Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ποτέ φιλίες με τους ανώτερους!

Σελίδα : 1

HERBAL

# 1 στις 3/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

Ποτέ φιλίες με τους ανώτερους!

kalispera se olous!8a sas pw kapoia gegonota kai 8elw ti gnwmi sas!Loipon,egw douleua se ena magazi ws pwlitria gia peripou enamisi xrono!Kapoia stigmi vre8ike mia kaliteri douleia grafeiou kai opws itan logiko efuga!Ela omws pou apo tote i prwin upeu8ini kai fili mou ksekinise polemo!Ksekinise otan piga na parw ta lefta tis apozimiwsis kai eipe oti den dikaioumai tipota!(na nai kala i epi8ewrisi ergasias),Meta ema8a oti me krazei se olo ton kosmo epeidi leei tous paratisa,mou kleinei to tilefwno opote pairnw sto magazi me apokorufwma prox8es pou piga apo kei na min me afisei na milisw me ta upoloipa koritsia kai sxedon me ediwxe!Na simiwsw oti eixame ginei poli kales files(diakopes mazi,mpania,kafes,ktl) kai 8a eprepe toulaxiston na xarei pou proodeuw sti zwi mou!Ftaiw loipon ki egw na parw to afentiko mou kai na tou ta pw ola?To pws ourliaze mprosta stis pelatisses kai alla polla sin to oti den mou exei dwsei akoma ola ta lefta mou?Ekei pisteuw 8a vrw to dikio mou giati eutuxws den eixan pote parapono apo mena kai me exei uperaspistei polles fores!Toulaxiston na tin kraksei autos pou 8a tin tsouksei parapanw!Perimenw ti gnwmi sas

selini

# 2 στις 3/9/2006
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 142
Απαντήσεις: 5.733
εξαρταται κοριτσι μου απο το τί εννοεις οταν λες "ανωτερους".
γιατι αυτην που περιεγραψες, μαλλον για κατωτερη παει...

ν΄αλλαξεις λοιπον τον τιτλο του θεματος σου.

ΠΟΤΕ ΦΙΛΙΕΣ ΜΕ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥΣ.

γιατι αυτο ειναι το χειροτερο.

οσο για τη γνωμη μου περι του συμβαντος, ενα εχω να πω.
φιλια δεν ειναι οι παρεες, οι διακοπες και οι καφεδες.
η φιλια δοκιμαζεται με τα χρονια και μεστωνει σαν το παλιο καλο κρασι.
αν δεν... βρασει στο ζουμι της, ξυνιζει...
Η προδοσία μου αρχίζει και πάλι: "όλα πάνε καλά..."

# 3 στις 3/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ήταν σίγουρα φίλη σου;

Εργαζόμενος για πολλά χρόνια σε επιχειρήσεις, διαπίστωσα ότι πολλές φορές οι φιλίες που δημιουργούνται εντός της εργασίας, είναι από αυτές που μένουν. Είναι λογικό, πιο πολύ χρόνο αναλώνεις με τους / τις συναδέλφους σου παρά με τους δικούς σου ανθρώπους.

Το περιστατικό που περιγράφεις, δεν είναι ασύνηθες αλλά σίγουρα δεν είναι ο κανόνας. Γιατί στενοχωριέσαι; Μπορείς κάλλιστα να απευθυνθείς στην διεύθυνση της επιχείρησης αγνοώντας τελείως την εν λόγω πρώην συνάδελφο. Αν μπεις στη διαδικασία της «φαγωμάρας», εσύ θα χάσεις την ηρεμία σου και αυτό θα την χαροποιήσει περισσότερο.

Μην απορείς με τη συμπεριφορά της. Εδώ δεν χαίρονται οι ίδιοι οι συγγενείς σου (το αίμα σου) αν ανέβεις ένα σκαλοπάτι στη ζωή, περιμένεις να χαρούν οι ξένοι;

Αυτή είναι η ζωή και δεν πρέπει να τα βάφεις μαύρα.

Διαφωνώ παντελώς με την επικεφαλίδα… Στην επιχείρηση που εργάζομαι, ναι μεν είμαι ο διευθυντής αλλά αν δε σου πουν ποιος είμαι θα νομίζεις ότι όλοι είμαστε ίσοι, διότι όλοι είμαστε φίλοι μεταξύ μας. Τέτοιους ανθρώπους σαν αυτή που περιγράφεις, θα συναντήσεις πολλούς στην ζωή σου… Μη τα βάφεις μαύρα. Χαμογέλα και προχώρα. Όσο πιο πολύ χαμογελάς και όσο πιο πολύ δείχνεις ότι αληθινά δε σε αγγίζουν όλες αυτές οι μικροπρέπειες, τόσο πιο πολύ θα σε σέβονται.

HERBAL

# 4 στις 4/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Katarxas euxaristw gia tin apantisi sou!Exeis dikio se ola auta pou grafeis!Oso gia to 8ema peri filias den exeis adiko,ais8anomai malista polu afelis!Pantws me auto ton tropo katalava arketa pragmata gia tis ergasiakes sxeseis mia kai itan i prwti mou douleia!
Ti na kanw twra gia na stamatisei na me diasurei kai malista xwris na ftaiw?

Anna04

# 5 στις 6/9/2006
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 23
Νομιζω κι εγω πως επεσες στην περιπτωση! Δεν ειναι ολοι οι συνεδελφοι / ανωτεροι ετσι.
Προσωπικα δεν ειμαι υπερ της φιλιας μεσα στον εργασιακο χωρο, γιατι μπορει να σου δημιουργησει προβληματα. Ξερεις, να εκμεταλλευεται ο αλλος την οικειοτητα και να "λουφαρει" σε βαρος της δικης σου δουλειας, και τετοια.
Απορω ομως πως δεν ειχες καταλαβει νωριτερα οτι μπορει να σου σκαψει λακο. Γιατι, δεν μπορει, ολο και καποιο δειγμα θα ειχες....

selini

# 6 στις 6/9/2006
author
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 142
Απαντήσεις: 5.733

Παράθεση:
Originally posted by HERBAL

να παψεις να ασχολεισαι.
παντα θα υπαρχουν ανθρωποι γυρω μας που θα μας κατηγορουν και θα θελουν να μας ενοχλουν με τον αγενεστατο τροπο τους.
αν δεν εχεις τη δυναμη να τη διωξεις απο τη δουλεια της, αγνοησε την.
Η προδοσία μου αρχίζει και πάλι: "όλα πάνε καλά..."

Anna_apo_makria

# 7 στις 10/9/2006
author
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 384

Παράθεση:

Katarxas euxaristw gia tin apantisi sou!Exeis dikio se ola auta pou grafeis!Oso gia to 8ema peri filias den exeis adiko,ais8anomai malista polu afelis!Pantws me auto ton tropo katalava arketa pragmata gia tis ergasiakes sxeseis mia kai itan i prwti mou douleia!

να κανω μια χαζουλα ερωτησει ?
ποσο καιρο πριν τις ειχες πει οτι σκευτεσε να φύγεις?
οταν εψαχνες για αλλη δουλεια αυτη το ηξερε?
και κατι τελευτεο μηπως το εμαθε απο αλλους?
η φιλη σου εχει πικραθει απο εσενα και γιαυτο συμπεριφερεται ετσι ....αμα βαλεις και λιγο την ζηλεια .....βαλε το οτι νομιζε οτι ειναι ο μεντορας σου .....(σε δικαιολογουσε αυτη σε αλλους ......)!
και τις την εκανες....για κατι καλητερο υποψηάζομε οτι θα πρεπει να ειχαται κει αρκετη διαφορα ηλικιας......
αν περτω εξω ενοιμερωσε με για να μην κανω και την ψυχολογο αδικα και εκτιθομε......
Ημουν εξαιρετικά κακή ορθογράφος και εχω παραμείνει έτσι μέχρι και σήμερα AGATHA CHRISTIE

HERBAL

# 8 στις 11/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ti na pw,me afises afwni!Kala ola ta alla,tin diafora ilikias pws tin katalaves?(15 xronia)Mipws eisai kammia gnwsti mou??
To oti epsaxna gia alli douleia to iksere apo tis prwtes meres giati eixa teleiwsei prosfata ti sxoli mou kai koitaza gia ekeino to antikeimeno.Malista polles fores eixa parei kai adeia gia na dokimastw se alli douleia!Apo kei telika eguga ligo apotoma(savvato douleua kai deytera paraitithika)alla den ginotan ki alliws giati me i8elan amesws edw pou eimai twra.
Vasika to 8ema teleiwse twra,enimerwsa ton palio mou ergodoti gia tin katastasi,kanonisa ta oikonomika kai apla den ksanapataw sto magazi,oxi tpt allo gia na min sigxizomai kiolas!
Tin psixologo tin kaneis kai epaggelmatika?kai an oxi krima 8a isouna poli kali!

HERBAL

# 9 στις 11/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ti na pw,me afises afwni!Kala ola ta alla,tin diafora ilikias pws tin katalaves?(15 xronia)Mipws eisai kammia gnwsti mou??
To oti epsaxna gia alli douleia to iksere apo tis prwtes meres giati eixa teleiwsei prosfata ti sxoli mou kai koitaza gia ekeino to antikeimeno.Malista polles fores eixa parei kai adeia gia na dokimastw se alli douleia!Apo kei telika eguga ligo apotoma(savvato douleua kai deytera paraitithika)alla den ginotan ki alliws giati me i8elan amesws edw pou eimai twra.
Vasika to 8ema teleiwse twra,enimerwsa ton palio mou ergodoti gia tin katastasi,kanonisa ta oikonomika kai apla den ksanapataw sto magazi,oxi tpt allo gia na min sigxizomai kiolas!
Tin psixologo tin kaneis kai epaggelmatika?kai an oxi krima 8a isouna poli kali!

Anna_apo_makria

# 10 στις 12/9/2006
author
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 384

Παράθεση:

Μια φορα στο τοσο περφτω μεσα αλλα στην περιπτωσει σου λες σε εβλεπα .....μαλλων εχω ενα ειδος περιορισμενου ''χαρισματος '' που δεν εχει καμια σχεσει με το να βλεπω τους αριθμους του λοττο......΄λολ γαμοτο ....γρρρ
Ημουν εξαιρετικά κακή ορθογράφος και εχω παραμείνει έτσι μέχρι και σήμερα AGATHA CHRISTIE

# 11 στις 12/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ανώτερος?

πως κανείς βάζει τον εαυτό του σε μειονεκτική θέση? Δεν υπάρχουν ανώτεροι. Υπάρχουν αυτοί που έχουν ένα project που θέλουν να εφαρμόσουν, κι επειδή ξέρουν ίσως περισσότερα απο τους άλλους, απλά δίνουν οδηγίες. Όσο για φίλους η φίλες, η λέξη ΦΙΛΟΣ έχει πολύ βαριά έννοια. Αυτό συνεπάγεται γνωριμία ετών, συντροφικότητα, και εμβάθυνση του ενός στα συναισθήματα και τα προβλήματα του άλλου. Ολες οι άλλες γνωριμίες έχουν επιφανειακή συνάρτηση με τη λέξη.

# 12 στις 6/10/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πάρε δραστικά μέτρα.Μην μείνεις έτσι.Πάρε το αφεντικό η κάποιο ανώτερο και πες του τα όλα.Ποια νομίζει ότι είναι....Τα λεφτά σου τα δικαιούσε..δεν την κατάλαβες τι σόι κοπέλα ήταν από την αρχή??

Dardana

# 13 στις 6/10/2006
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Ειναι φανερο οτι ζηλεψε την επιτυχια σου, το οτι δηλαδη βρηκες κατι καλυτερο, και αυτο σημαινει επισης πως ποτέ δεν ηταν φιλη σου, κι οτι ισως εχει και καποιο κομπλεξ με την ηλικια της και το γεγονος οτι εισαι μικροτερη. Σε διασυρει απο φθονο. Απλα μην της δινεις σημασια γιατι ετσι της δινεις περισσοτερη "τροφη". Αυτοι που σε ξερουν κι οσοι εχουν ακεραιο χαρακτηρα, δε θα επηρεαστουν απο οτιδηποτε λεει για σενα. Συμβαινουν δυστυχως αυτα. Στο μελλον προσεξε λιγο περισσοτερο τις σχεσεις σου και δη τις εργασιακες.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε