Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ενας συνάδελφος σας σκάβει τον ''λάκο''

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

spy26

# 1 στις 9/7/2003
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 416
'Aρεσαν+: 0%

Ενας συνάδελφος σας σκάβει τον ''λάκο''

Πολυ συχνα,αναμεσα σε συναδελφους κατω απο την ιδια στεγη εργασιας, χαρην των προσωπικων φιλοδοξιων για καριερα τις περισσοτερες φορες, παρατηρουμε το φαινομενο...καποιος συνεργατης να μας σκαβει τον λακο!

Με το να ''ρουφιανευει'' , ειτε με το να δημιουργει συνεχως εμποδια στον δρομο μας, ειτε παντα να υποτιμα τις ιδεες μας και να τις υποβαθμιζει στα ματια των ανωτερων ....η ουσια ειναι οτι μας δημιουργει προβλημα στο χωρο της εργασιας μας !!!

Σας εχει τυχει ποτε παρομοια περιπτωση ; Αν ΝΑΙ, πως την αντιμετωπισατε ; Ποια ηταν η συμπεριφορα σας απεναντι του/της ; Ζητησατε την βοηθεια επιλυσης απο τους ανωτερους σας ή τα καταφερατε μονοι σας ; Ποιο το τελικο αποτελεσμα;
Αν παλι ΟΧΙ, τι πιστευετε πως θα πραξετε σε τετοιο ενδεχομενο ;
;;;

TzeKosAIR

# 2 στις 9/7/2003
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 229

Τα καλά και τα κακά παιδιά

Εδώ και πολλά χρόνια ,,,,συμβαίνει αυτό είτε στη βασική εργασία μου ειτε στις part-time που κάνω συγχρόνως ,,,,και με θλίβει θα έλεγα ,,,,,,πολύ ,,,όχι γιατί μου βάζουν τρικλοποδιές αλλά γιατί "χάνουν ενεργεια"οι καυμένοι!!!!
Τα καλά παιδιά ξέρουν να σηκώνονται !!
Τα κακά παιδιά θα είναι πάντα στον πάτο κι άντε να σηκωθούν!!

ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ,,,,,
ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ,,,,,,ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ,,,,,
ΟΙ ΘΥΤΕΣ ,,,,,ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ,,ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ,,,,,
Τα ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ,,,,,"μέσα από τις στάχτες θα ξαναγεννιούνται"
Μη μου κάνεις νερά,βαριέμαι να σφουγγαρίζω!!!

dancer

# 3 στις 9/7/2003
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 345

ναι ναι

h synadelfos pou me roufianevei einai h evast! malista h dikia mas evast

pou 'vlepei' pote eimai mesa sto sxeseis kai mou thlefwnei (sto eswteriko thlefwno)
kai mou leei 'Se vlepwwww'

Ki egw se vlepwwww !!

evast filenada smouts !!
τελικα ειναι ωραιο να εισαι ο εαυτός μου...

Vivian

# 4 στις 9/7/2003
author
Γυναίκα / 47 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 340
Εγώ πάλι παιδιά, έχω μία συνάδελφο η οποία δεν είναι να πω ότι θα κάνω κάτι π.χ. θα πάρω το τάδε έπιπλο για το σπίτι μου, θα γυρίσει αμέσως και θα πει "μα τι χαζή που είσαι, εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα έκανα αυτό κι αυτό" ή μια φορά που φόραγα κάτι καινούριο το ξευτίλισε μπροστά σε όλους μέχρι την επόμενη εβδομάδα που πήγε και πήρε σχεδόν το ίδιο ρούχο! Όταν δουλεύω πάνω σε κάτι και φωνάζω την προισταμένη να έρθει να το δει τσουπ! πετάγεται επάνω και έρχεται κι αυτή και λέει την γνώμη της χωρίς να της το ζητήσει κανείς (και φυσικά βρίσκει αυτά που έχω κάνει εντελώς λάθος). Πολύ πλάκα η γκόμενα χαχαχα!
Λοιπόν, στην αρχή που λέτε μου έσπαγε τα νεύρα, αλλά μετά συνειδητοποίησα ότι κάθε φορά που της δίνω σημασία της δίνω και αξία. Έτσι λοιπόν ή δεν της δίνω σημασία όταν πετάει τα μαργαριτάρια της ή αν πετάξει κάτι για την δουλειά μου, γυρνάω και τις λέω κατάμουτρα και μπροστά στους άλλους, γελώντας, ότι με ζηλεύει και γιαυτό τα λέει όλα αυτά. Της έχει κοπεί ο βήχας χεχεχε!

Anyway, αυτή χάνει, δεν ξέρει πόσο ωραία είναι να είσαι χαλαρός άνθρωπος!

koyrsaros

# 5 στις 9/7/2003
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
Εδώ μας ρουφιανεύουν,μας διαπομπεύουν,μας κατηγορούν και κυρίως μας εκθέτουν (!!!!) όπου σταθούν και όπου βρεθούν οι υποτίθεται ''δικοί μας'' άνθρωποι, οι συνάδελφοι δεν θα το κάνουν ??!! Ανθρωποι που λένε ότι αγαπούν,ότι πίνουν νερό στο όνομα μας...

Ισως οι συνάδελφοι μας να έχουν κάποια μικρή δικαιολογία προς χάριν ανταγωνιστικότητας, οι άλλοι που ισχυρίζονται ότι θα πεθάνουν με το όνομα μας στα χείλη τους, ΠΟΤΕ !!!

# 6 στις 9/7/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εδώ βρε παιδιά μας ρουφιανεύει αυτό το διαολόπλασμα,(χι, χι) δεν θα μας ρουφιανεύουν οι συνάδελφοι;
Αχ τι τραβάω από την dancer ναι ναι την dancer καλά διαβάσατε την δικιά μας dancer!! κάνει ό,τι κάνω ... είμαι μονίμως υπό παρακολούθηση
Νάσαι καλά γλυκιά μου , είσαι μοναδική!!!!!!

spy26

# 7 στις 9/7/2003
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 416
Α βρε Κουρσαρε...αυτο ξαναπες το αλλη μια φορα,εχεις απολυτο δικιο...για τους ''δικους μας '' !!!
Αλλα αυτους ομως ειναι στο χερι μας να τους απομακρυνουμε απο διπλα μας !

Με τους ''αλλους'' ομως...τους συνεργατες...τι γινετε ; Πως θα τους κανει καποιος ''περα'', οταν ειναι αναγκασμενος να δουλευει και να αφιερωνει την μιση του μερα , μαζι τους ;

Οσο για σενα Vivian , δεν νομιζω πως της εχει κοπει ο βηχας! Απλα σταματησε να σε προσβαλλει μπροστα σου ! Πισω σου ομως πιστευω πως θα συνεχισει...και μαλιστα σε χειροτερο βαθμο !!!
Αλλα και οντως να το εκοψε...μαλλον προς το παρον θα το εκανε !
Τετοιοι ανθρωποι...δυσκολα καταλαβαινουν απο λογια !
;;;

Vivian

# 8 στις 10/7/2003
author
Γυναίκα / 47 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 340
Αχ βρε spy, το ξέρω ότι απο πίσω μου λέει ακόμα χειρότερα, αλλά απλά αρνούμαι να της δώσω περισσότερο χρόνο απο τη ζωή μου. Δεν έχει δάνειο χρόνου για τέτοιους ανθρώπους...

¶λλωστε, απο προσωπική μου πείρα, ξέρω πως ούτως ή άλλως θα φανεί στην τελική τι άνθρωπος είναι. Και όποιος είναι έξυπνος άνθρωπος και αξίζει απο τους υπόλοιπους εδώ μέσα(στην δουλειά εννοώ), θα το καταλάβει.

Οι έξυπνοι άνθρωποι δεν δίνουν σημασία σε σχόλια που γίνονται απο τρίτους. Βγάζουν μόνοι τους το συμπέρασμα όσον αφορά την γνώμη που έχουν για τους συναδέλφους τους.

Και στο κάτω-κάτω, να σου πω και το άλλο? Απο την στιγμή που βγαίνω απο την δουλειά κλείνω το πορτάκι και την αφήνω κι αυτή πίσω μου. Ας μείνει με την κακία και τα κόμπλεξ της. Εγώ θα πάω σπίτι μου να βρεθώ με τους φίλους μου, με το αγόρι μου, και θα περάσω τόσο ωραία όσο αυτή θα τυραννιέται για να βρει την επόμενη κακία της, πως θα με μειώσει, πως θα φανεί πιο όμορφη και άλλα τέτοια σχετικά(ποιός χάνει τον περισσότερο χρόνο στην ζωή του για βλακείες? Μαντέψτε και κερδίστε!:lol

# 9 στις 10/7/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
στην τελευταία επιχείρηση που εργάζομαι, όταν ξεκίνησα ήμουν μόνη σε ένα γραφείο για 3 χρόνια περίπου και περνούσα ζάχαρη,ώσπου άρχισα να βαριέμαι. μέσα μου ζήλευα τα άλλα κορίτσια που δούλευαν σε διπλανά γραφεία, που είχαν την ευκαιρία να γνωριστούν καλύτερα, να τα λένε την ώρα που δεν είχε δουλειά.
Μόλις έμαθα λοιπόν ότι άδειασε θέση στο λογιστήριο, σε ένα χώρο δηλαδή όπου εργάζόμαστε γύρω στα 25 άτομα , χώρια οι πελάτες και προμηθευτές που πηγαινοέρχονται, πέταξα τη σκούφια μου από χαρά και ζήτησα να πάω καθότι ιδιαίτερα κοινωνική.
Στην αρχή όλα ωραία, το αντικείμενο τελείως καινούριο, άρα ενδιαφέρον, τα άτομα φιλικά,ο τμηματάρχης όλο χιούμορ,ο προιστάμενος χαλαρός, η μέρα περνούσε χωρίς να βαριέμαι κι εγώ ενθουσιασμένη....
Φυσικά δεν άργησαν να αρχίσουν διαφορες συναδέλφισσες να με διπλαρώνουν τη μια στο φωτοτυπικό, την άλλη στο κυλικείο, την παράλλη στις τουαλέτες και να προσπαθούν να με πάρουν με το μέρος τους, διότι, τελικά, ανακάλυψα ότι υπήρχαν διάφορες ομάδες ,χωρίς κάποιο ιδιαίτερο κοινό χαρακτηριστικό που να δικαιολογεί τέτοιους συνασπισμούς μαλιστα!
δηλαδή, στο γραφείο μου, το ρουφιάνεμα δεν γίνεται για λόγους ανταγωνισμού, αλλά σαν σπορ.
Δεν έχει κανείς να κερδίσει κάποια καλύτερη θέση ή χρήματα αν έχει τη συμπάθεια των συναδέλφων ή του προισταμένου.
Οι δε συμμαχίες αλλάζουν κατά καιρούς χωρίς να μεσολαβούν ιδιαίτερα γεγονότα ή να υφίστανται φανεροί λόγοι.
έχω καταλήξει ότι συμβαίνει λόγω βαρεμάρας και αναγκαστικής συνύπαρξης με τα ίδια άτομα στον ίδιο χώρο.
dancer και evast: πού να τολμήσω να ανοίξω chat και forum εκεί μέσα!!!!????

# 10 στις 15/7/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
DEN PISTEVO OTI YPARXEI ETAIREIA POY NA MHN GINONTAI TETOIA PRAGMATA.
ALLOY PERISOTERA ALLOY LIGOTERA.
TO KALYTERO ISOS NA EINAI NA MHN DINEI POTE SIMASIA SE AYTA POY LENE OI ALLOI.
XARA SE AYTOYS POY MPOROYN KAI TO KANOYN.
PANTOS EGO OTAN EMATHA OTI ME KOYTSOMPOLEVANE STHN DOYLEIA.
AYTOYS POY TO KANANE TOYS MAZEPSA KAI TOYS TA EIPA APO THN KALH KAI APO THN ANAPODI.
GIATI TO SKAPSIMO KALO EINAI ALLA TI GINETAI OTAN TO MATHENEI O ALLOS AYTO DEN TO EIXAN SKEFTEI POTE.
PANTOS GENIKOTERA KALO EINAI O KATHENAS NA KOITAEI THN KAMPOYRA TOY.

# 11 στις 15/7/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μια γνωστή παροιμία αναφέρει ότι "όποιος σκάβει τον λάκκο του άλλου, πέφτει ο ίδιος μέσα". Περιπτώσεις που αναφέρθηκαν παραπάνω επιβεβαιώνουν τρανά την συγκεκριμένη παροιμία.

Εξ' άλλου δεν μπορεί διαρκώς κάποιος να πατάει επί πτωμάτων... Κάποια στιγμή θα αποκαλυφθεί.

Μυρτώ

# 12 στις 15/7/2003
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

Ρουφιάνοι και σκαφτιάδες...

η ειδικότης μου!!!!

Στα 9 χρόνια της ένδοξης καριέρας μου ©(πλάκα κάνω δεν είμαι ψώνιο!) , γιατί είχα την τύχη από την πρώτη μου δουλειά να έχω ένα εντυπωσιακό τίτλο και την ατυχία να είμαι γυναίκα σε ένα χώρο ανδροκρατούμενο, αντιμετώπισα δεκάδες ρουφιάνους ,ατομα που θέλανε να γίνουνε βεζύρηδες στη θέση του βεζύρη , άτομα που έσκαβαν λάκους....και τους σκάβουνε καθημερινά παρεπιπτόντως (α...σήμερα ήρθε καινούργιος επίδοξος σκαφτιάς στην εταιρεία μου) .
Πως εξοντώνεις τους wannabe you ; Πολύ απλά. Τους κόβω τον τσαμπουκά! Σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να δείχνεις πιο είναι το αφεντικό εδώ μέσα....να γίνεσαι πιο τρελλός και από τρελλό...να περνάς δύο- τρείς κρίσεις υστερίας με φωνές (που τους βάζεις στην θέση τους ) και μετά για να τους αποτελιώσεις ένα κούλ άνετο και ψιλοειρωνικό υφάκι!

Οταν παίζεται η καριέρα μου , όταν παίζονται οι κόποι και τα ξενύχτια μου , οταν παίζεται αυτό που για χάρη του για κάποια χρόνια θυσίασα την προσωπική μου ζωή και την υγεία μου ,όταν παίζεται αυτό που κουράστηκα για να αποκτήσω και το επέκτησα από τα 27 μου χρόνια γιατί το άξιζα....γίνομαι τρελλή! Κανένας δεν μπορεί να μου πάρει ότι δικαιωματικά έχω. Και έχω φροντίσει πάρα πολύ καλά να είμαι χρήσιμη και αναντικατάστατη τόσο όσο να μην μπορεί κανένας να με δυσκολέψει. Δεν χρειάζεται πια να αποδυκνείω την αξία μου. Στον χώρο μου...είναι δεδομένη.

Οποιός έχει τις ικανότητες και τα προσόντα , όποιος πάλεψε να φτάσει εκεί που έφτασε και έφτασε με την αξία του και όχι με τις πλάτες άλλων....αυτούς τους τύπους τους τρώει για πρόγευμα! Πρίν να προλάβουν να μεγαλώσουνε....

Φιλιά
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

elix_geo

# 13 στις 18/7/2003
author
Ανδρας / 66 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by spy26
Πολυ συχνα,αναμεσα σε συναδελφους κατω απο την ιδια στεγη εργασιας, χαρην των προσωπικων φιλοδοξιων για καριερα τις περισσοτερες φορες, παρατηρουμε το φαινομενο...καποιος συνεργατης να μας σκαβει τον λακο!

Με το να ''ρουφιανευει'' , ειτε με το να δημιουργει συνεχως εμποδια στον δρομο μας, ειτε παντα να υποτιμα τις ιδεες μας και να τις υποβαθμιζει στα ματια των ανωτερων ....η ουσια ειναι οτι μας δημιουργει προβλημα στο χωρο της εργασιας μας !!!

Σας εχει τυχει ποτε παρομοια περιπτωση ; Αν ΝΑΙ, πως την αντιμετωπισατε ; Ποια ηταν η συμπεριφορα σας απεναντι του/της ; Ζητησατε την βοηθεια επιλυσης απο τους ανωτερους σας ή τα καταφερατε μονοι σας ; Ποιο το τελικο αποτελεσμα;

Πιστεύω ότι η αξια πάντα υπερισχύει

mariatereza

# 14 στις 21/7/2003
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Σλοβενία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8

Δυστυχώς, σήμερα επιπλέουν οι φελλοί, οι ρουφιάνοι και οι κακοήθεις...

Οσο μπορούμε πρέπει να πολεμάμε και να μην αφήνουμε να τους περνάει. Ελπίζω η παροιμία "οποιος σκάβει το λάκο του αλλουνου πέφτει ο ίδιος μέσα" να βγεί αληθινή, γιατί το έχω ανάγκη όσο ποτέ! ωστόσο το παρελθόν έχει δείξει πως ο...νεκροθάφτης την περνάει κοτσάνι και αγάς!

# 15 στις 17/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
μου εχει τυχει και εμενα αυτο αλλα καταφερνω να επιβιωνω με την δουλεια μου και τιποτα αλλο.τωρα το ποιος κερδιζει απο αυτο δεν μπορω να το πω, η για ποσο θα κερδιζει.το μονο που με νοιαζει ειναι οτι αισθανομαι ηρεμος με την συνειδηση μου τουλαχιστον εγω.....

INVISIBLE_MAN

# 16 στις 19/9/2003
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 5
Το ρουφιανιλικι δυστυχως στις μέρες μας κυριαρχεί.Πόσοι είναι εκείνοι που έχουν καρφώσει ή έχουν κατηγορήσει τον συνάδελφό τους και πόσοι περισσότεροι οι οποίοι το έχουν σκεφτεί....βλέπετε για να επιβιώσει κάποιος σήμερα στον ιδιώτικό τομέα πρέπει να είναι ή ρουφιάνος ή ανήψι του προισταμένου του.
Αξιοκρατεία και ευγενή ανταγωνισμό ξεχάστε τα!
Επομένως προσπαθούμε με πράξεις να αοδείξουμε την αξία μας και να πείσουμε τον προιστάμενο μας για την αξία μας...

# 17 στις 19/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by spy26

Ετοιμάζομαι να πάρω τη θέση κάποιου που συνταξιοδοτείται, του χρόνου.
Αυτό, είναι βέβαιο ότι θα γίνει.
Το ξέρει και ο ίδιος.
Παρόλα αυτά, συνεχίζει να θεωρεί εαυτόν αναντικατάστατο και να παρουσιάζεται έτσι στους προϊσταμενους.
Οι περισσότεροι γνωρίζουν το χαρακτήρα του, αλλά λόγω της μακρόχρονης προσφοράς του στο χώρο, "σφυρίζουν" αδιάφορα.
Θεμιτό, ως ένα σημείο.

Από την άλλη, εγώ, νέος στο αντικείμενο, όχι όμως και στο χώρο- δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να σκέφτεται ένας τέτοιος άνθρωπος...
Με όλους τους συναδέλφους δεν ανταλλάσει ούτε μια καλημέρα.

30 χρόνια στη ρουφιανιά, στο γλύψιμο,
και στη δουλικότητα.
Σκέφτομαι να του κάνω έγγραφη αναφορά, διότι όταν έτρωγε χρήματα από το κράτος για να πάει 2 φορές στο εξωτερικό, -εκπαίδευσεις- δεν σκέφτηκε προφανώς ότι αυτές τις γνώσεις που απέκτησε θα έπρεπε κάποτε, παραδίδοντας τη "σκυτάλη", να τις μεταδώσει αντί να τις πάρει στο σπίτι του φεύγοντας..

Ο νόμος είναι σαφής.
Οι γνώσεις πρέπει να μεταλαμπαδευτούν !
Το υλικό πρέπει να στηριχτεί τεχνικά, μέχρι το 2020 από μένα !

Ο άγραφος, -νόμος- της συναδελφικότητας, σαφέστερος !

Το πρώτο πρόβλημα, αν και δύσκολο, θα το αντιμετωπίσω μόνος μου.
Το δεύτερο, όμως που αφορά ανθρώπινη συμπεριφορά, είναι αυτό που με αρρωσταίνει και το βλέπω, να παραμένει άλυτο.
Πάντως θα το "παλέψω" !

# 18 στις 19/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Όποιος σκάβει το λάκκο του άλλου, πέφτει ο ίδιος μέσα. ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ. Η μαγική λέξη. Αν δείξει κάποιος, ότι δε τον αγγίζουν οι κακίες του ρουφιάνου....τον σκοτώνει! Αν μπεις στη διαδικασία να τσακωθείς για να βρείς δίκιο....του κάνεις τη καρδιά. Αν υπάρχει δυνατότητα να κάνεις έγγραφη αναφορά καλώς..ειδάλλως άστο....δεν αξίζει το κόπο. ¶μα είσαι εντάξει στη δουλειά σου δεν έχεις να φοβηθείς κανένα.

# 19 στις 22/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ειμαι στην ιδια θεση σταθερα εδω και πολλα χρονια.
Το προβλημα μου ηταν η προισταμενη μου.
Προσπαθουσε με καθε τροπο να με πλησιασει μονο και μονο για να μαθει κοτσομπολια λογω του οτι ημουν πολυ παλαιοτερη απο αυτην.Δεν της εκανα τη χαρη κι αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να με πολεμαει συνεχως.Μειωσε τη δουλεια μου και τη μοιρασε σε ολες τις αλλες κοπελες.Ομολογω πως ηταν πολυ δυσκολα αλλα επειδη ενοιωθα σιγουρη για τον εαυτο μου και τη θεση μου εκανα υπομονη.
Κι ενω κι αυτη ηταν καλη στη δουλεια της - πηρε τα χερακια της κι εβγαλε τα ματακια της.

Δεν ειπα σε κανεναν ανωτερο τιποτα αν και ειχα τη δυναμη να την διωξω ανα πασα στιγμη.

Ερχετε ο χρονος που ολοι πληρωνουν μην ανησυχεις.Μεινε σταθερος στη ποιοτητα της δουλειας σου και ολα θα πανε καλα.
Τετοιοι ανθρωποι φαινονται απο μακρια, σιγουρα οι ανωτεροι εχουν καταλαβει τα παντα καμια φορα τα συμφεροντα μπαινουν πανω απο τις ανθρωπινες αξιες.

Αυτο που εχει σημασια για μενα ειναι πως εχω τη συνειδηση μου καθαρη.Απο τοτε οποτε τη βλεπω σκυβει το κεφαλι μπροστα μου.
Η καλυτερη πληρωμη.

FALCON

# 20 στις 25/9/2003
author
Ανδρας / 52 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 113
Δεν πιστευω στη λεξη συναδελφος!
Ουτε μου αρεσει να την ακουω!!
Πιστευω στη λεξη Ανθρωπος!

Καποτε καποια πηγε να μου τον σκαψει το λακκο ....την εθαψα και τιναξα και ενα συστημα στον αερα!!

Απλα η τυπισα ηταν η γκομενα του προισταμενου και νομιζε οτι μπορει να κανει σχεδια χωρις να γνωριζει οτι εγω ημουν στη δουλεια αυτη απο το νουμερο 1 της Εταιριας!

Τοσο θρασσος τοσα ψεμματα της, εαν ηταν καποιος αλλος στη θεση μου θα ειχε απολυθει γιατι θα πιστευαν εκεινη και οχι εμενα!
Ο Προισταμενος εχασε τη καλη θεση και βρεθηκε και παλι προισταμενος μεν στα ..υπογεια δε!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε