Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ποτε θα παψω να ανησυχω??χιχιχι

Σελίδα : 1

anhsixia

# 1 στις 9/7/2006
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Σάμου / Πυθαγόρειο
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 99
'Aρεσαν+: 0%

ποτε θα παψω να ανησυχω??χιχιχι

καλησπερα...ο τιτλος μου μπρει να ειναι χιουμοριστικος ειναι ομως και ρεαλιστικος...ξερετε κατι ειμαι 21 ετων,δεν εχω καποιο εμφανισιακο προβλημα αντιθετως...κοινωνικη ειμαι,αγαπητη απο τους γυρω μου ειμαι κλπ κι ομως εχω καταλαβει μεσα απο ενα χωρισμο οτι δετα εχω βρει με τον εαυτο μου.για π.χ.δεν ημουν ερωτευμενη με τον συντροφο μου αλλα τρελεινομαι στην ιδεα να τον δω με αλλη,και πολλες φορες γυριζα γιατι δε ηθελα να δω κατι τετοιο....γενικα κανω πολλες συγκρισεις κλπ...σκεφτομαι να παω σε εναν ψυχολογο να με οηθησει να βαλω σε τξη τις σκεψεις μου...τι λετε???

anemona_62

# 2 στις 9/7/2006
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Καλησπέρα Ανησυχία
Μια επίσκεψη στον ψυχολόγο ποτέ δεν έβλαψε, απεναντίας μπορεί να σε βοηθήσει. Πάντως δε βλέπω λόγο ανησυχίας, μια ανασφάλεια μόνο, που μπορεί να είναι και λόγω ηλικίας. Να είσαι περήφανη γι αυτό που είσαι και να μη μπαίνεις σε τρυπάκια σύγκρισης και ανταγωνισμού. Είσαι ό,τι είσαι και όποιος είναι κοντά σου είναι γι αυτό. Για τους υπόλοιπους.... ας μην εκφραστώ καταλλήλως, δεν το επιτρέπει η ανατροφή μου!
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

# 3 στις 10/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
αυτο καλη μου ειναι εγωισμος!!!! απο εγωισμο δεν θες να τον δεις με αλλη παρολο που λες οτι δεν εισαι ερωτευμενη μαζι του!!!!

μηπως τον θελεις ακομα και δεν το παραδεχεσαι στον εαυτο σου...???
η θα σε πειραξει αν βρει καποια "καλυτερη" απο σενα????

πολλοι εχουμε περασει απο αυτην την φαση!!! ναι μεν μπορει να λεγαμε οτι τον ξεχασαμε/ξεπερασαμε αλλα μολις τον ειδαμε με αλλη... ποιος ειδε τον θεο και δεν τον φοβηθηκε...

ειμαι κατα των ψυχολογων... εδω με προβλημα καταθληψης που ξεσπασε σε ξηροδερμια και παραλιγο να μου σημαδεψει το προσωπο για παντα και δεν πηγα... το ξεπερασα μονη μου... σκεφτηκα... μιλησα εδω με τα παιδια... και ομολογω οτι με ταρακουνησαν αρκετα ωστε να καταφερω να σηκωσω κεφαλι...

forster

# 4 στις 18/2/2007
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Τωρα βεβαια το θεμα αυτο το εθεσες παλιοτερα, αλλα ειμαι καινουριος εδω. Έμεινα σ'αυτο που ειπες οτι ισως να μη τα εχεις βει με τον εαυτο σου και θυμηθηκα χθες (18-02-07) που μιλουσαμε, και πειραχτικά σου είπα το ιδιο πραγμα!! οτι σαν ανησυχο πνευμα δεν τα εχεις βρει με τον εαυτο σου..
Λοιπον, οι ψυχολόγοι βοηθανε, αλλά το πιο πιθανο ειναι να σου πουνε 2-3 σοφιες που μαθανε στο πανεπιστημιο η που διαβασανε σε καποιο βιβλιο καποιοου φιλοσοφου που θαυμαζουνε.
Καθε σχεση ειναι ξεχωριστή και καθε σχεση εχει τη δικη της ξεχωριστη ομορφια, ξεχωριστες εμπειριες και σιγουρα ξεχωριστες ιδιαιτεροτητες.
Αυτα που ενοιωσες συμβαινουν στις περισσοτερες σχεσεις και σιγουρα δεν ειναι κατι τραγικό. Αργά η γρήγορα ξεπερνιέται, μαθαινεις απ' αυτα και τα θυμασαι χαμογελώντας.
Τελος, πιστευω πως δεν πρεπει να επιτρεψεις σε εναν αγνωστο (ψυχολογο) να βαλει σε ταξη τις σκεψεις που περιτριγυριζουν το μυαλουδακι σου... Κι αν θελησεις να τις αναδιαμορφωσεις, να τις ανακατεψεις η να ανατρεξεις σ' αυτες.? θα ρωτησεις παλι αυτον πως θα το κανεις?? Θα του ζητησεις user guide του μυαλου σου?????
Το πως θα μπουν οι σκεψεις σου σε ταξη, καλυτερα απο ολους το ξερεις εσυ!
φιλια...

# 5 στις 26/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
ανησυχια μου εγω σε κατι μπερδευτηκα..... τελικα εισαι 21(που γραφεις)..., 22(που μουχες πει prive).... η 23 που γραφεις στο προφιλ??????????????????????????????????
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε