Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως να απομονωσω τα προσωπικά μου προβληματα ωστε να μη με επηρεαζουν στη δουλειά μου?

Σελίδα : 1

_meksp_

# 1 στις 15/9/2006
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Πως να απομονωσω τα προσωπικά μου προβληματα ωστε να μη με επηρεαζουν στη δουλειά μου?

Εχω πάρει αυξηση προαγωγή και όλα πήγαιναν τέλεια στη δουλεια μου δεν επαυα ποτέ να νοιαζομαι και να προσπαθω για το καλύτερο και να δίνω τον εαυτο μου συνέχεια, χωρίς αυτό να με κουράζει να με δυσαρεστεί ήταν η διέξοδός μου ο παράδεισος μου.Σηκωνόμουν το πρωι και ήταν σα να ετοιμαζόμουν για ταξίδι αναψυχής. Τους τελευταίους 2 μήνες η σχέση μου δεν πάει καλά με έχει ισοπεδώσει νιωθω εγκλωβισμένη και δεν μπορω να συγκεντρωθω και να δουλεψω οπως παλιά, προσπαθω να λύσω και δεν μπορω, περνω αποφασεις και τις αλλαζω, μενω ακινητη.Εχω απογοητευσει ολους όσους πιστεψαν σε μένα και τη δυναμικότητα μου. πως να το απομονωσω αυτο?

# 2 στις 15/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Όλες οι σχέσεις έχουν σκαμπανεβάσματα...

Επειδή δεν αναφέρεις σε τι είδους σχέση αναφέρεσαι (λίγων μηνών ή μακρόχρονη) τι είδους πρόβλημα έχεις (ξαφνική "ψυχρότητα", υποψία ότι σε απατάει, διαφορετικοί στόχοι), το μόνο που μπορώ να πω είναι το πως αντιδρώ εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση...

...Αφού κάνω μια ειλικρινή κουβεντούλα με τον καθρέφτη μου για να σιγουρευτώ ότι το όποιο πρόβλημα είναι υπαρκτό και όχι της φαντασίας μου, αναλύω συμπεριφορές και κινήσεις σε συγκεκριμμένα πράγματα (και των δύο), για να αποφασίσω πόσο και αν θέλω να "παλέψω" για να κρατήσω την σχέση. Του περνάω το μήνυμα ότι αισθάνομαι ότι κάτι δεν πάει καλά και μετά απλά περιμένω .... Αν περνάει κάποια περίεργη "φάση", συνήθως 3-4 μέρες χωρίς καμμία προσπάθεια επικοινωνίας από πλευράς μου, φτάνουν για να ξυπνήσει από τον λήθαργο και να με αναζητήσει έτοιμος για κουβεντούλα και εξηγήσεις (αν όντως ενδιαφέρεται για μένα ακόμα) .... Εάν εκμεταλλευτεί την "σιωπή" μου, για να απομακρυνθεί ακόμα περισσότερο, σημαίνει ότι δεν έχει το θάρρος για ξεκάθαρη εξήγηση και δεν αξίζει τον κόπο να ασχολούμαι μαζί του ....

Αυτό που ΔΕΝ κάνω είναι να ξεροσταλιάζω πάνω από το τηλέφωνο (ειδικά μετά την πρώτη εβδομάδα της "εξαφάνισης"), να σκαρώνω διάφορες δικαιολογίες για να επικοινωνήσω μαζί του, να τον βομβαρδίζω με μηνύματα και mail για να προκαλέσω μια αντίδραση, να βάζω τις φίλες μου να τον κατασκοπεύουν και άλλα παρόμοια χαριτωμένα ...

Τις σκέψεις που τον αφορούν, τις αφήνω έξω από την πόρτα της δουλειάς μου (με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που αφήνω στο γραφείο τα επαγγελματικά μου προβλήματα). Κουράστηκα πολύ για να φθάσω μέχρι εδώ και δεν επιτρέπω σε κανέναν και τίποτα να μου το πάρει αυτό ή να χαλάσει την καλή εικόνα για μένα , που έχουν μέχρι στιγμής οι συνάδελφοι μου. Πλακώνομαι στις υπερωρίες, αναλαμβάνω μεγαλύτερα κομμάτια δουλειάς, ανακατεύομαι σε νέα project ....

Και για τον ελεύθερο χρόνο και τα Σαββατοκύριακα έχω τους πανταχού παρόντες αγαπημένους φίλους μου (εδώ ή στον real world), που πάντα με στηρίζουν ψυχολογικά και μου φτιάχνουν την διάθεση όταν το έχω ανάγκη
Συγχαρητήρια για την προαγωγή σου και την αύξηση!

(χρωστάς κέρασμα, έτσι ? )

vallon

# 3 στις 15/9/2006
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 318
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by _meksp_
Εχω πάρει αυξηση προαγωγή και όλα πήγαιναν τέλεια στη δουλεια μου δεν επαυα ποτέ να νοιαζομαι και να προσπαθω για το καλύτερο και να δίνω τον εαυτο μου συνέχεια, χωρίς αυτό να με κουράζει να με δυσαρεστεί ήταν η διέξοδός μου ο παράδεισος μου.Σηκωνόμουν το πρωι και ήταν σα να ετοιμαζόμουν για ταξίδι αναψυχής. Τους τελευταίους 2 μήνες η σχέση μου δεν πάει καλά με έχει ισοπεδώσει νιωθω εγκλωβισμένη και δεν μπορω να συγκεντρωθω και να δουλεψω οπως παλιά, προσπαθω να λύσω και δεν μπορω, περνω αποφασεις και τις αλλαζω, μενω ακινητη.Εχω απογοητευσει ολους όσους πιστεψαν σε μένα και τη δυναμικότητα μου. πως να το απομονωσω αυτο?

Κανένας δεν είναι υπεράνθρωπος. Ο καθένας μας έχει τα ζόρια που τραβάει μην αμφιβάλεις. Προσπαθούμε λοιπόν να τα συμβιβάζουμε. Τώρα αν στην προσωπική σου ζωή κάτι στράβωσε είναι επόμενο να σε επηρεάζει . Ε πώς να το κάνουμε δηλ ? στον αυτόματο όλα? Δεν γίνεται. Μάλλον θα πρέπει να εξηγηθείς με τους ανθρώπους σου στο επαγγελματικό και να πεις σταράτα και χαλαρά ξέρετε ..υπάρχει ένα πρόβλημα και παρομοίως να κάνεις την κίνηση και στο …πρόβλημα, Κοίτα ρε φίλε έτσι κι έτσι..
Τώρα όλα αυτά είναι πασαλείμματα για να περάσει ο καιρός και να ξεκαθαρίσεις.
Αν στο σπίτι δεν έχει υγειή ζωή μην περιμένεις να έχεις στη δουλειά..
ελπίζω να βοήθησα..
Βαρέθηκα τις γκόμενες κοντεύω να τα χάσω γι' αυτό και τ' απεφάσισα για να φορέσω ράσο.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε