Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ελεύθερη σχέση SOS!!!

Σελίδα : 1

tzenaki

# 1 στις 15/7/2006
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

Ελεύθερη σχέση SOS!!!

Σας έχω ξαναναφέρει ότι αντιμετωπίζω πρόβλημα με αυτόν που είμαι ερωτευμένη.Αύτος θέλει ελεύθερη σχέση ενώ εγώ κανονική.Δεν το έχουμε συζητήσει ποτέ αλλά το έχουμε αφήσει να εννοηθεί.Το θέμα είναι οτι δεν τον γνωρίζω αρκετά καλά ώστε να έχω το θάρρος να του πώ τι θέλω και εκτός αυτού φοβάμαι πολύ (είμαι σίγουρη σχεδόν) οτι η απάντηση δεν θα είναι αυτή που θα θέλω.
Δεν θέλω να τον χάσω με τίποτα και ξέρω οτι αν του μιλήσω για αυτό θα φοβηθεί και θα φύγει.
Τι να κάνω;
Όποιες ιδέες η απόψεις επι του θέματος δεκτές.
Ευχαριστώ!

Nikoyla27

# 2 στις 15/7/2006
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 1.737
Katthise ki apolause ton erwta pou zeis..

kai...pou ksereis?

mporei kapia stigmi na to fereis to thema sta metra sou..

aloste auta geinonte me ton xrono!!

kala na pernas ..opows kai na xei!

anemona_62

# 3 στις 15/7/2006
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Να το συζητήσεις το θέμα Τζενάκι. Όχι ζορ-ζορινά, αλλά κάποια στιγμή που θα σου φανεί κατάλληλη, και συ θα είσαι ήρεμη και θα νιώθεις πολύ σίγουρη γι αυτά που θέλεις να πεις.

Πάντως έχω παρατηρήσει ότι με τους άντρες ισχύει το εξής, όταν μια σχέση ας πούμε μόνο ερωτική τραβάει σε μάκρος και υπάρχουν αισθήματα εκατέρωθεν και νιάξιμο, τότε κάποια στιγμή μετατρέπεται σε ...κανονική.

Ως τότε, μην έχεις άγχος, απόλαυσέ το, όπως λέει και η Νικούλα.
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

# 4 στις 15/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αγαπητή μου Τζένη
Θα συμφωνήσω κ εγώ, να απολαύσεις το παρών και μην ανησυχείς για το μέλλον αν ταιριάξεται δε θα χρειαστεί καν να του ζητήσεις να σοβαρέψετε τη σχέση σας, θα γίνει από μόνο του.
Απλώς εγώ θέλω να σταθώ σε ένα άλλο σημείο πάνω σε αυτά που μας ανέφερες. Τι σημαίνει γλυκιά μου "δεν τον γνωρίζω καλά" και "δεν έχω θάρρος" δε μιλάμε για το αφεντικό σου αλλά για τον άνθρωπο με τον οποίο έχετε μια Α σχέση. Δείξε λοιπόν και εσύ λιγο χαρακτήρα και αυτοπεποίθηση και μη φοβάσαι να εκφραστείς και όλα θα πανε καλά.

Ευχομαι το καλύτερο

lorna

# 5 στις 15/7/2006
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 446
Tζενάκι θα σου πω μιά ιστορία που ειναι πραγματικότητα...
Η κόρη μου ειχε γνωρίσει ένα τυπάκο που τσαμπουναγε κι αυτός την ίδια καραμέλα με τον δικό σου.. Ελεύθερη σχέση κλπ.. Η ιστορία γνωστή, κανόνιζε εκείνη με τις φίλες της, εκείνος ποτέ δεν ήξερε τι θα κάνει μέχρι την τελευταία στιγμή και κατά τις 12 το βράδυ την έπαιρνε στο κινητό και της έλεγε να βρεθούνε, εκείνη όπως καταλαβαίνεις παράταγε τη παρέα της (που είχαν αρχίσει να εκνευρίζονται μ΄αυτή τη συμπεριφορά) για να τρέχει σαν τρελή πίσω απο τον κύριο μαλ@ακα..
Οσες προσπάθειες κι αν έκανε να συζητήσουνε το θέμα και να αλλάξει τη κατάσταση έπεφταν στο κενό. ΄Ετσι πέρναγε ο χρόνος και η ιστορία αυτή κράτησε 2 χρόνια (χαράς στην υπομονή της)
Κάποια στιγμή κουράστηκε η μικρή, τάφτιαξε με ένα πολύ καλό παιδί που ήταν πρόθυμος να δεσμευτεί και να ειναι δίπλα της, και ειναι τώρα πολύ ευτυχισμένη και ήρεμη. To αστείο ειναι οτι ο τυπάκος με την ελεύθερη σχέση, γύρισε κάποια στιγμή και την παρακάλαγε.....
Δε μπορώ να πω οτι εχει τη καψούρα που είχε με τον άλλον (γιατί αυτές οι καταστάσεις σε καψουρεύουν απο μόνες τους) αλλά περνάει πάρα πολύ καλά.
Εύχομαι κορίτσι μου να παραδειγματιστείς απο τέτοιες ιστορίες και να ξεκόψεις την κατάσταση, γιατί όλοι αυτοί οι τύποι θεωρούν τον εαυτό τους πολύ έξυπνο και παίζουν με τον ψυχισμό και την υπομονή της κάθε κοπέλας.
Νομίζω οτι σου αξίζει κάποιος που τουλάχιστον να σε σέβεται και να σε υπολογίζει.
Φιλικά..
Lorna

tzenaki

# 6 στις 16/7/2006
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 11
Σας ευχαριστώ πολύ όλους!
Είναι δύσκολα τα πράγματα πιο πολύ για μένα γιτί ψυχολογικά είμαι χάλια.
Άλλα δεν μπορώ να το λείξω! Δεν οτι θα το αντέξω...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε