Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Η ηρωικη εξοδος του εργαζομενου

Σελίδα : 1

Anna04

# 1 στις 6/9/2006
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 23
'Aρεσαν+: 0%

Η ηρωικη εξοδος του εργαζομενου

Πως καταλαβαινεις οτι ειναι ωρα να "την κανεις με ελαφρα πηδηματακια" απο μια εταιρεια και να αρχισεις να ψαχνεις για κατι αλλο;
Εχω καποια δειγματα στη δουλεια, και θελω να βεβαιωθω.
Παρακαλω βοηθηστε, αν σαν εχει συμβει. Ειμαι μπερδεμενη.
Thanx

# 2 στις 6/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Για μενα.
Οταν το αφεντικο σου σφυραει αδιαφορα οταν τιθεται το θεμα των αυξησεων η των μπονους
οταν υπαρχουν καποιοι που συνεχως υπονομευουν την δουλεια σου
οταν σιχαινεσαι να σηκωθεις το πρωι απο το κρεβατι γιατι θα δεις τα μουτρα των συναδελφων σου
Οταν καταλαβεις οτι δεν εχεις να δωσεις τιποτα αλλο
Οταν εχει περασει αρκετος καιρος χωρις να εχεις εξελιχθει, παρολο που οι αλλοι που προσεληφθησαν μαζι σου πηραν προαγωγες

οταν νιωσεις οτι αυτη η δουλεια δεν σε κανει καλυτερο επαγγελματια, ανθρωπο η απλα δεν αξιζει πλεον τον κοπο
οταν κουραζεσαι χωρις αντικρισμα (οικονομικο και ηθικο)

Οταν εχεις ηδη βρει κατι καλυτερο (δηλαδη εχεις κανει συνεντευξη και σε εχουν ηδη δεχτει)
μμμ... θα σκεφτω και αλλα και θα σου πω αλλα μην σε παρω και στο λαιμο μου. Αυτα ηταν καθαρα τα ΔΙΚΑ μου κριτηρια.
σκεψου τα δικα σου. Και μια συμβουλη. κανεις δεν μπορει να σου πει τι θα κανεις, εισαι απολυτα υπευθυνη για τις επιλογες σου.
Σκεψου και αποφασισε.

Μυρτώ

# 3 στις 6/9/2006
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
1. Εάν το εργασικό περιβάλλον είναι απαράδεκτο από άποψη συμπεριφοράς προς τους υπαλλήλους.

2. Εάν βλέπεις να επιβραβεύονται οι γλύφτες και οι καλοί να εξαφανίζονται.

3. Εαν βλέπεις ουρανοκατέβατους βυσματίες να αρπάζουν τις θέσεις που άλλοι τις δούλεψαν.

3. Εάν οι αυξήσεις είναι πενιχρές...

4. Εάν δεν έχεις καμία προοπτική εξέλιξης...

5. Εάν βλέπεις ... ή υποψιάζεσαι απάτες....

6. Εάν ... δεν σου αρέσει αυτό που κάνεις ...

7. Εάν παρουσιαστεί μια ευκαιρεία που επαγγελματικά σκεπτόμενη ΔΕΝ μπορείς να αρνηθείς...

Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Anna04

# 4 στις 6/9/2006
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by michelle2

οταν υπαρχουν καποιοι που συνεχως υπονομευουν την δουλεια σου
οταν σιχαινεσαι να σηκωθεις το πρωι απο το κρεβατι γιατι θα δεις τα μουτρα των συναδελφων σου
οταν νιωσεις οτι αυτη η δουλεια δεν σε κανει καλυτερο επαγγελματια, ανθρωπο η απλα δεν αξιζει πλεον τον κοπο
ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΙΣΧΥΟΥΝ....
ΒΑΣΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ..... ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ, ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ;

σκεψου τα δικα σου. Και μια συμβουλη. κανεις δεν μπορει να σου πει τι θα κανεις, εισαι απολυτα υπευθυνη για τις επιλογες σου.

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΕΙΣ, Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ Η ΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΙΚΗ ΜΟΥ.

Anna04

# 5 στις 6/9/2006
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ
1. Εάν το εργασικό περιβάλλον είναι απαράδεκτο από άποψη συμπεριφοράς προς τους υπαλλήλους.

2. Εάν βλέπεις να επιβραβεύονται οι γλύφτες και οι καλοί να εξαφανίζονται.

3. Εαν βλέπεις ουρανοκατέβατους βυσματίες να αρπάζουν τις θέσεις που άλλοι τις δούλεψαν.

3. Εάν οι αυξήσεις είναι πενιχρές...

4. Εάν δεν έχεις καμία προοπτική εξέλιξης...

5. Εάν βλέπεις ... ή υποψιάζεσαι απάτες....

6. Εάν ... δεν σου αρέσει αυτό που κάνεις ...

7. Εάν παρουσιαστεί μια ευκαιρεία που επαγγελματικά σκεπτόμενη ΔΕΝ μπορείς να αρνηθείς...

Αν υποθεσουμε οτι οι "τυπικες συνθηκες" (χρηματα, κ.λπ.) ειναι καλες, αλλα η σχεση σου με καποιους συναδελφους εχει φτασει σε σημειο απαραδεκτο και η διοικηση κανει πως δεν βλεπει οτι "σε χωνουν", γιατι ετσι την βολευει... θα εφευγες;

Μυρτώ

# 6 στις 6/9/2006
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Koπέλα μου με όλο το θάρρος....

Η "διοίκηση" θέλει να βλέπει την δουλειά να βγαίνει... και πίστεψε με δεν την απασχολει ποιός την κάνει....ή αν χώνεται κάποιος....
Αν είναι δυνατό θα τους έχωνε όλους...
Εάν εγώ πίστευα ότι αδικούμαι , θα έφευγα.....
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

vilelmini

# 7 στις 7/9/2006
author
Γυναίκα / 63 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 20
Πάμε λίγο ανάποδα.
Αν είσαι ευχαριστημένη με το οικονομικό θέμα και το εργασιακό περιβάλλον (πλην του έμψυχου)
Αν σου αρέσει η δουλειά σαν αντικείμενο
Αν έχεις καλές σχέσεις με τον μεγαλύτερο αριθμό των συναδέλφων και μόνο ένας-δύο συμπεριλαμβανομένου του προϊσταμένου σε εκμεταλεύονται
Αν γενικά όλα είναι καλά αλλά σου τη δίνει να σε χώνουν, οι απαιτήσεις από εσένα να είναι μεγαλύτερες από ότι στους άλλους, να μην υπάρχει ένας έπαινος (έστω ότι έγινε αντιληπτό) όταν λειτουργείς σωστά και να τονίζεται μια μικροπαράληψη κλπ. κλπ.
Τότε ίσως αξίζει μία προσπάθεια να βάλεις στην θέση τους τους συναδέλφους και μια καλή εξήγηση με τον προϊστάμενο στηριγμένη σε βάσιμα επιχειρήματα.
Αν τα καταφέρεις θα ξέρους και στο μέλλον ότι δεν μασάς.
Αν δεν γίνει τίποτα τότε η πρώτη σου σκέψη μπορεί να προχωρήσει.

Ίσως να κουράστηκες και από την ίδια την δουλειά και όλα μαζί να σε έφεραν στην σκέψη φυγής. Ίσως να χρειάζεσαι ανανέωση. Τότε σταθμίζεις τα συν και τα πλην και αποφασίζεις.
Καλή επιτυχία στην απόφαση
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost