Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φιλικές και ερωτικές σχέσεις στο χώρο εργασίας

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Summerwine

# 61 στις 5/3/2005
author
Ανδρας / 55 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 4.463
'Aρεσαν+: 0%

Λέξεις...

... τα έχουμε κάνει όλα!
... ό,τι πεις... :)

pythagoras

# 62 στις 7/3/2005
author
Ανδρας / 64 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 129
Απαντήσεις: 13.352
Σωστά! 'Ωρα τώρα για μια
Επανάληψη!!!!
α2=β2+γ2 ΦιλοκαλούΒεν δε Βετ ευτελείας και φιλοσοφούΒεν άνευ Βαλακίας

lionfish

# 63 στις 24/8/2005
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 58

Παράθεση:
Originally posted by spy26
........Καθε δευτερολεπτο, που εσυ αφιερωνεις στην σκεψη σου...για την συναδελφο σου εν ωρα εργασιας, ειναι χαμενο χρημα για την επιχηρηση που εργαζεσαι ! Αν υποθεσουμε λοιπον...πως μια ωρα την ημερα σκεφτεσαι την γυναικα αυτην, και το ιδιο κανουν αλλοι 4 συναδελφοι σου που εχουν ζευγαρωθει με συναδελφους...τοτε εχουμε απωλεια 4 ωρων εργασιας ημερησιως για την επιχηρηση ! Ξερεις τι σημαινει αυτο ; Οχι φυσικα γιατι ποτε δεν το σκεφτεται ετσι ο υπαλληλος !.....

καλημέρα.
χωρίς να έχω τελειώσει το διάβασμα των υπολοίπων post που έχουν γίνει θα ήθελα να σχολιάσω αυτή την παράγραφο.....

δηλαδή χαμένο χρήμα για την επειχήρηση είναι μόνο η σκέψεις που μπορεί να κάνει για την αγαπημένη "συνάδελφο"? αν έχει αγαπημένη που βρίσκετε σε άλλη δουλειά δεν ισχύει το ίδιο? αν δεν έχει αγαπημένη και σκέφτεται το ποδόσφαιρο και που να στοιχηματίσει (τυχαίο παράδειγμα) δε είναι χαμένο χρήμα για την επιχείρηση? πως είναι δυνατόν μόνο η σκέψη σε αγαπημένο συνάδελφο/η να θεωρήτο χαμένο χρήμα?

αν όλες οι σκέψεις που κάνει ο κάθε εργαζόμενο εκτός της δουλειάς του μεταφράζονται σε χαμένο χρήμα για την εταιρία, τότε δε μπορούμε να το χρεώσουμε στις σχέσεις μεταξύ δυο συναδέλφον.....
όσο αφορά το θέμα, εγώ είχα σχέση παλιότερα με συνάδελφο στην ίδια εταιρία....
βέβαια ειμασταν σε διαφορετικά τμήματα (και σε διαφορετικά κτήρια) όπου δεν υπήρχε η συνεχής επαφή (και έτσι δεν απασχολούσε ο ένας την εργασία του άλλου). αν υπάρχει και ο απαραίτητος επαγγελματισμός απο τον καθένα τοτε κανένα προβλημα...

samena

# 64 στις 13/6/2011
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αργολίδας / Δρέπανο
Απαντήσεις: 4

Παράθεση:
Originally posted by jim1000
Ποτέ δεν επεδίωξα μια τέτοια σχέση.
Ώσπου μια μερα ο έρωτας χτύπησε την πόρτα και ήταν από τον χώρο της δουλειάς. Δεν έχω μπερδέψει την δουλειά με τα αισθήματά μου.Και μάλιστα μπορώ να πω πως εργάζομαι πιο άνετα και με περισσότερο κέφι όταν δουλεύουμε μαζί. [/quotπ

Πλάκα κάνεις. Μήπως είστε μονη στο γραφείο και δεν δέχεστε κόσμο η ειστε ακόμα στις αρχές ? Εγω πίστευω οτι ειναι η πιο μεγάλη καταστοφική σχέση γιατι μπορεί και να χάσεις την δουλειάσου. Επίσης ειναι τόσο πολυ φθοποποιές που δεν μπορέις να φανταστείς εκτός και αν σου αλλάξουν γραφείο.
Νομίζω ειναι σκέτη καταστροφή.

samena

# 65 στις 19/6/2011
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αργολίδας / Δρέπανο

Παράθεση:
Originally posted by spy26
Βρε kostas_1966, ποιους λογαριασμους μας να ξεκαθαρισουμε ; Μην μου πεις και εσυ τωρα πως παρεξηγηθηκες και με κακοχαρακτηρισες με αυτα που σου εγραψα προηγουμενως, γιατι...ειλικρεινα θα μου πεσουν οι τριχες απο το κεφαλι μου..χαχαχα! Ασε...ασε...και επειδη υπαρχει κληρονομικοτητα, ασε με να τις χαρω οσο τις εχω!!!

Και για να σου αποδειξω του λογου το αληθες, οτι κατανοω και την δικη σου αποψη ( απλα την θεωρω λαθος και δεν την υιοθετω), δεν θα σχολιασω τιποτα απο τα παραπανω που εγραψες, ως ενδειξη κατανοησης, και αποδειξης οτι δεν ειχα κεφι για προσωπικη αντιπαραθεση μαζι σου ! Για αυτο και δεν θεωρω πως ειχαμε ανοιχτους λογαριασμους!

Θα πω μοναχα...πως η 4η επιλογη μου αρεσε, και επειδη ειναι του μυαλου παιχνιδια αυτα, θα την μεταφρασω λιγο διαφορετικα! Προς τα επανω ειναι ο παραδεισος και προς τα κατω η κολαση ! Μονο που τι ειναι παραδεισος και τι κολαση, εμεις το οριζουμε! Εμεις διαλεγουμε τον δρομο και οχι αυτος !
Επομενως ρε Κωστα, αναρωτιεμαι...μηπως ειμαστε και οι δυο μας στον παραδεισο ;
Ο καθενας μας για τυους δικους του λογους ;
Μα τι λετε βρε παιδιά εγω ενα φλερτ ειχα στο ίδιο γραφείο και τώρα ουτε καλημέρα δεν λεμε μεταξύ μας οχι να κανουμε και σχέση.και να πηγαίνουμε μαζι στην δουλεία και να φευγουμε μαζί.
Ενας συναδελφος που το εκανε φαίνετε πολυ πιεσμένος εχει παρει πολλα κιλά και τον λυπαμε τον καημενο.
Τι συζητατε τωρα για σασπενς στο χωρο εργασίας και τετοία.

:>

samena

# 66 στις 23/6/2011
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Αργολίδας / Δρέπανο

Παράθεση:
Originally posted by kostas_1966
Dancer το link δεν οδηγει εκει που προτρεπεις.Αλλαζει καθημερινα.

Spy.Να...ξεκαθαρισουμε τους λογαριασμους μας?(Με χιουμορ φυσικα και καλοπροαιρετη διαθεση).
Το οτι διαφωνησα μαζι σου σημαινει μοναχα οτι δεν υιοθετω τις θεσεις σου.Συμφωνω με τη σταση σου να εξηγουμαι.Διοτι αν ημουν εσυ,σιγουρα ετσι θα επραττα.
Το οτι ειμαι περι τα 10+χρονια μεγαλυτερος σου δεν σημαινει και πολλα.
Στεκομαι μονο σε αυτο που εχεις κι εσυ παραδεχτει στο παρελθον.Μπορω να ..."χρωματιζω"ενα θεμα και να βρισκω τις 3 κεντρικες παραλλαγες του.Στην προκειμενη περιπτωση θεωρω οτι γνωριζεις τις παραλλαγες του θεματος περα απο την δικη σου θεση οποτε λογικα και ευσυνειδητα εκανες την επιλογη σου.Για ολους εμας λογος δεν μας πεφτει.Περι ορεξεως που λενε...
Περιμενω να καταλαβεις λοιπον κι εσυ τις δικες μου γραμμες στο θεμα.Και ισως και της melique και πολλων αλλων που ενστερνιζονται αυτον τον...δρομο.Εναν δρομο απο τους 3 κεντρικους που μας θελει να ...κανουμε στροφη 90 μοιρων και να παρεκλινουμε απο τον δικο σου που ειναι ευθυς μπροστα.
Εισαι ιδιοκτητης εταιρειας απ'οτι καταλαβα.Φυσικα ο ρολος σου απαιτει ευθεια μπροστα.Καλα κανεις.Τους λογους σου τους γνωριζω και τους κατανοω.Δεν ηξερα οτι σε ευχαριστει ομως κιολας.οκ λοιπον απο τη στιγμη που υπαρχει και ψυχικη τερψη.Εισαι ευτυχισμενος,ολα καλως.
Ειναι θεμα προτεραιοτητων οπως εχεις πει στο παρελθον(για να το θεσω και διαφορετικα).
Οι δικες μου προτεραιοτητες ειναι διαφορετικες,επετρεψε μου.Η ψυχικη μου τερψη,η ευδαιμονια,η ευτυχια μου ειναι συνεπεια διαφορετικων πραγματων.Την ευτυχια δεν κυνηγουμε ολοι?Εσυ,spy,τη βρισκεις στη δουλεια,εγω καπου αλλου κ.ο.κ.
Φυσικα επειδη δεν δαγκωνω εκει που τρωω,ποτε δεν το εκανα,σου αναφερω απο καρδιας πως το ψωμι μου στην εκαστοτε εργασια το τιμω και με το παραπανω.Οι περισσοτερες δουλειες και δη γραφειου ειναι επαναλαμβανομενες,ρουτινα σε ολο της το μεγαλειο.Συνεπως το μυαλο μπορει να σκεφτεται οτι αγαπα ενω τα χερια συνεχιζουν απερισπαστα...Καταλαβαινεις τι εννοω πιστευω...π.χ για να κοψω τιμολογιο δεν χρειαζεται και παρα πολυ.Με την εμπειρια που εχω αποκτησει το κανω και μεθυσμενος,με το ενα ματι κ.λ.π.
Και δεν θα αντιπαρελθεις με το θεμα ταχυτητας διοτι αυτη(η ταχυτητα)δεν επηρεαζεται απο μενα το χρηστη.Εννοω οτι εχω συμπληρωσει τη φορμα του παραστατικου προτου αλλαξει οθονη ο server!!!Αυτο ειναι καθαρη εμπειρια,μια συνηθεια ετων,τιποτε αλλο.
Το μυαλο μπορει να ταξιδευει λοιπον.Ενιοτε.Επειτα το "χασιμο"της εργατοωρας οπως αναφερεις για 4 ωρες την ημερα εχει και την αλλη οψη.Το να καθομαι παραπανω χωρις να πληρωνομαι,να πηγαινω Σαββατα με ανταλλαγμα απλα 1 ρεπο,Κυριακες με μολις 1000δρχ την ωρα,νυχτες για εξτρα παραλαβες κ.λ.π. με παλι 1000δρχ και δεν συμαζευεται το πραγμα σου λεω οποτε...αστο καλυτερα.Η εταιρεια δεν χανει ποτε.Και ετσι πρεπει φυσικα.Οι λογοι ευνοητοι και απο ολους κατανοητοι ελπιζω.
Ομως μεχρι εδω.Δεν ζω για να δουλευω,δουλευω για να ζω.Για να επιβιωνω απλα.Αυτο εχει το μειονεκτημα να ειμαι εξαρτημενος απο μια δουλεια για να ζησω,ναι.Μηπως ομως Εξαρτημενος δεν ειναι και ο εργοδοτης?Τον ευχαριστει θα πειτε.Ναι.Εμενα επειδη δεν με ευχαριστει εχω ενα αλλο πλεονεκτημα που κανω χρηση.Ευελιξια για αλλαγη.Και εμπλουτιζω και το βιογραφικο μου.Ομορφα και πολιτισμενα,χωρις εντασεις.Αυτο ειναι το παιχνιδι της ζωης οσο μου αρεσει μενω αλλως..."σπαστα και ξαναριχτα"
Η σχεση εστω και στη δουλεια δινει την ευτυχια.Αυτο ειναι το ζητουμενο.Και,spy,ειπαμε.Την ευτυχια σου τη βρισκεις αλλου εσυ,αλλου εγω.Συνεπως θα σεβαστουμε και θα κατανοησουμε αμφοτεροι τις "γραμμες"που τραβαμε στη ζωη μας.
Τελικα"Η εξασφαλιση της ευτυχιας μου ειναι ενα καθηκον(τουλαχιστον εμμεσο)γιατι το γεγονος πως δεν ειμαι ικανοποιημενος απο την κατασταση μου,πως ζω πιεσμενος απο ενα σωρο εγνοιες και με ανικανοποιητες αναγκες,θα μπορουσε ανετα να αποτελεσει ενα μεγαλο πειρασμο για παραβαση των καθηκοντων μου".Απο το βιβλιο "Η αεναη ευφορια"-Π.ΜΠΡΥΚΝΕΡ

Κι αν ακομα δεν εχεις πειστει για του λογου το αληθες,οτι δηλαδη δουλεια=ρουτινα για τον υπαλληλο,καθημερινοτητα και σχεση=μαγεια,ψυχικη χημεια οριστε και η χαριστικη βολη παλι απο την αεναη ευφορια,τον αυτοσκοπο της ζωης για μενα:
Η καθημερινοτητα,(σημ.:ο εργασιακος χωρος ανηκει σε αυτην)χωρος μιας αδιακοπης επαναληπτικοτητας,ουδετεροποιει τα παντα,καταργει τις αντιθεσεις,ισοπεδωνει τα περιεχομενα,συνιστα αυτη τη δυναμη του ακαθοριστου που πνιγει ερωτες,αισθηματα,θυμους,ελπιδες μεσα σε ενα ειδος αδιαφοροποιητης ζελατινας.Να γιατι διαψευδει καθε ελπιδα πως θα μπορουσαμε να παραγγειλουμε την ευτυχια ετσι καθως παραγγελνουμε ενα γευμα:η καθημερινοτητα τη διαλυει,τη χωνευει,σβηνει τη γευση της μολις εκεινη μας παρουσιαστει.Ειναι μια μηχανη που αυτοσυντηρειται και λειτουργει διχως εξωτερικη τροφοδοτηση.Το να σηκωθεις απο το κρεβατι,να ντυθεις,να φας,να πας στη δουλεια,αυτες οι απλες πραξεις απαιτουν ενα υπερανθρωπο κουραγιο."γνωριζα εναν Αγγλο"ελεγε ο Γκαιτε,"που κρεμαστηκε για να μην εχει να δενει την γραβατα του καθε πρωι".Αν θελουμε ενα δημιουργικο εργο,πρεπει να το αποσπασουμε με κοπο απο την ατονια,απο τη συμπαγη μαζα των ημερων.Και ο αληθινος ερωταςειναι αυτος που παιρνει το ρισκο της καθημερινοτητας,που τολμαει να την αψηφησει και δεν βγαινει πολυ γρηγορα νικημενος,φθαρμενος απο αυτην.Η καθημερινοτητα στερειται απο ενα κατεξοχην παθητικο στοιχειο:το σασπενς.Τιποτα σε αυτην δεν αποτελει αντικειμενο μιας προσμονης,μιας ανατριχιλας,αφου τα παντα αναμασιουνται επ'απειρον...

Σορρυ για το μακροσυρτο κειμενο ομως θεωρησα χρεος μου να δειξω εναν απο τους αλλους δρομους,οχι τον ευθυ του spy.Για να γνωρισουν και οι υπολοιποι μια διαφορετικη οπτικη στο θεμα.
Στους διαφωνουντες για τις 3 κεντρικες παραλλαγες να πω ακομα οτι θα συμφωνησω οτι υπαρχει και 4η αποψη εξισου κεντρικη.Αν υποθεσουμε οτι οι 3 "δρομοι"φτιαχνουν ενα σταυροδρομι μεταξυ τους και οτι ο διαβατης διαλεγει εναν απο αυτους καθοτι το πισω το γνωριζει καλα(απο κει ερχεται)θα διαλεξει σιγουρα ή αριστερα ή ευθεια μποστα ή δεξια.Διοτι ο 4ος δρομος μας διαλεγει αυτος,ειναι σε αλλο επιπεδο.Φανταστειτε τον στο παραδειγμα με το σταυροδρομι οτι ο 4ος δρομος ειναι μια ευθεια απο πανω(ουρανος)μεχρι κατω(μεσα στη γη,εγκατα κι ακομα παραπερα).Για να γινω πιο κατανοητος ενημερωτικα αναφερω την 4η αποψη,ιδια σε ολα τα θεματα:"Τιποτα δεν ειναι πιο σημαντικο απο το αγγιγμα του θανατου.-"(!!!)

ΟΤΑΝ Η ΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΕΙΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ. ΕΓΩ ΘΑ ΕΚΟΒΑ ΦΛΕΒΕΣ.
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΤΩΝΙΚΑ.

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε