Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι γινεται οταν υπαρχει το αποθυμενο?

Σελίδα : 1

charmed_lighter_19

# 1 στις 12/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Κυκλάδων / Αμοργός
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Τι γινεται οταν υπαρχει το αποθυμενο?

Γεια σας,
βρισκομαι σε ενα τρομερο διλημμα για μενα κ πραγματικα δεν ξερω πως να το χειριστω.... Εδω κ ενα 13 μηνες ειμαι με ενα αγορι 18 χρονων (εγω ειμαι 20) κ τον αγαπαω παρα πολυ, ομως πριν απο 2 μηνες ηρθα στο νησι που μεγαλωσα (2 χρονια εμενα Αθηνα) λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων κ θα χριαστει να κατσω μεχρι τον επομενο ιουνιο. Εδω βρηκα την παλια μου παρεα κ περναω πολυ ομορφα, χωρις να ξεχναω τον συντροφο μου φυσικα. Μιλαμε πολυ συχνα στο τηλεφωνο επι καθημερινης βασεως. Ομως εδω στο νησι υπαρχει κ ενα παλιο μου αποθυμενο... Ενα απιστευτα ομορφο παιδι 2 χρονια μεγαλυτερος μου που παντα κατι μου εδειχνε οτι νιωθει, αν κ τοσο ντροπαλος που ειναι απορρω πως μου το εδειχνε. Οταν λοιπον ειχαμε φερει την κατασταση κοντα στη σχεση αναγκαστηκα να φυγω για σπουδες 2 χρονια κ ετσι γνωρισα το αγορι μου στην Αθηνα. Ομως με τον αλλον εδω ειμαστε στην ιδια παρεα κ οπως κ να το κανουμε υπαρχει αυτη η αμηχανια αναμεσα μας, αλλα η αμηχανια που κ οι 2 λενε π.χ " Σε σκεφτομαι ακομα". Υπαρχουν πονηρα βλεμματα, πειραγματα κτλ.... Αγαπω τον συντροφο μου αλλα δεν ξερω τι να κανω.... Τι να κανω?

APETITIKH

# 2 στις 12/9/2006
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 108
Απαντήσεις: 9.062

Παράθεση:
Originally posted by charmed_lighter_19
Τι να κανω?

Για να σκέφτεσαι να το κάνεις με το απωθημένο σου
-γιατί αυτό σκέφτεσαι-
σημαίνει ότι δεν μπορείς να είσαι πιστή στη σχέση σου.
Είτε το κάνεις στ' αλήθεια
είτε το σκέφτεσαι να το κάνεις
είναι το ίδιο για μένα.

Απιστία δεν είναι μόνο η ερωτική πράξη.
Και, επίσης,
για να το σκέφτεσαι
σημαίνει ότι δε σε καλύπτει απόλυτα η ήδη υπάρχουσα σχέση.

Διακόπτεις, συνεπώς, με τη σχέση και... επιδίδεσαι στο απωθημένο.
ν.

charmed_lighter_19

# 3 στις 12/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Κυκλάδων / Αμοργός
Γεια σου
Καταρχην σε ευχαριστω που μου απαντησες! Δευτερον εχεις δικιο στα περισσοτερα, μου λες να ενδωσω στο "αποθυμενο" αλλα αν αυτο ειναι τελειως λαθος? Χιλια συγνωμη για τισ τοσες ερωτησεις αλλα πραγματικα δεν εχω ξαναβρεθει σε τετοια θεση ποτε ξανα....

# 4 στις 13/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
να πω κι εγω που το εχω παθει...???

λοιπον ειχα μια τελεια υπεροχη σχεση με
καποιον... ελα μου ομως που ειχα και αποθημενο
εναν αλλον τυπο! οχι οτι ηθελα σχεση μαζι του
αλλα απο τις ελαχιστες φορες (ισως η μοναδικη)
που ειπα απλα οτι θελω να "πηδηξω" καποιον!!!

αν ειναι απλα για να σου φυγει η καουρα...
θα σου ελεγα κανε το! καλυτερα να μετανιωσεις
για κατι που εκανες... παρα για κατι που δεν εκανες...

εκ διαμετρου αντιθετη αποψη απο την απετιτικη αλλα
πιστευω οτι δεν πρεπει να μας μενουν αποθημενα!!
δεν ειμαι υπερ της συστηματικης απιστιας δηλαδη ενω
εχεις σχεση να ψαχνεσαι αλλα ξερω ποσο βασανιστικο
ειναι να εχεις αποθημενα....

silverdust

# 5 στις 13/9/2006
author
Ανδρας / 59 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Ραφήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

Παράθεση:
Originally posted by APETITIKH

Παράθεση:
Originally posted by charmed_lighter_19
Τι να κανω?

Για να σκέφτεσαι να το κάνεις με το απωθημένο σου
-γιατί αυτό σκέφτεσαι-
σημαίνει ότι δεν μπορείς να είσαι πιστή στη σχέση σου.
Είτε το κάνεις στ' αλήθεια
είτε το σκέφτεσαι να το κάνεις
είναι το ίδιο για μένα.

Απιστία δεν είναι μόνο η ερωτική πράξη.
Και, επίσης,
για να το σκέφτεσαι
σημαίνει ότι δε σε καλύπτει απόλυτα η ήδη υπάρχουσα σχέση.

Διακόπτεις, συνεπώς, με τη σχέση και... επιδίδεσαι στο απωθημένο.
μαθε να περνας καλα.καποτε θα με θυμηθεις.
ν.

charmed_lighter_19

# 6 στις 14/9/2006
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Κυκλάδων / Αμοργός
Γεια σου silverdust κ σ'ευχαριστω κ εσενα για την απαντηση, αλλα ειναι ακριβως η ιδια με τηv APETITIKH!!!!
Τελος παντων το θεμα ειναι οτι ασχοληθηκες!!!! Κ παλι σ'ευχαριστω!!!

LLAFILOLOGY1

# 7 στις 15/10/2006
author
Γυναίκα / 34 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 13
ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΡΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΜΠΟΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΟΜΟΡΦΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΕΙΝΟΝ ΣΚΕΨΟΥ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ Η ΣΧΕΣΗ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ ΤΗΣ..ΒΑΛΤΑ ΚΑΤΩ ΛΟΙΠΟΝ ΖΥΓΙΣΕ ΤΑ ΚΑΙ ΔΕΣ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ Η ΑΠΛΑ Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΕΓΙΝΕ ΛΑΤΡΕΙΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΛΕΓΕ....ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΘΥΜΕΝΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ Η ΛΕΞΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΟ ΠΟΥ Η ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΕΝΤΑΣΗ...
ΑΞΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΣΑΝΙΖΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΜΦΙΒΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΔΥΝΑΤΟ;;ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟΘΥΜΕΝΟ..ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΙΣ ΒΡΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΜΕ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ...

LLAFILOLOGY1

# 8 στις 15/10/2006
author
Γυναίκα / 34 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 13
ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΡΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΜΠΟΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΟΜΟΡΦΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΕΙΝΟΝ ΣΚΕΨΟΥ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ Η ΣΧΕΣΗ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΜΑΓΕΙΑ ΤΗΣ..ΒΑΛΤΑ ΚΑΤΩ ΛΟΙΠΟΝ ΖΥΓΙΣΕ ΤΑ ΚΑΙ ΔΕΣ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ Η ΑΠΛΑ Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΕΓΙΝΕ ΛΑΤΡΕΙΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΛΕΓΕ....ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΘΥΜΕΝΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ Η ΛΕΞΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΑΝΕΚΠΛΗΡΩΤΟ ΠΟΥ Η ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΕΝΤΑΣΗ...
ΑΞΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΣΑΝΙΖΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΜΦΙΒΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΔΥΝΑΤΟ;;ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟΘΥΜΕΝΟ..ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΙΣ ΒΡΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΜΕ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε