Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ποιά να διαλέξω;

Σελίδα : 1

ndimirtis

# 1 στις 10/9/2006
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αιτωλοακαρνανίας / Αμφιλοχία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Ποιά να διαλέξω;

Παιδιά γεια σας. Είμαι 26 ετών και έχω μία σχέση 5 ετών με μια συνομήλική μου. Εδώ και ενάμισυ μήνα το παίζω διπλό ταμπλό. Γνώρισα μια 21χρονη που με χει ξετρελάνει. Είμαι πολύ ερωτευμένος μαζί της. Αρχικώς, ήθελα απλώς να περάσω μαζί της έναν ωραίο Αύγουστο και μετά να χωρίσουν οι δρόμοι μας. Τώρα, όμως, σκέφτομαι πως με αυτή την κοπέλα θα μπορούσα να κάνω μια πολύ όμορφη σχέση. Ταιριάζουμε πολύ και το σημαντικότερο-υπάρχει τρελός έρωτας!
Τι να κάνω όμως με την άλλη που τα χουμε 5 χρόνια; Έχουμε κάνει σχέδια για το μέλλον, να μείνουμε μαζί κ.λ.π. Μέχρι και για οικογένεια έχουμε συζητήσει και τέλος πάντων για όλα αυτά που συζητάει ένα ζευγάρι μέσα σε μια μεγάλης διάρκειας σχέση. Έχει κάνει πολλά για μένα και γω πολλά γι αυτήν. Υπάρχει πολύ αγάπη, πολύ κατανόηση αλλά ο έρωτας και το πάθος έχουν σβήσει από μέρους μου και το sex που κάνουμε δεν με ευχαριστεί καθόλου.
Είμαι σε δίλλημα:
Να αφήσω την 21άρα και να προσπαθήσω για την ανανέωση της σχέσης μου με την άλλη; Φοβάμαι μη χάσω έναν πολύ μεγάλο έρωτα που μέχρι στιγμής δεν έχω ξαναζήσει.
Να τα χαλάσω με αυτή που τα χω 5 χρόνια, να πετάξω στα σκουπίδια τα τόσα σχέδια που έχουμε κάνει, τα όσα έχουμε ζήσει; Φοβάμαι πως δεν θα τον ξεπεράσει αυτό τον χωρισμό και θα της κάνω μεγάλο κακό. Κάποιοι λένε ότι αυτό που μένει τελικώς σε μια σχέση είναι η αγάπη και ότι οι έρωτες πάνε κι έρχονται.

Ευχαριστώ πολύ που διαβάσατε τα παραπάνω! Περιμένω ένα σχόλιο, μια άποψη...κάτι.

sernickolas

# 2 στις 10/9/2006
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 760

Το ιδιο αποτελεσμα.

Οτι απ`τα δυο διαλεξεις να κανεις στο ιδιο αποτελεσμα θα σε οδηγησουν.
Δεν εισαι ωριμος (απ` τα λεγομενα σου) δεν ξερεις τη θελεις, οτι ομως αποφαση κι αν παρεις θα περασεις καλα προσωρινα.
Οι αλλοι ομως δεν φταινε σε τιποτα.

calista

# 3 στις 10/9/2006
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.528

Παράθεση:
Originally posted by ndimirtis
Παιδιά γεια σας.
...Γνώρισα μια 21χρονη που με χει ξετρελάνει.
...Να αφήσω την 21άρα

Καλησπέρα Δημήτρη.

Πριν από οποιαδήποτε άλλη απάντησή μου
μπορώ να σου εκφράσω μια απορία μου?

Τι εμονή είναι αυτή με την ηλικία της κοπελιάς?
Αν δεν έγραφες τη δική σου, 26 όπως λες, θα νόμιζα
ότι είσαι τουλάχιστον 55!
Σε κείνη την ηλικία οι άντρες "ονομάζουν" τις μικρές κοπελιές
με την ηλικία τους, διότι πολύ απλά και πολύ σωστά
είναι κάτι που τους προβληματίζει...

Τώρα για όλα τα υπόλοιπα...
Τι να πω...
Να συμφωνήσω απλά με τον ...προγράψαντα sernickolas.

Λίγοι άνθρωποι φτάνουν στην απέναντι όχθη. Οι υπόλοιποι τρέχουν πάνω - κάτω σ' αυτή την πλευρά της στεριάς.

alternative

# 4 στις 10/9/2006
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 832
βασικά θα κρατήσεις κ τις 2 μέχρι κάποια να το ανακαλύψει κ να μείνεις με την άλλη!!!! Οπότε μην αγχώνεσαι!!! Έτσι θα διαλέξεις αυτή που πράγματικά θέλεις!!!!!! Εδώ που τα λέμε, η μόνιμη σου σχέση, αδυνατό να πιστέψω, ότι είναι τόσο ζώο ώστε να της τα φοράς 1 μήνα κ να μη διαμαρτύρεται. Για κοιτάξου στο καθρέπτη μήπως έχει φυτρώσει τπτ στην κεφαλή!!!!!!

Προσωπικά δεν θα έκανα ποτέ παράλληλη σχέση. Πέρα από τις αρχές μου, είμαι εξαιρετικά αγχωτικό άτομο για να δίνομαι σε δύο γυναίκες ταυτόχρονα κ να προσέχω μην αποκαλυφτώ. Τέτοιο άγχος δε το θέλω. Μου είναι πιο εύκολο να τζάσω(καλά το είπα?) την υπάρχουσα σχέση για μία άλλη.

observer1

# 5 στις 10/9/2006
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Κάνε ότι κάνουν οι Αμερικανοί:
Πάρε 2 φύλλα χαρτί και γράψε πάνω πάνω τό όνομα της μιας στο 1 και της άλλης στο άλλο
Μετά τράβηξε καθετες γραμμές και στα 2 όπου έτσι θα δημιουργήσεις 2 στήλες στο κάθε φύλλο
Στη μια στήλη θα καταγράφεις τα προτερήματα της πρώτης και στην άλλη στήλη τα μειονεκτήματα...
Επανέλαβε και στο άλλο φύλλο για την άλλη....
Μετά κάνε σύγκριση...

Και μετά κάνε ότι κάνουμε συνήθως οι Ελληνες:
Γράψτους όλους και όλα και κάνε αυτό που γουστάρεις
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

alternative

# 6 στις 10/9/2006
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 832
αν δεν κάνω λάθος, οι έλληνες κρατάνε κ τις 2 γυναίκες κ τελείωσε. Δεν θα κάτσουν να σκάσουν!!!

observer1

# 7 στις 10/9/2006
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742

Παράθεση:
Originally posted by alternative
αν δεν κάνω λάθος, οι έλληνες κρατάνε κ τις 2 γυναίκες κ τελείωσε. Δεν θα κάτσουν να σκάσουν!!!

Απ'ότι βλέπω δεν διαφωνούμε...Είπα κάτι διαφορετικό???
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

fyri_fyri

# 8 στις 10/9/2006
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 2.622
Αγαπητέ θεματοθέτα...

Οποια και να διαλέξετε...
Με αφήνει παγερά αδιάφορη...

Ομως...ο λαός...

"βρε τον κερατούκλη" λέει...

και ποτέ...."την...κερατούκλα"...

Ο κόσμος είναι πολύς για να κάνεις σε όλους το χατίρι...

anemona_62

# 9 στις 11/9/2006
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Bρε παιδιά, ο άνθρωπος έγραψε τον πόνο του κι εσείς τον (εμ)παίζετε!

Αγαπητέ θεματοθέτα, ας πάμε από την αρχή: τι σε έκανε να αποφασίσεις να ξεκινήσεις μια νέα σχέση έστω προσωρινή, του ενός μηνός όπως ήταν αρχικά η πρόθεσή σου? Μήπως σκόπευες να περάσεις ένα μήνα καλά, να ξελεγράρεις, ώστε να αντέξεις τους άλλους έντεκα με τη μόνιμη κοπέλα σου? Εμ τότε κάτι δεν πάει καλά με το δεσμό σας.

Κάτσε και σκέψου, τι είναι αυτό που ζητάς από έναν άνθρωπο που είναι μαζί σου κι αν σε καλύπτει η κοπέλα, σε ποιους τομείς θέλεις κάτι διαφορετικό, αν μπορείς να το βρεις σε αυτήν, αν βελτιώνεται η κατάσταση (αλλά εδώ θα πρέπει να δώσεις από τον εαυτό σου, με ευχολόγια δεν αλλάζουν τα πράγματα) και μετά αποφασίζεις τι θα κάνεις.

Όσον αφορά τη νέα σου σχέση φυσικό είναι να σου φαίνεται τόσο λαχταριστή, είναι κάτι το καινούργιο, το ασταλάκωτο, το φρέσκο και το απαγορευμένο. Σκέφτεσαι όμως πώς θα είναι σε πέντε χρόνια? Ίσως να την έχεις βαρεθεί κι αυτήν και το σεξ μαζί της να μη σου λέει τίποτα. Άσε που δεν έχεις κανένα εχέγγυο ότι θα μείνει κοντά σου τόσο καιρό. Βέβαια για να είμαστε ειλικρινείς εχέγγυο μακροβιότητας δεν υπάρχει στις σχέσεις ούτως ή άλλως.

Πάντως έχω την εντύπωση ότι έρωτας δεν είναι, είναι ενθουσιασμός και ξελόγιασμα, διότι αν ήταν δεν θα το σκεφτόσουν δυο φορές, θα είχες ήδη χωρίσει με την προηγούμενη.

Δεν ξέρω αν βοήθησα με τις σκέψεις μου, αλλά εύχομαι να πάρεις τη σωστή απόφαση.
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

selini

# 10 στις 11/9/2006
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 142
Απαντήσεις: 5.733
εγω παλι, εκ φυσεως ιδιοτροπη, δεν καταλαβα γιατι τοσο απλα πραγματα σε μπερδευουνε.

ειχα που λες, μια γνωστή που περασε καποτε μια φαση σαν τη δική σου.
δεν μπορουσε να διαλεξει αναμεσα σε δυο αντρες.
τοτε, εκανε το εξης εξυπνο: γνωρισε, αναγκαστικά, κι εναν τριτο για να συγκρινει τους αλλους δυο...
μα και παλι δεν καταφερε να διαλέξει.
ετσι, γραφτηκε σε ενα γυμναστηριο.
θεια αποφαση!
γνωριστηκε με την γυμναστρια, τους εδιωξε και τους τρεις και κρατησε αυτην.

το κερδος απο ολη την υποθεση:
γλυτωσαν τα παληκαρια....
Η προδοσία μου αρχίζει και πάλι: "όλα πάνε καλά..."

calista

# 11 στις 11/9/2006
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.528
Στο μυαλό μου ήρθε το παλιό τραγούδι
που ταίριαζε πλήρως στην περίπτωση.

Απορώ και θα τα μπλέξω
απ’ την Κική και την Κοκό
ποια να διαλέξω
την Κική την αγαπώ
μα μ’αρέσει κι'η Κοκόοοοο...

(σε καλό μου κέφια πρωί-πρωί)
Λίγοι άνθρωποι φτάνουν στην απέναντι όχθη. Οι υπόλοιποι τρέχουν πάνω - κάτω σ' αυτή την πλευρά της στεριάς.

Anna_apo_makria

# 12 στις 11/9/2006
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 384

Παράθεση:
Παιδιά γεια σας. Είμαι 26 ετών και έχω μία σχέση 5 ετών με μια συνομήλική μου. Εδώ και ενάμισυ μήνα το παίζω διπλό ταμπλό. Γνώρισα μια 21χρονη που με χει ξετρελάνει. Είμαι πολύ ερωτευμένος μαζί της. Αρχικώς, ήθελα απλώς να περάσω μαζί της έναν ωραίο Αύγουστο και μετά να χωρίσουν οι δρόμοι μας. Τώρα, όμως, σκέφτομαι πως με αυτή την κοπέλα θα μπορούσα να κάνω μια πολύ όμορφη σχέση. Ταιριάζουμε πολύ και το σημαντικότερο-υπάρχει τρελός έρωτας!
Τι να κάνω όμως με την άλλη που τα χουμε 5 χρόνια; Έχουμε κάνει σχέδια για το μέλλον, να μείνουμε μαζί κ.λ.π. Μέχρι και για οικογένεια έχουμε συζητήσει και τέλος πάντων για όλα αυτά που συζητάει ένα ζευγάρι μέσα σε μια μεγάλης διάρκειας σχέση. Έχει κάνει πολλά για μένα και γω πολλά γι αυτήν. Υπάρχει πολύ αγάπη, πολύ κατανόηση αλλά ο έρωτας και το πάθος έχουν σβήσει από μέρους μου και το sex που κάνουμε δεν με ευχαριστεί καθόλου.
Είμαι σε δίλλημα:
Να αφήσω την 21άρα και να προσπαθήσω για την ανανέωση της σχέσης μου με την άλλη; Φοβάμαι μη χάσω έναν πολύ μεγάλο έρωτα που μέχρι στιγμής δεν έχω ξαναζήσει.
Να τα χαλάσω με αυτή που τα χω 5 χρόνια, να πετάξω στα σκουπίδια τα τόσα σχέδια που έχουμε κάνει, τα όσα έχουμε ζήσει; Φοβάμαι πως δεν θα τον ξεπεράσει αυτό τον χωρισμό και θα της κάνω μεγάλο κακό. Κάποιοι λένε ότι αυτό που μένει τελικώς σε μια σχέση είναι η αγάπη και ότι οι έρωτες πάνε κι έρχονται.

Ευχαριστώ πολύ που διαβάσατε τα παραπάνω! Περιμένω ένα σχόλιο, μια άποψη...κάτι.

Βρε αστην την κοπελα να βρει κανεναν σοβαρο ανθρωπο να φτιαξει την ζωή τησ ...γιατι εσυ μαλλων τις πέφτης λίγος...
και αν δεν ειναι αυτη η 21 χρονη θα ειναι καμια αλλη πολυ αργοτερα ,και θα ειναι χειρότερα .....
αστην την κοπελιτσα δεν σου φταιει σε τίποτα......!!!!!!!
Ημουν εξαιρετικά κακή ορθογράφος και εχω παραμείνει έτσι μέχρι και σήμερα AGATHA CHRISTIE

APETITIKH

# 13 στις 11/9/2006
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 108
Απαντήσεις: 9.062

Παράθεση:
Περιμένω ένα σχόλιο, μια άποψη...κάτι.

Να χωρίσεις και με τις δύο και να μείνεις μόνος σου
για να μπορείς να είσαι με πολλές.
Αυτό φαίνεται να θέλεις.
ν.

# 14 στις 11/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
εχουν περασει περιπου 30 ωρες και αυτος δεν εχει αποφασισει ακομη
και αγχωνομαι...

# 15 στις 11/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by selini

ειναι και αρχη της σεζον,αν δεις τις προσφορες των γυμναστηριων θα παθεις πλακα...
μ'αρεσει που θελει και απαντηση απο Εξπερτς...

# 16 στις 11/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by svinnnnnnn

Παράθεση:
Originally posted by selini

ειναι και αρχη της σεζον,αν δεις τις προσφορες των γυμναστηριων θα παθεις πλακα...

Σε ποιο ρε ξαδερφε?

APETITIKH

# 17 στις 11/9/2006
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by michelle2

Σε ποιο ρε ξαδερφε?

Σε όλα, ρε.
Αν κι εγώ λέω να πάρω ένα ντιβιντάκι
να κάνω γυμναστική στο σπίτι.

Πού να τρέχεις τώρα να γνωρίζεις κούκλους στα γυμναστήρια;
ν.

# 18 στις 11/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Λοιπον απετ

εφυγα!!!
παω στο τζυμνασιουμ εδω διπλα
Μωρε κουκλους εχει μπολικους, αλλα χαλιεμαι που ξυριζουν τα ποδια τους!!!

(βασικα με αγχωνουν και πρεπει να πηγαινω με τελεια αποτριχωση στο γυμναστηριο)

# 19 στις 11/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by maknick
ειχα μια σχεση 4 ετων με μια κοπελα απο εξωτερικο στην διαρκεια εφυγε το παθος και εγινε ρουτινα σε βαθμο να μην θελω να κανω ερωτα μαζι της και την χωρισα υστερα απο τρεισ μηνεσ αναρωτιεμαι ακομη αν πηρα την σωστη αποφαση και δεν ξερο αν πρεπει να δοκιμασω επαναπροσεγγιση αυτη με αγαπαει παρα πολλυ και θελει να κανει οικογενεια μαζι μου.ακομη δεν ξερω αν την αγαπαω πραγματικα .τι να κανω?

Παράθεση:
Άστην και βρες άλλη

ειναι η απαντηση σου σε ενα παλικαρι μολις
2 μερες πριν... λιγο διαφορετικη περιπτωση απο
την δικη σου, αλλα σε λιγο θα ανεβασεις καμια
παραλαγη του στυλ: την αφησα για ενα προσκαιρο
ερωτα αλλα δεν ξερω και μπορει να την θελω ακομα...

οποτε απαντα στον εαυτο σου το ιδιο και κανε το...
γιατι 5 χρονια σχεσης επρεπε με την κοπελα σου
να εισαι ειλικρινης!!!

APETITIKH

# 20 στις 11/9/2006
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by michelle2
(βασικα με αγχωνουν και πρεπει να πηγαινω με τελεια αποτριχωση στο γυμναστηριο)

Πού θα φαίνεται, παιδάκι μου, η αποτρίχωση μες στο καταχείμωνο;

Φόρμα θα φοράς...
ν.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε