Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Οι λάθος επιλογές...

Σελίδα : 1

dark_angel_4

# 1 στις 12/6/2006
author
Γυναίκα / 47 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Οι λάθος επιλογές...

ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΕΤΕ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ?
ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ,ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ...!!!

mara25

# 2 στις 12/7/2006
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Θέματα: 1
Γνώρισα έναν τύπο από τον επαγγελματικό μου χώρο, έκανε σαν τρελός για μένα, ώσπου μετά από πολύ χρόνο και επιμονή κατάφερε να με κερδίσει. Βγαίναμε για περίπου 2 μήνες μαζί(όλα ήταν τέλεια) και μια μέρα μου είπε ότι νιώθει πως δεν ταιριάζουμε και δεν αισθάνεται καλά. Χωρίς καμιά πίεση συμφώνησα να χωρίσουμε γιατί δεν επιτρέπω στον εαυτό μου να είναι με κάποιον που νιώθει αμφιβολίες και δεν είναι σίγουρος για τα αισθήματά του απέναντι μου. Ότι με πλήγωσε η συμπεριφορά του είναι αναμφισβήτητο, αλλά δε χρειάστηκε πολύ χρόνο για να το ξεπεράσω. Τώρα κάνει πάλι τα ίδια για να με ξανακερδίσει, προφανώς κατάλαβε ότι η συμπεριφορά του και η απόφαση που είχε πάρει τότε ήταν ανώριμη και λανθασμένη. Βγαίνει όπου βγαίνω, μου ζητάει χρόνο για να μου αποδείξει ότι έχει αλλάξει και ότι είναι ερωτευμένος μαζί μου και τα σχετικά... Εννοείται πως δεν πρόκειται να ξαναγυρίσω και γιατί τον θεωρώ εντελώς ανώριμο και κακομαθημένο και γιατί δεν νιώθω τίποτα γι'αυτόν. Αναρωτιέμαι γιατί έμπλεξα μαζί του από την πρώτη στιγμή. Από τα λάθη μας όμως μαθαίνουμε...!!

# 3 στις 13/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δεν μετανιωνω για τιποτα!!!!
οι επιλογες μου σωστες η λαθος ειναι "εγω"
πως να μετανιωνω λοιπον για το εγω μου???
σαν να μετανιωνω για μενα!!!!

poupou

# 4 στις 13/7/2006
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.590
συμφωνω με τη μελ!!!!
waiting for the sun...still...

blue_wave

# 5 στις 13/7/2006
author
Γυναίκα / 55 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 559
είσαι σωστή Μελ
κι από τα χειρότερα που έκανα έμαθα πολλά για μένα και ειδικά για τους άλλους.
Out of the blue and into the black They give you this, but you pay for that. Hey hey my my

# 6 στις 13/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οι "λαθος επιλογες" αποτελουν οδηγο και διαδικασια σκεψης για να παμε παρακατω στην ζωη μας, βοηθωντας μας να σκεφτουμε ωριμοτερα στις επομενες κινησεις που θα κανουμε, αρα δεν τις απαρνιομαστε και δεν μετανοιωνουμε για αυτες

bouklitsa

# 7 στις 13/7/2006
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Ν. Αχαϊας / Αιγείρα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 1.507
Την στιγμή που έγιναν όλες οι επιλογές μου, ήταν κατ'εμέ σωστές. Τώρα αν στην πορεία αποδείχτηκαν λανθασμένες, αυτό δεν σημαίνει τίποτα! Και πάλι εξακολουθούν να είναι δικές μου και να με οπλίζουν με σοφία για τις μετέπειτα επιλογές μου. Αρα γιατί να μετανιώσω? Επιλογές μου ήταν!!!!

mara25

# 8 στις 13/7/2006
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by MelBlack
Δεν μετανιωνω για τιποτα!!!!
οι επιλογες μου σωστες η λαθος ειναι "εγω"
πως να μετανιωνω λοιπον για το εγω μου???
σαν να μετανιωνω για μενα!!!!

Δεν είναι ότι μετανιώνεις σε σημείο που αν γυρνούσες πίσω το χρόνο θα έπραττες διαφορετικά. Απλά σου γίνονται μάθημα και σε κάποια επόμενη παρόμοια περίπτωση είσαι εκπαιδευμένος να αντιμετωπίσεις με περισσότερη ωριμότητα τον οποιονδήποτε. Εκτός αν κάνεις ένα λάθος, δεν το αντιλαμβάνεσαι και την επόμενη φορά απλά κάνεις το ίδιο λάθος... εξέλιξη μηδέν

victoriageras

# 9 στις 21/7/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 34

ευκολο

μια φοβερη ερωτηση!οντως πολυ καλη!τα εφτιαξα με τον κολλητο επι 6ετιας και οχι τιποτα τον ενα χρονο τα ειχαμε παρανομα και τα υπολοιπα 2,5 επισημα.το μετανιωσα οχι για την σχεση την ιδια(ποτε ηταν το τελειοτερο στην ζωη μου)αλλα γιατι μετα εδω και ενα χρονο δηλαδη δεν μιλαμε καθολου εκεινος ειναι μαζι με την κοπελα του και εγω ακομα στο περιπου.
δεν χωρισαμε καθολου εχθρικα το σημειωνω απλα δεν θελει εκεινος να εχει καποια επαφη μαζι μουκι επισης δεν ρωταει για εμενα τιποτα.αλλα και παλι το τονιζω οτι χωρισαμε οκ.

# 10 στις 16/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Dark_Side
Οι "λαθος επιλογες" αποτελουν οδηγο και διαδικασια σκεψης για να παμε παρακατω στην ζωη μας, βοηθωντας μας να σκεφτουμε ωριμοτερα στις επομενες κινησεις που θα κανουμε, αρα δεν τις απαρνιομαστε και δεν μετανοιωνουμε για αυτες

Νομιζω οτι τα πραγματα ειναι ετσι ακριβως!

omarianna

# 11 στις 7/9/2006
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 10
Απίστευτο!Έχω ζήσει την ίδια ιστορία στο παρελθόν,μόνο που εμείς βγαίναμε 4 μήνες,ήταν τρελός και παλαβός μαζί μου,μέχρι και στους γονείς του με γνώρισε να φανταστείς. Μετά από κάτι μέρες και χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι άσχημο,μου είπε οτι δεν ταίριαζουμε και δεν πάει άλλο.

Με πείραξε πολύ γιατί τον ήθελα,αλλά δεν επέμεινα καθόλου,ούτε ζήτησα περισσότερες εξηγήσεις.Ότι και να μου έλεγε,δε θα το πίστευα άλλωστε.Τον άφησα στην τύχη του και πίστευω ότι και να ήθελε,δε θα είχε τα μούτρα να ξαναγυρίσει...

Ευτυχώς σύντομα όλα μου πήγαν καλά και πραγματικά ισχύει αυτό που λένε κάθε εμπόδιο σε καλό.

Καλά κάνεις και δεν του δίνεις δεύτερη ευκαιρία.Δεν υπάρχει λόγος να περάσεις τα ίδια.Καλό είναι να μάθουμε να πληρώνουμε τα λάθη μας και την ανωριμότητα μας επιτέλους...

omarianna

# 12 στις 7/9/2006
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 10
Εννοώ ίδια ιστορία με αυτή της Mara25...

LLAFILOLOGY1

# 13 στις 15/10/2006
author
Γυναίκα / 35 / Διαζευγμένη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 13
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΧΩΡΙΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ Ο ΤΥΠΟΣ(ΣΥΝΟΜΗΛΙΚΟΣ ΜΟΥ)ΕΝΩ ΑΡΧΙΚΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΗΤΑΝ ΕΚΔΗΛΩΤΙΚΟΣ,ΤΡΥΦΕΡΟΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥ ΑΦΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΑΜΕ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ(ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝΕ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ)ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ.ΤΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΡΑΙΩΣΑΝ ΑΙΣΘΗΤΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΙΜΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΜΑΞΙ...ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΑ ΓΕΛΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΝΤΟΣ ΘΕΣΝΙΚΗΣ...ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΨΥΧΡΑΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕ ΤΟ ΕΞΗΣ ΑΠΟΚΑΡΔΙΩΤΙΚΟ:ΣΕ ΕΚΤΙΜΩ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΛΗΓΩΣΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ...ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΧΩΡΙΣΤΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΑ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕ...ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΗΜΑΣΤΑΝ ΧΩΡΙΣΤΑ Ο ΤΥΠΟΣ ΕΘΕΑΘΗ ΣΕ ΤΡΥΦΕΡΑ ΕΣΤΑΝΤΑΝΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ...ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΣΑΚΙΣΕ,ΠΟΝΕΣΑ,ΕΚΛΑΨΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΥΓΧΩΡΕΣΑ ΟΣΑ ΛΑΘΗ ΚΙ ΑΝ ΕΚΑΝΕ...ΜΟΥ ΠΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...ΑΥΤΟ ΕΦΤΑΝΕ ΟΜΩΣ;ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΑΛΛΩΣΤΕ ΗΤΑΝ ΡΗΤΟΡΙΚΗ Η ΕΡΩΤΗΣΗ...ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ!ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΙΧΩΣ ΔΥΝΑΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΙ ΠΑΘΟΣ;ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ..ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΣΑΝ ΣΤΟ ΑΚΕΡΑΙΟ ΚΑΘΩΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΦΟΤΟΥ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΗΚΑΜΕ ΑΡΧΙΣΕ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ...ΑΝ ΚΑΙ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΔΙΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ...ΑΝ ΚΑΙ ΟΞΥΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΚΑΙ ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ...

# 14 στις 16/10/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by LLAFILOLOGY1
ΑΝ ΚΑΙ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΔΙΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ...ΑΝ ΚΑΙ ΟΞΥΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΚΑΙ ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ...

Είναι αλήθεια το παραπάνω, αλλά δεν καταλαβαίνω κατά πόσο μπορεί να θεωρηθεί "ανθρώπινο". Αν μη τι άλλο, έρχεται σε αντίθεση με τον κανόνα "ο,τι δίνεις, παίρνεις" και σίγουρα δεν είναι δίκαιο!!

anemona_62

# 15 στις 16/10/2006
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Μπράβο σε σας που δεν έχετε να μετανιώσετε για καμιά από τις επιλογές σας.
Εγώ δεν μπορώ να πω τό ίδιο. Έχω κάνει και λάθος επιλογές και μακάρι να μπορούσα να τις ξε-κάνω. Φυσικά και μαθαίνουμε από τα λάθη, αλλά μερικά ήταν λάθη, πώς να το κάνουμε.
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

selini

# 16 στις 16/10/2006
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 142
Απαντήσεις: 5.733
εχω κανει κι εγω τα λαθη μου οπως λεει κι η Ανεμωνα, και φυσικα θα ηθελα να ξαναγυρνουσε ο χρονος και να κανω αλλες επιλογες, κι επειδη ορισμενες ηταν τελειως λαθος, αλλα κι απο περιεργεια για να δω πώς θα ηταν αν ειχα ζησει "διαφορετικα".

αλλα υπαρχει και κατι καλο απο τις λαθος επιλογες μου.
αποκτησα εμπειρια και γνωση.
εγινα πιο συνετη, αποφασιζω για το μελλον με γνωμονα το παρελθον.
το λαθος του χτες, ειναι ο αυριανος μου δασκαλος.

ολα οσα περασα, εχουν το τιμημα τους και την αξια τους.

Η προδοσία μου αρχίζει και πάλι: "όλα πάνε καλά..."
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε