Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μα τι αποζητούν οι άνδρες τελικά;

Σελίδα : 1

Sweet_Angel_26

# 1 στις 24/6/2006
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Μα τι αποζητούν οι άνδρες τελικά;

Καλησπέρα...
Θέλησα να γράψω σε σας μήπως βρω απάντηση στο θέμα που με απασχολεί. Είμαι 26 ετών, όμορφη (έτσι λένε τουλάχιστον), μορφωμένη, νοικοκυρά και καλό παιδί. Ξέρω τι θέλω στη ζωή μου και ξέρω τι θέλω από τους άνδρες. Ειλικρινές ενδιαφέρον και αγάπη. Επειδή ξέρω τι θέλω από τους άνδρες, όταν βρω κάποιον που με ενδιαφέρει ανοίγομαι και του φέρομαι άψογα. Ούτε καταπίεση, ούτε σκηνές και είμαι τρυφερή και γλυκιά μαζί τους. Όμως τελικά δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει και στις τελευταίες μου δυο σχέσεις αποχώρησαν εκείνοι...Και για την ακρίβεια εξαφανίστηκαν...Πόσο απελπιστικά άνανδρο το θεωρώ αυτό...Κι επειδή είμαι πολύ αξιοπρεπής δεν έκατσα να ασχοληθώ περαιτέρω μαζί τους. Αν με ήθελαν πραγματικά θα έμεναν μαζί μου...Σκέφτομαι οτι τελικά είναι λάθος μου το να "δίνομαι" σε κάποιον χωρίς να τον ταλαιπωρήσω...Τελικά μόνο αν ταλαιπωρήσεις έναν άνδρα σε σέβεται...Συμφωνείτε; Η΄τέλοσπάντων αν κάνω κάπου λάθος, που κάνω λάθος; Βαρέθηκα να είμαι μόνη μου και να μπαίνω στη διαδικασία να "ψάχνω" για πιθανούς συντρόφους...

THX1138

# 2 στην 1/7/2006
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 117
Δεν είμαι "Ειδικός" αλλά επέτρεψέ μου να πω τη γνώμη μου αφού δεν έχει απαντήσει κανείς άλλος. Νομίζω ότι δεν έπεσες στον κατάλληλο. Κι αυτό γιατί αν είσαι όντως όπως περιγράφεις εγώ προσωπικά θα σε είχα κορώνα στο κεφάλι μου! Δε νομίζω ότι φταις εσύ, οπότε αφού σε άφησαν κάτι άλλο γύρευαν και προφανώς δε σου άξιζαν. Καλά έκανες και δεν ασχολήθηκες περαιτέρω.

Για την άποψη ότι "μόνο αν ταλαιπωρήσεις έναν άνδρα σε σέβεται" εγώ διαφωνώ, τουλάχιστο για τον τύπο του άνδρα που φαίνεται ότι ψάχνεις. Για άλλους μπορεί να ισχύει, δεν ξέρω δεν είμαι από αυτούς.

Κάνε υπομονή, συνέχισε να ψάχνεις και από εδώ (αφού μένεις Αθήνα η αναζήτηση μελών θα σου βρίσκει ΠΟΛΥ κόσμο) και τελικά θα βρεις τον καλό σου Όποιος ψάχνει, βρίσκει...

LLAFILOLOGY1

# 3 στις 14/10/2006
author
Γυναίκα / 35 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 13
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ...ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΜΕ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΠΕΣΕΣ ΣΤΟΝ ΤΥΠΟ...ΦΤΥΣΕ ΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΡΕΣΕΙ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΟΣΟ ΚΑΛΑ ΚΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΦΕΡΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΝ..ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑ ΚΟΙΝΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΥΠΑΡΚΤΟ..ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΩΣΤΟΙ ''ΟΙΚΟΓΕΝΙΑΡΧΕΣ" ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΒΑΣΙΣΤΕΙ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΜΕΡΙΣΤΗ ΑΓΑΠΗ..
ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΙΖΕΡΙΑΖΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΟΝΙΔΗ...
ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΒΑΛΤΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΔΕΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΑΝΔΡΕΣ"ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ..ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ..

petrelenaki

# 4 στις 10/11/2006
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
αν και εχει περασει καιρος απο τοτε που εγραψες το προβλημα σου,μπαινω στον πειρασμο να σου πω κι εγω καποια πραγματα..
οι γυναικες συνηθως ΄'κολλαμε΄' με τετοιους τυπους,ζορικους,δηθεν ανεξαρτητους,μαγκες κτλ.μπορει στην αρχη να ενθουσιαζονται οταν βλεπουν μια ωραια κοπελα και να θελουν να την κατακτησουν,αλλα αν δεν ερωτευτουν αληθινα καποια και δε τη βλεπουν μονο σαν καποια με την οποια θα προσπαθησουν να ξεπερασουν μια προηγουμενη σχεση η ερωτα συνηθως χωρις ανταποκριση,δεν προκειται να σε καταλαβουν ποτε οσο καλη και αν εισαι.δινομαστε,ανοιγομαστε γιατι το θελουμε εμεις αλλα και εκεινοι απ οτι μας λενε και στο τελος βγαινουμε φταικτες,λαθος,οχι τοσο εξυπνες,επιπολαιες,ανωριμες.μου εχει τυχει.κι εκει που ο αλλος στην αρχη με θεωρουσε την ωραιοτερη,εξυπνοτερη και ενδιαφερουσα γυναικα του κοσμου,ολα αλλαξαν.εκεινος δεν εφυγε αλλα προσπαθησε να με κανει να φυγω εγω με τη συμπεριφορα του.γυρισε πισω και ζητουσε συγνωμη,τον δεχτηκα,ξαναχωρισαμε ξαναγυρισε με κλαματα.δεν αλλαξε στο παραμικρο.εγωισμος,πολλα απωθημενα και εγω να ειμαι ερωτευμενη.εκεινος ομως αδιορθωτος.ε, αυτο δεν ειναι ερωτας,ειναι αρρωστια.απογοητευτηκα,εκλαψα,εφτασα στα προθυρα της καταθλιψης για χαρη του.το μυαλο μου ομως που ειναι πιο δυνατο απο την καρδια μου με εκανε να μην κανω κακο στον εαυτο μου.δεν ειμαι μικρη.ειμαι 30.κ ηταν δυσκολο.πρωτη φορα μου συμπεριφερονταν ασχημα κ δεν ημουν προετοιμασμενη.ολοι μου λενε οτι εκει εξω υπαρχουν τοσοι ανδρες να διαλεξω,γιατι εχω αυτη την πολυτελεια λογω εμφανισης και κουλτουρας αλλα ημουν ερωτευμενη.και ειμαι ακομα.θα περασει ομως,ειναι σιγουρο.ολες καποια στιγμη την παταμε.τετοιες ιστοριες μας κανουν πιο σοφες.πληγωνουν βεβαια ειδικα τις πιο ευαισθητες.και μας κανουν επιφυλακτικες.ρισκο ειναι η ζωη.δε θα σου πω οτι την επομενη φορα δε θα πληγωθεις.η ψυχη του ανθρωπου ειναι αβυσσος.απλα σου ευχομαι να σταθεις τυχερη και ο επομενος να ειναι αυτο που θες ,και εσυ αυτο που ζητα εκεινος.να εισαι η μοναδικη γι αυτον.οι περισσοτεροι ειναι ανωριμοι συναισθηματικα γιατι κανεις δεν τους εμαθε να ειναι αλλιως.κανουν σχεσεις χωρις λογο.ισως μονο απο ανασφαλεια.ισως γιατι δεν μπορουν μονοι τους.εσυ δε χρειαζεται να αλλαξεις γιατι θα χασεις τον εαυτο σου.απλα να επιλεξεις καλυτερα και να σταθεις τυχερη.σας κουρασα αλλα το χρειαζομουν κι εγω να μιλησω.συγκρατημενα μεν,αληθινα δε.χαιρετω

# 5 στις 10/11/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by Sweet_Angel_26
Είμαι 26 ετών, όμορφη (έτσι λένε τουλάχιστον), μορφωμένη, νοικοκυρά και καλό παιδί.

Για να κάνω λίγο το συνήγορο του διαβόλου...
Ο τρόπος που περιγράφεις τον εαυτό σου, καθώς και το ίδιο το νικ σου, για μένα κραυγάζουν από μακρια "είμαι γυναίκα για σπίτι", τουτέστιν "ψάχνω να αποκατασταθώ"

Εάν αυτό ισχύει, ενδεχομένως να αποτελεί ένα λόγο απομάκρυνσης των συντρόφων σου από σένα...

nikoleta_17_

# 6 στις 10/11/2006
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Αργολίδας / Αργος
Απαντήσεις: 3
ΜΗΠΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΗΜΕΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΨΩΝΑΡΑ??????ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΙΚΡΑΝΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΗΛΩΝΕΙΣ.......ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΟΥ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ''ΚΑΝΕΙ'' ΞΑΝΑ.....ΜΗΝ ΠΕΝΕΥΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΧΑΝΕΙΣ ΟΛΑ....

anezoyla

# 7 στις 14/11/2006
author
Γυναίκα / 63 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 41
ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΣΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ .ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΞΙΞΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΙ ΠΕΡΝΟΥΜΕ . ΠΑΝΤΩΣ Η ΖΩΗ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΡΗΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΖΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΟΥ ΣΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ

midiaalkisti

# 8 στις 29/11/2006
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Akou !
Kapoios eipe kapote oti oi antres einai san ta skylia.Opws ta skylia mirizontai ton fobo etsi kai oi antres mirizontai tis apelpismenes gynaikes.An anoikeis se autin tin katigoria allaxe ardin simperifora , an pali den eisai ayto poy proipa tote yparxei alli mia parimia pou leei oti oi pou.... kai oi treles exoun tis tyxes tis kales.Apofasise ti thes na eisai stin zoi sou kai me poi kostos an kai ego pisteyw pws an tha xalarwsis kai stamatiseis na skeftesai me stegan opws "twra exw sxesi , exw desmo kai epidesmo ....tote ta kalytera tha erthoyn!!!
Dise ayto pou eisai pragmatika , mia nea omorfi kai exypni gynaika pou tin oloklirosi tin vriski stin syntrofikotirta kai oxi stous "tytlous"pou exei valei i koinwnia.
Eimai sigouri pws ola tha sou pane poly kala kai oti vadisis se monopatia eytixias arkei na eisai kai esy anoixti.Filia polla....

lady_username

# 9 στις 29/1/2007
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 63
oute aftoi kseroun ti theloun!! ypomonh! apla mhn anoigesai aptin arxh,oi perissoteroi to fovountai..na sai aneksarthth k na xeis th diki sou zwh..aftos na nai kei gia na sthn kanei kalyterh alla oxi gia na nai olh sou h zwh...
eimai sigourh oti tha vreis afton pou sou aksizei..kalh tyxh!

antio_zoh

# 10 στις 31/1/2007
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιοι Ανάργυροι
Απαντήσεις: 8
Προς lady_username

'oute aftoi kseroun ti theloun'
Απαντηση: δηλαδη εσεις οι γυναικες ξερετε τι θελετε?...

'apla mhn anoigesai aptin arxh'
Απαντηση: δηλαδη δειξε ενα προσωπο το οποιο δεν εχει σχεση με αυτο που εισαι πραγματικα...

lady_username

# 11 στις 31/1/2007
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 63

προς αντιο ζωι

mallon pareksigises ta logia mou i den ekfrastika swsta..otan lew min anoigesai ennow na min deixnei ypervolika synaisthimata aptin arxi..oxi na katapiezetai oute na prospoieitai alla na sigourevetai gia ta synaisthimata tis..stin arxi eimaste toso enthusiasmenoi pou polles fores parasyromaste k ypervaloume synaisthimatika..den symvoulevw na deiksei ena allo proswpo alla na min ypervallei..emeis oi gynaikes zitame apla pragmata ta opoia an mas ta dwseis tha meinoume mazi sou..alla eseis thelete px na eimaste aneksartites alla molis sovarepsei i sxesi k leme ti niwthoume lete oti eksartwmaste ypervolika apo sas k mas thelete aneksartites pali..gt apla sas fovisan afta pou niwthoume..eleos..

# 12 στις 31/1/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by lady_username
emeis oi gynaikes zitame apla pragmata ta opoia an mas ta dwseis tha meinoume mazi sou..alla eseis thelete px na eimaste aneksartites alla molis sovarepsei i sxesi k leme ti niwthoume lete oti eksartwmaste ypervolika apo sas k mas thelete aneksartites pali..gt apla sas fovisan afta pou niwthoume..eleos..

σε δικαιολογω ακομα λογω οτι εισαι 20 χρονων κοριτσακι....

DAVINCI_400

# 13 στις 4/2/2007
author
Ανδρας / 35 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Απαντήσεις: 12
Αγαπητή sweet
να είσαι σίγουρη ότι ο άλλος δε σε σέβεται με το να τον ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΊΣ!! Οσο για το πρόβλημα σου, όταν κανείς μια σχέση να μην δίνεις μόνο, να περιμένεις να πάρεις κι'όλας!και αν δεν παίρνεις τότε φύγε πρώτη!ίσως το ότι είσαι τόσο καλή να αγχώνει τους άλλους!! μπορεί επίσης να μη κανείς εσυ κάτι λάθος και απλά να γνωρίζεις συνεχώς λάθος άτομα!!πάντως μην ανησυχείς,μικρή είσαι θα τον βρεις και τον πρίγκιπα!!!καλή τύχη!!!
* δαβινψι *
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost