Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΣΧΕΣΗ ΠΑΤΕΡΑ ΓΙΟΥ

Σελίδα : 1

Arxangel

# 1 στις 6/12/2006
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Προβληματικη σχεση πατερα γιου

Ειναι πιστευω ενα αρκετα κλασσικο θεμα απλα η κατασταση δεν παει αλλο και θα ηθελα τη βοηθεια σας.
Ειμαι 27 χρονων και η σχεση μου με τον πατερα μου απο την εφηβεια και μετα εχει γινει παρα πολυ κουραστικη και προβληματικη κατα την γνωμη μου. Ο πατερας μου (55 ετων) ειναι ενας παρα πολυ φιλοδοξος ανθρωπος που η σημαια του ειναι το χρημα και η παραγωγη γενικως. Θεωρειται επιτυχημενος και παρουσιαζεται στην οικογενεια συνεχεια ετσι χρησιμοποιωντας το πολλες φορες λες και ειναι κανα παιδακι 7 χρονων. Ειναι το μονο του επιχειρημα οταν τελειωνει απο ιδεες και δεν μπορει να επιβληθει σε μια συζητηση. Συχνα μειωνει τους ανθρωπους γυρω του απο προσωπικο μεχρι την οικογενεια του.Απαξιωνει σχεδον ολες τις αλλες εργασιες περαν αυτου που κανει αυτος ή αλλοι αυτοδημιουργητοι ανθρωποι. Προσπαθει να ελεγχει τις ζωες μας με πολυ υπουλο και υπογειο τροπο χρησιμοποιωντας αθεμητα μεσα απο τη μερια ενος γονεα.
Για να μην μακρυγορω θα μπορουσα να γραφω μερες για αυτα και για πολλα αλλα. Για μενα ο πατερας μου απεχει κατα πολυ απο αυτο που αποκαλουμε ΑΝΘΡΩΠΟ.
Θα ηθελα τη γνωμη σας περαν του οτι πρεπει να δεχομαστε τους γονεις μας οπως ειναι ή να τους συγχωρουμε για να παμε μπροστα. Πραγματικα εχω κουραστει και πολλες φορες νιωθω οτι με ξεγελασαν κι οτι προσπαθουν ακομα.

Τα εχω συζητησει με τους γονεις μου αλλα ακρη δεν βγαινει. Επισης η μητερα μου για αρκετα χρονια απο την εφηβεια και επειτα επαιζε το ρολο του διαμεσολαβητη μεταξυ εμενα,του αδελφου μου και του πατερα μου. Με αποτελεσμα να παιζουμε σπασμενο τηλεφωνο.

Υ.Γ Μεχρι και Kipling τους εδωσα να διαβασουν αλλα τιποτα. ΕΙναι σαν να προσπαθεις να κανεις ενα τυφλο να δει......Ελεος
Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό...

KARY1

# 2 στις 9/6/2009
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιοι Ανάργυροι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%
Δυστυχως αντιμετωπισα προσφατα ενα παρομοιο θέμα. Τα ειχα με κάποιον δυο χρόνια οπου είχε εναν πατέρα σαν τον δικό σου.Επιτυχημένο,αυτοδημιουργητο με πολύ χρήμα. Το αποτέλεσμα? Εκανε σε ολα κουμάντο. Από την οικογενεια του μέχρι στη σχέση μας διότι δυστυχως ο γιός του ηταν άβουλος και ζητουσε συνεχώς τη γνωμη του πατέρα του. Τελικά χώρισα με τον ανθρωπο μου και πιστεύω οτι πίσω απο αυτό κρύβεται ο πατέρας του. Οι λόγοι που χωρίσαμε ήταν εντελώς ηλίθιοι αλλά εκεινος δεν τον αφήνει ουτε να μου μιλήσει ουτε να με συναντήσει. Κουράγιο
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost