Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

τι γινεται?

Σελίδα : 1

victoriageras

# 1 στις 21/7/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 34
'Aρεσαν+: 0%

τι γινεται?

δεν ξερω αν ειναι και καταλληλο το θεμα για να ρωτησω,αν δεν ειναι συγνωμη.τον νοεμβρη αρχισα να βγαινω με ενα παιδι.ερωτας με την πρωτη ματια.τα παντα πηγαιναν καλα πολλεσ πρωτιες(η 1 που ειπε σ'αγαπω,η πρωτη που πηγε σπιτι στους δικους του,η κανονικη σχεση του,η πρωτη που εφαγε φλασια και την χωρισε γενικα πολλες πρωτιες ειχαμε μαζεμενες).λοιπον 1 εβδομαδα τελειως αλλαγμα στον χαρακτηρα του και ξαφνικα εχετε ενα τηλ.μια δν θελω να χωρισω απο την αλλη δν μπορω σε θελω στην ζωη μου και αλλα τετοια.δηλωσα βεβαια οτι εγω δενθελω να ειμαι στην ζωη σου με κανενα αλλο τροπο εκτος του ερωτικου και αν θελεις κατι κανεις εσυ κινηση.ενα μηνα μετα ηρθε μηνυμα γενικου ενδιαφεροντοσς(μεσαζωντας μεταξυ μας υπαρχει και φοβερος για να τα μαθανει αυτα τα γενικα)και εγω επειδη δεν ειχα μπαταρια το ειδα στις 4 να μην τα πολυουραζω.εχασε το κινητο του εψαξε βρηκε το τηλεφωνο μου,επε την θεικη ατακα οτι εγω τα παραειπα οσον αφορα τα αισθηματικα μου αλλιως θα τον ειχα παρει ενα τηλ ηδη και κανω το μεγαλο βημα και τον περνω μετα απο μηνες προτεινει μονος του να παμε για καφε τελικα και επειτα προτεινει να παμε για μπανιο και εω αρχικα ητα να ερθει αλλο ενα αντιστοιχο με εμας ζευγαρι ηρθαν και δυο φιλοι του και απ'οτι μθα μετα εκεινος ειχε πει στα παιδια(το ζευγαρι)να ερθουν.στο μπανιο φιλικοτατος αλλα το βλαμμενο γενικα δεν ειναι το στυλ που ανοιγεται και κανει μπαμ τι θελει?
καποιο πιο αντικειμενικο συμπερασμα γιατι εγω δεν εχω βγαλει ακρη του τι παιζει.

Nikoyla27

# 2 στις 21/7/2006
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 1.737
δεν καταλαβα τιποτα!

# 3 στις 21/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
δεν ξερω αν ειναι και καταλληλο το θεμα για να ρωτησω,αν δεν ειναι συγνωμη.

τον νοεμβρη αρχισα να βγαινω με ενα παιδι.ερωτας με την πρωτη ματια.τα παντα πηγαιναν καλα

πολλεσ πρωτιες(η 1 που ειπε σ'αγαπω,η πρωτη που πηγε σπιτι στους δικους του,η κανονικη σχεση του,η πρωτη που εφαγε φλασια και την χωρισε γενικα πολλες πρωτιες ειχαμε μαζεμενες).

λοιπον 1 εβδομαδα τελειως αλλαγμα στον χαρακτηρα του και ξαφνικα εχετε ενα τηλ.μια δν θελω να χωρισω απο την αλλη δν μπορω σε θελω στην ζωη μου και αλλα τετοια.

δηλωσα βεβαια οτι εγω δενθελω να ειμαι στην ζωη σου με κανενα αλλο τροπο εκτος του ερωτικου και αν θελεις κατι κανεις εσυ κινηση.

ενα μηνα μετα ηρθε μηνυμα γενικου ενδιαφεροντοσς(μεσαζωντας μεταξυ μας υπαρχει και φοβερος για να τα μαθανει αυτα τα γενικα)και εγω επειδη δεν ειχα μπαταρια το ειδα στις 4 να μην τα πολυουραζω.
εχασε το κινητο του εψαξε βρηκε το τηλεφωνο μου,επε την θεικη ατακα οτι εγω τα παραειπα οσον αφορα τα αισθηματικα μου αλλιως θα τον ειχα παρει ενα τηλ ηδη και κανω το μεγαλο βημα

και τον περνω μετα απο μηνες προτεινει μονος του να παμε για καφε τελικα και επειτα προτεινει να παμε για μπανιο και εω αρχικα ητα να ερθει αλλο ενα αντιστοιχο με εμας ζευγαρι ηρθαν και δυο φιλοι του και απ'οτι μθα μετα εκεινος ειχε πει στα παιδια(το ζευγαρι)να ερθουν.

στο μπανιο φιλικοτατος αλλα το βλαμμενο γενικα δεν ειναι το στυλ που ανοιγεται και κανει μπαμ τι θελει?
καποιο πιο αντικειμενικο συμπερασμα γιατι εγω δεν εχω βγαλει ακρη του τι παιζει.
----------------------

Κοίτα να δεις! Η πρώτη φορά που θα συμφωνήσω με τη Νικούλα!

Βρε Νικούλα, να μη σε ματιάσω! Τρόμαξα να σε γνωρίσω βρε συ, αγνώριστη έγινες τώρα που έβγαλες τα greeglish! Δε σου πήγαιναν καθόλου. Ενώ με τα ελληνικά... κούκλα!! Φτου! φτου! φτου!!

victoriageras

# 4 στις 21/7/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη

ακριβως οπως τα λεω

κοριτσια!οπως ακριβως σας τα ειπα ετσι εγιναν!ουτε σαλτσες ουτε λοιπες αηδιες!εδω και 6 μηνες η παρεα δεν μπορει να βγαλει συμπερασμα και το σκηνικο με το μπανιο εγινε την προηγουμενη εβδομαδα!γι'αυτο ρωταω εσας μπας και καταλαβατε τιποτα που δεν καταλαβα εγω!
αν μου πειτε τι ακριβως δεν εχετε καταλαβει τοτε θα χαρω να το διευκρινισω,μπας και βγαλουμε νοημα ολη μαζι γιατι ο ποιητης μου καθισε λιγο δυσκολος καισας μιλαει ανθρωπος που στα κειμενα στο σχολειο και ειδικα στην αναλυση κατω του 18,5 δεν επεφτε!!!!!

φιλακια

# 5 στις 21/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by victoriageras
εδω και 6 μηνες η παρεα δεν μπορει να βγαλει συμπερασμα
φιλακια

ρε μαστορινα,εδω η παρεα σου εχει 6 μηνες που ασχολειται και ακρη δεν εβγαλε,θα τα καταφερουμε εμεις σε 6 ωρες..???
καισας μιλαει ανθρωπος που στα κειμενα στο σχολειο και ειδικα στην αναλυση κατω του 18,5 δεν επεφτε!!!!!
ω καιροι,ω ηθη...
και.....σε ποιο σχολειο πηγαινες, ειπες.???

mmm35

# 6 στις 21/7/2006
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 1.360
Θα προσπαθήσω να κάνω μια ανάλυση του κειμένου.

Τα έφτιαξες με κάποιον το Νοέμβριο. Μετά από 3,5 μήνες σε χωρίζει γιατί έφαγε φλασιά. Μία εβδομάδα μετά σου τηλεφωνεί και σου λέει ότι δεν μπορεί και σε θέλει στη ζωή του, αλλά δεν θέλει να χωρίσει από την άλλη(??). Εσύ ξεκαθάρισες ότι τον θέλεις στη ζωή σου μόνο ερωτικά, αλλά με κανέναν άλλο τρόπο. Ένα μήνα μετά έρχεται μήνυμα γενικού ενδιαφέροντος, το οποίο εσύ το είδες αρκετά αργότερα. Μετά σε παίρνει τηλέφωνο και σου λέει ότι τα παραείπες(?) και κανονικά θα έπρεπε να τον έχεις πάρει ένα τηλέφωνο. Μετά από μήνες του τηλεφωνείς και σου προτείνει να πάτε για καφέ και τελικά για μπάνιο και ενώ ήταν να έρθει ένα ζευγάρι μαζί σας, ήρθαν και δύο φίλοι του. Αυτός ήταν φιλικότατος κατά τη διάρκεια του μπάνιου, αλλά συμπέρασμα δεν βγήκε.

Έτσι έγιναν τα πράγματα;

# 7 στις 21/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οχι βρε mmm,

από τη μια (μεριά) δεν ήθελε να χωρίσει
κι από την αλλη (μεριά) ήθελε να μείνει μόνος

κι από τη μια (μεριά) τελικά τη χώρισε
ενώ από την άλλη (μεριά) στραπατσαρίστηκε κι ο εγωισμός του, γιατί η κοπέλα του' ταζε λαγούς με πετραχήλια αλλά μόλις χώρισαν εξαφανιαζόλ εντελώς...

κοινώς,

ο τύπος έφαγε φλας και έφυγε (λογικόν)
μετά τον έπιασε η ανασφάλεια - ρε λες να μου΄λεγε λόγια του αέρα (λογικόν)
μετά έκανε μια αναγνωριστική για να επιβεβαιώσει τον εαυτό του (λογικόν)
μετά κάτι άλλο περίμενε και δεν ήρθε
να αισθανθεί κάτι ;
να πάρει μιαν απόφαση;
να δει κάτι στην κοπέλα;
κάτι άλλο, άσχετο;
ουδείς γνωρίζει...

mmm35

# 8 στις 21/7/2006
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 1.360
Τελικά katze εσύ τα κατάλαβες καλύτερα τα πράγματα. Εγώ ακόμη το ψάχνω.

# 9 στις 22/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by MANINA_
δεν ξερω αν ειναι και καταλληλο το θεμα για να ρωτησω,αν δεν ειναι συγνωμη.

τον νοεμβρη αρχισα να βγαινω με ενα παιδι.ερωτας με την πρωτη ματια.τα παντα πηγαιναν καλα

πολλεσ πρωτιες(η 1 που ειπε σ'αγαπω,η πρωτη που πηγε σπιτι στους δικους του,η κανονικη σχεση του,η πρωτη που εφαγε φλασια και την χωρισε γενικα πολλες πρωτιες ειχαμε μαζεμενες).

λοιπον 1 εβδομαδα τελειως αλλαγμα στον χαρακτηρα του και ξαφνικα εχετε ενα τηλ.μια δν θελω να χωρισω απο την αλλη δν μπορω σε θελω στην ζωη μου και αλλα τετοια.

δηλωσα βεβαια οτι εγω δενθελω να ειμαι στην ζωη σου με κανενα αλλο τροπο εκτος του ερωτικου και αν θελεις κατι κανεις εσυ κινηση.

ενα μηνα μετα ηρθε μηνυμα γενικου ενδιαφεροντοσς(μεσαζωντας μεταξυ μας υπαρχει και φοβερος για να τα μαθανει αυτα τα γενικα)και εγω επειδη δεν ειχα μπαταρια το ειδα στις 4 να μην τα πολυουραζω.
εχασε το κινητο του εψαξε βρηκε το τηλεφωνο μου,επε την θεικη ατακα οτι εγω τα παραειπα οσον αφορα τα αισθηματικα μου αλλιως θα τον ειχα παρει ενα τηλ ηδη και κανω το μεγαλο βημα

και τον περνω μετα απο μηνες προτεινει μονος του να παμε για καφε τελικα και επειτα προτεινει να παμε για μπανιο και εω αρχικα ητα να ερθει αλλο ενα αντιστοιχο με εμας ζευγαρι ηρθαν και δυο φιλοι του και απ'οτι μθα μετα εκεινος ειχε πει στα παιδια(το ζευγαρι)να ερθουν.

στο μπανιο φιλικοτατος αλλα το βλαμμενο γενικα δεν ειναι το στυλ που ανοιγεται και κανει μπαμ τι θελει?
----------------------

Κοίτα να δεις! Η πρώτη φορά που θα συμφωνήσω με τη Νικούλα!

Βρε Νικούλα, να μη σε ματιάσω! Τρόμαξα να σε γνωρίσω βρε συ, αγνώριστη έγινες τώρα που έβγαλες τα greeglish! Δε σου πήγαιναν καθόλου. Ενώ με τα ελληνικά... κούκλα!! Φτου! φτου! φτου!!

βρε Μανινα

γιατι δεν βαζεις βρε πουλακι μου ενα quote απο πανω και μας κοψοχολιαζεις?
στην αρχη νομισα οτι ερωτευτηκες ενα παιδι και βγαινατε απο το Νοεμβρη

victoriageras

# 10 στις 24/7/2006
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη

οχι και ετσι

ρε παιδια δεν εταζα λαγους με πεταχειλια!οντως ειμουν και ειμαι εκει για αυτο τον ανθρωπο και οτι του ειπα ισχυει.αλλα και τρωει φλασια και με χωριζει και να τον παω και τηλεφωνο?να του πω τι?οτι σερνομαι στα πατωματα ελα ξεκολα με?μα ειναι λογικο?στο κατω κατω τησ γραφης αυτος ηθελε να χωρησουμε. και που τον πηρα μετα απο τοσο καιρο,μου γυρισαν τα μεσα εξω. δεν πιστευω οτι επρεπε να κανω το πρωτο βημα αλλα το εκανα και τωρα αυτος ειναι εξαφανισμενος!
και εκτος των αλλων γιατι να τον κυνηγησω εγω οταν εγω η ιδια δεν προκαλεσα τιποτα τετοιο??????????????

# 11 στις 24/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δε δικαιολογώ τον πρώην σου.

Απλά μερικοί άνθρωποι πιστεύουν πως όταν ακούνε "σ' αγαπώ" αυτό δεν ακυρώνεται από τη μια μέρα στην άλλη.
Ναι, ίσως περίμενε να τον πάρεις μερικά τηλέφωνα ας πούμε.

asximopapo

# 12 στις 24/7/2006
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 199

Παράθεση:
Originally posted by Nikoyla27
δεν καταλαβα τιποτα!

και ανησύχησα για λίγο....νόμιζα πως μόνο εγώ δεν κατάλαβα τίποτα!!!!

# 13 στις 24/7/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το καλαμπούρι είναι ότι το άτομο δεν εχει πάρει χαμπαρι ...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε