Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γιατί κρατάει επαφή με παλιούς του έρωτες?

Σελίδα : 1

omarianna

# 1 στις 18/8/2006
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%

Γιατί κρατάει επαφή με παλιούς του έρωτες?

Ρε παιδια βοηθεια!Με τον φιλο μου ειμαστε μαζι 1,5 χρονο.Με λατρευει και γενικα δεν εχουμε ιδιαιτερα προβληματα.Το προβλημα μου ειναι οτι 3-4 φορες(μπορει και αλλες που δε γνωριζω)και ενω ειμαστε μαζι,δεχεται τηλ.απο μια πιτσιρικα και η οψη του αλλαζει ολοφανερα.Δειχνει αμηχανος.

Μου ειπε οτι η συγκεκριμενη πιτσιρικα του τηλ.σε γιορτες μονο,ενω της το εχει κοψει εδω και καιρο.Οτι αυτη εχει κολλησει μαζι του ενω ποτε δεν εχουν γνωριστει απο κοντα. Με λιγα λογια , τον εχει ερωτευτει ενω εχουν μιλησει μονο τηλεφωνικως!

Απο τη στιγμη που δεν εχουν ιδιαιτερες σχεσεις, οπως λεει, πως ειναι δυνατον να του τηλεφωνησε στα γεννεθλια του? Ενα ατομο που δε θες επαφες μαζι του και ουσιαστικα δεν το εχεις δει ποτε, ειναι δυνατον να ξερει ποτε εχεις γεννεθλια?Επισης, ο εστω τιπικος-ευγενικος τροπος που της μιλαει, μου δειχνει οτι δε θελει να κοψει το "παιχνιδακι"...

Μηπως ειμαι πολυ αφελης τελικα? Ο λογος που δεν δινω ιδιαιτερες προεκτασεις, ειναι γιατι δεν μου δινει δικαιωματα τετοιου ειδους και ειναι αψογος σε τετοια θεματα.

Αλλα παλι, τα σιγανα ποταμακια να φοβασαι....Τη γνωμη σας παρακαλω.Ευχαριστω προκαταβολικα!

Ran_Tan_Plan

# 2 στις 18/8/2006
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Αμα καποιος δεν γουσταρει παρτιδες το ξεκοβει!
Αυτα περι ευγενειας και να μην χαρακτηριστω αγροικος κλπ ειναι με συγχωρεις του κω**ου!
Τωρα αμα θελει να εχει μια καβαντζα για την ασχημη ωρα....ή θελει να επιβεβαιωνεται οτι και καλα αρεσει και τον κυνηγανε οι γυναικες, συμβαινουν δυο τινα
α)Σε εχει στη μπουκα να σου στολισει το κουτελο (αν δεν εχει συμβει ηδη ,που εγω δινω σοβαρες πιθανοτητες να εχει συμβει...)
β)θελει ψυχολογικη στηριξη να ξεπερασει τις ανασφαλειες κλπ κλπ ψυχοφθορα που τον τυραννανε.

Εσυ σε αυτη τη περιπτωση ομως εχεις διαθεση:
α)να σου στολισει το κεφαλακι?
β) εχεις πτυχιο ψυχολογου?
Υ.Γ Για το περι κερατωματος διευκρινιζω.
Αν η πιτσιρικα δεν ειχε δει "χαρα" δεν θα επεμενε!
Θα ειχε φυγει για φρεσκα!!!
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

omarianna

# 3 στις 18/8/2006
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Συμφωνω, οτι οποιος θελει το ξεκοβει!Δεν εχω αυταπατες ουτε για την συμπεριφορα του φιλου μου, ουτε για της πιτσιρικας.

Για κερατο, 99% το αποκλειω.Αφηνω 1% γιατι ποτε δεν ξερεις. Το ενδεχομενο να θελει επιβεβαιωση μου φαινεται πιο πιθανο. Η αληθεια ειναι οτι απο τους δυο μας, αυτος που κερδιζει μονιμος τις εντυπωσεις εμφανισιακα και γενικοτερα... ειμαι εγω, οποτε ισως να εχει και αυτος τις δικες του ανασφαλειες... Δεν ειμαι ψωνιο,λεω αυτο που δειχνει ο περιγυρος μας και ειλικρινα δεν του το μεταφερω καθολου.Μ'αρεσει να ανεβαζω τον αντρα που εχω διπλα μου.

Νιωθω ομως οτι με το να αρνειται οτι κραταει επαφες, υποτιμαει τη νοημοσυνη μου και ξενερωνω απιστευτα. Δεν ξερω πως να φερθω.

Με τη συζητηση δεν καταλειγουμε καπου και σιγουρα δεν ειναι αιτια χωρισμου το γεγονος αυτο, οταν ουσιαστικα ολα τάλλα ειναι μια χαρα.

Σκεφτομαι να προσεχω πιο πολυ τις όποιες κινησεις απο δω και περα, αλλα οπως καταλαβαινεις, αυτο πηγαινει πισω τη σχεση. Με κυριευει η καχυποχία!

THX1138

# 4 στις 6/9/2006
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 117
Άργησα βρε Μαριάννα, αλλά το είδα το θέμα...

Μην ανησυχείς με αυτά που γράφει ο αγαπητός Ran Tan Plan... Πολλοί άντρες μπορεί να είναι έτσι, αλλά όχι ο δικός σου γι' αυτό να είσαι σίγουρη.

Πιστεύω ότι σου λέει αλήθεια, ότι όντως δεν είναι τίποτα. Γιατί κι εγώ νομίζω ότι το ίδιο θα έκανα. Θα της μιλούσα ευγενικά και μέχρι εκεί. Για να κόψεις κάτι τέτοιο πρέπει μάλλον να γίνεις κακός, κι εγώ αδύνατον να γίνω και μάλιστα με γυναίκα. Μάλλον λοιπόν κι ο δικός σου είναι έτσι, οπότε μη φοβάσαι!!! Εξάλλου αν υπάρχει τέτοιο κόλλημα από μέρους της, τότε και κακός να γίνει μπορεί να μη φέρει αποτέλεσμα, αντίθετα ίσως να γίνει χειρότερο και να χρειαστεί να αλλάξετε αριθμό τηλεφώνου! Και αφού τηλεφωνά μόνο σε γιορτές δεν αξίζει καν τον κόπο...

Ελπίζω να βοήθησα.

# 5 στις 6/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by THX1138
Άργησα βρε Μαριάννα, αλλά το είδα το θέμα...

καλα,ε !!!
στο τσακ την προλαβες!!!

THX1138

# 6 στις 6/9/2006
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 117

Παράθεση:
Originally posted by svinnnnnnn
καλα,ε !!!
στο τσακ την προλαβες!!!

Δεν υπάρχει τίποτα να προλάβω αγαπητέ σβινννννν!

Μια χαρά είναι τα παιδιά και πολύ αγαπημένα

# 7 στις 6/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ούτε παλιός του έρωτας είναι η πιτσιρίκα ουτε καν έρωτας.

Απλά κολακεύεται όταν τον σκέφτονται κι άλλες.

Συμβαίνει κι αλλού αυτό το φαινόμενο.

# 8 στις 6/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by THX1138
να προλάβω αγαπητέ σβινννννν!

μα...τι εχουν παθει ολοι και μ'αγαπανε τελευταια..???
γιατι ρε γμτ....?
τι τους εκανα....?

# 9 στις 6/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Από το μέλος svinnnnnnn - 06/09/06 04:23
... μα...τι εχουν παθει ολοι και μ'αγαπανε τελευταια..???
γιατι ρε γμτ....?
τι τους εκανα....? ...

Παράθεση:

Η εξουσία τραβάει σαν μαγνήτης.
Βγάλε τα κίτρινα και θα επιστρέψεις στα παλιά σου τα λημέρια.
... στα ίδια μέρη θα ξαναβρεθούμε... λαλαλαλαλα

omarianna

# 10 στις 7/9/2006
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ευχαριστώ όλους για τις απόψεις σας.Πέρασε καιρός βέβαια και ξεχάστηκε το θέμα κάπως...

Μάλλον είναι δύσκολο να δώσει κάποιος συμβουλή,όταν δεν ξέρει περισσότερα επί του θέματος.Χαίρομαι που υπάρχουν αρκετοί που δεν βλέπουν τα πάντα κακοπροαίρετα.Σεβαστή και η γνώμη των άλλων όμως...

Λίγα βλέπουμε καθημερινά άλλωστε....Φύλαγε τα ρούχα σου....

Χαίρομαι που με πρόλαβες... φίλε THX1138
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost