε λίγο υπομονή. Σου εύχομαι καλή επιτυχία.

"

Και να μην βρείς δεν πειράζει .Με το νέο ασφαλιστικό πρόγραμμα....ετσι και αλλοιώς σύνταξη θα πάρεις στα 65 σου !

Μπορεί και νωρίτερα !

unlimited

# 13 στις 7/7/2006
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Πιερίας / Κατερίνη
Απαντήσεις: 15
dont worry o ilios kaiei gia olous!

elix_geo

# 14 στις 7/7/2006
author
Ανδρας / 67 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by rc-31

σπειρεις
περιμενεις
θεριζεις

Έτσι ακριβώς είναι και χαίρομαι που το επισημαίνει ο rc31:

ΟΔΗΓΙΕΣ

1. Αγοράζεις ένα τρακτέρ μεταχειρισμένο και 1 κιλό καλαμπόκι.
2. Πηγαίνεις στον ΟΑΕΔ και σπέρνεις το καλαμπόκι στα παρτέρια που έχει μπροστά, αφού τα σκαλίσεις καλά.
3. Πηγαίνεις κάθε πρωί, παρκάρεις μπροστά ακριβώς από την πόρτα του ΟΑΕΔ, αφήνοντας τη μηχανή αναμμένη.
4. Ποτίζεις με ένα λάστιχο την ...καλληέργιά σου, αδιαφορώντας αν κάνεις μούσκεμα τους περαστικούς.

Αν δεν αγανακτήσουν και να σου βρουν δουλειά μέχρι να γίνει το καλαμπόκι, το μαζεύεις το πουλάς και τα οικονομάς.
Γιαυτό, μην αγχώνεσαι!!!
Ο ήλιος καίει και για το καλαμπόκι, που λέει και ο unlimited.

Απλό δεν είναι;

Ελπίζω να σε βοήθησα.
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

yupiii

# 15 στις 10/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo

Παράθεση:
Originally posted by rc-31

σπειρεις
περιμενεις
θεριζεις

Έτσι ακριβώς είναι και χαίρομαι που το επισημαίνει ο rc31:

ΟΔΗΓΙΕΣ

1. Αγοράζεις ένα τρακτέρ μεταχειρισμένο και 1 κιλό καλαμπόκι.
2. Πηγαίνεις στον ΟΑΕΔ και σπέρνεις το καλαμπόκι στα παρτέρια που έχει μπροστά, αφού τα σκαλίσεις καλά.
3. Πηγαίνεις κάθε πρωί, παρκάρεις μπροστά ακριβώς από την πόρτα του ΟΑΕΔ, αφήνοντας τη μηχανή αναμμένη.
4. Ποτίζεις με ένα λάστιχο την ...καλληέργιά σου, αδιαφορώντας αν κάνεις μούσκεμα τους περαστικούς.

Αν δεν αγανακτήσουν και να σου βρουν δουλειά μέχρι να γίνει το καλαμπόκι, το μαζεύεις το πουλάς και τα οικονομάς.
Γιαυτό, μην αγχώνεσαι!!!
Ο ήλιος καίει και για το καλαμπόκι, που λέει και ο unlimited.

Απλό δεν είναι;

Ελπίζω να σε βοήθησα.

και πάλι δεν νομίζω να μου βρούν...

kafkala26

# 16 στις 28/7/2006
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10
μην αγχωνεσαι γιατι ετσι δεν κανεις τιποτα,οτι ειναι να γινει θα γινει.
φαζεμσ

# 17 στις 14/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Kai egw eimai sthn idia thesh me sena.Stamathsa apo mia doyleia deiarkeias merikwn xronwn giati katanthse koyrastikh kai eixa kai provlhmata me thn nea ypeythinh.Twra eimai sto shmeio an ekana swsta kai stamathsa, an h allh doyleia an vrw tha me ikanopoia kai twra eimai se thesh melafxwlikh giati den moy aresei na mhn doyleyw .Me exei piasei kai ena agxos ase allo pragma.Elpizw kai oi dyo na vroyme doyleia.

yupiii

# 18 στις 19/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Sugargirl
Kai egw eimai sthn idia thesh me sena.Stamathsa apo mia doyleia deiarkeias merikwn xronwn giati katanthse koyrastikh kai eixa kai provlhmata me thn nea ypeythinh.Twra eimai sto shmeio an ekana swsta kai stamathsa, an h allh doyleia an vrw tha me ikanopoia kai twra eimai se thesh melafxwlikh giati den moy aresei na mhn doyleyw .Me exei piasei kai ena agxos ase allo pragma.Elpizw kai oi dyo na vroyme doyleia.

βρήκα βρήκα!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost