Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Συναδελφικες σχεσεισ...?

Σελίδα : 1

MBEMBHS

# 1 στις 3/8/2006
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αιτωλοακαρνανίας / Αγγελόκαστρο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

Συναδελφικες σχεσεις...?

Στην δουλεια μου,υπαρχει μια κοπελα η οποια μου αρεσει πολυ.Το προβλημα ειναι πως θα την πλησιασω.Γιατι στην δουλεια δουλευπυμε πολλα ατομα κ οτι γινεται,μαθενετε γρηγορα κ ακομα ποιο γρηγορα διστρευλονεται κ κουτσομπολευεται...Τι να κανω για να της πω αυτα που θελω χωρις να γινουμε βουκηνο στην δουλεια...?

DE PROFUNDIS

# 2 στις 3/8/2006
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 215
Φίλτατε, θα σου πω απλά μια κουβέντα που κι εγώ στην αρχή δεν της είχα δωσει πολύ βάση.
Μου την είχε πει ένας μεγαλύτερος συνάδελφος μου, σε μια παρόμοια με τη δική σου περίπτωση και από τοτε αποτελεί τροχοπέδη και τροφή για πολύωρη σκέψη πριν από κάθε κίνηση!!!
''Εκεί που τρώμε δεν κοπρίζουμε, Μήτσο'' !!!
Αυτά...
"Ο βίος βραχύς, η δε τέχνη μακρά, ο δε καιρός οξύς, η δε πείρα σφαλερή, η δε κρίσις χαλεπή"β

# 3 στις 3/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αυτη σου αρεσει...εσυ της αρεσεις;;;

Αν δεν εχει δωσει δειγματα,κατσε στ'αυγα σου...αν ναι,καποια στιγμη,στα κρυφα,προτεινε της να βγειτε εξω να τα πειτε και ανταλλαξτε τηλεφωνα.

Οποιο,παντως,και να ειναι το αποτελεσμα,να ξερεις οτι στον εργασιακο χωρο, παντα παραμονευει ο κινδυνος του κουτσομπολιου και της ...απορριψης!!!

Θελει θαρρος και αποφαση ν'αναλαβεις,τετοια ρισκα,με ολες τις συνεπειες που θα προκυψουν...!!!

# 4 στις 3/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
κοιτα... ειμαι τις αποψης οτι καλυτερα να μην μπλεκεις με ατομα μεσα απο την δουλεια σου... απο την αλλη ερωτας ειναι αυτος και που βρει χτυπαει!!!

το βρισκω λογικο απο την στιγμη που δουλευεις πολλες ωρες μαζι με πολυ κοσμο καποιοσ να σου αρεσει!!!!

σκεψου ομως το ενδεχομενο να κανει σχεση με την εν λογο κοπελια και αν κατι δεν παει καλα να την τρως μετα στην μαπα τουλαχιστον 1 8ωρο!!!!!! Και αν αρχιζει να λεει μετα εκεινη διαφορα...????

εξαλου και ζευγαρι να γινετε και να τα πατε καλα... φανταζεσαι να εχεις τον αλλον συνεχεια μαζι ... μαζι δουλεια μαζι εξω μαζι εδω μαζι εκει...καπου μπορει να γινει κουραστικο!!!
μπορει να αρχισουν συγκρισεις με την δουλεια σου και την δουλεια της... και γιατι σε εκεινη ετσι...γιατι σε σενα αλλιως.... που μπορει να δημιουργησουν τριβες!!!

δεν ειναι αναγκη να γινουν ολα αυτα... ειναι ομως ενδεχομενα!!!!

daisyduck

# 5 στις 4/8/2006
author
Γυναίκα / 41 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7

συναδελφικές σχέσεισ

Φίλε μου
και τις δύο φορές που μου έτυχε να κάνω να κάνω σχέση με συνάδελφο μου βγήκε σε πολύ κακό και το πληρώνω ακόμα. Σκέψου να τρως στη μάπα καθημερινά κάτι που θες να ξεχάσεις. Ο κίνδυνος του κουτσομπολιού πάντα υπάρχει αν και εγώ δεν το έχω αντιμετωπίσει ακόμα γιατί τα άτομα αυτά ήταν τουλάχιστον εχέμυθα-ελπίζω. Βέβαια η θέση σου είναι πλεονεκτική γιατί δύσκολα μια γυναίκα θα διαδώσει στη δουλειά της ότι έχει σχέση με συνάδελφο. ΄Φαντάσου ότι εγώ ήμουν η πρώτη που έλεγα ότι είμαι κατά αυτών των σχέσεων και έκανα 2 χωρίς να το καταλάβω! Ξέρω ότι αν κάτι το θέλεις δε σε σταματάει τίποτα και κανένας κώδικας δεοντολογίας, δεν υπάρχει δουλειά που να μη γίνονται τέτοια. Σχετικά με την κοπέλα, θα πρότεινα να την πλησιάσεις διακριτικά και αρχικά στο περιβάλλον της εργασίας. Προσπάθησε να την προσεγγίσεις και θα δεις τις διαθέσεις της. Πρότεινέ της να συνεργαστείτε σε κάτι, να κάνετε μαζί διάλειμμα ή να φύγετε μαζί μετά τη δουλειά. Να είσαι άνετος και χαλαρός, δε χρειάζεται να της δείξεις από την αρχή ότι σε ενδιαφέρει, δες πρώτα πόσο θετική είναι, γιατί η κατάσταση είναι λεπτή.Μόνο μη βιαστείς για τίποτα γιατί μετά τα πράγματα είναι δύσκολα, στο εγγυώμαι!
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

mysticjune78

# 6 στις 7/8/2006
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βριλήσσια
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4
Εγώ, έκανα μια φορά σχέση μέσα από δουλεια και ακόμα την έχω....άλλαξα βέβαια δουλειά για τον λόγο τον ένα και μοναδικό:Φτάνει που βλεπόμαστε στο΄σπίτι να μην τον βλέπω και στη δουλεια....
Όπως και να εχει εμενα μου βγήκε σε καλό ( είμαστε 6,5 χρόνια μαζί......οποτε δεν ειμαι και ο καλύτερος συμβουλάτορας.....αν και γενικά ήμουν κατά των σχέσεων με συναδέλφους......
Ευχομαι να πάνε όλα καλα..οπως και να ειναι
I fall apart...

kaspan

# 7 στις 9/8/2006
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 49
1ον) Να σιγουρευτείς πρώτα αν της αρέσεις και μετά να κάνεις κίνηση.
2ον) Αν της αρέσεις οτιδήποτε και να της πεις - τάχα αθώο- θα καταλάβει.
3ον) Να είσαι έτοιμος για όλες τις συνέπειες για παν ενδεχόμενο.
4ον) Διακριτικότητα.
5ον) Σου μιλάω εκ πείρας γιατί ακόμα να το ξεπεράσω.
...είναι τόσο κοντά μας το κενό και μέσα του δε πρέπει να χαθούμε.

# 8 στις 9/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kaspan
1ον) Να σιγουρευτείς πρώτα αν της αρέσεις και μετά να κάνεις κίνηση.
2ον) Αν της αρέσεις οτιδήποτε και να της πεις - τάχα αθώο- θα καταλάβει.
3ον) Να είσαι έτοιμος για όλες τις συνέπειες για παν ενδεχόμενο.
4ον) Διακριτικότητα.
5ον) Σου μιλάω εκ πείρας γιατί ακόμα να το ξεπεράσω.

ΣΩΣΤΗ! ΔΕΣ ΠΡΩΤΑ, ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΕ ΚΑΙ ΑΝ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΟΙΒΑΙΟ Ε ΤΟΤΕ ΔΕΙΞΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ, ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΖΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ! ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ ΔΙΝΩ:ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΑΙ!!! ΔΩΣΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΒΙΑΣΥΝΕΣ!ΓΝΩΡΙΣΕ ΤΗ ΩΣ ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΤΕ ΣΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!ΦΙΛΙΑ!

# 9 στις 4/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ειναι πολυ δυσκολο να κανεις σχεση με ατομο που δουλευετε μαζι..Οσο διακριτικος και να εισαι υπαρχουν παντα καλοθελητες και ματια που πιανουν τα παντα..και μετα μην πεσεις στο στομα τους! Εγω δεν θα εμπλεκα ποτε ερωτα και δουλεια, αν και δεν ξερω τι μου ξημερωνει το αυριο. Σε τετοια περιπτωση θα ημουν πολυ πολυ προσεχτικη και θα εκανα κατι μονο αν ημουν σιγουρη για το ατομο που με ενδιαφερει και αν τον ερωτευομουν τρελα...Αλλα και παλι δεν ξερω αν θα το ρισκαρα γιατι αν δεν πηγαινε καλα οι συνεπειες θα ηταν πολυ ασχημες και τοτε σιγουρα θα γινομασταν στοχος...

# 10 στις 4/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ειναι κατι που μπορει να ξεκινησει ωραια, οντως και οι δυο να θελετε να ειστε μαζι, και οσο ειστε μαζι ολα ειναι πολυ καλα. Βεβαια τωρα μπορει να ειναι αρχη και να μην θελετε να μαθευτει η ιστορια σας, αργοτερα ομως δεν θα μπορεσετε να το κρατησετε κρυφο οποτε θα μαθευτει. Και βεβαια αμα η σχεση δεσει, ισως και να μην σας νοιαζει απο ενα σημειο και μετα.

Αν ομως στραβωσει το πραγμα, τοτε τι γινεται ?

Ιστοριες με φιδια

Που σημαινει, αν συνεργαζεστε σε τακτικη βαση επαγγελματικα, φαντασου ποσο δυσκολο θα ειναι, αφου θα εχετε χωρισει και ειδικα μετα απο εναν μεγαλο καβγα, να καθησετε γυρω απο ενα τραπεζι για ζητηματα δουλειας. Θα ειναι ευκολο ? Θα πειτε οτι δεν προκειται να μπερδευετε τις προσωπικες υποσχεσεις με τις επαγγελματικες, αλλα στην πραξη θα επηρεαζεστε απο την ολη κατασταση και ειδικα οταν αυτη η κατασταση θα ειναι βεβαρημενη. Και βεβαια το χειροτερο θα ειναι μετα απο μια τετοια κατασταση, να μην μπορει ο ενας να υπομενει τον αλλον εστω και επαγγελματικα, οποτε να αγκαστει καποιος απο τους δυο να αλλαξει δουλεια.

Ισως το πατατραβηξα και να υπερεβαλλα, αλλα για σκεψου το και αυτο σαν πιθανοτητα. Δεν ειναι οτι καλυτερο που μπορει να σου συμβει.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost