Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ειμαι Ερωτευμενος μαζι τις εδω και 15 χρονια

Σελίδα : 1

Danath29

# 1 στις 5/12/2006
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Ειμαι Ερωτευμενος μαζι τις εδω και 15 χρονια

Για χαρα σε ολους.
Ειναι το πρωτο μου post στο Site.

Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας εναν ερωτα της ζωης μου και να με βοηθησετε με τια αποψεις σας διοτι εχω φτασει σε σημειο απογνωσης και ψυχολογικης καταρευσης. Λοιπον η ιστορια μου ξεκιναει ετσι:

Το 1990 μετακομισα σε μια καινουργια πολυκατικοια οπου γνωρισα εναν φιλο στην ιδια πολυκατικοια και μεχρι και σημερα ειμαστε αχωριστοι. ο φιλος μου λοιπον εχει μια αδελφη (δεν θα αναφερω ονομα για ευνοητους λογους).Λοιπον αφτην την κοπελα απο την ημερα που την ειδα την ερωτευτικα αμεσως και δεν σας κρηβω οτι τοτε ειμασταν ακομα παιδια εγω πηγενα 1η γυμνασιου και αυτη διμοτικο (LOL). Υστερα απο κανα 2-3 χρονια παιζοντας κρυφτο ολοι μαζι και με διαφορους αλλους φιλους στην πυλοτυ της πολυκατικοιας κρυφτηκαμε μαζι στο ιδιο σημειο και τοτε αξαφνα σκηβω και την φιλαω στο στομα.Θελω να τονισω πως πιο αθοω και εντονο συναισθημα δεν εχω ξανανιωσει οπως αυτο τοτε και ας ειμαι 27 χρονων σημερα. Με τα πολλα οπως λεγαμε τοτε "Τα φτιαξαμε", Εδω λοιπον ειναι η αφετηρια για τα οσα θα προκηψουν και θα με φερουν στην σιμερινη μου κατασταση. Υστερα απο μια η' δυο βδομαδεσ δεν θυμαμε ακριβος σταματησα να της μιλαω και να αδιαφορο για αυτην, ακομα δεν μπορω να εξιγησω γιατι αντεδρασα ετσι το μονο που μου εχει περασει απο το μυαλο ειναι οτι και εγο παιδι ειμουνα και ισως κατι ακουσα κατι ειδα και με εφερε σε δισκολη θεση και αντεδρασα ετσι οπως αντεδρασα (πραγματικα δεν θυμαμε τι με εκανε να νιωσω ετσι). Αποτελσμεμα αυτο που ειχαμε τελειωσε και σηνεχεισαμε να κανουμε παρεα. Θα αναρωτιεσται γιατι συνεχεισαμε να ζουμε οπωσ και πριν σαν να μην τρεχει τιποτα? θα σας πω ειναι απλο, οπωσ ανεφερα με τον αδελφο της ειμασταν πολυ καλοι φιλοι και λογο οτι ζουσαμε στην ιδια πολικατοικια ειμουνα συνεχεια στο σπιτι τους, σχεδον εχω μεγαλωσει μεσα σε αυτο το σπιτι και θεωρο τους γονεις τους και "δικους μου". Τα χρονια κυλισαν σιγα σιγα και εβλεπα την κοπελα να εχει σχεσεις με παιδια της Ηλικιας της, το παθος μου για αυτην ολο και γινοταν πιο εντονο. Μα ποτε δεν καταφερα να τις πω πως την ηθελα παλι και οτι εχω μετανιωσει για οτι εγινε πιο παλια. Καποια στιγμη λοιπον μαθαινω 2 πραγματα : Α) επρεπε να παω φανταρος και Β) πως η κοπελα μολις ειχε ξεκινηση μια σχεση με εναν ανθρωπο που πραγματικα για μενα ηταν Black List λογο χαρακτηρα. Δεν εκανα κατι για αυτο βεβαια δεν θεωρησα οτι ειναι σωστο να επαιμβενω σε αλλου νου σχεσεις εφοσων αυτη το θεωρουσε σωστο. Ετσι 2 μερες πριν μπω φανταρος εκανα ενα παρτυ στο σπιτι μου για να χεραιτησω τους φιλους μου και καλεσα και την κοπελα φυσικα ι οποια μοθ ζητησε να ερθει και ο φιλοσ της, Φυσικα δεχτικα διοτι πριν φυγω ηθελα να την δω εστω και ετσι. Καθως λοιπον κυλαγε η ωρα καταληξαμε να μεινουμε στο σπιτι μου 5 ατομα Εγω Αυτη ο Αδελφος της και αλλοι 2 φιλοι. Το αποτελσμεμα? Εγω και η κοπελα στο μπαλκονι καθως ηταν και καλοκαιρι τοτε να καθομαστε στην κουνια και να φιλιομαστε, μεχρι εκει ομως διοτι εγω για κακη μου τυχη επρεπε να παω φανταρος τορα που ισως ο ουρανος ισως αρχιζε να γινετε καθαρος. Οταν γυρισα απο την πρωτη μου αδεια η κοπελα ηταν πολυ απομακρη απο εμενα σαν να ηθελε να με κρατησει μακρια της. Γιατι? διοτι ο φιλος της ειχε μαθει τι εγινε εκεινο το βραδι πριν φυγω και προφανος δεν ηθελε να χαλασει αυτην την σχεση για αυτο που εγινε εκεινο το βραδυ. Τεσ πα τα χρονια περασα απολυθηκα απο φανταρος σπουδασα σε ενα ΙΕΚ και επιασα δουλεια στον Ιδιοτικο τομεα και η κοπελα ηταν ακομα με αυτον τον ανθρωπο. Η συμπεριφορα της αποκρουστικη τελειως, ανταλαζαμε μονο τρην καλημερα και την καλησπερα και μερικες φορεσ που την πετυχαινα στον δρομο να περιμενει το λεωφοριο και εγο ειμουνα με το αυτοκινιτο δεν δεχοταν ουτε την προσφορα μου να την παω μεχρι το σπιτι οπου ειναι στην ιδια πολυκατικοια. Ετσι και εγω συναιχησα την Ζωη μου και καταφερα να την "διαγραψω" για 8 χρονια. Τα καταφερα ομως? Μπα δεν θα το ελεγα πως μπορεις να διαγραψεις καπιον που εχεις ερωτευθει και μπορεις και τον βλεπεις συνεχεια μπροστα σου λογο συγκιριων οπως μενουμε στην ιδια πολυκατικοια ειναι δεδομενο πως αργα η γρηγορα θα συναντιθουμε, η' το γεγονος πως με τον αδελφο σου ειμαστε αχωριστοι φιλοι. Υστερα λοιπον απο τα 8 χρονια φτανουμε στο σημερα οπου ξεκιναει τωρα το μεγαλο μου Ερωτημα.

Η κοπελα πλεον δεν ειναι με τον ανθρωπο αυτον χωρισανε και ειναι μονη και το πιο ωραιο ειναι οτι μου μιλαει και μου συμπεριφερετε σαν φιλο της πλεον. Μην καταλετε λαθος δεν το ειπα ετσι ωστε οτι με βλεπει μονο σαν φιλο της εννοω πως μετα απο 8 χρονια αυτη η κοπελα μου ξαναμιλησε.

Εγω χαρικα παρα πολυ για αυτο και η αλλαγη της συμπερηφορα της μου γεννησε παλια συναισθηματα μονο που αυτην την φορα ιστερα απο λιθαργο 8 χρονον βγηκαν στην επιφανεια τοσο δυνατα που δισκολα μεχρι και εγω δεν μπορουσα να συγκρατισω. η κοπελα εχει ξεπερασει σε μεγαλο βαθμο τον πρωην της, ετσι πλεον ενηλληκες και οι 2 τωρα θελησα να κανω παλι την προσπαθεια να την αποκτησω.Ετσι μια βραδια που με ειχαν καλεσει σε κατι γενεθλεια σε ενα μαγαζι τις παραλιακης την καλεσα να ερθει και δεκτηκε. εκεινο το βραδυ ειμουνα αποφασισμενος να τις πω πως νιωθω. Την κρατουσα συνεχεια αγκαλεια χωρις να διχνει να ενοχλειτε, βεβαια δεν εκανα την κινηση μου μεσα στο μαγαζι γιατι εδειχνε να διασκεδαζει με το ολο κλιμα και δεν σηκωνε τωρα η κατασταση να ξεκινισω μια συζητηση που θελει ηρεμια και ωρα μεσα στον ολο πανικο και αποφασησα να το κανω οταν θα γυρναγαμε σπιτι. οταν λοιπον ηρθε η ωρα και φτασαμε σπιτι δεν εγινε τιποτα απολυτος. Ο λογος ? Ξαφνικα μεσα μου ενιωσα πως ειχα χασει εναν φιλο για 10 χρονια σχεδον και τωρα ειμαστε παλι μαζι, αν για οπιοδηποτε λογο δεν κατεληγε καλα η κουβεντα τοτε ισως να ξαναεχανα αφτην την φιλια ετσαι περνοντασ απο το μυαλο μου τετοιου ειδους σκεψεις αφησα την βραδια να περασει χωρις να εκφρασω τιποτα. Την επομενη μερα και ολη την βδομαδα ειμουνα χαλια δεν μπορουσα να την βγαλω απο το μυαλο μου οτι και να εκανα οπου και να ειμουν ολα τα μεταφραζα στο ονομα της και στο πρωσοπο της. Αφου σκεφτικα αρκετα αποφασησα να τα ρισκασω ολα και οτι γινει διοτι η ψυχολογια μου ηταν χαλια. ετσι υστερα απο μερικα SMS και τηλ. για να βροθμε οι 2 μας μου προτεινε να βγουμε το σαββατο που μασ περασε με την παρεα της σε ενα ρεμπεταδικο, δεχτικα και οντος πηγαμε οδιγοντασ εγω και εχοντασ αλλες 2 φιλεσ της μαζι μας. Στο μαγαζι υπεθεσα οτι θα καθομασταν μαζι αλλα τελικα κατεληξε να ειμαι εγω στην μια γωνια του τραπεζιου και αυτη στην αλλη. Δεν ανγχονομουνα ηξερα πως ολη η βραδια μου ανικει και θα την εκμεταλευτο την καταλληλη στιγμη την ωρα του γυρισμου δηλαδη. Ετσι και εγινε φυγαμε απο το μαγαζι και πηραμε ακομα μια φιλη τησ μαζι. Οταν φτασαμε στο σπιτι της πρωτης κοπελας ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ, αξαφνα κατεβενουν ολες και με καλημεριζουν ρωταω ποθ πατε ολεσ και μου απαντανε πως θα καθοντουνσαν στο σπιτι της κοπελας να τα πουνε. Ετσι εφυγα τσαντισμενος μεχρι τα μπουνια που χαθηκε και αυτη η ευκαιρια. Ειμαι ακομα τσαντισμενος διοτι δεν μπορω να δικαολογισω αυτο το το πραγμα ειμαι σιγουρος 100% πως εχει καταλαβει της προθεσεις μου γιατι δεν μου δινει το πρασινο φως για να προχωρισω.
Ετσι αρχισα να ψανχω στο ΙΝΕΤ για παρομειες καταστασεις σαν την δικια μου και κατεληξα σε αυτο SΙΤΕ οπου μετα απο διαβασμα αρκετων POST καταλαβα πως ειναι μονοδρομος. Πιο πραγμα?

Θα ειμαι ειλικρηνεις και θα εκφρασω ολα μου τα συναισθηματα απο τοτε που την ειδα πρωτη φορα ολα οσα με πειραξαν και με πληγωσαν και ολα οσα με εκαναν να νιωσω περιστασιακα ο καλυτερος ανθρωπος. Αν δεν νιωθει τιποτα για μενα τοτε ενα πραγμα μενει θα την ξεχασω για παντα, θα προσπαθησω να μην την συνανταω ουτε απο τυχη ακομα, ειναι το μονο γιατρικο για μενα. Αν ομως νιωθει κατι τοτε δεν ξερω οτι φερει η στιγμη.

Συγνωμη αν σας κουρασα με την πολυλογια μου αλλα θελω να με κρηνετε και να σχολιασεται την ολη ιστορια εχοντας σαν κανονα ολα οσα εχουν συμβει απο το Α εως το Ω.

pigassos71

# 2 στις 5/12/2006
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060
15; νομιζω πως δικαιούσαι εφάπαξ αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Α.Μ.Βα.Ν.ς Ατομο με βαριά νοητική στέρηση Παρακαλώ να είστε συγκαταβατικοί μαζί μου.

TAXAKI

# 3 στις 6/12/2006
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 1.376
Δεν νομίζεις οτι τα έχεις μπλέξει πολύ στο μυαλόσου??
Ας τα πάρουμ ενα ενα...
Κατ'αρχήν δεν θα μιλήσω για την 1η επαφη διότι ΄είσασταν παιδια.
Οσο για τότε πυο έφευγες φαντάρος στις γυναίκες ξυπνάει το μητρικό ένστικτο σε κατι τέτοιες κταστάσεις και μάλλον ήθελε να σου δώσει κουράγιο για το στρατιωτικό.
Επειτα μάλλον φοβότανε ν'ανοιχτει αφού είχε δεσμό και μπορεί να μαθαινότανε το παλιό παραστράτημα.
Τωρα αν περιμένεις να μιλήσεις μετά από ρεμπετάδικα , ανάμεσα σε φίλες της και οδηγόντας το μόνο που ίσως να καταφέρεις θα είναι να τρακάρεις

Βρές μια ευκαιρία του τύπου Σάββατο πρωι ενώπλένεις τ'αμάξι και όταν τη δεις πρ'οτεινε καφέ σε καμιά πλατεία (Τόσες έχει η περιοχή σου η τράβα για Βάρκιζα η Καβούρι πριν χαλάσει ο καιρος.
Ξεκαθάρισε χωρις άλλα μπερδέματα γιατι αν περιμένεις την επόμενη έξοδο την έκανες. Οσο για την φιλία , έτσι όπως μου τα λες μάλλον για καλή γειτονία την βλεπω εγώ και το πολύ πολύ να κοπούν οι καλημέρες.

APETITIKH

# 4 στις 6/12/2006
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 108
Απαντήσεις: 9.062
Και νόμιζα ότι το ντιλέι είναι ίδιόν μου.
Φίλε,

ΑΡΓΕΙΣ!

Τι διάολο, βρε παιδί μου, μίλα της στα ίσια, μεγάλο παιδί είσαι!!!
ν.

nightstalker

# 5 στις 19/12/2006
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Χαλκιδικής / Κασσάνδρεια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 16
εισαι σίγυρος οτι ειναι ερωτας?μηπωσ ειναι καποιο απωθημενο?
ειναι δεν ειναι,πρέπει να την αντιμετωπίσεις.και τι εγινε αν φας χυλόπιτα?
ο πρώτος θα είσαι ή ο τελευταίος?απλά βγάλτο απο μέσα σου

pandora18

# 6 στις 14/4/2007
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Αγιά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Γεια σου. Αν και έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που υπέβαλλες το κείμενό σου και πιθανόν τώρα πια το συγκεκριμένο θέμα να μη σημαίνει τίποτα για σένα, θα ήθελα, αν η υπόθεση συνεχίζει να σε αφορά να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε