Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

η ζωή μου

Σελίδα : 1

edamiano

# 1 στις 26/6/2003
author
Ανδρας / 57 / Σε διάσταση
Ν. Έβρου / Ορεστιάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 21
'Aρεσαν+: 0%

η ζωή μου

έγινε κόλαση.εξ'αιτίας των ενδοοικογενειακών συγκρούσεων.τι να κάνω;φοβάμαι πολύ.
δαμιαν.

evans

# 2 στις 26/6/2003
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ.
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΝΔΟΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ , ΜΕΤΑΞΥ ΠΟΙΩΝ , ΤΙ ΦΟΒΑΣΑΙ;

split

# 3 στις 27/6/2003
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 1.437
Αγαπητε edamiano,
αν τα πραγματα ειναι τοσο ασχημα, ισως να ειναι απαραιτητο να φυγεις λιγες μερες απο το σπιτι για να ηρεμησετε και οι δυο και να μπορεσετε να σκεφτειτε ξεκαθαρα.

Σημαντικο ομως να το συζητησεις με τη γυναικα σου προηγουμενως, σε ηρεμο τονο. Να της δωσεις να καταλαβει οτι προθεση σου δεν ειναι να την εγκαταλειψεις, αλλα να ηρεμησετε, να χαλαρωσετε και οι δυο ωστε να μπορεσετε να συζητησετε εποικοδομητικα τα προβληματα σας και να κανετε μια καινουρια αρχη.

Αν δεις οτι αντιδρα προτεινε να λειψει εκεινη μερικες μερες απο το σπιτι. Μια και μπηκε το καλοκαιρι, ισως να μπορουσες να την ενθαρυνεις να παει καπου με το παιδι για λιγες μερες, χωρις εσενα.

Μετα προσπαθειστε να κανετε μια εντελως νεα αρχη. Οτι συζητησεις εγιναν στο παρελθον ξεχαστε τες. Οτι λαθη εγιναν μην τα ξανασυζητησετε. Οτι εγινε δεν ξεγινεται. Προσπαθειστε να δειτε το καθε προβλημα απο νεα σκοπια. Σεβαστειτε ο ενας την γνωμη του αλλου... και ισως τα πραγματα φτιαξουν.
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...

# 4 στις 27/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θα συμφωνήσω με τη split. Πάνω από όλα αποφορτιστείτε και οι 2 συναισθηματικά. Επάνω στην τρικυμία όλα φαίνονται μαύρα. Ηρεμείστε λίγο...Κάπου στο βάθος υπάρχει φως...αν και οι δύο το θελήσετε....

donald

# 5 στις 4/9/2003
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 102
Par apolu swsta. Oso uparxei entasi den mporeite na suzitisete omala kai me katharo mualo. Kai an den ginei kati tetoio den tha mporesete na lusete ta problimata. Opote apofortiste ligo tin katastasi kai kante mia kainourgia arxi. Kali epituxia
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε