Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τί πρέπει να κάνω;

Σελίδα : 1

estee79

# 1 στις 3/10/2006
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μοσχάτο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Τί πρέπει να κάνω;

Γνωριστήκαμε στην ίδια δουλειά πριν 3 χρόνια και απο τότε εξακολουθούμε να είμαστε και να δουλεύουμε μαζί.
Δύσκολος άνθρωπος που δεν θέλει να νιώθει πίεση,γκρίνια και οτι χάνει την ελευθερία του.
Στις διακοπές,μετά απο ενδείξεις οτι ίσως υπάρχει κάποιο φλερτ απο την πλευρά του και μετα απο ψαξίματα κινητού,σταθερού κλπ απο την πλευρά μου,τσακωθήκαμε ασχημα.Είπε οτι θέλει να μείνει ένα διάστημα μόνος να δεί άν είναι τελικά καλύτερα μόνος του ή μαζί μου.
Λέει οτι τον πείραξε πολύ που,ακόμα και άν έφταιγε, κάποιος κρυφά του ψάχνει κινητά,σταθερά κλπ.,αυτό τον κάνει να νιώθει πίεση.
Τώρα,μετά απο 1 μήνα,λέει οτι δεν έχει αποφασίσει ακόμα. Με παίρνει που και που τηλέφωνο,βλεπόμαστε και στη δουλειά. Ξέρω οτι μ'αγαπάει,το παραδέχτηκε πολλές φορές άλλωστε. Όπως λένε όμως οι γύρω μου,το κακό είναι οτι ξέρει πολύ καλά πόσο πολύ τον αγαπώ και με έχει σίγουρη γιατι πάντα είμαι αυτή που κάνει υπομονή και δεν φεύγει.
Τί κάνω; Πώς να το χειριστώ; Οι συμβουλές σας θα είναι πολύτιμες.
Ευχαριστώ.

estee79

# 2 στις 4/10/2006
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ξέχασα να σας αναφέρω οτι τους τελευταίους μήνες δουλεύει τραγικά πολύ (και πρωί και βράδυ,σχεδόν κάθε μέρα). Μου έχει πει αρκετές φορές οτι παίζει μεγάλο ρόλο κι αυτό. Άν δηλαδή δεν υπάρχει καθόλου χρόνος να βρεθούμε και εγώ καθημερινά παραπονιέμαι είναι μεγάλη η πίεση.
Εγώ όμως έχω δείξει οτι κάνω πολύ υπομονή,απλά κάποιες στιγμές αντέδρασα πιεστικά.
Πραγματικά χρειάζομαι τη βοήθειά σας & ελπίζω να έχω όσες περισσότερες απόψεις γίνεται.
Ευχαριστώ!

# 3 στις 4/10/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Όταν αγαπάς έναν άνθρωπο, αποζητάς τη συντροφιά του έστω κι αν σημαίνει ότι θ'αναστατώσεις το πρόγραμμά σου για να τον δεις.
Όταν αγαπάς έναν άνθρωπο, δεν νιώθεις ότι πιέζεσαι απ'αυτόν.
Όταν αγαπάς έναν άνθρωπο, υπομένεις και περιμένεις.

Απλά τα πράγματα.

anemona_62

# 4 στις 4/10/2006
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Προσπάθησε να αποστασιοποιηθείς λιγάκι από αυτόν. Κάνε κάτι για σένα, κάτι που σου αρέσει. Μην κρέμεσαι συναισθηματικά από αυτόν, το νιώθει και το εισπράττει ως καταπίεση. Στη δουλειά να του φέρεσαι χαλαρά, φιλικά και με χαμόγελο μεν, αλλά τίποτα παραπάνω. Αν τον ενδιαφέρεις θα γυρίσει μόνος του, αλλιώς... θα πάρεις κι εσύ τις αποφάσεις σου.
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

alternative

# 5 στις 5/10/2006
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 832
ωραίος τύπος. Ακόμα κ άν είχε άλλο φλέρτ φταίς που μου ψάχνεις το κινητο. Σε μια σχέση, δεν υπάρχουν κρυφά πράγματα. Όλα γίνονται φανερά, καθαρά κ ξάστερα. Απλά θα έλεγα να του δώσεις μια ευκαιρία κ όχι να προσπαθήσεις να τον καταλάβεις γιατί πάσχουν τα επιχειρήματα του.

# 6 στις 6/10/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
... μωρέ να δεις πως το λένε αυτό...

και την πίτα γερή και το σκύλο χορτάτο

βρες τίποτα άλλο βρε κορίτσι μου να ξεχαστείς...

# 7 στις 6/10/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Mε συγχωρεις τωρα αλλα οσα δικια και να εχεις τα χανεις με τα ...ψαξιματα κινητων και...ακινητων...

Παταει σε αυτο και εχει δικιο, ποιος λεει πως επειδη εισαι με εναν ανθρωπο αποκτας και το δικαιωμα να ψαχνεις τα προσωπικα του αντικειμενα.

Μαθετε επιτελους πως το μαζι δεν σημαινει καταλυση και καταληψη του χωρου και του χρονου του αλλου, πως ο καθενας μας εχει δικαιωμα στον προσωπικο χωρο και χρονο να τον διαθεσει οπως εκεινος θελει..και στα κοτετσια ρε παιδια για τις κοτες προβλεπουν καποια εκταση για την καθε κοτα.

Σε μια μακροχρονια σχεση συμβαινει και καποια στιγμη να φλερταρει ο αλλος δεν ειναι και για θανατο....η ουσια της σχεσης βρισκεται σε πολλα αλλα πραγματα και αν βρισκεις πως εκει χωλαινει δεν εχεις παρα να τα θεσεις προς συζητηση.

Για αυτο με κοιταει σαν κατεψυγμενη συναγριδα ο δικος μου που του λεω πως αφου η δουλεια του απαιτει να βρισκεται πολυ χρονο μακρυα μου και αναμεσα σε γυναικες "πειρασμους" θα κατανοησω οχι το φλερτ αλλα και το να ξενοπηδησει καμια φορα και και μου λεει πως κατι τετοια λεω και δεν βλεπω χαϊρι και προκοπη αλλα....η ουσια ειναι πως αυτο που θελω-και το εχω καταστησει σαφες- εγω το εχω απο αυτον τον ανθρωπο οποτε και τι εγινε αν ανταλλαξει και μερικες ατακες με καποια αλλη?
Οσο νοιωθει ο αλλος συρματοπλεγματα γυρω του και αγιος να ειναι θα μπει στον πειρασμο να κανει μια τσαρκα απ εξω απο αυτα.

APETITIKH

# 8 στις 7/10/2006
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 108
Απαντήσεις: 9.062

Παράθεση:
Originally posted by estee79
Τί κάνω;

Να την κάνεις!

Κι όχι μ' ελαφρά.
Με... βαριά.
ν.

estee79

# 9 στις 5/10/2006
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Σήμερα προσπάθησα να του ανοίξω ξανά κουβέντα. Δυσανασχετεί και το καταλαβαίνω.
Τον πίεσα και μου είπε οτι είναι καλά αυτή τη στιγμή που είναι μόνος του,είναι ήρεμος,δεν θέλει να έχει κανέναν πάνω απ'το κεφάλι του. Δεν μπορεί να ξαναέχει την γκρίνια του "πότε θα βρεθούμε","έχουμε τόσο καιρό να βγούμε κλπ.". Του είπα "άρα χωρίζουμε" και μου είπε "με πιέζεις,δεν έχω αποφασίσει τίποτα,αυτή την περίοδο όμως θέλω να είμαι μόνος μου,δεν ξέρω πότε θα αποφασίσω,δεν ξέρω πότε θα το νιώσω καλά".
Τί κάνω τώρα; Είναι τελειωμένο πιστεύετε; Πείτε μου οτιδήποτε

estee79

# 10 στις 9/10/2006
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Σήμερα μου έστειλε σε μήνυμα το εξής :
"Περνάω καλά μόνος μου αλλά σε θέλω κιόλας, για πες μου τί να κάνω.Δεν έχω αποφασίσει."
Μπορείτε να το σχολιάσετε; Γιατι κοντεύουν να μου πέσουν τα μαλλιά!
Άν δεν τον αγαπούσα τόσο θα το είχα λήξει. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ωστε να τον οδηγήσω στην πολυπόθητη θετική απόφαση;
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε