Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Είπα να γράψω κι εγώ τον πόνο μου...

Σελίδα : 1

Wolf4ever

# 1 στις 28/12/2006
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 38
'Aρεσαν+: 0%

Είπα να γράψω κι εγώ τον πόνο μου...

Λοιπόν,μπαίνω απευθείας στο ψητό:Το περασμένο καλοκαίρι ήρθε στο μέρος που παραθερίζω κάθε χρόνο μία καλή μου φίλη η οποία έφερε μαζί της μία έκπληξη:Μια όμορφη,ευγενικότατη κοπέλα απο την Ελβετία η οποία έτυχε να είναι και συνομήλικη μου(18 χρονών).
Καθώς περνούσαν οι μέρες,την γνώρισα αρκετά καλύτερα επειδή κάναμε αρκετές συζητήσεις για σοβαρά και μη θέματα.Θαύμασα ανάμεσα σε όλα τα άλλα τον εξαιρετικό της χαρακτήρα και την αθωότητά της.Κάναμε αρκετά πειράγματα μεταξύ μας και γενικότερα περνούσαμε πολύ καλά και με τα υπόλοιπα παιδιά της παρέας.Αν μη τι άλλο,γίναμε φίλοι.
Έφτασα σε σημείο να την ερωτευθώ,όμως οι μέρες πέρασαν και έφυγε για την Ελβετία προτού να της το πω(Εγώ προσωπικά χρειάζομαι χρόνο για κάτι τέτοια ούτως ώστε να είμαι καταλληλα προετοιμασμένος όταν έρθει η κρίσιμη ώρα να το πω).
Έχουμε ανταλλάξει καμια 10αριά e-mails ως τώρα και όλα κυμαίνονταν σε φιλικό επίπεδο.Δεν έχω το κουράγιο να της το πω,χώρια που είμαι της πολιτικής ότι για κάτι τέτοια πράγματα τον άλλον πρέπει να του το λές πρόσωπο με πρόσωπο.Μου πέρασε από το μυαλό να πάω για τις διακοπές των Χριστουγέννων στην Ελβετία,αλλα η σιλουέτα μου δεν είναι και η καλύτερη δυνατή και δεν θέλω να με δει έτσι.Το γεγονός είναι πως με βλέπει σαν φίλο και εγώ δεν μπορώ να την ξεχάσω με τίποτα,νιώθω ότι δεν υπάρχει καμία άλλη στον κόσμο!
(Με συγχωρείτε για την πολυλογία,αλλά έπρεπε να περιγράψω την όλη κατάσταση για να είναι σαφές το πρόβλημά μου.Ευχαριστώ προκαταβολικά.)

nightstalker

# 2 στις 13/1/2007
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Χαλκιδικής / Κασσάνδρεια
Απαντήσεις: 16
Πρώτα από όλα θέλω να σε συγχαρώ που δεν τησ το λες από τα e-mail.Προσωπικά πιστεύω ότι σε καμμία κοπέλα δεν αρέσει αυτό.
Τι πάει να πει ότι δεν θέλεις να σε δει έτσι.Αν της αρέσεις,της αρέσεις για αυτό που είσαι όχι για αυτό που δείχνεις.
Η αλήθεια ειναι ότι πρέπει να τησ πεις πως νιώθεις για να ανακουφιστείς κι εσύ βρε αδερφέ.Αλλά υπάρχει ένα τεράστιο πρόβλημα:η απόσταση,γιατί όπως και να το κάνουμε η Ελβετία δεν ειναι δυό τραγούδια δρόμος.Το ερώτημα είναι:αφού της πεις πως νοιώθεις και σε περίπτωση που ανταποκριθεί,τι είσαι διατεθειμένος να κάνεις????????????????
Σχέση εξ αποστάσεως???????????????????????

Wolf4ever

# 3 στις 15/1/2007
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και ακόμα παραπάνω για την απάντηση σου,η αλή8εια είναι ότι είχα αρχίσει να ψιλοαπογοητεύομαι που δεν απάντησε κανείς στο πρόβλημα μου...Όμως,ποτέ μην λες ποτέ
Και όντως,έχεις δίκιο με αυτήν την ανησυχία μου για την εμφάνισή μου,αφού κι εγώ το σκέφτηκα καλύτερα ύστερα και έπεισα τον εαυτό μου να μην δίνω βαρύτητα σε τέτοια 8έματα.
Πρέπει όντως να της το πω κάποτε γιατί αλλιώς με βλέπω να τρελαίνομαι αλλά αυτό πρέπει να γίνει από κοντά,όπως προείπα.
Και φτάνοντας στην τελευταία σου ερώτηση,αν η κοπέλα ανταποκρινόταν και υπήρχε αμοιβαίο συναίσ8ημα μεταξύ μας,πίστεψέ με,η απόσταση δεν 8α ήταν και τόσο μεγάλο πρόβλημα...Μπορεί να ακούγεται παράξενο,όμως 8α φρόντιζα να μην σβήσει η φλόγα,8α επικοινωνούσα μαζί της τακτικά η θα την έστελνα κανένα δέμα με πράγματα που αρέσουν στα κορίτσια.Θα έβρισκα τρόπο εν πάσει περιπτώσι...
Βέβαια από την άλλη ίσως να είμαι ονειροπόλος και να πιστεύω σε μια ουτοπία...
Και παρακαλώ,απαντήστε ελεύθερα,όλες οι γνώμες δεκτές και σεβαστές! Γι αυτό το λόγο έγραψα την περίπτωση μου στο forum.

lady_username

# 4 στις 5/2/2007
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 63
eisai poli romantikos alla ela gia ligo sthn pragmatikothta..skefthkes oti mporei na yparxei kati allo ekei??? k oi sxseis eksapostasews den einai oti pio efkolo..einai stigmes pou xreiazesai tin swmatiki epafi me ton allon k den ennow to sex..xreiazesai ypostiriksi,tryferotita..k den ginetai na tin pareis mesa apto til..kane oti sou leei i kardia sou..kalytera na metaniwseis g kati pou ekanes para g kati pou den ekanes..

Wolf4ever

# 5 στις 6/2/2007
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Το δύσκολο με την περίπτωση μου είναι ότι όλοι έχουν δίκιο και οι μεν και οι δε...
Το ήξερα ότι η απόσταση 8α ήταν το μεγαλύτερο πρόβλημα και είναι πολύ σωστό το ότι μια σχέση χρειάζεται υποστήριξη από κοντά,έλα όμως που άμα δεν το πω 8α το μετανοίωνω σε όλη μου τη ζωή!
Και μπορεί τα πράγματα να έρθουν έτσι ώστε να μπορέσουμε να είμαστε μαζί για ένα χρονικό διάστημα...
Το τελειώνω εδώ γιατί αρχίζω να ονειροπολώ πάλι...

X_tiMy

# 6 στις 21/3/2007
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 8
Hi! είπα να σου πω τη γνώμη μου. Αφού τη θες τόσο γιατί δεν αλλάζεις το στυλ των e-mail σου? κάλεσέ την για διακοπές το καλοκαίρι. υπάρχει βέβαια η πιθανότητα να σπαστεί, γι' αυτό μην της το πεις απότομα. Σε πρώτη φάση άλλαξε στυλ στα e-mail σου και γενικότερα δειξτης ότι δεν ενδιαφέρεσαι και τόσο για τη φιλία σου. όσο για την εμφάνιση, δεν παίζει ρόλο σε μια σχέσει, μόνο μέσα στο μυαλό σου. ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!!!!!!:>:>:>

Wolf4ever

# 7 στις 21/3/2007
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Πρώτα απ'όλα ευχαριστώ για την αποψή σου.
Αυτή η πρόταση που έκανες ήταν πολύ σωστή και υποθέτω ότι θα την εφαρμόσω και θα αναμένω αποτελέσματα...Ας το πάμε κλιμακωτά το όλο πράγμα και βλέπουμε.
Καμιά άλλη άποψη κανείς;
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε