Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σεβασμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

symela

# 1 στις 24/8/2006
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

Σεβασμός

Σας παρακαλώ βοηθήστε με!Είμαι δημόσιος υπάλληλος και νέα στο χώρο και θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να κερδίσω το σεβασμό των συναδέλφων μου.Δεν εννοώ βέβαια να φοβούνται να μου μιλήσουν...απλώς δεν αντέχω να με υποτιμούν και να με κάνουν να νοιώθω άχρηστη.Δεν πιστεύω πως δεν αποδίδω στην δουλειά αλλά νομίζω πως λόγω του ότι είμαι υπερβολικά ευγενική στο τέλος με καταπατάνε.Αφήστε που έχω πρόβλημα κυρίως με τις γυναίκες συναδέλφους.Με τους άνδρες νοιώθω πιο άνετα γιατί τους θεωρώ(με ελάχιστες εξαιρέσεις) περισσότερο καλοπροαίρετους και μπορώ να τους κάνω πλάκα κτλ πιο εύκολα απο ότι στα θήλεα.Γιατί συμβαίνει αυτό?Έχω πιάσει πολλές φορές τον εαυτό μου να φοβάται κατά κάποιο τρόπο να μιλήσει στις γυναίκες της δουλειάς.'Αν δηλαδή μου κάνει μια συνάδελφος στραβή στη δουλειά θα προτιμήσω να μην της το πώ παρά να έρθω σε σύγκρουση μαζί της.Ενώ με τους άνδρες θα το πω σίγουρα.Πιστεύω πως δεν είναι φυσιολογικό και γι'αυτο είμαι πολύ προβληματισμένη.....

Vivian

# 2 στις 25/8/2006
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 340
Θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω μιας και το ίδιο πάθαινα κι εγώ όταν είμουνα νέα στη δουλειά. Μάλλον είναι φυσιολογικό να νιώθεις πιο άνετα με τους άντρες, καθότι συνήθως είναι πιο άνετοι και πιο προσιτοί. Χωρίς να θέλω να προσβάλω το ίδιο μου το φύλλο και χωρίς να θέλω να πω ότι υπάρχει μόνο αυτή η κατηγορία γυναικών, κάποιες γυναίκες στη δουλειά είναι ικανές να "μαλλιοτραβηχτούν" μεταξύ τους. Γιαυτό ίσως και "φοβάσαι" να μιλήσεις, γιατί μέσα σου ξέρεις ότι θα αντιδράσουν άσχημα, ότι θα στην πουν και εσύ λόγω ευγένειας, δεν θα μπορέσεις να απαντήσεις και θα φανείς η πιο "αδύναμη".

Θα σε συμβούλευα να κρατήσεις την ευγένεια για εκεί που θα σου χρειαστεί πραγματικά και να προσπαθήσεις να θέσεις κάποια όρια όταν πάνε να σε υποτιμήσουν ή να σε εκμεταλλευτούν. Κόψτους τη φόρα με ήρεμο αλλά σταθερό τρόπο και άσε και τη γλώσσα σου να γίνει λίγο "τσουχτερή", αυτό ποτέ δεν έβλαψε κανέναν κακοπροαίρετο χαχα!

Και να ξέρεις ότι στη δουλειά δεν χρειάζεται τόση ευγένεια, σχεδόν όλοι ψάχνουν για τον μ@λ@κ@ που θα χώσουν κι άμα σε βλέπουν τόσο ευγενική δυστυχώς παίρνουν θάρρος. Μάθε πολύ καλά τη δουλειά σου και τις υποχρεώσεις σου καθώς και τα δικαιώματά σου πρώτα απ' όλα, για να μην σε εκμεταλλεύεται κανένας.

Στην τελική και να έρθεις σε σύγκρουση με κάποιον/α δεν είναι και το τέλος του κόσμου. Αντίθετα, αν το κάνεις χωρίς υστερίες και χωρίς να φτάνεις σε άκρα, δείχνεις ότι έχεις και μια άλφα προσωπικότητα και ότι δεν δέχεσαι να σε υποτιμάνε ή να σε νομίζουν για άχρηστη.

Αυτά απο μένα. Αν κάποιο μέλος έχει να προσθέσει ή να πει κάτι διαφορετικό, πολύ θα με ενδιέφερε κι εμένα να το ακούσω..
Άλλη μια μέρα στη ζωή ενός ανόητου.

Vivian

# 3 στις 25/8/2006
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Βρε παιδιά απαντήστε κι εσείς σ' αυτή την ψυχή, μια βοήθεια ζητάει...

(Να υποθέσω ότι εγώ σας κάλυψα πλήρως

dylanthomas

# 4 στις 25/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τη Vivian. Μάθε τα δικαιώματά σου, κάλυψε πλήρως τις υποχρεώσεις σου, και από 'κεί ορμώμενη, διατήρησε καλές σχέσεις με όσους συναδέλφους σου εγκρίνεις. Η εργασία μας, μας απαιτεί τον μέγιστο χρόνο, δε πρέπει να τη σπαταλάμε!!!!

# 5 στις 25/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Vivian

Τα ...βλεπεις;;;

Και ο Δυλαμωνας,που απαντησε, ...συμφωνει μαζι σου!!!

Τι να πουμε οι αλλοι;;

dylanthomas

# 6 στις 25/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by alexisale

Παράθεση:

Τα ...βλεπεις;;;

Τι να πουμε οι αλλοι;;

Αυτός ο Δυλαμωνας, έχει σχέση με τον Τελαμώνα, τον πατέρα του Αίαντα και του Οϊλέα;

# 7 στις 25/8/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by dylanthomas

Παράθεση:

Παράθεση:

Τα ...βλεπεις;;;

Τι να πουμε οι αλλοι;;

Αυτός ο Δυλαμωνας, έχει σχέση με τον Τελαμώνα, τον πατέρα του Αίαντα και του Οϊλέα;

Ωπα,μεγαλε...ΑΚΥΡΟΝ!!!

(Η ηλικια... βλεπεις!!! Αρχιζει και ο καταρρακτης,οπου να'ναι!!! Αστα να παν!)

kaeir

# 8 στις 27/8/2006
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 1.131

Παράθεση:
Originally posted by symela
Σας παρακαλώ βοηθήστε με!Είμαι δημόσιος υπάλληλος και νέα στο χώρο και θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να κερδίσω το σεβασμό των συναδέλφων μου.
=================================================

Κορίτσι μου να ξέρεις ότι στο δημόσιο,επειδή κανένας ανώτερος δεν ενδιαφέρεται και δεν ψάχνει για το πως δουλεύουν οι υπάλληλοι του(εώς ένα σημείο βέβαια),γιατί δεν διακινδυνεύει τη θέση του,βρίσκουν πάντα έναν "πρόθυμο" υπάλληλο να του χώσουν όλη τη δουλειά και να τον κατακρίνουν κιόλας στηριζόμενοι στην ευσυνειδησία του.
Ότι και να κάνεις εάν είναι κλίκα,σεβασμό δεν θα δείξουν ότι και αν κάνεις.
Γενικά να μην μεταφέρεις τίποτα από τον ένα στον άλλον,να μην κακολογείς κάποιον όσο και να τον κακολογούν οι άλλοι και όλα αυτά γιατί μπορεί να ρίχνουν άδεια για να πιάσουν γεμάτα ή κάποιοι να λειτουργήσουν σαν χαλασμένο τηλέφωνο.
Στη δουλειά να είσαι πρόθυμη αλλά με μέτρο και να βάλεις τα όρια σου από νωρίς για να μη σ'εκμεταλλευτούν στο μέλλον(σου φωρτώνουν παραπάνω δουλειά).
Ελπίζω να βοήθησα.

Vivian

# 9 στις 28/8/2006
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση

Παράθεση:

Τα ...βλεπεις;;;

Τι να πουμε οι αλλοι;;

Ωραία, καλά τα είπα λοιπόν, ήταν σωστή η απάντησή μου τελικά!

Dardana

# 10 στις 28/8/2006
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Μα αφου τα ειπε η Βιβη, εμεις τι να πουμε;;

Ειναι σημαντικο να ξερεις καλα τη δουλεια σου και τις υποχρεωσεις σου καθως και τα δικαιωματα σου οπως ειπε η Βιβιαν. Αν επιδεικνυεις σταθερα συνεπεια και σοβαροτητα στη δουλεια σου, θα ερθει μια μερα που θα εχεις κερδισει το σεβασμο των περισσοτερων τουλαχιστον. Αυτο το πραγμα δε γινεται απο τη μια μερα στην αλλη, χρειαζεται χρονος. Στο μεταξυ μην συμμετεχεις καθολου σε κουτσομπολια ή προσωπικες κουβεντες με κανεναν. Προσωπικα τουλαχιστον, ενω ειμαι φιλικη και συνεργασιμη, εν τουτοις στη δουλεια μετραω τα λογια μου και προσεχω τι λεω σε ποιον αλλα και πως. Κι επειδη εχω δουλεψει σε μεγαλους οργανισμους με πολυ προσωπικο και με διαφορετικους τυπους ατομων, ανδρων και γυναικων, καταλαβαινω τι φοβασαι και γιατι. Η ευγενεια ειναι μεγαλο ατου, αλλα προσεξε, το "ευγενικος" δεν μεταφραζεται σε "μα_λα_κας". Το οχι σου, εκει που πρεπει θα το λες, και θα το λες σταθερα και ευγενικα.
Πολυ πιθανον να βρεθεις στη θεση να αντιπαρατεθεις καποιες φορες, αυτο δεν ειναι απαραιτητως κακο. Ισα ισα, θα σου μαθει πως να λειτουργεις σε δυσκολες καταστασεις.
Ευχομαι τα καλυτερα..και κυριως υπομονη.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 11 στις 4/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ειμαι κι εγω δημοσιος υπαλληλος και σε καταλαβαινω απολυτα! Οταν μπηκα στον δημο και συγκεκριμενα στο τμημα που ειμαι ακομη και τωρα, το αντικειμενο ηταν τελειως αγνωστο και δυσκολο για μενα!Ομως εκανα τα παντα για να μαθω, μπορει να γινομουν ενοχλητικη στην αρχη, επειδη ρωταγα συνεχεια τους συναδελφους μου, ομως προσπαθουσα παντα και καταφερα γρηγορα να σταθω στα ποδια μου και να αποδειξω σε ολους εκεινους που με αμφισβητησαν στην αρχη την αξια μου. Ημουν απιστευτα καλη και ευγενικη, να φανταστεις και να με εβριζαν εγω εσκιβα το κεφαλι και πηγαινα σπιτι και εκλαιγα.Τον τελευταιο χρονο ομως, και βλεποντας την δουλεια που κανω, και εχοντας πλεον τρομερη εμπιστοσυνη στον εαυτο μου, πατησα ποδι και συνεχιζω και ειμαι ευγενικη και εξυπηρετικη αλλα δεν σκιβω πλεον το κεφαλι. Αυτο που με σοκαρε, ειναι οτι καποιοι συναδελφοι(γυναικες για την ακριβεια) αντι να επικροτησουν την προσπαθεια μου και να αναγνωρισουν τη δουλεια που κανω, αρχισαν να με κακολογουν, να με προσβαλουν χωρις λογο και να με σνομπαρουν (δεν εχω καταλαβει ακομα το γιατι)Υπομονη λοιπον γλυκεια μου.. Εισαι νεα στον χωρο και ειναι λογικο να να αγχωνεσαι και να στεναχωριεσαι. Κοιτα την δουλιτσα σου, να εισαι σιγουρη για τον ευατο σου και τις ικανοτητες σου και μην δινεις σημασια σε κανεναν. Με τον καιρο θα αλλαξεις, θα γινεις πιο σκληρη..τουλαχιστον με αυτους/ες που πρεπει.Μην εχεις πολλα πολλα, εγω εκανα το λαθος και 'ανοιχτηκα' σε καποιες κοπελες και το μετανιωσα πικρα. Οσον αφορα τους αντρες, συναδελφους, θα σου πω αυτο: τα καλυτερα φιλαρακια μου ειναι 3 συναδελφοι μου και ειναι αντρες. Μπορει να μην συναντιομαστε εκτως δουλειας επειδη εκεινοι ειναι παντρεμενοι και εχουν αλλες υποχρεωσεις, αλλα οταν ειμαστε στην δουλεια τους συμβουλευομαι και τους εμπιστευομαι απολυτα. Τους ειδα στα δυσκολα, οταν τελειωνε η συμβαση μου, ποσο με βοηθησαν και ποσο στεναχωρεθηκαν για μενα και ποσο χαρηκαν αργοτερα οταν ξαναμπηκα στον δημο! Εχουν μοιραστει μαζι μου τις χαρες μου και τις στεναχωριες μου και με εχουν βοηθησει παρα πολυ. Και ξερω πως ειναι περιφανοι για μενα και με αγαπανε πολυ! Οπως κι εγω Αδιαφορησε για αυτους/ες δεν σε σεβονται και χαμογελα!Ολα θα πανε καλα

Vivian

# 12 στις 5/9/2006
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Miss_Niaou, μάλλον οι κυρίες που λες, κατάλαβαν ότι έχεις αξία και ότι μετράς στη δουλειά σου και δεν τους άρεσε. Μάλλον θεώρησαν ότι "κινδυνεύουν", όπως θεωρούν μάλλον ότι κινδυνεύουν απο κάθε άνθρωπο που αξίζει πραγματικά και έχει ικανότητες, γιαυτό και η περιφρόνηση και αυτή η χάλια αντιμετώπιση.

Άσε κι εγώ τα ίδια με σένα. Απο τη στιγμή που έμαθα τη δουλειά μου (και για μένα ήταν δύσκολα και άγνωστος τομέας) και μπόρεσα να σταθώ στα πόδια μου και να έχω αυτοπεποίθηση και άποψη πάνω στη δουλειά μου άρχισε χειρότερη επίθεση. Δεν τους άρεσε που άλλο ένα ανθρωπάκι ξεψάρωσε βλέπεις.. 'Αμα νιώσουν ότι χάνουν το "κορόιδο" είναι χειρότερες. Και λέω χειρότερες, γιατί απο άντρα δεν έχω δει τέτοια αντιμετώπιση, πραγματικά!

Και να ξέρεις ένα πράμα. 'Οσο αυξάνονται οι ικανότητές σου, τόσο πιο μεγάλη επίθεση θα έχεις. Δεν ξέρω, πάντως εγώ έτσι το βιώνω κάθε μέρα. Απο τη στιγμή που είδαν ότι έχω ταλέντο στο σχέδιο κάνανε ότι μπορούσανε για να μην ασχοληθώ με αυτό. Ανταγωνισμός λέγεται η συμπεριφορά αυτή. Το μάθαμε κι αυτό.. και προσωπικά κάθε μέρα αναρωτιέμαι αν αξίζει τέτοια πάλη για χίλια κολοευρώ...

symela

# 13 στις 5/9/2006
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7
Κατ' αρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.
Αυτό που με καθησυχάζει είναι ότι τελικά μάλλον είναι φυσιολογικό αυτό που νοιώθω σε αντίθεση με αυτό που πίστευα πριν.Υπάρχει όντως αυτή η αντιπαλότητα μεταξύ των γυναικών στη δουλειά.Είναι κρίμα όμως και ανεξήγητο συγχρόνως γιατί οι άνδρες δεν είναι έτσι.Τέλοσπάντων....

# 14 στις 5/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αμα είσαι 23 ετών, πτυχιούχος ΑΕΙ και τα πας και καλά με τους άρρενες συναδέλφους, τι το ψάχνεις; Ζηλεύουν.

# 15 στις 5/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri
Αμα είσαι 23 ετών, πτυχιούχος ΑΕΙ και τα πας και καλά με τους άρρενες συναδέλφους, τι το ψάχνεις; Ζηλεύουν.

Το ξαναβαζω να το εμπεδωσει η κοπελια .

Ετσι ακριβως

# 16 στις 5/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
... συγνώμην ρε κορίτσια... αλλά το παίρνετε στο λαιμό σας το κορίτσι

...άμα αρχίσεις με το τι νέο και ζουμπουρλούδικο που είμαι, τι γαμώ τις μορφώσεις που έχω, τι περνάω και πέφτουν σε κώμα οι άντρες κτλ. κτλ. και ΟΛΕΣ με ζηλεύουν ... δεν νομίζω να δει άσπρη μέρα στη δουλειά της ...

και είναι και κακή στάση εν γένει... για να κάνεις σχέσεις σε οποιοδήποτε επίπεδο...

γνώμη μου είναι να παραμείνεις καλοπροαίρετη τουλάχιστον μέχρι να γνωριστείς καλύτερα με τους συναδέρφους σου - τα λάθη φυσικά και θα τα συζητάς με τον υπεύθυνο γι΄αυτά κι αν δεν βγάζεις άκρη φαντάζομαι θα υπάρχει και προϊστάμενος - δεν πήγες στη δουλειά για να φτιάξεις τον κόσμο!

αρχή είναι, δείξε λίγο ψυχραιμία και ανοχή ... κα δώσε και στους άλλους χρόνο να σε γνωρίσουν...

by the way... εχθές το βράδυ έβλεπα το Χαμόγελο της Μόνα Λίζα και είναι ότι πρέπει για την περίπτωσή σου

# 17 στις 5/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σιροπακι, προσεξε οτι αναφερεται το κοριτσι σε δημοσιους υπαλληλους...

που σημαινει οτι υπαρχει μπολικος χρονος για κουτσομπολιο και bitchyness για καθε νεο που ερχεται "στο κλουβι με τα θηρια".

Αυτο που εγω θα ελεγα στην νεαρη ειναι να κανει υπομονη, να ειναι ευγενικη και να μην κανει και πολλες πολλες πλακιτσες με τους ανδρες συναδελφους γιατι δεν θα αργησουν να το συζητουν και αυτο.
Και αυτο για το κουτσομπολιο στο δημοσιο το λεω με την εμπειρια που αποκομισα απο εκει. και οχι μονο απο μια υπηρεσια.

# 18 στις 5/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
... τώρα μισελί αν δεν μας την πέσουν οι δημόσιοι ... θα'χουμε άγιο Μόδεστο (που λες και συ... )

... εγώ δεν γνωρίζω προσωπικά από Δημόσιο αλλά οπωσδήποτε έχει μια φήμη που υποστηρίζει αυτά που λες..

...δυστυχώς θα συμπληρώσω ότι το κουτσομπολιό δεν συχνάζει μόνο στο Δημόσιο... στην τελευταία μου δουλειά - μεγάλη ιδιωτική εταιρεία Πληροφορικής - το μεγάλη το αναφέρω για να μην υποθέσει κανείς ότι δεν υπήρχε δουλειά και βαράγαμε μύγες όλη μέρα... τα πηγαδάκια στους διαδρόμους και τα περίφημα μεσημεριανά meetings έδιναν και έπαιρναν... και στα δύο χρόνια που έμεινα ήταν απίστευτα αυτά που άκουγα όταν βγαίναμε για καφέ... master in gossip administration!!!

# 19 στις 6/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θα εκφρασω ενα μεγαλο μου παραπονο και εναν καημο που εχω οσον αφορα το θεμα που εθιξε η αγαπητη Symela! Δεν θα μπορεσω ποτε να καταλαβω την συμπεριφορα που εχουν καποιοι μονιμοι(γυναικες για την ακριβεια), ειδικα αυτες που κατεχουν υψηλες θεσης, και αντιμετοπιζουν τους συμβασιουχους τοσο ασχημα, σα να ειναι σκλαβοι μερικες φορες!Δεν ξερω τι γινεται στον ιδιωτικο τομεα, ομως στο δημοσιο επικρατει ενα χαος! Ειδικα αν εισαι συμβασιουχος και οι συμβασεις σου ανανεωνονται, σε υπονομευουν, καραδοκουν και αν κανεις ενα λαθος σαν ανθρωπος κι εσυ, πεφτουν να σε φανε και σε υποβιβαζουνε.. Δεν αναγνωριζουν τη δουλεια που κανεις και ποτε μα ποτε δεν σε αντιμετοπιζουν ισαξια Δυστυχως εχω φτασει αρκετες φορες στο σημειο να παραιτηθω γιατι ειμαι πολυ ευαισθητο ατομο και ειδικα οταν εχω δικαιο νιωθω πως πνιγομαι..Δεν μπορω να καταλαβω αυτη την απαραδεχτη συμπεριφορα και απορω.. Το ψωμακι μας βγαζουμε κι εμεις οπως ολοι, τιμια και προσφερουμε εργο...Symela μου δεν θελω να σε τρομαξω, μιλαω για μενα καθαρα και ζητω συγνωμη αλλα ηθελα εδω και καιρο να τα βγαλω απο μεσα μου Γιαυτο σου λεω, εχε εμπιστοσυνη στον εαυτο σου και μην ακους κανεναν! Θαρρος και θρασος(μερικες φορες) χρειαζεται μεχρι να αναγνωριστει η αξια και η δουλεια σου!Ολα καλα θα σου πανε, θα το δεις

# 20 στις 6/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Miss_Niaou
Θα εκφρασω ενα μεγαλο μου παραπονο και εναν καημο που εχω οσον αφορα το θεμα που εθιξε η αγαπητη Symela! Δεν θα μπορεσω ποτε να καταλαβω την συμπεριφορα που εχουν καποιοι μονιμοι(γυναικες για την ακριβεια), ειδικα αυτες που κατεχουν υψηλες θεσης, και αντιμετοπιζουν τους συμβασιουχους τοσο ασχημα, σα να ειναι σκλαβοι μερικες φορες!

Τι εστί συμβασιούχος στο δημόσιο;
Πέρασε από διαγωνισμό ΑΣΕΠ;
Ή μέσω γνωριμιών χώθηκε σε ένα ποστο αποκλείοντας άλλους με περισσότερα ίσως προσόντα;
Κι εμείς έχουμε συμβασιούχους καθαρίστριες που στρογγυλοκάθισαν στα γραφεία με 0 προσόντα κι αν τους πεις να πιάσουν σκούπα πέφτουν να σε φάνε. Κι αυτές θεωρούν πως προσφέρουν έργο στοιβάζοντας τα χαρτιά ενω άλλα παιδιά με προσόντα έμειναν έξω απ το δημόσιο επειδή δεν είχαν πτυχίο αγγλικών.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε